Agrigentas – gražiausias mirtingųjų miestas

 (15)
Agrigento, Sicilija
Agrigento, Sicilija
© Shutterstock nuotr.

Nuo netoliese esančio kalno viršūnės atsiveria seno Agrigento miesto vaizdas. Jį 581 m. pr. Kr. įkūrė graikai, vėliau perėmė romėnai.

Nuo tų laikų Sicilijos saloje esančiame Agrigente gyveno įvairūs žmonės, kurie prisidėjo prie jo pavadinimo ir įvaizdžio kūrimo. Iš pradžių graikai pavadino miestą Akragu. 210 m. pr. Kr. miestą užėmė romėnai, jų laikais miestas išsiplėtė. Galiausiai jį okupavo arabai ir pervadino Girgenti. Vėliau miestą okupavo normanai ir sudėjo du minėtus pavadinimus į vieną. XIII a. normanus išvarė Frederikas II. Kadangi pasikeitė prekybos keliai, be to, žemumoje įsikūręs miestas buvo patogus taikinys plėšikams, nuo karaliaus Frederiko II laikų ir visais viduramžiais miesto daugiau niekas neokupavo.

Užsivėrė Agrigento vartai, sustojo plėtra, mieste išliko senovės laikų atmosfera. Būtent todėl Agrigento centrą mažai paveikė modernizacija, jame išliko daugelis istorijos ištakų įrodymų. Agrigento architektūroje gausu graikiško, bizantinio, lotyniško ir normaniško stiliaus paveldo.

Šventyklų griuvėsiai

Agrigentas – senas, margas ir gražus miestas, apdainuotas daugelio poetų. Jame gimė ir garsus italų rašytojas Luigi Pirandello.

Poetas Pindaro yra pavadinęs Agrigentą gražiausiu mirtingųjų miestu.

Nuo kalno atsiverianti spalvinga Agrigento panorama, senoviniai rūmai, simbolizuojantys perėjimą iš žemdirbystės į urbanistinės civilizacijos ištakas, yra tikras džiaugsmas akiai ir vaizduotei. Nors pastaraisiais metais miestas stipriai išsiplėtė, jis tebevadinamas istorijos ir archeologijos lobynu.


Corbis ir Shutterstock nuotraukos

www.DELFI.lt
 
15
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Kelionės ir laisvalaikis

Šį vakarą prie Baltojo tilto įvyks grilio fiesta (1)

2014 rugpjūčio mėn. 21 d. 11:13
Šį vakarą prie Baltojo tilto įvyks grilio fiesta
Organizatorių nuotr.
Šiandien vakare į pievelę Vilniuje prie Baltojo tilto susirinks šimtai piknikautojų. Kasmete vasaros tradicija tapusio masinio pikniko organizatoriai šiemet vilniečius ir sostinės svečius kviečia į keptos mėsos fiestą – „Borjomi Grill pikniką“.

Atostogauti – kartu su šešku (17)

2014 rugpjūčio mėn. 20 d. 00:01
Per vasaros karščius kaunietė Eglė Tulčiūtė ištrūko iš miesto ir atostogauja prie jūros. Poilsiui netrukdo keturi naminiai šeškai – Taškis, Ozis, Blondinė ir Kipšas.

Noriu prasitęsti atostogas! Skaitytojų istorijos

2014 rugpjūčio mėn. 18 d. 16:32
Publikuojame skaitytojų mintis, kodėl jie norėtų prasitęsti atostogas. Kviečiame ir jus dalyvauti konkurse „Prasitęsk savo atostogas - laimėk 3 dienų kruizą Baltijos jūra!“

Sveikiname konkurso „Mano išskirtinė kelionė“ nugalėtoją!

2014 rugpjūčio mėn. 18 d. 16:07
Sveikiname konkurso „Mano išskirtinė kelionė“ nugalėtoją!
N.Martinkėnaitės nuotr.
Dėkojame skaitytojams, dalyvavusiems konkurse „Mano išskirtinė kelionė“.

KONKURSAS! Prasitęsk savo atostogas - laimėk 3 dienų kruizą Baltijos jūra! (1)

2014 rugpjūčio mėn. 18 d. 15:04
Siųsk savo nepamirštamą kelionės istoriją ir prasitęsk atostogas - gauk dovanų kelionių organizatoriaus KELIONES.EU bei kompanijos TALLINK prizą - kruizą Baltijos jūra dviems asmenims. Jau rugsėjo 8 dieną išrinksime įdomiausio pasakojimo laimėtoją ir padovanosime 3 dienų kruizą.