10 neatrastų Europos perlų

 (16)
Neringos kopos
Neringos kopos
© Shutterstock nuotr.

Paryžius, Barselona ar Roma pritraukia minias turistų, tačiau Europoje yra mažiau žinomų kampelių, kurie nenusileidžia šiems miestams savo grožiu ir žavesiu, tačiau nėra užkimšti turistų. Lonelyplanet.com autorė Anita Isalska kviečia leistis kur kas mažiau pramintais takais ir susipažinti su dešimčia neatrastų Europos perlų, tarp kurių patenka ir Lietuvos Kuršių nerija.

1. Zacvėjaus pilis, Vokietija

Ši pasakų pilis stūkso netoli nuo gausiai lankomų Bonos ir Kiolno miestų, tačiau nepatenka į daugumos turistų maršrutus. Viduramžių pilies sienos, vandens kanalai ir nuostabi aplinka sužavės net viskuo persisotinusį lankytoją. Priklausomai nuo meto, kuriuo lankysitės, šioje pilyje galite išvysti raganas, riterius ar net sutrikusius kupranugarius. Kalėdiniu laikotarpiu pilies kieme vyksta puošni Viduramžių mugė su gotikinėmis parduotuvėlėmis. Daugiau sužinoti galite www.burgsatzvey.de.

2. Betlas, Anglija

Daug kas žino Hastingso mūšį, per kurį 1066 metais normanai užkariavo Angliją, tačiau mažai kas užsuka pažiūrėti, kur jis iš tikrųjų įvyko. Apvažiuokite vaizdingus mūšio laukus, kuriuose žvangėjo ginklai, ir užbaikite savo vizitą apsipirkdami gardžiai kvepiančiose Betlo gatvėse.

Kelią į šį miestą galite rasti tinklalapyje www.visit1066country.com. Nepraleiskite progos pasivaikščioti didingomis Rytų Sasekso grafystės apylinkėmis. Įspūdingas Byči Hedo (Beachy Head) baltasis skardis yra viena nuostabiausių Anglijos vietovių, esanti arčiau negu už vienos valandos kelio nuo Betlo miesto.

3. Amjenas, Prancūzija

Tikra šventvagystė, kad Amjenas, turėdamas dvigubai didesnę katedrą už Paryžiaus Dievo Motinos maldos namus, yra taip mažai lankomas. Amjeno katedra yra tikras inžinerijos stebuklas, kurio sudėtingi mūrai verčia dairytis užvertus galvą. Joje taip pat daug kraupių raižinių (ypač nukirstos Jono Krikštytojo galvos tematika).

Saldumynų mėgėjams patiks vietos delikatesas – Amjeno pyragėliai (macaron d’Amiens). Jų rekomenduojame paragauti pas Jeaną Trogneux (www.trogneux.fr), kur net penkios konditerių kartos išsaugojo originalų šio skanumyno, gaminamo iš medaus, migdolų, cukraus ir kiaušinio baltymų, receptą. Šie sultingi pyragėliai patiekiami su neįtikėtinai tirštu karštu šokoladu.

4. Harlemas, Nyderlandai

Žinoma, sunku atsitraukti nuo daugelio Amsterdamo malonumų. Tačiau Harlemo lankytojų laukia puikus atlygis. XVII a. olandų dailininkas Fransas Halsas čia nutapė vienus garsiausių savo paveikslų, kuriuos galima išvysti jo vardu pavadintame muziejuje. Taip pat verta užversti galvą ir apžiūrėti Šv. Bavono bažnyčios vargonus, kuriais kadaise grojo jaunasis Mocartas. Suvalgę blynų virš judrios ir dailios „Grote Markt“ aikštės nesigailėsite, kad apsilankėte Harleme.

5. Liuksemburgo miestas, Liuksemburgas

Keista, kad miestas, esantis šalies sostine, iki šiol nėra apdainuotas pagyromis, net jei ši šalis yra viena mažiausių Europos valstybių. Liuksemburgas, retai matomas kelionių lankstinukuose, pasižymi intriguojančiais kontrastais ir vienais išradingiausių šiuolaikinio meno kūrinių.

Šis miestas tiesiog užtvindytas turtingų pirkėjų, tačiau jame galima išvysti kur kas daugiau negu bankai ir kostiumuoti klientai. Apsilankykite šiuolaikinio meno muziejuje MUDAM (www.mudam.lu), pasivažinėkite dviračiu miesto gatvėmis ir pasigrožėkite vaizdais: Liuksemburgas įsikūręs virš slėnių, tarpeklių ir miškų. Šiam Europos perlui dydis tikrai nėra viskas.

6. La Korunja, Ispanija

Šiaurės vakarų Ispanijos Santjago de Kompostelos miestas, esantis garsiojo Šv. Jokūbo piligriminio kelio pabaigoje, tikrai sulaukia daug turistų dėmesio. Tačiau vos už 45 minučių kelio įsikūręs daugelio keliautojų nepastebimas La Korunjos uostamiestis, galintis pasigirti turtinga istorija, pavydėtinais paplūdimiais ir dunksinčiu naktiniu gyvenimu. Apsilankykite Marijos Pitos aikštėje, kur stūkso ietį laikančios šio miesto didvyrės statula, ir apžiūrėkite Municipaliteto rūmų fasadą.

Visai netoliese galite pasigrožėti Šv. Jurgio bažnyčia su dviem varpinėmis. Nepraleiskite ir Heraklio bokšto (Torre de Hércules) - švyturio, kuris buvo pastatytas dar romėnų laikais. Pasigėrėkite panorama nuo jo viršaus ir tada leiskitės pasidairyti į žmones Pajūrio alėja (Passeo Maritimo). Nusileidus saulei, Panadero rajone paragaukite tapų, bet jei tikrai norite išlieti vidurnakčio energiją, prisijunkite prie linksmybių Santa Kristinoje, Oleiroje.

7. Olomoucas, Čekija

Kol kiti keliautojai stumdosi alkūnėmis ant Karolio tilto Prahoje, traukiančio turistus tarsi magnetas, jūs galite tyliai sau kikenti, valgydami bulvinius blynus. Olomoucas be abejonės yra gražiausias Čekijos miestas, pagal architektūros žavesį nenusileidžiantis šalies sostinei, tačiau neapimtas tokio chaoso. Jis taip pat turi kelis atsarginius kozirius. Verta pakelti akis į komunistinio stiliaus astronominį laikrodį Horni Namesti aikštėje, paklaidžioti šventomis XII a. vienuolyno salėmis ir pasisotinti tokioje puikioje užeigoje kaip „U Anděla“.

8. Klaipėda, Lietuva

Klaipėda - gyvybingas uostamiestis su vokiško stiliaus pastatais – gali būti laikoma viena linksmiausių Europos vietų. Suradę staliuką „Memelyje“, galite užsisakyti pilnas lėkštes sūrių, alyvuogių ir dešros. Pavalgius rekomenduojame patyrinėti nepaliestus Kuršių nerijos smėlynus, išsikišusius į Baltijos jūrą. Leiskitės į tingią kelionę po Kuršių nerijos miškus, žuvų patiekalų restoranus ir vietos folklorą.

9. Tartu, Estija

Keliautojai, atvykę į šią Baltijos šalį, paprastai pasilieka linksmintis Taline arba išbando šios šalies SPA sanatorijas, tačiau nereikėtų aplenkti ir universiteto miesto Tartu. Išgyvenkite šimtmečių senumo studentišką istoriją, apsilankydami Studentų kalėjime, kurio vienutėse buvo laikomi neklusnūs studentai, ir paklaidžiokite po Tomemegio skulptūrų parką. Vakarienė studentų mieste nesuplonins jūsų piniginės, todėl susiraskite kavinę netoli universiteto ir įsimaišykite tarp jos lankytojų.

10. Lancutas, Lenkija

Lenkijoje yra apsčiai pilių, bet Lancuto rūmus tikrai verta aplankyti. Ši prabangi aristokratų rezidencija užgniaužia kvapą. Per ekskursiją po rūmus galite išvysti išblizgintas pobūvių sales su didžiuliais sietynais. Planuokite savo vizitą www.zamek-lancut.pl/en. Lancuto miestas gali pasigirti turtinga žydų istorija. Verta apsilankyti Lancuto sinagogoje: po nepretenzingu jos eksterjeru slepiasi barokišku šedevru laikomos kolonos ir spalvingos freskos.

www.DELFI.lt
 
16
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Kelionės ir laisvalaikis

G. Drukteinio nuotykiai kruiziniame laive: kapitonas-Kazanova, riebios žuvėdros ir spalvinga įgula (85)

2014 rugpjūčio mėn. 29 d. 20:33
G. Drukteinio nuotykiai kruiziniame laive: kapitonas-Kazanova, riebios žuvėdros ir spalvinga įgula
Asmeninio archyvo nuotr.
Prieš daugiau nei 500 metų Bažnyčios hierarchai, atsisakydami finansuoti Kristupo Kolumbo kelionę, taip jam bylojo: “Žmogus nėra sutvertas gyventi vandenyje ir keliauti vandenimis (…). Nuodėminga yra bristi į vandenį, kuris užteršia mūsų kūnus, nerti po vandeniu žuvis pamėgdžiojant, plaukti vandenimis pasipelnymo ieškant (…) nemažai žmonių veržiasi tai daryti, ir todėl Dievas baudžia juos už tokią puikybę”.

Tarptautinis festivalis nowJapan kviečia pasinerti į dar neregėtą Japoniją (1)

2014 rugpjūčio mėn. 29 d. 17:24
Pasinerk į Japoniją! Taip šiais metais kviečia tarptautinis šiuolaikinės ir tradicinės Japonijos kultūros festivalis nowJapan. Jau 6-tus metus skaičiuojantis renginys, šiais metais kelia sau vienintelį tikslą - padėti įvairių šalių, kultūrų ir amžiaus žmonėms įgyti naujos patirties bei dalintis jau sukaupta.

Spalvingoji Indija: mitologiją ir tikrovę supinančios legendos

2014 rugpjūčio mėn. 28 d. 15:03
Ko gero kiekviena Indijos vieta turi bent po vieną nuostabią legendą, kurioje sunkiai atskiriamos ribos tarp mitologijos ir tikrovės. Indiškos legendos ne tik gražios ir patraukiančios – jos pažymi pasaulio tvarką. Tokią, kur viskas įvyksta taip, kaip turi įvykti, kur nepažeidžiama pasaulio harmonija. Kur valdo kilmingi ir teisingi. Kur išlaikoma ir gerbiama religinė tradicija.

Noriu prasitęsti atostogas! Majos pamąstymai: kiek pinigų reikia atostogoms ir laimei? (15)

2014 rugpjūčio mėn. 27 d. 19:33
Noriu prasitęsti atostogas! Majos pamąstymai: kiek pinigų reikia atostogoms ir laimei?
Asmeninio archyvo nuotr.
Sveiki, mano vardas Maja. Mano atostogos baigėsi tada, kai į užjūrį išvyko mano šeimininkas. Namie likome trise: aš, šeimininkė ir Justė. Pamenu, per paskutines atostogas Palangoje mes visi vaikščiojom tiltu, ir šeimininkas Justei pasakė, kad rytoj jis išplauks kitapus jūros, nes ten daug uždirbs ir galės siųsti namo money money money. Ir dar sakė, kad per atostogas jis būtinai sugrįš.

Ambicingas lietuvis savo statyta jachta ketina apiplaukti pasaulį gal nori prisijungti ir tu? (84)

2014 rugpjūčio mėn. 28 d. 22:39
Ambicingas lietuvis savo statyta jachta ketina apiplaukti pasaulį
Asmeninio archyvo nuotr.
Darius nuo pat vaikystės turėjo svajonę – praplaukti Kapitono Granto keliais. 30 metų brendusi svajonė įgavo milžiniško projekto ribas. Šiandien 48-erių metų laivų statytojas ir kapitonas Darius Vinkevičius, padedamas „Kapitono Granto klubo“, organizuoja 7 metus truksiančią kelionę, į kurią kviečia prisijungti visus, norinčius atrasti save šniokščiant vandenyno bangoms.