Agrigentas – gražiausias mirtingųjų miestas

 (15)
Agrigento, Sicilija
Agrigento, Sicilija
© Shutterstock nuotr.

Nuo netoliese esančio kalno viršūnės atsiveria seno Agrigento miesto vaizdas. Jį 581 m. pr. Kr. įkūrė graikai, vėliau perėmė romėnai.

Nuo tų laikų Sicilijos saloje esančiame Agrigente gyveno įvairūs žmonės, kurie prisidėjo prie jo pavadinimo ir įvaizdžio kūrimo. Iš pradžių graikai pavadino miestą Akragu. 210 m. pr. Kr. miestą užėmė romėnai, jų laikais miestas išsiplėtė. Galiausiai jį okupavo arabai ir pervadino Girgenti. Vėliau miestą okupavo normanai ir sudėjo du minėtus pavadinimus į vieną. XIII a. normanus išvarė Frederikas II. Kadangi pasikeitė prekybos keliai, be to, žemumoje įsikūręs miestas buvo patogus taikinys plėšikams, nuo karaliaus Frederiko II laikų ir visais viduramžiais miesto daugiau niekas neokupavo.

Užsivėrė Agrigento vartai, sustojo plėtra, mieste išliko senovės laikų atmosfera. Būtent todėl Agrigento centrą mažai paveikė modernizacija, jame išliko daugelis istorijos ištakų įrodymų. Agrigento architektūroje gausu graikiško, bizantinio, lotyniško ir normaniško stiliaus paveldo.

Šventyklų griuvėsiai

Agrigentas – senas, margas ir gražus miestas, apdainuotas daugelio poetų. Jame gimė ir garsus italų rašytojas Luigi Pirandello.

Poetas Pindaro yra pavadinęs Agrigentą gražiausiu mirtingųjų miestu.

Nuo kalno atsiverianti spalvinga Agrigento panorama, senoviniai rūmai, simbolizuojantys perėjimą iš žemdirbystės į urbanistinės civilizacijos ištakas, yra tikras džiaugsmas akiai ir vaizduotei. Nors pastaraisiais metais miestas stipriai išsiplėtė, jis tebevadinamas istorijos ir archeologijos lobynu.


Corbis ir Shutterstock nuotraukos

www.DELFI.lt
 
15
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Kelionės ir laisvalaikis

G. Drukteinio nuotykiai kruiziniame laive: kam reikalinga vakarinė eilutė ir kiti malonumai (22)

2014 rugsėjo mėn. 2 d. 18:37
Kadaise buvo laikai, kai žmonės kelionėms mechaninėmis priemonėmis ruošdavosi kruopščiai, ypač renkantis aprangą. Ar lipdami į lainerį „Titanikas“ ar į „Concorde“ lėktuvą, ar į „Rytų ekspreso“ traukinį ar į „Apollo“ raketą – ten patenkantys žmonės vilkėjo ir atitinkamus drabužius.

G. Drukteinio nuotykiai kruiziniame laive: kapitonas-Kazanova, riebios žuvėdros ir spalvinga įgula (85)

2014 rugpjūčio mėn. 29 d. 20:33
G. Drukteinio nuotykiai kruiziniame laive: kapitonas-Kazanova, riebios žuvėdros ir spalvinga įgula
Asmeninio archyvo nuotr.
Prieš daugiau nei 500 metų Bažnyčios hierarchai, atsisakydami finansuoti Kristupo Kolumbo kelionę, taip jam bylojo: “Žmogus nėra sutvertas gyventi vandenyje ir keliauti vandenimis (…). Nuodėminga yra bristi į vandenį, kuris užteršia mūsų kūnus, nerti po vandeniu žuvis pamėgdžiojant, plaukti vandenimis pasipelnymo ieškant (…) nemažai žmonių veržiasi tai daryti, ir todėl Dievas baudžia juos už tokią puikybę”.

Tarptautinis festivalis nowJapan kviečia pasinerti į dar neregėtą Japoniją (1)

2014 rugpjūčio mėn. 29 d. 17:24
Pasinerk į Japoniją! Taip šiais metais kviečia tarptautinis šiuolaikinės ir tradicinės Japonijos kultūros festivalis nowJapan. Jau 6-tus metus skaičiuojantis renginys, šiais metais kelia sau vienintelį tikslą - padėti įvairių šalių, kultūrų ir amžiaus žmonėms įgyti naujos patirties bei dalintis jau sukaupta.

Spalvingoji Indija: mitologiją ir tikrovę supinančios legendos

2014 rugpjūčio mėn. 28 d. 15:03
Ko gero kiekviena Indijos vieta turi bent po vieną nuostabią legendą, kurioje sunkiai atskiriamos ribos tarp mitologijos ir tikrovės. Indiškos legendos ne tik gražios ir patraukiančios – jos pažymi pasaulio tvarką. Tokią, kur viskas įvyksta taip, kaip turi įvykti, kur nepažeidžiama pasaulio harmonija. Kur valdo kilmingi ir teisingi. Kur išlaikoma ir gerbiama religinė tradicija.

Noriu prasitęsti atostogas! Majos pamąstymai: kiek pinigų reikia atostogoms ir laimei? (15)

2014 rugpjūčio mėn. 27 d. 19:33
Noriu prasitęsti atostogas! Majos pamąstymai: kiek pinigų reikia atostogoms ir laimei?
Asmeninio archyvo nuotr.
Sveiki, mano vardas Maja. Mano atostogos baigėsi tada, kai į užjūrį išvyko mano šeimininkas. Namie likome trise: aš, šeimininkė ir Justė. Pamenu, per paskutines atostogas Palangoje mes visi vaikščiojom tiltu, ir šeimininkas Justei pasakė, kad rytoj jis išplauks kitapus jūros, nes ten daug uždirbs ir galės siųsti namo money money money. Ir dar sakė, kad per atostogas jis būtinai sugrįš.