Vis dažniau ir dažniau moterys dirba vadovaujančiuose postuose kartu su vyrais. Ekonominiu požiūriu jos vis dar yra diskriminuojamos. Niekam ne paslaptis, kad už tą patį darbą vyrai gauna daugiau už moteris. Tačiau kaip jaučiasi šiuo atveju pati moteris?
Moteris, verslas, karjera
© Corbis/Scanpix
Kai kurios moterys tokiu atveju skuba atsakyti: tai priklauso nuo to, kaip su manimi elgiasi ir kiek aš uždirbu. Tačiau toks pasakymas nieko nepasako. Lygiai taip pat gali pasakyti ir vyras. Jis irgi jaučiasi geriau, jei su juo elgiasi pagarbiai ir jei jam moka daugiau. Tačiau skirtingos lytys, atsidūrusios panašiose pozicijose, turi specifinių bruožų.

Pirmasis ir svarbiausias į akis krentantis bruožas yra išoriniai skirtumai. Įdėmiau pasižiūrėjus į vadovą vyrą ir šiuolaikinę vadovę moterį, negalima nepastebėti, kad skiriasi jų figūros. Ir nors moteris vadovė stengiasi niveliuoti savo figūros nepanašumus į vyro figūrą specialiu dalykiniu kostiumėliu, iki galo jai to padaryti nepavyksta.

Kokios bebūtų jos krūtys, o jų iškilimai matosi. Kokios bebūtų jos šlaunys, o jos irgi matosi. Nekalbant apie makiažą, pėdkelnes ir batelius. Žinoma, jei specialios dietos ir pakaitinės hormonų terapijos dėka moteriai pavyktų visiškai sulyginti savo figūrą su vyro figūra, atsirastų tikroji lyčių lygybė. Ypač jei vadovaujančius postus užimtų vyrai - transvestitai. Bet to dar neįvyko.

Vyras automatiškai, vien iš silueto atpažįsta moteryje-vadovėje pasislėpusią moterį- moterį. O kadangi skirtingai, nei moterys, vyrai nevalingai reaguoja būtent į moters figūrą, o ne į visą moters asmenybę, jiems bendraujant su moterimi netgi labai dalykiniais klausimais reikia kažkiek įsitempti. Šios įtampos pagalba vyras bando atsieti moterį-bendradarbę nuo moters-moters. Žinoma, ne kiekvienam vyrui pavyksta atlikti šį darbą sėkmingai, todėl vyrai neatlaiko ir nukrypsta į vieną iš dviejų kraštutinumų.

Pirmas: visiškas moters, kaip dalykinės partnerės, paneigimas. Jam paprasčiau iš moters padaryti „vištytę”, „mergytę”, „mergaitę” ir „panelę”. Tuomet jis jaučiasi saugesnis. Šiuo atveju vyras vadovas daro viską, su kuo daug metų kovojo radikalios feministės:

Pabrėžia, kad jo pašnekovė, matyt, nėra labai intelektuali;
Duoda suprasti, kad jai dar reikės įrodyti, jog ji galinti vadovauti;
Kviečia ją į intymų pasimatymą;
Kalbėdamas liečia ją už talijos;
Bando atlikti pabrėžtinai riteriškus veiksmus;
Masažuoja jai pečius (prisiminkite Bušą ir Merkel) ;
Flirtuoja ir koketuoja (jei moka).

Į tokį elgesį moteris – vadovė priversta atsakyti padidinta savikontrole. Jai reikia neleisti vyrui galvoti apie save kaip apie „kvailą blondinę” . Ji iš visų jėgų ima įrodinėti vyrui savo intelektualumą, darbinius sugebėjimus, atkaklumą stresams ir „emocinį stabilumą”. T.y., ji nuolat bando įrodyti: „Aš nesu tik moteris, aš esu ne prastesnė už jus, vyrus, o galų gale - aš esu vyras”.

Tai, žinoma, titaniškas darbas ir jis atima iš jos veiksmų laisvę bei nerūpestingą humoro jausmą. Kurie savo ruožtu būtini, sprendžiant sudėtingas valdymo problemas.

Kitas kraštutinumas: visiškai ignoruoti moteryje moterį. Tai padaryti galima, žinoma, jei moteris aktyviai pritaria šiam elgesiui. Beje, taip saugiau pačiai moteriai. Tačiau ne kiekvienas vyras šalia moters:

Ima ciniškai keiktis;
Kartu su ja pasakoja kitiems vyriškus anekdotus;
Vadina kolegę savo „biču”;
Draugiškai tapšnoja per petį;
Išbando, kas čia fiziškai stipresnis;
Aptarinėja su ja žvejybos ir automobilių remontų ypatumus;
Be jokio perspėjimo eina kartu į bendrą pirtį ir laksto po ją nuogas;
Atmeta švelnumą ir mandagumą.

Į tokį elgesį moteris anksčiau ar vėliau atsako nuoskaudos jausmu. Jai norisi vyriško dėmesio. Jai norisi pabūti silpna. Jai norisi prisiminti, kad ji moteris. Jai norisi paverkti. Jai norisi pabūti emociškai nestabilia. O aplinkui ją - vyrai.

Ši situacija, beje, yra pataisoma. Nėra moters, kuri negalėtų atgaivinti savyje moters. Ypač jei ji nesiekia konkuruoti su vyrais. Konkuruoti su vyrais – iš viso keistas užsiėmimas. Juo užsiimti gali nebent tie, kurie turi ne XX, o XY chromosomų rinkinį, t.y., patys vyrai.

Moterys gi yra XX. O kadangi Y chromosomos yra pusė X , t.y. chromosomos, moterys ir taip yra už konkurencijos ribų. Todėl bet kuri moteris yra gamtos apdovanota labiau, nei vyras. Keista, kad vadovaujančiuos postuose moterų dar mažiau. Matyt, vyrai kažko bijo. Ko - jūs jau supratote.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Žiema artėja: yra sprendimų, kurie nepatiks „valstiečių“ rinkėjams (1)

Žiema artėja, o ją savo reitingais gali pajusti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga...

Teko samdyti net saugos tarnybą: Lietuvai priklausančiame kelte įstrigo 12 pabėgėlių (103)

„ DFDS Seaways “ kelte „Kaunas Seaways“ aptikta 12 pabėgėlių, DELFI patvirtino įmonės...

Už mokesčių mokėtojų pinigus – kelias į niekur (75)

Kėdainių rajono pakraštyje esančiame Miegėnų kaime verda aistros – gyventojai nesuvokia, kam...

Įvardijo, kiek asmenų „Karklėje“ sučiupo su narkotikais: skaičiai stebina (7)

Savaitgalį vykusio festivalio „ Karklė Live Music Beach “ dalyvius patikrinę policininkai ir...

Smūgis A. Bosui: prabangų namą prašoma sulyginti su žeme (517)

Vilniaus pašonėje, miškų apsuptyje, prasidėjusias Lietuvoje žinomo verslininko Antano Boso...

Pirmadienio vakarą – visiškas Saulės užtemimas (2)

Rugpjūčio 21 d. įvyks neeilinis visiškas Saulės užtemimas, kurį galės stebėti tūkstančiai...

Martynas Pocius. Čempionatas, kurio niekada nepamiršiu

Interneto platformoje „Sporto namai“ kiekvieną dieną savo jausmais, mintimis ir rūpesčiais...

Atostogų metu dėl viešosios tvarkos pažeidimo sulaikyta Vilniaus prokurorė (21)

Pirmadienį Vilniuje dėl viešosios tvarkos pažeidimo sulaikyta neblaivi Vilniaus apylinkės...

Kūdikį pražudęs Ramzis keliasi naujam gyvenimui: jau spėjo pasirodyti vestuvėse (231)

Po patirto šoko ir nelaimingo atsitikimo, kurio metu žuvo kūdikis, dobermano Ramzio gyvenimas...

Įspūdinga sulaikymo operacija Kaune: sučiuptas vyras įtariamas žmogžudyste papildyta 17.10 (30)

Pirmadienį Kaune gausios policijos pareigūnų pajėgos sučiupo ieškomą „Kryžkelės“ gaujos...