Romantiškiausi keliai Europoje

 (25)
Vokietija, Schwarzwald kelias
Vokietija, Schwarzwald kelias
© Corbis/Scanpix

Žurnalas „Forbes“ išspausdino dvidešimties pačių gražiausių kelių reitingą, rinktą patyrusių keliautojų. Mes šiame sąraše palikome tik dešimt maršrutų – pačių netikėtiniausių ir romantiškiausių – su serpantinais, kalnų perėjomis, viduramžiškais miesteliais ir vynuogynais.

Austrija, Alpių kelias Grossglockner

Tai pritrenkiančio grožio kelias, vingiuojantis netoli nuo Zalcburgo. 48 km atkarpoje yra trisdešimt šeši 180 laipsnių posūkiai. Kirsite nacionalinį parką Hohe Tauern, nuvyksite iki Grossglockner kalno (3700 m) ir pasigrožėsite Pazerce ledynu.

Portugalija, Tavira Sao Vicente

Visiems vėjams atviras kelias vingiuoja Algarvės krantu. 200 km maršrutu pravažiuosite vaizdingus miestelius, tokius kaip Portimao, Lagos, Luz ir Sagres. Keliaujant vis toliau kraštovaizdis darysis vis rūstesnis, kol galiausiai privažiuosite švyturį, už kurio – tik vandenynas.

Prancūzija, Vyno kelias

Kas galėtų abejoti tuo, kad Vyno kelias driekiasi pro geriausius Burgundijos vynuogynus. Pakeliui galite aplankyti kelias dešimtis kaimelių, kurių įdomiausias Morey-Saint-Denis. Čia yra senoviškas muziejus su įvairiaspalviu stogu ir vynų aukciono namai Hospices de Beaugne.

Kroatija, Adrijos kelias (E65)

Penkių šimtų kilometrų kelias atkartoja visus krištolo žydrumo Adrijos jūros linkius. Iš Rijekos šiaurėje jis veda iki Dubrovniko pietuose, per daugybę miškingų salų, miestų raudonuojančiais čerpių stogais ir viduramžiškų kaimelių. Viena geriausių vietų – ten, kur kelias eina palei Velebit kalną.

Prancūzija, Col du Turini (D70, D2556)

Šis kelias, einantis netoli Monako ir Nicos, ne tiems, kurie bijo aukščio. Kelias iš Sospel į La Bolenne trunka tris su puse valandos, kelyje apstu 180 laipsnių posūkių. Kai kur pasitaiko mažų snūduriuojančių kaimelių.

Vokietija, Schwarzwald kelias (Route 500)

Kelias palei Juodąjį mišką tiesiasi palei Reiną, slidinėjimo trasas, įspūdingą kalnų ežerą Mummelsee, Hornisgrinde kalnus ir Freudenstadt miestelį.

Šiaurės Airija, iš Larne į Portrush (А2)

80 kilometrų kelias tiesiasi uolų viršuje palei krantą. Apačioje atsiveria pritrenkiantys jūros vaizdai.

Italija, Riva del Garda-Cortina d‘Ampezzo (SS 45bis, SP 235)

Trijų valandų kelionė prasideda didžiausio Italijos ežero Garda šiaurinėje dalyje. Per Dolomitus kelias veda į populiarų kalnų slidinėjimo kurortą, kažkada tapusį filmo apie Džeimsą Bondą, vaidinamą Rogerio Moore‘o, dekoracija.

Šveicarija, Innertkirchen-Wassen (Route 11)

50 kilometrų kalnų kelias, iš kurio atsiveria Šveicarijos Alpių vaizdai, lyg pasiskolinti iš šokoladinių saldainių dėžutės viršelio. Ypač įspūdingas Stein ledynas.

Škotija, iš Inverness į Fort William (А82)

Šis 100 kilometrų kelias vingiuoja iš Loch Neso ežero vakarinės dalies. Ir nors vietinės pabaisos galite ir nepamatyti, tačiau aplinkos žali vaizdai ir snieguotos kalnų viršūnės neleis jums nuobodžiauti.

www.DELFI.lt
 
25
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Kelionės ir laisvalaikis

G. Drukteinio nuotykiai kruiziniame laive: kapitonas-Kazanova, riebios žuvėdros ir spalvinga įgula (61)

2014 rugpjūčio mėn. 29 d. 20:33
G. Drukteinio nuotykiai kruiziniame laive: kapitonas-Kazanova, riebios žuvėdros ir spalvinga įgula
Asmeninio archyvo nuotr.
Prieš daugiau nei 500 metų Bažnyčios hierarchai, atsisakydami finansuoti Kristupo Kolumbo kelionę, taip jam bylojo: “Žmogus nėra sutvertas gyventi vandenyje ir keliauti vandenimis (…). Nuodėminga yra bristi į vandenį, kuris užteršia mūsų kūnus, nerti po vandeniu žuvis pamėgdžiojant, plaukti vandenimis pasipelnymo ieškant (…) nemažai žmonių veržiasi tai daryti, ir todėl Dievas baudžia juos už tokią puikybę”.

Tarptautinis festivalis nowJapan kviečia pasinerti į dar neregėtą Japoniją

2014 rugpjūčio mėn. 29 d. 17:24
Pasinerk į Japoniją! Taip šiais metais kviečia tarptautinis šiuolaikinės ir tradicinės Japonijos kultūros festivalis nowJapan. Jau 6-tus metus skaičiuojantis renginys, šiais metais kelia sau vienintelį tikslą - padėti įvairių šalių, kultūrų ir amžiaus žmonėms įgyti naujos patirties bei dalintis jau sukaupta.

Spalvingoji Indija: mitologiją ir tikrovę supinančios legendos

2014 rugpjūčio mėn. 28 d. 15:03
Ko gero kiekviena Indijos vieta turi bent po vieną nuostabią legendą, kurioje sunkiai atskiriamos ribos tarp mitologijos ir tikrovės. Indiškos legendos ne tik gražios ir patraukiančios – jos pažymi pasaulio tvarką. Tokią, kur viskas įvyksta taip, kaip turi įvykti, kur nepažeidžiama pasaulio harmonija. Kur valdo kilmingi ir teisingi. Kur išlaikoma ir gerbiama religinė tradicija.

Noriu prasitęsti atostogas! Majos pamąstymai: kiek pinigų reikia atostogoms ir laimei? (15)

2014 rugpjūčio mėn. 27 d. 19:33
Noriu prasitęsti atostogas! Majos pamąstymai: kiek pinigų reikia atostogoms ir laimei?
Asmeninio archyvo nuotr.
Sveiki, mano vardas Maja. Mano atostogos baigėsi tada, kai į užjūrį išvyko mano šeimininkas. Namie likome trise: aš, šeimininkė ir Justė. Pamenu, per paskutines atostogas Palangoje mes visi vaikščiojom tiltu, ir šeimininkas Justei pasakė, kad rytoj jis išplauks kitapus jūros, nes ten daug uždirbs ir galės siųsti namo money money money. Ir dar sakė, kad per atostogas jis būtinai sugrįš.

Ambicingas lietuvis savo statyta jachta ketina apiplaukti pasaulį gal nori prisijungti ir tu? (76)

2014 rugpjūčio mėn. 28 d. 22:39
Ambicingas lietuvis savo statyta jachta ketina apiplaukti pasaulį
Asmeninio archyvo nuotr.
Darius nuo pat vaikystės turėjo svajonę – praplaukti Kapitono Granto keliais. 30 metų brendusi svajonė įgavo milžiniško projekto ribas. Šiandien 48-erių metų laivų statytojas ir kapitonas Darius Vinkevičius, padedamas „Kapitono Granto klubo“, organizuoja 7 metus truksiančią kelionę, į kurią kviečia prisijungti visus, norinčius atrasti save šniokščiant vandenyno bangoms.