Agrigentas – gražiausias mirtingųjų miestas

 (15)
Agrigento, Sicilija
Agrigento, Sicilija
© Shutterstock nuotr.

Nuo netoliese esančio kalno viršūnės atsiveria seno Agrigento miesto vaizdas. Jį 581 m. pr. Kr. įkūrė graikai, vėliau perėmė romėnai.

Nuo tų laikų Sicilijos saloje esančiame Agrigente gyveno įvairūs žmonės, kurie prisidėjo prie jo pavadinimo ir įvaizdžio kūrimo. Iš pradžių graikai pavadino miestą Akragu. 210 m. pr. Kr. miestą užėmė romėnai, jų laikais miestas išsiplėtė. Galiausiai jį okupavo arabai ir pervadino Girgenti. Vėliau miestą okupavo normanai ir sudėjo du minėtus pavadinimus į vieną. XIII a. normanus išvarė Frederikas II. Kadangi pasikeitė prekybos keliai, be to, žemumoje įsikūręs miestas buvo patogus taikinys plėšikams, nuo karaliaus Frederiko II laikų ir visais viduramžiais miesto daugiau niekas neokupavo.

Užsivėrė Agrigento vartai, sustojo plėtra, mieste išliko senovės laikų atmosfera. Būtent todėl Agrigento centrą mažai paveikė modernizacija, jame išliko daugelis istorijos ištakų įrodymų. Agrigento architektūroje gausu graikiško, bizantinio, lotyniško ir normaniško stiliaus paveldo.

Šventyklų griuvėsiai

Agrigentas – senas, margas ir gražus miestas, apdainuotas daugelio poetų. Jame gimė ir garsus italų rašytojas Luigi Pirandello.

Poetas Pindaro yra pavadinęs Agrigentą gražiausiu mirtingųjų miestu.

Nuo kalno atsiverianti spalvinga Agrigento panorama, senoviniai rūmai, simbolizuojantys perėjimą iš žemdirbystės į urbanistinės civilizacijos ištakas, yra tikras džiaugsmas akiai ir vaizduotei. Nors pastaraisiais metais miestas stipriai išsiplėtė, jis tebevadinamas istorijos ir archeologijos lobynu.


Corbis ir Shutterstock nuotraukos

www.DELFI.lt
 
15
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Kelionės ir laisvalaikis

Maskvos metropolitenas: šventyklas primenančios stotys (3)

2014 liepos mėn. 24 d. 00:01
Daugiau negu trys šimtai kilometrų po žeme. Kasdien apie 8 milijonus žmonių ir 190 įspūdingų stočių. 400 traukinių, kursuojančių kas 2,5 minutės. Maskvos požeminis geležinkelis apipintas nuostabiomis istorijomis, legendomis ir mistika.

Paslaptingą „Vakarienę baltai“ gaubia griežtų taisyklių šydas (7)

2014 liepos mėn. 23 d. 13:25
Viskas tik balta. Jokių spalvotų rūbų ir sportinių drabužių. Šortų ar spalvotų batų. Vasarinių šlepečių ar kepuraičių su snapeliu. Visų dalyvių drabužiai, galvos apdangalai, batai – tik balti ir itin elegantiški. Tai tik kelios taisyklės, kurios keliamos rugpjūčio 29 dieną Vilniuje vyksiančio paslaptingo renginio „Vakarienė baltai“ (“Dîner en Blanc”) dalyviams.

Palermas – skonių ir kvapų meka (9)

2014 liepos mėn. 23 d. 08:23
Italijos pietuose stūkso didžiausia Viduržemio jūros sala Sicilija. Jos sostinė – Palermo. Tai autonominė Italijos dalis, skaičiuojanti tris tūkstančius metų. Siciliečių kasdienybė alsuoja kartu su vis dar aktyviu Etnos ugnikalniu. Saloje daug kas kitaip nei žemyninėje Italijos dalyje: tik čia auga raudonieji apelsinai, kava čia labiau skrudinta, skiriasi net žmonių kalba.

Konkursas „Mano išskirtinė kelionė!“

2014 liepos mėn. 22 d. 17:37
Sunku rasti žmogų, kuriam nepatiktų keliauti. Ir tikrai kiekvienas prisiminimuose saugo tą išskirtinę kelionę, palikusią didžiausią žymę širdyje. Tad kviečiame ja pasidalinti!

Pasaulį apkeliavusi rašytoja Ieva Rutė - apie išskirtines keliones

2014 liepos mėn. 22 d. 17:05
Pasaulį apkeliavusi rašytoja Ieva Rutė - apie išskirtines keliones
Asmeninio archyvo nuotr.
Vilniuje pristatyta spalvinga ir egzotiška Ievos Rutės knyga „Išskirtinės kelionės: Kinija, Tibetas, Mianmaras, Nepalas“. IEVA RUTĖ – keliautoja ir fotografė, Vilniaus universiteto Orientalistikos centro Azijos studijų magistrė ir dėstytoja, kiniškų arbatų meistrė ir kelionių vadovė po egzotiškąsias šalis.