Tiesiog šiandiena pagaliau ryžausi parašyti. Jau keturi mėnesiai kaip esu bedarbė ir nesiseka susirasti darbo. Jaučiu, kad tuojau prasidės depresija. Kaip elgtis toliau ir kaip apsiginti nuo blogų minčių bei įkyraus pergyvenimo dėl neturėjimo darbo ir jau beveik vilties praradimo, kad jį pavyks susirasti.
© Corbis/Scanpix
Kadangi ir amžius nemažas - 46, tokiuose metuose nelabai kas nori priimti į darbą. Padėkit man kažkaip morališkai susitvarkyti su savo mintimis, kad aš vis dar galiu susirasti darbą ir sėkmingai išdirbti iki pensijos.

Pataria psichologė Vaida Platkevičiūtė

Darbas yra vienas iš pagrindinių žmogaus gyvenimo elementų, kuris garantuoja ne tik materialinę gerovę. Tai yra saviraiškos, savirealizacijos, pripažinimo, socialinio priėmimo poreikių tenkinimo vieta. Dėl to natūralu, jog bedarbystė paliečia asmens savęs vertinimą, jo pasitikėjimą savimi, o einantis laikas ir negebėjimas grįžti į darbo rinką paskatina ir depresiškų minčių, beviltiškumo atsiradimą.

Prieš pradedant ieškoti darbo vietos, verta įsivardinti, ką jums reiškia darbas. Ar jis yra vien tik pinigų šaltinis, ar jaučiate nerimą ir dėl kitų dalykų? Tai svarbu suvokti, nes galimybę save išreikšti, bendrauti su žmonėmis, įgyti kitų įvertinimą galite pasiekti ir kitokiais būdais.

Žinoma, finansinis nesaugumas neretai paralyžiuoja aukštesnius poreikius. Visgi jų apleidimas, pasitraukimas iš visuomenės, užsidarymas savyje sustiprina savęs nuvertinimo jausmą, didina atstumą tarp asmens ir visuomenės, kas ne tik sumažina viltį grįžti į darbo rinką, bet ir realiai sumažina galimybes.

Darbo paieškos procesas turi savo subtilybių, kurias svarbu žinoti. Susiraskite kuo daugiau informacijos apie dabartinę darbo rinkos situaciją, joje vyraujančias tendencijas, specialistų, darbuotojų stygių ar perteklių, prognozes ateinantiems metams. Verta pasidomėti tobulėjimo, persikvalifikavimo galimybėmis; efektyviausiais darbo paieškos būdais; gyvenimo aprašymo, pokalbio su darbdaviu, savęs pateikimo ypatumais.

Informacija apie visa tai gali sumažinti dėl nežinomybės kylantį nerimą, o tai jau nemažas žingsnis siekiant jūsų tikslo. Šiuo metu yra daug organizacijų (jų kontaktus galite gauti internete), besispecializuojančių integracijos į darbo rinką srityje. Labai rekomenduoju pasinaudoti jų teikiamomis paslaugomis ar bent susirasti kuo daugiau žinių internetiniuose puslapiuose.

Pasitelkus išorinius šaltinius ir patobulinus darbo ieškojimo sistemą, tikimybė susirasti darbo vietą padidės. Tačiau niekas negali garantuoti, kad susirasite darbą ir jame sėkmingai išliksite iki pensijos. Toks jūsų noras yra suprantamas, tačiau gyvenime veikia per daug nežinomųjų, kurie neleidžia nuspėti, kas mūsų laukia net ir artimiausioje ateityje.

Siekti gerovės sau yra natūralus dalykas, tačiau dar svarbiau išmokti išgyventi nesėkmės laiką ir atėjus jam nenuspręsti, jog gyvenimas nebevyksta.

Mūsų buvimas šiame pasaulyje susideda iš pakylimų ir nuosmukių. Dažniausiai pastarųjų mes labai vengiame, o juos patyrę išgyvename neviltį, depresiškas mintis, nuvertiname save.

Svarbu suvokti, kad kiekvienas laikotarpis turi savo duotybes. Pagalvokite, kaip prasmingiau už savęs gailėjimąsi galite praleisti bedarbystės laiką. Gal jūsų pagalbos reikia artimiesiems, gal galite užsiimti savo pomėgiais (kurie kartais atneša idėjų, kaip galima pragyventi iš savo mėgstamos veiklos), asmenybės ugdymu, stiprinimu. Kiekvienas laikotarpis turi savo uždavinius ir pasiūlymus, pabandykite įsivardinti, ką, be to, kad reikia susirasti darbą, dar jums verta padaryti.

Gebėjimas sunkioje situacijoje įžvelgti kuo daugiau ir įvairesnių išeičių bei mokėjimas priimti sunkumus nebėgant nuo jų, neretai padeda išgyventi net ir sudėtingiausias situacijas bei sulaukti stabilumo, saugumo ir ramybės laiko. Gali būti, kad to mokytis galite kaip tik dabar.

Stiprybės. Vaida

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Sąmokslo teorijų karalienė: kas slypi už kalbų apie slapta pasaulį valdančius žmones (57)

Mito apie iliuminatus atsiradimo istorija atskleidžia, kaip šiandien gimsta melagingos žinios, o...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje (126)

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“ (130)

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Batelių paieška pajūryje: ar įmanoma rasti nebrangių ir įspūdingų batų? (7)

Kad Palangoje galima atrasti stilingų apdarų, DELFI Stilius jau įsitikino. Todėl šį kartą...

Pasipiktinę graikai įtaria NBA atstovus konspiracija

Medicininiai tyrimai tolimoje Kinijoje, nekonkreti diagnozė, bendravimas per socialinius tinklus....

Naktinis reidas Vilniuje: nepilnametis prie vairo ir nuo dėmesio į krūmus sprukęs doras jaunuolis (32)

Naktinis reidas Vilniuje prasidėjo iškart pričiuptais dviem vairuotojo pažymėjimų...

Sugriuvus automobilių stovėjimo aikštelei, mašinos pakibo ore (1)

Nottinghamo centre, įgriuvus daugiaaukštei automobilių aikštelei, dalis joje stovėjusių mašinų...

Priežastys, kodėl apsilankius tualete vargina nemalonūs pojūčiai (25)

Deginimo pojūtis šlapinimosi metu yra vienas nemaloniausių dalykų. Štai kodėl svetainė...

„Sostų karų“ žvaigždė E. Clarke prasitarė apie pasimatymų taisyklę (5)

Garsiųjų „Sostų karų“ aktorė Emilia Clarke nuolat supama gandų. Tačiau nuolat...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (220)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...