Nepamirštama kelionė: Vaidos nuotykiai Italijoje

 (12)
Vaidos Galiūtės kelionė
© Asmeninio archyvo nuotr.

Gyvenime nedaug keliavau (nors, aišku, dėl to tikriausiai kaltas mano jaunas amžius), tačiau buvo vienas įvykis, dar mokykloj. Mokytojos organizavo mainų programą su italais, rengė atranką. Turėjau silpnybę kelionėms tada, turiu ir dabar. Dalyvavau atrankoje, stengiaus iš visų jėgų, padariau viską, ką galėjau. Tada žinojau, kad tai galbūt vienintelė mano proga ištrūkti kažkur toliau. Na ir ką, anglų mokytojos dėka, aš jau pakeliui į nepakartojamąją Italiją!

Negaliu apsakyt, kokie jausmai tada dėjosi mano širdy. Pirmąkart skridau lėktuvu, netgi ne vienu - kelionei į priekį prireikė trijų ( Ryga- Amsterdamas, Amsterdamas- Roma, Roma- Lamezia terme) lėktuvų. Och! Tas viduržemio jūros oras, kurį pajutau vos tik išlipus iš paskutinio lėktuvo. Vaizdas kaip iš tų romantinių kino filmų: kalnai, palmės.. Juk ten gamta visai kitokia nei čia.

Apsistojau vienoje italų šeimoje. Iš tiesų, tokius ir įsivaizdavau italus: garsiai kalbančius, emocingus,draugiškus, šiltus ir , žinoma, puikius kulinarus! Kiekvieną dieną - vis nauji itališki šedevrai, tradiciniai naminiai patiekalai. Patikėkit, gardesnių spagečių ir naminės picos niekur nesu valgiusi.

Na ką, gyvenau pačiame Italijos "kulne“. Visai netoli Viduržemio jūros. Kiekviena diena buvo suplanuota, viskas vyko pagal grafiką. Kasryt prie mokyklos laukė autobusas vežęs mus į visus pietų Italijos kampelius. Kur tik mes nebuvom. Pilys,tipiški italų žvejų miesteliai, garsioji Sicilija, Etnos ugnikalnio papėdė, nuostabūs paplūdimiai.

Man, paprastai mergelei iš Šiaulių tai buvo neapsakoma, stebejausi ir žavėjausi absoliučiai viskuo. Kad ir apelsinų medžiai, augantys tiesiog ant šaligatvio, pačiame miesto vidury ar tiesiog prie plento. Ir tas pats važiavimas keliu ten kitoks: vis kyli, leidies žemyn, vėl kyli į kalną, ir vėl. Labai nemalonu, kai taip važiuojant vis "užkrenta ausys" (kaip atsitinka, kai kyli arba leidies lėktuvu).

Nerūpestingas gyvenimo būdas, ramybė, jokio skubėjimo. Atrodo, ten gyvenimas sustojęs. Žmonės laimingi, veiduose neblėsta šypsenos. O tai tikras kontrastas su rūsčiaisiais lietuviais.

Sakot, Italija futbolo šalis? Visiškai teisingai! Neabejotinai! Ir mažas, ir jau suaugęs žmogus pasinėręs į šią sporto šaką. Mano mainų programos draugė, kaip ir dalis jos klasiokių, buvo užsirašiusios į futbolo būrelį. Oj, buvo smagu stebėti, kaip po didžiulį futbolo stadioną jos vakarais varinėja kamuolius, kaip lieja prakaitą ir bėga ilgus nuotolius, treneriui vos ištarus žodį. Italui futbolas - garbės reikalas.

Svečiavausi šioje šalyje dvi savaites ir įspūdžių tikrai parsivežiau begalę. Vieni didžiausių įspūdžių - apie architektūrą. Ten nėra didmiesčių, dažnos bendruomenės, susitelkusios miesteliuose. O šiuose tikrai yra į ką pažiūrėti.. Daug siaurų, vingiuojančių per visą miestą, gatvelių( kai kurių plotas vos porą metrų). Senoviški nameliai, jokių daugiaukščių, ar juolab dangoraižių.

Įspūdžių mano galvoje daug daugau nei sugebėjau čia aprašyti. Iš tiesų, ši kelionė – pats geriausias įvykis mano gyvenime. Nežinau, ar dar pavyks kada nors aplankyti kokią kitą šalį, žinau tik tiek, kad tokią galimybę vertinčiau taip pat, kaip ir šią, pirmąją, kelionę į Italiją.

Vaida Galiūtė

O kokia buvo tavo pati nuostabiausia kelionė, kurios iki šiol negali pamiršti? Gal ta, per kurią tau pasipiršo, o gal kelionė, kurios metu patyrei kraują stingdžiusių nuotykių ar gavai likimo pamokų? Nesnausk, DALYVAUK KONKURSE, rašyk, siųsk ir laimėk kelionę!

www.DELFI.lt
 
12
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Kelionės ir laisvalaikis

Spalvingoji Indija: mitologiją ir tikrovę supinančios legendos

2014 rugpjūčio mėn. 28 d. 15:03
Ko gero kiekviena Indijos vieta turi bent po vieną nuostabią legendą, kurioje sunkiai atskiriamos ribos tarp mitologijos ir tikrovės. Indiškos legendos ne tik gražios ir patraukiančios – jos pažymi pasaulio tvarką. Tokią, kur viskas įvyksta taip, kaip turi įvykti, kur nepažeidžiama pasaulio harmonija. Kur valdo kilmingi ir teisingi. Kur išlaikoma ir gerbiama religinė tradicija.

Noriu prasitęsti atostogas! Majos pamąstymai: kiek pinigų reikia atostogoms ir laimei? (14)

2014 rugpjūčio mėn. 27 d. 19:33
Noriu prasitęsti atostogas! Majos pamąstymai: kiek pinigų reikia atostogoms ir laimei?
Asmeninio archyvo nuotr.
Sveiki, mano vardas Maja. Mano atostogos baigėsi tada, kai į užjūrį išvyko mano šeimininkas. Namie likome trise: aš, šeimininkė ir Justė. Pamenu, per paskutines atostogas Palangoje mes visi vaikščiojom tiltu, ir šeimininkas Justei pasakė, kad rytoj jis išplauks kitapus jūros, nes ten daug uždirbs ir galės siųsti namo money money money. Ir dar sakė, kad per atostogas jis būtinai sugrįš.

Ambicingas lietuvis savo statyta jachta ketina apiplaukti pasaulį gal nori prisijungti ir tu? (58)

2014 rugpjūčio mėn. 28 d. 22:39
Ambicingas lietuvis savo statyta jachta ketina apiplaukti pasaulį
Asmeninio archyvo nuotr.
Darius nuo pat vaikystės turėjo svajonę – praplaukti Kapitono Granto keliais. 30 metų brendusi svajonė įgavo milžiniško projekto ribas. Šiandien 48-erių metų laivų statytojas ir kapitonas Darius Vinkevičius, padedamas „Kapitono Granto klubo“, organizuoja 7 metus truksiančią kelionę, į kurią kviečia prisijungti visus, norinčius atrasti save šniokščiant vandenyno bangoms.

Palangoje vykstančio smėlio skulptūrų festivalio nugalėtoju tapo vengras (3)

2014 rugpjūčio mėn. 26 d. 14:26
Pirmą kartą Lietuvos istorijoje Palangoje vykstančio Tarptautinio smėlio skulptūrų festivalio nugalėtoju paskelbtas menininkas iš Vengrijos Ferencas Monostori.

Konkursui „Prasitęsk savo atostogas“: romantiška meilės istorija, kuriai trūksta tik vieno (4)

2014 rugpjūčio mėn. 25 d. 19:21
Konkursui „Prasitęsk savo atostogas“: romantiška meilės istorija, kuriai trūksta tik vieno
Asmeninio archyvo nuotr.
Ši istorija yra konkurso „Prasitęsk savo atostogas“ dalis. Kviečiame dalyvauti ir Jus!