Atostogos Italijos kaime

 (39)
Kiemelis
Kiemelis
© Corbis

Vynuogynais ir citrinmedžiais užsodinti kalnai, avis ganantys piemenys, gaidžių giedojimas ir asilų bliovimas rytais, kai kas pusvalandį skamba bažnyčių varpai. To Evelina mažiausiai tikėjosi nuvykusi į Pietų Italiją. Tačiau greitai jos atostogos Viduržemio jūros pakrantėje virto gražia pasaka.

Išgirdo popiežiaus pamokslą

Savaitė Amalfio pakrantėje – vienoje egzotiškiausių Viduržemio jūros pakrančių ir paskutinių poros dienų duoklė – Romai. Toks išankstinis kelionės planas Evelinai ir jos vyrui Danui pasiteisino su kaupu. Mat jei jau ši vilniečių pora nusprendžia leistis į keliones, jas nusiteikia praleisti „ant kojų“, o ne ant paklotėlio pajūryje. 

„Išnaršėme aplinkui viską, ką tik galėjome – Amalfio, Pozitano, Ravelio miestelius. Žinoma, nuplaukėme į nuostabiąją Kaprio salą, o kaipgi be triukšmingo ir išprotėjusių motorolerių sausakimšo Neapolio? Apžiūrėjome ir legendinę Pompėją, buvome užlipę ir ant Vezuvijaus pažiūrėti, kaip atrodo miestus kadaise lava užliejęs ugnikalnis. Vaizdai nenuvylė“, – šviežiais kelionės įspūdžiais dalijosi Evelina ir suskubo pridurti, jog lankantis Romoje būtų nuodėmė nepamatyti Panteono, Koliziejaus, įspūdingo dydžio bažnyčių, kuriomis nusėta visa Italijos sostinė.

Sekmadienį pora dar suspėjo užsukti į Vatikaną, kur buvo aiškiai girdimas miniai žmonių pro langą sakomas popiežiaus pamokslas. Pasak moters, iš viso pasaulio susirinkę maldininkai entuziastingai plojimais pasitikdavo jų kalba skaitomą pamokslo dalį.

Trauktinė – nemokamai

Kad ir kokia būtų nuostabi Roma su savo architektūra ir istorija, visgi labiausiai atmintin Evelinai įsirėžė Pontonės kaimelis, kuriame su vyru ji ir praleido didžiąją atostogų dalį. Pontonės kaimelis – beveik kalno viršūnėje. Važiuoti jūros link automobiliu vingiuotais keliukais užtrunka bemaž tiek, kiek pėsčiomis.

„Todėl ir leisdavomės akmeniniais laiptais (jų suskaičiavome net 1200) žemyn daugiau kaip du kilometrus. Kelionė aukštyn trukdavo jau kur kas ilgiau“, – šyptelėjo pašnekovė. 

Šis Italijos kaimelis nuo didesnių miestų skyrėsi ir tuo, kad su turistais čia sveikinasi visi vietiniai gyventojai: iki pietų – bon giorno, popiet – bona sera. Žinoma, skiriasi ir kainos Pontonės užeigose ir baruose. Lietuviai ypač pamėgo vieną kaimelio užeigą, kurioje tikra neapolietiška pica atsieidavo nuo 5,5 euro, o pasta (makaronų patiekalai) – nuo 6 eurų. Turistų gausiai lankomuose Amalfyje ar Pozitane, taip pat Kaprio saloje – kainos žymiai didesnės. Čia pietūs viena žmogui kainuoja nuo 20 eurų. 

Antrąją savo atostogų dieną Pontonėje Evelina su Danu jau buvo pripažinti nuolatiniais lankytojais. Taip jie nusprendė iš to, juokiasi, jog jų „pravalgyta“ suma jau buvo apvalinama į mažąją pusę, o garsusis vietinis gėrimas „Limoncella“ – iš citrinų gaminama trauktinė – būdavo pateikiamas nemokamai.

Pusryčiams – espresso su bandele 

Pontonėje besidriekiantys kalnai, kiek tik įmanoma, užsodinti vynuogynais, citrinmedžiais, po kuriais auga šparaginės pupelės. Rytais lietuvius pažadindavo gaidžių giedojimas ir asilų bliovimas. Negana to, tikro kaimo įspūdį patvirtindavo ir arklio pasagų į akmeninį grindinį garsas. Kartą, lipdama kalva aukščiau, pora aptiko ir avių augintojus. 

„Tikras kaimas. Visur verda gyvenimas. Tačiau tame triukšme dvelkia vidine ramybe“, – susimąstė Evelina ir pastebėjo, jog dar vienas ryškus garsas Italijoje – bažnyčių varpai, skambantys kas pusvalandį ir savaitgaliais garsiai kviečiantys į pamaldas, primenantys nuolatos apie tai, kas yra aukščiau šio mūsų žemiškojo gyvenimo.

Be abejo, savo indėlį į atostogų malonumo krepšį poilsiautojams įdėjo ir puikios kokybės itališkas maistas. Evelinai ypač patiko pusryčiai, kurie šiuose kraštuose dažniausiai yra saldūs: bandelė, džemas, jogurtas, dribsniai ir nedidelis puodelis espresso kavos – „juodos kaip naktis, stiprios kaip mirtis“. Nors toks valgis ne itin džiugino jos mėsėdį vyrą, jis nepraleido progos pasigardžiuoti pasta, gnocchi – itališkais bulvių kukuliukais, ryžių troškiniu risotto. Ir žinoma – pica.

„Pati nuostabiausia – neapolietiška, kurią tik iš tolo primena kepamos mūsiškėse picerijose. Aišku, prie valgio būtinai – naminis vynas vino de la casa, o visą puotą užbaigdavo digestivo. Juk reikia, kad kažkas padėtų viską suvirškinti“, – juokėsi Evelina. 

„Man išorinės kelionės – tai ir vidinių kelionių dalis. Grįžti namo kažko įgavęs, pasikeitęs, išbarstai problemas virš debesų ir gyventi lengviau“, – šypsojosi keliautoja, pasiryžusi dar sugrįžti į Amalfį, bet tik po to, kai aplankys Toskaną, Siciliją, Sardiniją.

 
39
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Kelionės ir laisvalaikis

G. Drukteinio nuotykiai kruiziniame laive: kapitonas-Kazanova, riebios žuvėdros ir spalvinga įgula (85)

2014 rugpjūčio mėn. 29 d. 20:33
G. Drukteinio nuotykiai kruiziniame laive: kapitonas-Kazanova, riebios žuvėdros ir spalvinga įgula
Asmeninio archyvo nuotr.
Prieš daugiau nei 500 metų Bažnyčios hierarchai, atsisakydami finansuoti Kristupo Kolumbo kelionę, taip jam bylojo: “Žmogus nėra sutvertas gyventi vandenyje ir keliauti vandenimis (…). Nuodėminga yra bristi į vandenį, kuris užteršia mūsų kūnus, nerti po vandeniu žuvis pamėgdžiojant, plaukti vandenimis pasipelnymo ieškant (…) nemažai žmonių veržiasi tai daryti, ir todėl Dievas baudžia juos už tokią puikybę”.

Tarptautinis festivalis nowJapan kviečia pasinerti į dar neregėtą Japoniją (1)

2014 rugpjūčio mėn. 29 d. 17:24
Pasinerk į Japoniją! Taip šiais metais kviečia tarptautinis šiuolaikinės ir tradicinės Japonijos kultūros festivalis nowJapan. Jau 6-tus metus skaičiuojantis renginys, šiais metais kelia sau vienintelį tikslą - padėti įvairių šalių, kultūrų ir amžiaus žmonėms įgyti naujos patirties bei dalintis jau sukaupta.

Spalvingoji Indija: mitologiją ir tikrovę supinančios legendos

2014 rugpjūčio mėn. 28 d. 15:03
Ko gero kiekviena Indijos vieta turi bent po vieną nuostabią legendą, kurioje sunkiai atskiriamos ribos tarp mitologijos ir tikrovės. Indiškos legendos ne tik gražios ir patraukiančios – jos pažymi pasaulio tvarką. Tokią, kur viskas įvyksta taip, kaip turi įvykti, kur nepažeidžiama pasaulio harmonija. Kur valdo kilmingi ir teisingi. Kur išlaikoma ir gerbiama religinė tradicija.

Noriu prasitęsti atostogas! Majos pamąstymai: kiek pinigų reikia atostogoms ir laimei? (15)

2014 rugpjūčio mėn. 27 d. 19:33
Noriu prasitęsti atostogas! Majos pamąstymai: kiek pinigų reikia atostogoms ir laimei?
Asmeninio archyvo nuotr.
Sveiki, mano vardas Maja. Mano atostogos baigėsi tada, kai į užjūrį išvyko mano šeimininkas. Namie likome trise: aš, šeimininkė ir Justė. Pamenu, per paskutines atostogas Palangoje mes visi vaikščiojom tiltu, ir šeimininkas Justei pasakė, kad rytoj jis išplauks kitapus jūros, nes ten daug uždirbs ir galės siųsti namo money money money. Ir dar sakė, kad per atostogas jis būtinai sugrįš.

Ambicingas lietuvis savo statyta jachta ketina apiplaukti pasaulį gal nori prisijungti ir tu? (84)

2014 rugpjūčio mėn. 28 d. 22:39
Ambicingas lietuvis savo statyta jachta ketina apiplaukti pasaulį
Asmeninio archyvo nuotr.
Darius nuo pat vaikystės turėjo svajonę – praplaukti Kapitono Granto keliais. 30 metų brendusi svajonė įgavo milžiniško projekto ribas. Šiandien 48-erių metų laivų statytojas ir kapitonas Darius Vinkevičius, padedamas „Kapitono Granto klubo“, organizuoja 7 metus truksiančią kelionę, į kurią kviečia prisijungti visus, norinčius atrasti save šniokščiant vandenyno bangoms.