Agrigentas – gražiausias mirtingųjų miestas

 (15)
Agrigento, Sicilija
Agrigento, Sicilija
© Shutterstock nuotr.

Nuo netoliese esančio kalno viršūnės atsiveria seno Agrigento miesto vaizdas. Jį 581 m. pr. Kr. įkūrė graikai, vėliau perėmė romėnai.

Nuo tų laikų Sicilijos saloje esančiame Agrigente gyveno įvairūs žmonės, kurie prisidėjo prie jo pavadinimo ir įvaizdžio kūrimo. Iš pradžių graikai pavadino miestą Akragu. 210 m. pr. Kr. miestą užėmė romėnai, jų laikais miestas išsiplėtė. Galiausiai jį okupavo arabai ir pervadino Girgenti. Vėliau miestą okupavo normanai ir sudėjo du minėtus pavadinimus į vieną. XIII a. normanus išvarė Frederikas II. Kadangi pasikeitė prekybos keliai, be to, žemumoje įsikūręs miestas buvo patogus taikinys plėšikams, nuo karaliaus Frederiko II laikų ir visais viduramžiais miesto daugiau niekas neokupavo.

Užsivėrė Agrigento vartai, sustojo plėtra, mieste išliko senovės laikų atmosfera. Būtent todėl Agrigento centrą mažai paveikė modernizacija, jame išliko daugelis istorijos ištakų įrodymų. Agrigento architektūroje gausu graikiško, bizantinio, lotyniško ir normaniško stiliaus paveldo.

Šventyklų griuvėsiai

Agrigentas – senas, margas ir gražus miestas, apdainuotas daugelio poetų. Jame gimė ir garsus italų rašytojas Luigi Pirandello.

Poetas Pindaro yra pavadinęs Agrigentą gražiausiu mirtingųjų miestu.

Nuo kalno atsiverianti spalvinga Agrigento panorama, senoviniai rūmai, simbolizuojantys perėjimą iš žemdirbystės į urbanistinės civilizacijos ištakas, yra tikras džiaugsmas akiai ir vaizduotei. Nors pastaraisiais metais miestas stipriai išsiplėtė, jis tebevadinamas istorijos ir archeologijos lobynu.


Corbis ir Shutterstock nuotraukos

www.DELFI.lt
 
15
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Kelionės ir laisvalaikis

10 įdomių faktų apie Bulgariją (19)

2014 liepos mėn. 30 d. 00:01
Bulgarija – turtinga be galo gražia gamta šalis, išsaugojusi daugelio joje gyvenusių tautų patirtį bei dvasią, kiekvienam keliautojui galinti pasiūlyti itin platų kultūrinių vertybių bei pramogų spektrą. Švelnus klimatas, puikūs paplūdimiai, gera virtuvė, turizmo infrastruktūros vystymas – visa tai lemia, kad kelionės į Bulgariją vis populiarėja. Tai unikali šalis, turinti kuo nustebinti.

Kaip per atostogas pailsėti kokybiškai?

2014 liepos mėn. 29 d. 00:01
Kiekvienam žmogui reikalingos atostogos, kad tiek mūsų fizinė, tiek psichinė savastis pailsėtų ir įgautų naujų jėgų. Juk žmogus mažai skiriasi nuo buityje kiekvieną dieną naudojamų daiktų, mums irgi reikia energijos. Vis dėlto ne visi moka taip paprastai atsiriboti nuo minčių apie darbą ir kokybiškai pailsėti.

Porcelianinio puodelio istorija (4)

2014 liepos mėn. 29 d. 00:01
XVI a. portugalai vystė prekybinius mainus su Kinija ir įkūrė šioje šalyje savo prekybos atstovybę. Taip į senąjį žemyną atkeliavo pirmieji kiniško porceliano gaminiai. Europiečius lengvučio porceliano indai labai žavėjo.

7 būdai, kaip paįvairinti poros atostogas (8)

2014 liepos mėn. 28 d. 11:17
Nieko neveikimą, įprastą gulėjimą paplūdimyje ar „nardymą“ Europos sostinių gatvėmis vasaros atostogų metu jau dauguma porų išbandė. Tačiau, kad atostogos būtų išties įsimintinos, o grįžus iš jų tarpusavio santykiai dar geresni, verta peržengti savo komforto ribas ir ryžtis ekstremaliems arba tiesiog neįprastiems užsiėmimams.

Efesas - spindintis Antikos laikų perlas Turkijoje (18)

2014 liepos mėn. 28 d. 00:01
Atostogaujant Turkijos vakarinėje pakrantėje prie Egėjo jūros verta aplankyti vieno didžiausių antikinio miesto griuvėsius. Nuo Kušadasio kurorto iki Efeso yra tik keliolika kilometrų; juos patogu nuvažiuoti turistus aptarnaujančiais vietiniais „mikriukais“ – jie Turkijos kurortuose vadinasi „dolmuš“. Važiuoti reikia Selcuko miesto kryptimi, išlipti 3 kilometrus neprivažiavus jo. Tai populiarus ir gausiai turistų lankomas objektas.