Praėjus juodžiausiam bedarbystės laikotarpiui, daugelio organizacijų vadovai jaučia darbuotojų, o ypač – kvalifikuotų, stygių. Tačiau ar daugelis jų susimąstė, kad nauja darbo rinkos situacija iš jų reikalauja naujo požiūrio į vadovavimą? Dinamiškoje šiandienos situacijoje darbuotojui svarbu ne tik gauti pinigus, bet ir tai, kaip jis jausis darbe, kur praleis didelę savo laiko dalį, ar jis jausis psichologiškai saugus.
Darbas, verslas, konfliktas
© Corbis/Scanpix
Lietuvos organizacijų vadybos psichologijos vertinimo tyrimai rodo, kad nemaža dalis vadovų jaučia įtampą, kuri persiduoda kolektyvui, o dėl tokio emocinio fono kenčia darbo kokybė ir našumas. Kita problema, su kuria susiduria vadovai – kaip prognozuoti darbuotojų elgesį ir sudaryti tokias darbo sutartis, kurios padėtų išvengti dilemos, kai, atrodytų, geras darbuotojas laikas nuo laiko elgiasi neleistinai ir jį tenka bausti ar net atleisti.

Vadybos psichologijos konsultacijos – naujas reiškinys Lietuvoje, nors užsienyje ši psichologų ar psichoterapeutų teikiama paslauga yra labai paplitusi, ir suvokiama kaip būtina sprendžiant organizacijoje kylančias bendravimo ir personalo valdymo problemas. Tokios konsultacijos labiausiai reikalingos naujai besikuriančioms įmonėms arba toms, kurios išgyvena plėtros etapą.

Kodėl? Nes ką tik įkurtos organizacijos darbuotojai dar nežino kai kurių dėsningumų, santykiai ir vaidmenys įmonėje dar nėra nusistovėję ir ateitis yra neapibrėžta. Po konsultacijos darbuotojai lengviau priima kitus organizacijos vystymosi etapus, dėl to gerėja ir pačios įmonės rezultatai.

Besivystanti organizacija, pasak psichologų, išgyvena savotišką „paauglystės“ periodą, todėl kaip šeimoje tėvams, taip šiuo atveju – įmonės vadovams kyla problemų valdant personalą, o tarp darbuotojų gali kilti „vaidmenų pasidalinimo“ konfliktų.

Vystytis organizacija gali tik pasiekusi tam tikrą stabilumo, kuris yra patrauklus darbuotojams, etapą. Tačiau po šios „ramybės“ kolektyvo laukia naujovės – ateina nauji žmonės, kurie konkuruoja su senaisiais darbuotojais. Dėl padidėjusio žmonių skaičiaus vadovas nebespėja su visais bendrauti tiek, kiek anksčiau. Tai pajutę senieji darbuotojai nesąmoningai kaltina dėl sumažėjusio dėmesio naujokus, o šie jaučiasi nepatogiai, nes dar neturi tvirto vaidmens naujajame darbe.

Tokiame etape organizacijai gresia personalo valdymo krizė, o vadovui – papildoma emocinė įtampa. Visa tai tiesiogiai veikia organizacijos darbo našumą ir rezultatus. Vadybos psichologijos išmanymas leidžia vadivui suvaldyti šią „laviną“, tiesa, tam direktoriams būtinos papildomos psichologijos, organizacijų vystymosi dėsningumų žinios.

Beje, šie dėsningumai panašūs į žmonių tarpusavio santykių, nes organizacija visų pirma yra žmogiškieji resursai – darbuotojų ir darbdavių bendravimas, kultūra ir t.t. Išmanant vadybos psichologiją, įmonių vadovams ir pačiam kolektyvui lengviau numatyti, kas jų laukia ateityje, ir pasiruošti tam. O jei jau yra iškilusios problemos, - jas neutralizuoti ar išnaudoti sau palankia kryptimi.

Kad organizacijos darbuotojai išvengtų tarpusavio santykių krizių, o vadovams sektųsi valdyti personalą, išvengti bereikalingos kadrų kaitos, ir siekti savo verslo tikslų, svarbu, kad įmonė pasirinktų tinkamą vadybos psichologijos modelį. Vilniaus psichoterapijos ir psichoanalizės centro specialistai teigia, kad užsienyje paplitusios vadybos psichologijos konsultacijos, nors ir naujos mūsų šalyje, - įmonių vadovų vis labiau vertinamos.

Bendravimas su įmone vyksta dvejopai – organizuojami seminarai arba specialistas ruošia specialią programą, pagrįstą konkrečios įmonės darbuotojų poreikiais ir lūkesčiais. Kolektyvo nariai gauna atsakymus, kaip konkrečioje situacijoje, dalyvaujant konkretiems asmenims geriausiai būtų susitarti, susikalbėti ir siekti bendrų tikslų.

Konsultantų tikslas – padėti suvokti, kad viskas priklauso ne nuo kito, bet nuo paties žmogaus elgsenos. Padedama suvokti, kaip vadovui ar darbuotojui efektyviausiai funkcionuoti konkrečioje organizcijoje ir išvengti emocinės įtampos.

Pastebėta, kad po konsultacijų ne tik žymiai pagerėja darbuotojų tarpusavio santykiai ir sumažėja kadrų kaita, bet ir pagerėja ekonominiai organizacijos rodikliai, padidėja personalo valdymo efektyvumas.

Kada vadovui reikėtų susimąstyti apie organizacijos vadybos psichologiją? Kai net ir po darbo vadovas sprendžia darbinius uždavinius, kai kolektyvas didėja ir skirtingų charakterių žmonės ima nesutarti, o svarbiausia, į ką Lietuvos darbdaviai dažniausiai nekreipia dėmesio – kadrų kaitą. Jei organizaciją palieka daugiau darbuotojų, nei įprasta, vadovui tikrai reiktų „pastatyti ausis“ ir susimąstyti, kad galbūt ne viskas vyksta taip, kaip turėtų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Perspėja: šių specialistų Lietuvoje jau ieškoma masiškai (348)

Nors valdžios atstovai vis kartoja, kad mokytojų skaičius Lietuvoje turi mažėti, situaciją darbo...

Naujoji Mokesčių inspekcijos vadovė žada išieškoti daugiau mokesčių (230)

„Šuniui uodegą geriau iš karto nukirsti, negu kapoti kelis kartus“, – apie būsimas...

Tragiška avarija Trakų rajone: susidūrė trys automobiliai, žuvo žmogus papildyta 7.41 (45)

Ketvirtadienį 06.41 valandą ryte Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112...

Apklausa: gyventojai abejoja dėl koalicijos ateities (56)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos koalicija su socialdemokratais Lietuvos...

Kas apsaugos mūsų darbo vietas? (17)

JAV ir Europos politikos lyderiai nerimauja dėl kokybiškų darbo vietų likimo. Ta proga jiems...

Ateities perspektyvos: protingėjantys automobiliai ir kvailėjantys vairuotojai (18)

Jeigu jūsų automobilis geba kritinėje situacijoje sustoti ir mato aplinką geriau, nei jūs pats,...

J. Arlauskaitė – Jazzu rengiasi išleisti poezijos knygą (23)

Besirengdama savo ir Leono Somovo koncertams Kaune ir Vilniuje DELFI TV konferencijoje...

Po rekonstrukcijos atidaromas Vilniaus oro uostas (13)

Ketvirtadienį Vilniaus oro uostas atnaujina savo veiklą po 35 dienas trukusios kilimo ir tūpimo...

„Real“ futbolininkai antrą kartą pranoko „Barceloną“ ir iškovojo Supertaurę (4)

Ispanijos Supertaurės atsakomose rungtynėse Madrido „Santiago Bernabeu“ stadione vietos klubas...

Pakistanietis turi ką papasakoti apie gyvenimą Lietuvoje (19)

Į Lietuvą pakistanietis elektronikos inžinierius Muhammadas Rohanas atvyko patartas dėdės ir...