Nenustebkite, jei Vilniuje įsėdę į taksi prie vairo pamatysite žavią ir besišypsančią juodaplaukę. Nesistebėti sunku žinant, kad Lietuvoje taksi vairuoja vos viena kita dailiosios lyties atstovė.
Taksi
© DELFI (J.Markevičiaus nuotr.)
„Laba diena. 114-oji pradeda darbą. Visiems geros dienos", - taip kiekvieną rytą per radijo ryšio stotelę su kolegomis sveikinasi vienoje sostinės taksi įmonėje dirbanti egzotiškos išvaizdos tamsiaplaukė Loreta Šiurkutė.

Nors prie taksi vairo moteris dar tik trečias mėnuo, tačiau ji ir užmerktomis akimis tiksliai nubraižytų visą Vilniaus žemėlapį. Vairuodama tvarkingą, prabangiais kvepalais dvelkiantį taksi automobilį, Loreta sostinės gatvėse jaučiasi it žuvis vandenyje. „Automobilius vairuoju jau 17 metų, iš jų 10 - oficialiai, turėdama vairuotojo pažymėjimą", - šypteli moteris.

LŽ domėjosi, kas paskatino žavią vilnietę imtis iš pirmo žvilgsnio vyriškos profesijos.

Pasuko vyro pėdomis

Prie taksi vairo L.Šiurkutė dar naujokė. Tačiau ji puikiai susitvarko su gana įtemptu darbu. Anksčiau vienoje bendrovėje vadybininke dirbusi moteris nutarė, kad laikas save išbandyti kitoje srityje. Taigi niekam nieko nesakiusi Loreta įgijo reikalingą licenciją, susitvarkė kitus dokumentus ir ėmėsi naujo darbo.

„Su vyru auginame tris vaikus. Vieną dieną pajutau, kad nusibodo būti namų šeimininke, todėl pasakiau sutuoktiniui, kad seksiu jo pėdomis. Iš pradžių jis, žinoma, tik nusijuokė, o vėliau pasakė, kad šis darbas be galo sunkus ir tikrai ne man. Nenusileidau ir vis tiek pasiekiau savo - įsidarbinau toje pačioje taksi įmonėje kaip ir jis", - pasakojo L.Šiurkutė.

Dirba tik dienomis

Loreta prisipažįsta, kad 99 proc. klientų nustemba, kai įsėdę į automobilį prie vairo pamato ne vyrą, o moterį. Vieni iš karto ima domėtis, kiti meilinasi ir prašo asmeninio telefono numerio, dar kiti - tiesiog sėdi netardami nė žodžio. Nesvarbu, kokia yra klientų reakcija, Loreta visiems nusišypsos ir saugiai bei patikimai nuveš į reikiamą sostinės vietą.

„Visokių klientų pasitaiko - ir mandagių, ir nelabai. Vyrai dažniausiai prašo telefono numerio, o moterys atidžiai stebi situaciją. Su įžūliais ar neblaiviais keleiviais susidurti neteko, o į prasta kriminogenine padėtimi garsėjančias Vilniaus vietas aš nevežu. Naktimis ir savaitgaliais taip pat nedirbu. Pavojinga. Be to, turiu didelę šeimą, todėl laisvalaikį stengiuosi praleisti su artimaisiais", - tikino L.Šiurkutė.

Salone - kvepalų aromatas

Moters vairuojamame automobilyje tvyro pedantiška tvarka, o salone nosį kutena „Versace" ir „Roberto Cavalli" kvepalai. Loreta su visais klientais stengiasi būti mandagi, dažną jų moteris užkalbina. Tiesa, daugeliui stipriosios lyties atstovų, norinčių artimiau susipažinti su žaviąja taksiste, tenka nusivilti - moteris jau 14 metų ištekėjusi. Beje, susipažinti su Loreta neretai pageidauja užsienio turistai - vos pamatę, kad taksi vairuoja moteris, puola kartu fotografuotis.

„Vyrai yra vyrai. Vos pamatę žavingą moterį ima meilintis ir žadėti pusę pasaulio. Tokiems donžuanams parodau savo šeimos nuotrauką ir viskas tuo pasibaigia", - šypsodamasi pasakojo Loreta.

L.Šiurkutė - ne tik taksi vairuotoja, bet ir didelė saugaus bei kultūringo vairavimo šalininkė. Moteris sako negalinti pakęsti tų, kurie gatvėse demonstruoja automobilių variklių galią. Loretą nervina ir tie vairuotojai, kurie piktybiškai ignoruoja Kelių eismo taisykles ir važinėja bet kaip. Beje, ji pastebėjo, kad tokių „erelių" pasitaiko ne tik tarp jaunimo, bet ir tarp solidžių verslininkų, vairuojančių šimtus tūkstančių litų kainuojančius automobilius.

„Kelyje, kaip gyvenime, visokių žmonių pasitaiko. Atvirai kalbant, labiausiai erzina vairuotojai, kurie įsivaizduoja, jog yra karaliai ir gali prie vairo visaip išsidirbinėti. Kartais tokius aplenkiu ir, pravėrusi automobilio langą, išdėstau trumpą Kelių eismo taisyklių kursą", - ironizavo L.Šiurkutė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Orai: pajusime tikrą rudens alsavimą (4)

Iki pat savaitės pabaigos šalyje išsilaikys gaivūs orai , dažnai varvės dangus, įsismarkaus...

Traukinys Maskva-Vladivostokas: lietuviai juo vyko, tikėdamiesi nuotykių ir problemų (173)

Šią vasarą aš – Tadas, ir mano brolis Mantas, atostogoms nusprendėme pasirinkti kiek...

Sezoninį darbą pasirinko dėl neįprastos priežasties: šis įdarbinimas buvo pats svarbiausias (11)

Dauguma jaunuolių sezoninį darbą renkasi dėl paprastų priežasčių, vieni nori užsidirbti...

Eksperimentas: 7 absoliutaus pritarimo vyrui dienos (17)

Kas bus, jei ištisą savaitę pamėginsime pritarti bet kokiam vyro sprendimui? Eksperimentas, kurį...

Tris kartus už nuosavus tvirtesni dantys – per parą (44)

„ Dantys per vieną valandą – dantys vienai valandai“, – anksčiau ironizuodavo...

Rusijos propagandos gniaužtuose atsidūrusios šalies atstovė: žmonės mąsto, emigruoti ar dar palaukti (293)

Jauna moteris, buvusi kandidatė Moldovos prezidento rinkimuose Maia Sandu yra pasiryžusi...

Prasidėjo visiškas Saulės užtemimas: pasigrožėkite vaizdais (28)

Rugpjūčio 21 d. įvyks neeilinis visiškas Saulės užtemimas, kurį galės stebėti tūkstančiai...

Žvaigždžių gretos byra: Europos čempionatas – be būrio elitinių žaidėjų (20)

Savaitgalį vos per 24 valandas iš Europos krepšinio čempionato žaidėjų sąrašo buvo...

Į susišaudymo Vilniuje sūkurį pateko ir S. Stavickis-Stano (111)

Pirmadienio vakarą Vilniuje , Antakalnio gatvėje, aidėjo šūviai. Policijos duomenimis, tarp...

Vilniuje esančioje Antakalnio gatvėje aidėjo šūviai papildyta 20.44 (82)

Šiandien Vilniuje aidėjo šūviai. Antakalnio gatvėje esančioje kavinėje tarp susipykusių...