10 didmiesčių, kurie nėra sostinės

 (21)
Čikaga
Čikaga
© Corbis/Scanpix

Sidnėjus, Niujorkas, Rio de Žaneiras - dideli ir svarbūs miestai, bet ne politiniai centrai. Kas yra Australijos sostinė? Jei atsakėte, kad Sidnėjus, klystate. Tačiau taip manančių žmonių yra ir daugiau. VirtualTourist.com pateikė 10-ies didelių ir dažnai su sostinėmis painiojamų pasaulio miestų sąrašą.

1. Niujorkas.„Jei man pasiseks ten, man pasiseks bet kur…“, apie Niujorką dainavo Frankas Sinatra. Tačiau Niujorko valstijos sostinė yra ne Niujorko miestas, o Olbanis. Beje, Olbanyje išrasti perforuoto tualetinio popieriaus rulonai.

2. Sidnėjus, Australija. Nors Sidnėjus - didelis uostas ir garsiųjų operos rūmų namai, jis nėra sostinė. Kadangi Sidnėjus ir Melburnas niekaip nepasidalijo teise būti sostine, prieš šimtą metų tarp šių miestų buvo įkurta Kanbera, kuri ir tapo Australijos sostine.

3. Čikaga. Didžiausias Ilinojaus valstijos miestas, dar vadinamas „Vėjo miestu“ - ne sostinė. Šis titulas atitenka Springfildui - miestui, kuriame gimė Abraomas Linkolnas ir kuriame gyvena animacinio filmuko herojus Homeris Simpsonas.

4. Rio de Žaneiras, Brazilija. Linksmybių miestas, bet ne sostinė. Nors šis karnavalais garsėjantis miestas kažkada buvo sostinė, dabar šis titulas priklauso Brazilijai.

5. Stambulas, Turkija. Kažkada jis buvo romėnų ir otomanų sostinė, bet dabartinė sostinė yra Ankara. Tiesa, šis miestas dažniau asocijuojasi ne su sostine, o iš Angoros ožkų vilnos gaminamais siūlais.

6. Ženeva. Šveicarijos sostinė nėra nei Ženeva, nei Ciurichas. Ši garbė atitenka ramiam, vaizdingam, į Unesco paveldo sąrašą įtrauktam Bernui.

7. Johanesburgas, Pietų Afrika. Ši valstybė turi net tris sostines, bet Johanesburgas nėra nė viena iš jų. Teisminė valdžia koncentruojasi Blumfonteine, vykdomoji - Pretorijoje, įstatymų leidžiamoji - Keiptaune.

8. Timbuktu, Malis. Paslaptingas, egzotiškai skambantis ir turbūt garsiausias šalies miestas - tik antras pagal svarbumą. Malio sostinė iš tiesų yra Bamakas. Tai ne tik sparčiausiai augantis Afrikos miestas, bet ir muzikos centras, į kurį baruose grojančių vietos atlikėjų pasiklausyti atvyksta garsūs muzikos industrijos vardai.

9. Las Vegas. Jis vadinamas „Nuodėmių miestu” ir pasaulio azartinių lošimų sostine. Jei statysite už Las Vegą, pralošite: Nevados valstijos sostinė iš tiesų yra labiau šeimyniškas Karson Sitis.

10. Kasablanka, Marokas. Kasablanka - ne sostinė. Fezas ir Marakešas - irgi ne. Šios Šiaurės Afrikos valstybės sostinė iš tiesų yra ramus ir kultūriniu paveldu garsėjantis Rabatas.

www.DELFI.lt
 
21
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Kelionės ir laisvalaikis

10 įdomių faktų apie Bulgariją (2)

2014 liepos mėn. 30 d. 00:01
Bulgarija – turtinga be galo gražia gamta šalis, išsaugojusi daugelio joje gyvenusių tautų patirtį bei dvasią, kiekvienam keliautojui galinti pasiūlyti itin platų kultūrinių vertybių bei pramogų spektrą. Švelnus klimatas, puikūs paplūdimiai, gera virtuvė, turizmo infrastruktūros vystymas – visa tai lemia, kad kelionės į Bulgariją vis populiarėja. Tai unikali šalis, turinti kuo nustebinti.

Kaip per atostogas pailsėti kokybiškai?

2014 liepos mėn. 29 d. 00:01
Kiekvienam žmogui reikalingos atostogos, kad tiek mūsų fizinė, tiek psichinė savastis pailsėtų ir įgautų naujų jėgų. Juk žmogus mažai skiriasi nuo buityje kiekvieną dieną naudojamų daiktų, mums irgi reikia energijos. Vis dėlto ne visi moka taip paprastai atsiriboti nuo minčių apie darbą ir kokybiškai pailsėti.

Porcelianinio puodelio istorija (3)

2014 liepos mėn. 29 d. 00:01
XVI a. portugalai vystė prekybinius mainus su Kinija ir įkūrė šioje šalyje savo prekybos atstovybę. Taip į senąjį žemyną atkeliavo pirmieji kiniško porceliano gaminiai. Europiečius lengvučio porceliano indai labai žavėjo.

7 būdai, kaip paįvairinti poros atostogas (8)

2014 liepos mėn. 28 d. 11:17
Nieko neveikimą, įprastą gulėjimą paplūdimyje ar „nardymą“ Europos sostinių gatvėmis vasaros atostogų metu jau dauguma porų išbandė. Tačiau, kad atostogos būtų išties įsimintinos, o grįžus iš jų tarpusavio santykiai dar geresni, verta peržengti savo komforto ribas ir ryžtis ekstremaliems arba tiesiog neįprastiems užsiėmimams.

Efesas - spindintis Antikos laikų perlas Turkijoje (18)

2014 liepos mėn. 28 d. 00:01
Atostogaujant Turkijos vakarinėje pakrantėje prie Egėjo jūros verta aplankyti vieno didžiausių antikinio miesto griuvėsius. Nuo Kušadasio kurorto iki Efeso yra tik keliolika kilometrų; juos patogu nuvažiuoti turistus aptarnaujančiais vietiniais „mikriukais“ – jie Turkijos kurortuose vadinasi „dolmuš“. Važiuoti reikia Selcuko miesto kryptimi, išlipti 3 kilometrus neprivažiavus jo. Tai populiarus ir gausiai turistų lankomas objektas.