Nesklandžiai kalbančių oratorių kalbos įsimenamos geriau

 (13)
Oratorių kampas Londono Hyde parke
© DELFI (A.Žukauskaitės nuotr.)

Žmogaus kalba, pertekusi garsų "hmmm" arba "eeeeh", klausytojų įsimenama geriau nei nepriekaištingai sklandi kalba, rašo "The Daily Mail". Tokią išvadą priėjo mokslininkai iš Sterlingo ir Edinburgo universitetų. Jie atliko nemažai tyrimų, kurių metu siūlė pageidaujantiems išklausyti keletą oratorių.

Po valandos tyrimo dalyviams buvo pasiūlyta prisiminti pasisakymo turinį. Kaip nustatė mokslininkai, žmonėms pavyko įsiminti apie 62 proc. ne ypač sklandžiai kalbančių oratorių žodžių ir tik 55 proc. žodžių tų, kurių kalba buvo nepriekaištingai švari ir sklandi.

Pasak vieno mokslininkų, tyrimo rezultatai paaiškinami tuo, kad pauzės kalboje atsiradimas ir jos užpildymas garsais "eeeh" arba "hmmmm" sugriauna įprastinį kalbos sklandumą ir priverčia žmogaus smegenis sutelkti į ją didesnį dėmesį.

Šiuo metu mokslininkai mėgina nustatyti, kokią įtaką kalbos įsimenamumui turi neteiktinų įterpinių, pavyzdžiui "tipo" arba "reiškia", skaičius.

ELTA
 
13
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Karjera

Konkursas: „Sprendimas, aukštyn kojomis apvertęs mano gyvenimą“

2014 spalio mėn. 23 d. 16:12
Kartais gyvenime nutinka dalykai, kurie apverčia aukštyn kojomis viską. Kartais mes tokių dalykų laukiame, kad atsitiktų savaime. O kartais vis ruošiamės, bet neišdrįstame padaryti... DELFI kviečia tuos drąsiuosius, kurie nepabūgo priimti sprendimo ir pakeisti atsibodusį gyvenimą. Pasidalinkite savo įkvepiančiomis istorijomis!

10 išmintingų patarimų moterims (12)

2014 spalio mėn. 23 d. 08:06
Kiekviena protinga, graži moteris pateikia savo patarimų ir rekomendacijų. DELFI.lv apibendrino ir pateikia skaitytojams Gabrielle Chanel, Sophia Loren, Dita von Teese ir kitų patarimus.

Kiek uždirbi? Kada ištekėsi? Kaip atsakinėti į nepatogius klausimus (75)

2014 spalio mėn. 20 d. 19:08
„Kiek tu uždirbi?“, „Kada ištekėsi?“ – šie ir kiti nepatogūs klausimai gali sugluminti ir ilgam sugadinti nuotaiką. Surinkome labiausiai erzinančius klausimus ir kartu su psichologe pamėginome parinkti tinkamiausius atsakymus į juos.

7 patarimai, kaip ilgiau išlikti jauniems (3)

2014 spalio mėn. 20 d. 10:45
Mūsų tikslas – išlikti jaunatviškiems ir net sulaukus 60-ies metų būti žvaliems ir energingiems.

5 esminės pamokos apie pinigus (7)

2014 spalio mėn. 17 d. 00:01
Dažniausiai žmogus elgiasi taip, kaip yra išmokęs elgtis. Jei esi protingas - mokaisi iš aplinkinių, tačiau dažniausiai pasimokai iš savo klaidų.