Iloni Imedemaa: čia gyvena Karlsonas

 (4)
Kol Stokholme esanti rašytojos Astridos Lindgren pasakų šalis laukia manęs atvykstant, nusišypsojo laimė pamatyti, kaip gyvena Karlsonas Estijoje - Ilonos Wikland (A. Lindgren knygų iliustratorės) įkurtame muziejuje, esančiame Haapsalu miestelyje.
I.Wikland įkurtas muziejus Haapsalu miestelyje Estijoje
I.Wikland įkurtas muziejus Haapsalu miestelyje Estijoje
© D.Povilaitytės nuotr.

Iloni Imedemaa - Ilonos stebuklų šalyje veikai įvairiomis veiklomis gali užsiimti esančiame pagrindiniame name, kieme bei ūkiniuose pastatuose. Galerijoje specialiai vaikų akių lygyje iškabinti I. Wikland darbai, įrengtos salės filmų peržiūrai. Tikroje virtuvėje su autentiškais XX amžiaus elementais vaikai mokosi šeimininkauti ir švenčia šventes.

Sudarytos visos sąlygos vaikams praleisti ne vieną valandą piešiant, skaitant, žaidžiant persirengus norimais personažais, rašant laiškus Karlsonui. Ir, žinoma, jie gali pamatyti autentišką Karlsono kambarį, kurio sukūrime dalyvavo pati Ilona Wikland.

Galiu garantuoti – jei pasisekė gyvenime perskaityti bent vieną A. Lindgren knygą ir jūsų širdį užliejo šiluma, čia jūs prisiminsite tą nerūpestingumo jausmą iš vaikystės, kai pasaulis meiliai jumis rūpinosi, vaišino gardėsiais ir pasakojo apie laukiantį gyvenimo džiaugsmą. Vis dar jo neradote? Laikas į kelionę!

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (4)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Kelionės ir laisvalaikis

Ekspedicijos į Everestą: vakariečiams – įgeidis, šerpams – rizikingas darbas

Nelaimės kalnuose dažniausiai nutinka tada, kai protingus sprendimus, patirtį ir žinias nustelbia kiti dalykai, kalbėdamas apie prieš metus Khumbu ledyne įvykusią tragediją sako alpinistas Vladas Vitkauskas.

Šveicarijoje pristatytos naujausios slidinėjimo tendencijos: pasiūlymai pritrenkia (1)

Slidinėja kas ketvirtas keliaujantis žiemą, o tai, kad, ieškantys ypatingų potyrių pradeda apie slidinėjimo atostogas galvoti jau dabar – kelionių organizatoriams ne paslaptis.

Jeigu ieškote Rojaus Žemėje - jis čia (21)

Perhentian salos, tai dvi natūralaus grožio, žmonių civilizacijos beveik nepaliestos salos Malaizijos šiaurės rytuose, nutolusios 21 km nuo Kota Bharu miesto. Su greita motorine valtimi ten persikelti galima per pusvalandį.

Metas keliauti, nėra kada laukti: 6 savaitės Pietryčių Azijoje (4)

Gyvenimas trumpas ir tik vienas, o pasaulis milžiniškas ir kupinas neregėtų stebuklų. Kai kurių dalykų atidėlioti tiesiog neverta, todėl Mes – Vytautas ir Austėja – arba tiesiog VA, nusprendėme, kad nėra kada laukti, o svajones reikia griebti už ragų, todėl šiuo metu kraunamės kuprines, studijuojame žemėlapius ir mintyse jau ragaujame įvairiausius Azijos virtuvės skonius.

Pasitikite: grožio ir dievų sala (10)

- Sveika atvykusi į rojų, - pasakė man šalimais sėdintis keleivis leidžiantis lėktuvui. Kaip vėliau paaiškėjo, vardu Ketutas. Pažvelgiau pro lėktuvo langą. Rojus skendėjo debesyse, rausvėjančio dangaus fone. Jūroje plūduriavo žvejų laiveliai, o horizonte dunksojo kalnai. Balis žinojo visas etiketo taisykles, kaip iš tolo gražiai pasveikinti nepažįstamuosius. Jis paliko neišdildomą įspūdį dar net nepasiekus žemės.