Kontrastingoji Maskva

 (39)
Lankantis Rusijos sostinėje ne pirmą kartą, pradedi pastebėti detales. Būtent ne tik turistinius objektus (kurių Rusijos sostinė nestokoja), tačiau kreipi dėmesį ir į praeities artefaktus, ką ir kokie žmonės veikia, galų gale – net ir tai, kur kokios spalvos vyrauja. O spalvos čia, Maskvoje, labai kontrastingos.
Vienas labiausiai fotografuojamų pastatų Maskvoje - Palaimintojo Vasilijaus soboras
Vienas labiausiai fotografuojamų pastatų Maskvoje - Palaimintojo Vasilijaus soboras
© A.Didžgalvio nuotr.

Rusai džiaugiasi turistų atnešamais pinigais, bet vis nepamiršta jų aprėkti. Jie gali itin gerbiamoje vietoje pastatyti mokamą kilnojamą tualetą. Maskva, vienas brangiausių miestų pasaulyje, siūlo patogią nakvynę miesto centre už 50 litų. Aplink neretai išgirsi laužyta anglų greitakalbe beriančius gidus, kurie aplinkinius užsieniečius laiko tarsi mažais vaikais.

Rusijos politinis, ekonominis, kultūrinis, religinis, finansinis, mokslinis ir susisiekimo centras, rusų vadinamas „negumine“, šiandien glaudžia apie 11 milijonų gyventojų. Žodžiu, vienas megamiestas (septintas pasaulyje) – tarsi trys Lietuvos. Tačiau patys maskviečiai savo miestą pakrikštijo „dideliu kaimu“.

Tai – tas pats miestas, kuriame žmogus, važinėjantis „Maybach“ automobiliu,  gyvenantis Rubliovkoje, mokantis valgyti omarus su austrėmis gali praktiškai viską. Nes Maskvoje už pinigus gali gauti beveik viską, nesvarbu kiek tai egzotiška, neįprasta, pižoniška ar tiesiog ekstravagantiška. Pavyzdžiui, jei turi pinigų – automobilį gali pasistatyt kad ir pačiame Kremliuje. Tik žinok, kam ir kiek sumokėti. Turintis mažiau už tave ir susigundantis grynaisiais visada atsiras. Žinoma, gyvenimas Maskvoje ir kituose Rusijos miestuose labai skiriasi.

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (39)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Kelionės ir laisvalaikis

Ekspedicijos į Everestą: vakariečiams – įgeidis, šerpams – rizikingas darbas

Nelaimės kalnuose dažniausiai nutinka tada, kai protingus sprendimus, patirtį ir žinias nustelbia kiti dalykai, kalbėdamas apie prieš metus Khumbu ledyne įvykusią tragediją sako alpinistas Vladas Vitkauskas.

Šveicarijoje pristatytos naujausios slidinėjimo tendencijos: pasiūlymai pritrenkia (1)

Slidinėja kas ketvirtas keliaujantis žiemą, o tai, kad, ieškantys ypatingų potyrių pradeda apie slidinėjimo atostogas galvoti jau dabar – kelionių organizatoriams ne paslaptis.

Jeigu ieškote Rojaus Žemėje - jis čia (21)

Perhentian salos, tai dvi natūralaus grožio, žmonių civilizacijos beveik nepaliestos salos Malaizijos šiaurės rytuose, nutolusios 21 km nuo Kota Bharu miesto. Su greita motorine valtimi ten persikelti galima per pusvalandį.

Metas keliauti, nėra kada laukti: 6 savaitės Pietryčių Azijoje (4)

Gyvenimas trumpas ir tik vienas, o pasaulis milžiniškas ir kupinas neregėtų stebuklų. Kai kurių dalykų atidėlioti tiesiog neverta, todėl Mes – Vytautas ir Austėja – arba tiesiog VA, nusprendėme, kad nėra kada laukti, o svajones reikia griebti už ragų, todėl šiuo metu kraunamės kuprines, studijuojame žemėlapius ir mintyse jau ragaujame įvairiausius Azijos virtuvės skonius.

Pasitikite: grožio ir dievų sala (10)

- Sveika atvykusi į rojų, - pasakė man šalimais sėdintis keleivis leidžiantis lėktuvui. Kaip vėliau paaiškėjo, vardu Ketutas. Pažvelgiau pro lėktuvo langą. Rojus skendėjo debesyse, rausvėjančio dangaus fone. Jūroje plūduriavo žvejų laiveliai, o horizonte dunksojo kalnai. Balis žinojo visas etiketo taisykles, kaip iš tolo gražiai pasveikinti nepažįstamuosius. Jis paliko neišdildomą įspūdį dar net nepasiekus žemės.