Nepamirštama kelionė: Vaidos nuotykiai Italijoje

 (12)
Vaidos Galiūtės kelionė
© Asmeninio archyvo nuotr.

Gyvenime nedaug keliavau (nors, aišku, dėl to tikriausiai kaltas mano jaunas amžius), tačiau buvo vienas įvykis, dar mokykloj. Mokytojos organizavo mainų programą su italais, rengė atranką. Turėjau silpnybę kelionėms tada, turiu ir dabar. Dalyvavau atrankoje, stengiaus iš visų jėgų, padariau viską, ką galėjau. Tada žinojau, kad tai galbūt vienintelė mano proga ištrūkti kažkur toliau. Na ir ką, anglų mokytojos dėka, aš jau pakeliui į nepakartojamąją Italiją!

Negaliu apsakyt, kokie jausmai tada dėjosi mano širdy. Pirmąkart skridau lėktuvu, netgi ne vienu - kelionei į priekį prireikė trijų ( Ryga- Amsterdamas, Amsterdamas- Roma, Roma- Lamezia terme) lėktuvų. Och! Tas viduržemio jūros oras, kurį pajutau vos tik išlipus iš paskutinio lėktuvo. Vaizdas kaip iš tų romantinių kino filmų: kalnai, palmės.. Juk ten gamta visai kitokia nei čia.

Apsistojau vienoje italų šeimoje. Iš tiesų, tokius ir įsivaizdavau italus: garsiai kalbančius, emocingus,draugiškus, šiltus ir , žinoma, puikius kulinarus! Kiekvieną dieną - vis nauji itališki šedevrai, tradiciniai naminiai patiekalai. Patikėkit, gardesnių spagečių ir naminės picos niekur nesu valgiusi.

Na ką, gyvenau pačiame Italijos "kulne“. Visai netoli Viduržemio jūros. Kiekviena diena buvo suplanuota, viskas vyko pagal grafiką. Kasryt prie mokyklos laukė autobusas vežęs mus į visus pietų Italijos kampelius. Kur tik mes nebuvom. Pilys,tipiški italų žvejų miesteliai, garsioji Sicilija, Etnos ugnikalnio papėdė, nuostabūs paplūdimiai.

Man, paprastai mergelei iš Šiaulių tai buvo neapsakoma, stebejausi ir žavėjausi absoliučiai viskuo. Kad ir apelsinų medžiai, augantys tiesiog ant šaligatvio, pačiame miesto vidury ar tiesiog prie plento. Ir tas pats važiavimas keliu ten kitoks: vis kyli, leidies žemyn, vėl kyli į kalną, ir vėl. Labai nemalonu, kai taip važiuojant vis "užkrenta ausys" (kaip atsitinka, kai kyli arba leidies lėktuvu).

Nerūpestingas gyvenimo būdas, ramybė, jokio skubėjimo. Atrodo, ten gyvenimas sustojęs. Žmonės laimingi, veiduose neblėsta šypsenos. O tai tikras kontrastas su rūsčiaisiais lietuviais.

Sakot, Italija futbolo šalis? Visiškai teisingai! Neabejotinai! Ir mažas, ir jau suaugęs žmogus pasinėręs į šią sporto šaką. Mano mainų programos draugė, kaip ir dalis jos klasiokių, buvo užsirašiusios į futbolo būrelį. Oj, buvo smagu stebėti, kaip po didžiulį futbolo stadioną jos vakarais varinėja kamuolius, kaip lieja prakaitą ir bėga ilgus nuotolius, treneriui vos ištarus žodį. Italui futbolas - garbės reikalas.

Svečiavausi šioje šalyje dvi savaites ir įspūdžių tikrai parsivežiau begalę. Vieni didžiausių įspūdžių - apie architektūrą. Ten nėra didmiesčių, dažnos bendruomenės, susitelkusios miesteliuose. O šiuose tikrai yra į ką pažiūrėti.. Daug siaurų, vingiuojančių per visą miestą, gatvelių( kai kurių plotas vos porą metrų). Senoviški nameliai, jokių daugiaukščių, ar juolab dangoraižių.

Įspūdžių mano galvoje daug daugau nei sugebėjau čia aprašyti. Iš tiesų, ši kelionė – pats geriausias įvykis mano gyvenime. Nežinau, ar dar pavyks kada nors aplankyti kokią kitą šalį, žinau tik tiek, kad tokią galimybę vertinčiau taip pat, kaip ir šią, pirmąją, kelionę į Italiją.

Vaida Galiūtė

O kokia buvo tavo pati nuostabiausia kelionė, kurios iki šiol negali pamiršti? Gal ta, per kurią tau pasipiršo, o gal kelionė, kurios metu patyrei kraują stingdžiusių nuotykių ar gavai likimo pamokų? Nesnausk, DALYVAUK KONKURSE, rašyk, siųsk ir laimėk kelionę!

www.DELFI.lt
 
12
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Kelionės ir laisvalaikis

Pamukalės stebuklas Turkijoje (6)

2014 liepos mėn. 31 d. 12:06
Ak, tos atostogos, atostogos! Taip ir norisi pakeliauti, įdomius kraštus pamatyti. Štai ne vienas kraštietis ir netgi kaimynas išvažiuoja į Turkijos kurortus, maudosi šiltoje jūroje, ilsisi. Kiek patinginiavus kyla noras ir apsidairyti, šį tą išskirtinio pamatyti, kad ir grįžus būtų apie ką papasakoti. Jeigu renkatės keliones į Turkiją, tikrai verta bus pavažiuoti pora šimtų kilometrų į šalies gilumą ir aplankyti gamtos stebuklą Pamukalę.

10 įdomių faktų apie Bulgariją (20)

2014 liepos mėn. 30 d. 00:01
Bulgarija – turtinga be galo gražia gamta šalis, išsaugojusi daugelio joje gyvenusių tautų patirtį bei dvasią, kiekvienam keliautojui galinti pasiūlyti itin platų kultūrinių vertybių bei pramogų spektrą. Švelnus klimatas, puikūs paplūdimiai, gera virtuvė, turizmo infrastruktūros vystymas – visa tai lemia, kad kelionės į Bulgariją vis populiarėja. Tai unikali šalis, turinti kuo nustebinti.

Kaip per atostogas pailsėti kokybiškai?

2014 liepos mėn. 29 d. 00:01
Kiekvienam žmogui reikalingos atostogos, kad tiek mūsų fizinė, tiek psichinė savastis pailsėtų ir įgautų naujų jėgų. Juk žmogus mažai skiriasi nuo buityje kiekvieną dieną naudojamų daiktų, mums irgi reikia energijos. Vis dėlto ne visi moka taip paprastai atsiriboti nuo minčių apie darbą ir kokybiškai pailsėti.

Porcelianinio puodelio istorija (4)

2014 liepos mėn. 29 d. 00:01
XVI a. portugalai vystė prekybinius mainus su Kinija ir įkūrė šioje šalyje savo prekybos atstovybę. Taip į senąjį žemyną atkeliavo pirmieji kiniško porceliano gaminiai. Europiečius lengvučio porceliano indai labai žavėjo.

7 būdai, kaip paįvairinti poros atostogas (8)

2014 liepos mėn. 28 d. 11:17
Nieko neveikimą, įprastą gulėjimą paplūdimyje ar „nardymą“ Europos sostinių gatvėmis vasaros atostogų metu jau dauguma porų išbandė. Tačiau, kad atostogos būtų išties įsimintinos, o grįžus iš jų tarpusavio santykiai dar geresni, verta peržengti savo komforto ribas ir ryžtis ekstremaliems arba tiesiog neįprastiems užsiėmimams.