10 didmiesčių, kurie nėra sostinės

 (21)
Čikaga
Čikaga
© Corbis/Scanpix

Sidnėjus, Niujorkas, Rio de Žaneiras - dideli ir svarbūs miestai, bet ne politiniai centrai. Kas yra Australijos sostinė? Jei atsakėte, kad Sidnėjus, klystate. Tačiau taip manančių žmonių yra ir daugiau. VirtualTourist.com pateikė 10-ies didelių ir dažnai su sostinėmis painiojamų pasaulio miestų sąrašą.

1. Niujorkas.„Jei man pasiseks ten, man pasiseks bet kur…“, apie Niujorką dainavo Frankas Sinatra. Tačiau Niujorko valstijos sostinė yra ne Niujorko miestas, o Olbanis. Beje, Olbanyje išrasti perforuoto tualetinio popieriaus rulonai.

2. Sidnėjus, Australija. Nors Sidnėjus - didelis uostas ir garsiųjų operos rūmų namai, jis nėra sostinė. Kadangi Sidnėjus ir Melburnas niekaip nepasidalijo teise būti sostine, prieš šimtą metų tarp šių miestų buvo įkurta Kanbera, kuri ir tapo Australijos sostine.

3. Čikaga. Didžiausias Ilinojaus valstijos miestas, dar vadinamas „Vėjo miestu“ - ne sostinė. Šis titulas atitenka Springfildui - miestui, kuriame gimė Abraomas Linkolnas ir kuriame gyvena animacinio filmuko herojus Homeris Simpsonas.

4. Rio de Žaneiras, Brazilija. Linksmybių miestas, bet ne sostinė. Nors šis karnavalais garsėjantis miestas kažkada buvo sostinė, dabar šis titulas priklauso Brazilijai.

5. Stambulas, Turkija. Kažkada jis buvo romėnų ir otomanų sostinė, bet dabartinė sostinė yra Ankara. Tiesa, šis miestas dažniau asocijuojasi ne su sostine, o iš Angoros ožkų vilnos gaminamais siūlais.

6. Ženeva. Šveicarijos sostinė nėra nei Ženeva, nei Ciurichas. Ši garbė atitenka ramiam, vaizdingam, į Unesco paveldo sąrašą įtrauktam Bernui.

7. Johanesburgas, Pietų Afrika. Ši valstybė turi net tris sostines, bet Johanesburgas nėra nė viena iš jų. Teisminė valdžia koncentruojasi Blumfonteine, vykdomoji - Pretorijoje, įstatymų leidžiamoji - Keiptaune.

8. Timbuktu, Malis. Paslaptingas, egzotiškai skambantis ir turbūt garsiausias šalies miestas - tik antras pagal svarbumą. Malio sostinė iš tiesų yra Bamakas. Tai ne tik sparčiausiai augantis Afrikos miestas, bet ir muzikos centras, į kurį baruose grojančių vietos atlikėjų pasiklausyti atvyksta garsūs muzikos industrijos vardai.

9. Las Vegas. Jis vadinamas „Nuodėmių miestu” ir pasaulio azartinių lošimų sostine. Jei statysite už Las Vegą, pralošite: Nevados valstijos sostinė iš tiesų yra labiau šeimyniškas Karson Sitis.

10. Kasablanka, Marokas. Kasablanka - ne sostinė. Fezas ir Marakešas - irgi ne. Šios Šiaurės Afrikos valstybės sostinė iš tiesų yra ramus ir kultūriniu paveldu garsėjantis Rabatas.

www.DELFI.lt
 
21
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Kelionės ir laisvalaikis

Kur vasaroja Anglijos lietuviai? (3)

2014 liepos mėn. 25 d. 00:01
Vieniems vasara – nuotykių, atostogų, kelionių, maudynių, meilės romanų ir pozityvios nuotaikos metas, kitiems – tai žliaugiantis prakaitas, ilgos darbo valandos ir kuklios gyvenimo sąlygos. Tokia įvairialypė esti imigrantų realybė. Tačiau, kaip kasmet rodo statistika, didžioji dalis Lietuvos emigrantų vasaros sezono metu atlapoja pinigines ir gausiai perka lėktuvų bilietus, jog bent trumpam ištiestų darbo nuvargintas kojas.

Maskvos metropolitenas: šventyklas primenančios stotys (14)

2014 liepos mėn. 24 d. 00:01
Daugiau negu trys šimtai kilometrų po žeme. Kasdien apie 8 milijonus žmonių ir 190 įspūdingų stočių. 400 traukinių, kursuojančių kas 2,5 minutės. Maskvos požeminis geležinkelis apipintas nuostabiomis istorijomis, legendomis ir mistika.

Paslaptingą „Vakarienę baltai“ gaubia griežtų taisyklių šydas (10)

2014 liepos mėn. 23 d. 13:25
Viskas tik balta. Jokių spalvotų rūbų ir sportinių drabužių. Šortų ar spalvotų batų. Vasarinių šlepečių ar kepuraičių su snapeliu. Visų dalyvių drabužiai, galvos apdangalai, batai – tik balti ir itin elegantiški. Tai tik kelios taisyklės, kurios keliamos rugpjūčio 29 dieną Vilniuje vyksiančio paslaptingo renginio „Vakarienė baltai“ (“Dîner en Blanc”) dalyviams.

Palermas – skonių ir kvapų meka (9)

2014 liepos mėn. 23 d. 08:23
Italijos pietuose stūkso didžiausia Viduržemio jūros sala Sicilija. Jos sostinė – Palermo. Tai autonominė Italijos dalis, skaičiuojanti tris tūkstančius metų. Siciliečių kasdienybė alsuoja kartu su vis dar aktyviu Etnos ugnikalniu. Saloje daug kas kitaip nei žemyninėje Italijos dalyje: tik čia auga raudonieji apelsinai, kava čia labiau skrudinta, skiriasi net žmonių kalba.

Konkursas „Mano išskirtinė kelionė!“

2014 liepos mėn. 22 d. 17:37
Sunku rasti žmogų, kuriam nepatiktų keliauti. Ir tikrai kiekvienas prisiminimuose saugo tą išskirtinę kelionę, palikusią didžiausią žymę širdyje. Tad kviečiame ja pasidalinti!