Romantiškiausi keliai Europoje

 (25)
Vokietija, Schwarzwald kelias
Vokietija, Schwarzwald kelias
© Corbis/Scanpix

Žurnalas „Forbes“ išspausdino dvidešimties pačių gražiausių kelių reitingą, rinktą patyrusių keliautojų. Mes šiame sąraše palikome tik dešimt maršrutų – pačių netikėtiniausių ir romantiškiausių – su serpantinais, kalnų perėjomis, viduramžiškais miesteliais ir vynuogynais.

Austrija, Alpių kelias Grossglockner

Tai pritrenkiančio grožio kelias, vingiuojantis netoli nuo Zalcburgo. 48 km atkarpoje yra trisdešimt šeši 180 laipsnių posūkiai. Kirsite nacionalinį parką Hohe Tauern, nuvyksite iki Grossglockner kalno (3700 m) ir pasigrožėsite Pazerce ledynu.

Portugalija, Tavira Sao Vicente

Visiems vėjams atviras kelias vingiuoja Algarvės krantu. 200 km maršrutu pravažiuosite vaizdingus miestelius, tokius kaip Portimao, Lagos, Luz ir Sagres. Keliaujant vis toliau kraštovaizdis darysis vis rūstesnis, kol galiausiai privažiuosite švyturį, už kurio – tik vandenynas.

Prancūzija, Vyno kelias

Kas galėtų abejoti tuo, kad Vyno kelias driekiasi pro geriausius Burgundijos vynuogynus. Pakeliui galite aplankyti kelias dešimtis kaimelių, kurių įdomiausias Morey-Saint-Denis. Čia yra senoviškas muziejus su įvairiaspalviu stogu ir vynų aukciono namai Hospices de Beaugne.

Kroatija, Adrijos kelias (E65)

Penkių šimtų kilometrų kelias atkartoja visus krištolo žydrumo Adrijos jūros linkius. Iš Rijekos šiaurėje jis veda iki Dubrovniko pietuose, per daugybę miškingų salų, miestų raudonuojančiais čerpių stogais ir viduramžiškų kaimelių. Viena geriausių vietų – ten, kur kelias eina palei Velebit kalną.

Prancūzija, Col du Turini (D70, D2556)

Šis kelias, einantis netoli Monako ir Nicos, ne tiems, kurie bijo aukščio. Kelias iš Sospel į La Bolenne trunka tris su puse valandos, kelyje apstu 180 laipsnių posūkių. Kai kur pasitaiko mažų snūduriuojančių kaimelių.

Vokietija, Schwarzwald kelias (Route 500)

Kelias palei Juodąjį mišką tiesiasi palei Reiną, slidinėjimo trasas, įspūdingą kalnų ežerą Mummelsee, Hornisgrinde kalnus ir Freudenstadt miestelį.

Šiaurės Airija, iš Larne į Portrush (А2)

80 kilometrų kelias tiesiasi uolų viršuje palei krantą. Apačioje atsiveria pritrenkiantys jūros vaizdai.

Italija, Riva del Garda-Cortina d‘Ampezzo (SS 45bis, SP 235)

Trijų valandų kelionė prasideda didžiausio Italijos ežero Garda šiaurinėje dalyje. Per Dolomitus kelias veda į populiarų kalnų slidinėjimo kurortą, kažkada tapusį filmo apie Džeimsą Bondą, vaidinamą Rogerio Moore‘o, dekoracija.

Šveicarija, Innertkirchen-Wassen (Route 11)

50 kilometrų kalnų kelias, iš kurio atsiveria Šveicarijos Alpių vaizdai, lyg pasiskolinti iš šokoladinių saldainių dėžutės viršelio. Ypač įspūdingas Stein ledynas.

Škotija, iš Inverness į Fort William (А82)

Šis 100 kilometrų kelias vingiuoja iš Loch Neso ežero vakarinės dalies. Ir nors vietinės pabaisos galite ir nepamatyti, tačiau aplinkos žali vaizdai ir snieguotos kalnų viršūnės neleis jums nuobodžiauti.

www.DELFI.lt
 
25
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Kelionės ir laisvalaikis

Maskvos metropolitenas: šventyklas primenančios stotys (14)

2014 liepos mėn. 24 d. 00:01
Daugiau negu trys šimtai kilometrų po žeme. Kasdien apie 8 milijonus žmonių ir 190 įspūdingų stočių. 400 traukinių, kursuojančių kas 2,5 minutės. Maskvos požeminis geležinkelis apipintas nuostabiomis istorijomis, legendomis ir mistika.

Paslaptingą „Vakarienę baltai“ gaubia griežtų taisyklių šydas (10)

2014 liepos mėn. 23 d. 13:25
Viskas tik balta. Jokių spalvotų rūbų ir sportinių drabužių. Šortų ar spalvotų batų. Vasarinių šlepečių ar kepuraičių su snapeliu. Visų dalyvių drabužiai, galvos apdangalai, batai – tik balti ir itin elegantiški. Tai tik kelios taisyklės, kurios keliamos rugpjūčio 29 dieną Vilniuje vyksiančio paslaptingo renginio „Vakarienė baltai“ (“Dîner en Blanc”) dalyviams.

Palermas – skonių ir kvapų meka (9)

2014 liepos mėn. 23 d. 08:23
Italijos pietuose stūkso didžiausia Viduržemio jūros sala Sicilija. Jos sostinė – Palermo. Tai autonominė Italijos dalis, skaičiuojanti tris tūkstančius metų. Siciliečių kasdienybė alsuoja kartu su vis dar aktyviu Etnos ugnikalniu. Saloje daug kas kitaip nei žemyninėje Italijos dalyje: tik čia auga raudonieji apelsinai, kava čia labiau skrudinta, skiriasi net žmonių kalba.

Konkursas „Mano išskirtinė kelionė!“

2014 liepos mėn. 22 d. 17:37
Sunku rasti žmogų, kuriam nepatiktų keliauti. Ir tikrai kiekvienas prisiminimuose saugo tą išskirtinę kelionę, palikusią didžiausią žymę širdyje. Tad kviečiame ja pasidalinti!

Pasaulį apkeliavusi rašytoja Ieva Rutė - apie išskirtines keliones

2014 liepos mėn. 22 d. 17:05
Pasaulį apkeliavusi rašytoja Ieva Rutė - apie išskirtines keliones
Asmeninio archyvo nuotr.
Vilniuje pristatyta spalvinga ir egzotiška Ievos Rutės knyga „Išskirtinės kelionės: Kinija, Tibetas, Mianmaras, Nepalas“. IEVA RUTĖ – keliautoja ir fotografė, Vilniaus universiteto Orientalistikos centro Azijos studijų magistrė ir dėstytoja, kiniškų arbatų meistrė ir kelionių vadovė po egzotiškąsias šalis.