Atostogos Italijos kaime

 (39)
Kiemelis
Kiemelis
© Corbis

Vynuogynais ir citrinmedžiais užsodinti kalnai, avis ganantys piemenys, gaidžių giedojimas ir asilų bliovimas rytais, kai kas pusvalandį skamba bažnyčių varpai. To Evelina mažiausiai tikėjosi nuvykusi į Pietų Italiją. Tačiau greitai jos atostogos Viduržemio jūros pakrantėje virto gražia pasaka.

Išgirdo popiežiaus pamokslą

Savaitė Amalfio pakrantėje – vienoje egzotiškiausių Viduržemio jūros pakrančių ir paskutinių poros dienų duoklė – Romai. Toks išankstinis kelionės planas Evelinai ir jos vyrui Danui pasiteisino su kaupu. Mat jei jau ši vilniečių pora nusprendžia leistis į keliones, jas nusiteikia praleisti „ant kojų“, o ne ant paklotėlio pajūryje. 

„Išnaršėme aplinkui viską, ką tik galėjome – Amalfio, Pozitano, Ravelio miestelius. Žinoma, nuplaukėme į nuostabiąją Kaprio salą, o kaipgi be triukšmingo ir išprotėjusių motorolerių sausakimšo Neapolio? Apžiūrėjome ir legendinę Pompėją, buvome užlipę ir ant Vezuvijaus pažiūrėti, kaip atrodo miestus kadaise lava užliejęs ugnikalnis. Vaizdai nenuvylė“, – šviežiais kelionės įspūdžiais dalijosi Evelina ir suskubo pridurti, jog lankantis Romoje būtų nuodėmė nepamatyti Panteono, Koliziejaus, įspūdingo dydžio bažnyčių, kuriomis nusėta visa Italijos sostinė.

Sekmadienį pora dar suspėjo užsukti į Vatikaną, kur buvo aiškiai girdimas miniai žmonių pro langą sakomas popiežiaus pamokslas. Pasak moters, iš viso pasaulio susirinkę maldininkai entuziastingai plojimais pasitikdavo jų kalba skaitomą pamokslo dalį.

Trauktinė – nemokamai

Kad ir kokia būtų nuostabi Roma su savo architektūra ir istorija, visgi labiausiai atmintin Evelinai įsirėžė Pontonės kaimelis, kuriame su vyru ji ir praleido didžiąją atostogų dalį. Pontonės kaimelis – beveik kalno viršūnėje. Važiuoti jūros link automobiliu vingiuotais keliukais užtrunka bemaž tiek, kiek pėsčiomis.

„Todėl ir leisdavomės akmeniniais laiptais (jų suskaičiavome net 1200) žemyn daugiau kaip du kilometrus. Kelionė aukštyn trukdavo jau kur kas ilgiau“, – šyptelėjo pašnekovė. 

Šis Italijos kaimelis nuo didesnių miestų skyrėsi ir tuo, kad su turistais čia sveikinasi visi vietiniai gyventojai: iki pietų – bon giorno, popiet – bona sera. Žinoma, skiriasi ir kainos Pontonės užeigose ir baruose. Lietuviai ypač pamėgo vieną kaimelio užeigą, kurioje tikra neapolietiška pica atsieidavo nuo 5,5 euro, o pasta (makaronų patiekalai) – nuo 6 eurų. Turistų gausiai lankomuose Amalfyje ar Pozitane, taip pat Kaprio saloje – kainos žymiai didesnės. Čia pietūs viena žmogui kainuoja nuo 20 eurų. 

Antrąją savo atostogų dieną Pontonėje Evelina su Danu jau buvo pripažinti nuolatiniais lankytojais. Taip jie nusprendė iš to, juokiasi, jog jų „pravalgyta“ suma jau buvo apvalinama į mažąją pusę, o garsusis vietinis gėrimas „Limoncella“ – iš citrinų gaminama trauktinė – būdavo pateikiamas nemokamai.

Pusryčiams – espresso su bandele 

Pontonėje besidriekiantys kalnai, kiek tik įmanoma, užsodinti vynuogynais, citrinmedžiais, po kuriais auga šparaginės pupelės. Rytais lietuvius pažadindavo gaidžių giedojimas ir asilų bliovimas. Negana to, tikro kaimo įspūdį patvirtindavo ir arklio pasagų į akmeninį grindinį garsas. Kartą, lipdama kalva aukščiau, pora aptiko ir avių augintojus. 

„Tikras kaimas. Visur verda gyvenimas. Tačiau tame triukšme dvelkia vidine ramybe“, – susimąstė Evelina ir pastebėjo, jog dar vienas ryškus garsas Italijoje – bažnyčių varpai, skambantys kas pusvalandį ir savaitgaliais garsiai kviečiantys į pamaldas, primenantys nuolatos apie tai, kas yra aukščiau šio mūsų žemiškojo gyvenimo.

Be abejo, savo indėlį į atostogų malonumo krepšį poilsiautojams įdėjo ir puikios kokybės itališkas maistas. Evelinai ypač patiko pusryčiai, kurie šiuose kraštuose dažniausiai yra saldūs: bandelė, džemas, jogurtas, dribsniai ir nedidelis puodelis espresso kavos – „juodos kaip naktis, stiprios kaip mirtis“. Nors toks valgis ne itin džiugino jos mėsėdį vyrą, jis nepraleido progos pasigardžiuoti pasta, gnocchi – itališkais bulvių kukuliukais, ryžių troškiniu risotto. Ir žinoma – pica.

„Pati nuostabiausia – neapolietiška, kurią tik iš tolo primena kepamos mūsiškėse picerijose. Aišku, prie valgio būtinai – naminis vynas vino de la casa, o visą puotą užbaigdavo digestivo. Juk reikia, kad kažkas padėtų viską suvirškinti“, – juokėsi Evelina. 

„Man išorinės kelionės – tai ir vidinių kelionių dalis. Grįžti namo kažko įgavęs, pasikeitęs, išbarstai problemas virš debesų ir gyventi lengviau“, – šypsojosi keliautoja, pasiryžusi dar sugrįžti į Amalfį, bet tik po to, kai aplankys Toskaną, Siciliją, Sardiniją.

 
39
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Kelionės ir laisvalaikis

10 įdomių faktų apie Bulgariją (18)

2014 liepos mėn. 30 d. 00:01
Bulgarija – turtinga be galo gražia gamta šalis, išsaugojusi daugelio joje gyvenusių tautų patirtį bei dvasią, kiekvienam keliautojui galinti pasiūlyti itin platų kultūrinių vertybių bei pramogų spektrą. Švelnus klimatas, puikūs paplūdimiai, gera virtuvė, turizmo infrastruktūros vystymas – visa tai lemia, kad kelionės į Bulgariją vis populiarėja. Tai unikali šalis, turinti kuo nustebinti.

Kaip per atostogas pailsėti kokybiškai?

2014 liepos mėn. 29 d. 00:01
Kiekvienam žmogui reikalingos atostogos, kad tiek mūsų fizinė, tiek psichinė savastis pailsėtų ir įgautų naujų jėgų. Juk žmogus mažai skiriasi nuo buityje kiekvieną dieną naudojamų daiktų, mums irgi reikia energijos. Vis dėlto ne visi moka taip paprastai atsiriboti nuo minčių apie darbą ir kokybiškai pailsėti.

Porcelianinio puodelio istorija (4)

2014 liepos mėn. 29 d. 00:01
XVI a. portugalai vystė prekybinius mainus su Kinija ir įkūrė šioje šalyje savo prekybos atstovybę. Taip į senąjį žemyną atkeliavo pirmieji kiniško porceliano gaminiai. Europiečius lengvučio porceliano indai labai žavėjo.

7 būdai, kaip paįvairinti poros atostogas (8)

2014 liepos mėn. 28 d. 11:17
Nieko neveikimą, įprastą gulėjimą paplūdimyje ar „nardymą“ Europos sostinių gatvėmis vasaros atostogų metu jau dauguma porų išbandė. Tačiau, kad atostogos būtų išties įsimintinos, o grįžus iš jų tarpusavio santykiai dar geresni, verta peržengti savo komforto ribas ir ryžtis ekstremaliems arba tiesiog neįprastiems užsiėmimams.

Efesas - spindintis Antikos laikų perlas Turkijoje (18)

2014 liepos mėn. 28 d. 00:01
Atostogaujant Turkijos vakarinėje pakrantėje prie Egėjo jūros verta aplankyti vieno didžiausių antikinio miesto griuvėsius. Nuo Kušadasio kurorto iki Efeso yra tik keliolika kilometrų; juos patogu nuvažiuoti turistus aptarnaujančiais vietiniais „mikriukais“ – jie Turkijos kurortuose vadinasi „dolmuš“. Važiuoti reikia Selcuko miesto kryptimi, išlipti 3 kilometrus neprivažiavus jo. Tai populiarus ir gausiai turistų lankomas objektas.