Nesklandžiai kalbančių oratorių kalbos įsimenamos geriau

 (13)
Oratorių kampas Londono Hyde parke
© DELFI (A.Žukauskaitės nuotr.)

Žmogaus kalba, pertekusi garsų "hmmm" arba "eeeeh", klausytojų įsimenama geriau nei nepriekaištingai sklandi kalba, rašo "The Daily Mail". Tokią išvadą priėjo mokslininkai iš Sterlingo ir Edinburgo universitetų. Jie atliko nemažai tyrimų, kurių metu siūlė pageidaujantiems išklausyti keletą oratorių.

Po valandos tyrimo dalyviams buvo pasiūlyta prisiminti pasisakymo turinį. Kaip nustatė mokslininkai, žmonėms pavyko įsiminti apie 62 proc. ne ypač sklandžiai kalbančių oratorių žodžių ir tik 55 proc. žodžių tų, kurių kalba buvo nepriekaištingai švari ir sklandi.

Pasak vieno mokslininkų, tyrimo rezultatai paaiškinami tuo, kad pauzės kalboje atsiradimas ir jos užpildymas garsais "eeeh" arba "hmmmm" sugriauna įprastinį kalbos sklandumą ir priverčia žmogaus smegenis sutelkti į ją didesnį dėmesį.

Šiuo metu mokslininkai mėgina nustatyti, kokią įtaką kalbos įsimenamumui turi neteiktinų įterpinių, pavyzdžiui "tipo" arba "reiškia", skaičius.

ELTA
 
13
Registruoti (0) Anonimiški (13)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Karjera

Galvojate, kad esate kūrybingi? Įsitikinkite! (11)

2015 kovo mėn. 4 d. 00:00
Žymusis Albertas Einšteinas yra pasakęs, kad „logika Jus nuves nuo A iki B. Svajonė nuves bet kur“. Svajonės yra neatsiejamos nuo kūrybiškumo. Tuo tarpu kūrybingumas, savo ruožtu, yra neatskiriamas žmonijos evoliucijos palydovas ir būtina jos sąlyga.

Ar žinote, kuria smegenų puse mąstote ir ką tai pasako apie jus (41)

2015 kovo mėn. 3 d. 10:16
Žmogaus galvos smegenys sudarytos iš daug dalių, tačiau geriausiai žinomos – didžiosios smegenys, sudarytos iš dviejų pusrutulių – kairiojo ir dešiniojo. Kairiojo smegenų pusrutulio veikla – loginė-verbalinė. Jis atsakingas už ženklų sistemomis gaunamą informaciją – skaitymą, skaičiavimą, kalbą. Leidžia analizuoti objektus ir reiškinius, skaidyti juos į atskirus elementus, ir sudarinėti logines sekas.

Moteris parašė atleidimo prašymą ir jau gailisi (50)

2015 kovo mėn. 2 d. 11:10
Rašau norėdama gauti pagalbos. Net nežinau, ką šiuo gyvenimo momentu daryti.

Psichologė: moterys, esame praktiškai tobulos (34)

2015 vasario mėn. 27 d. 14:22
Moterims reikėtų prisiminti, kad jos yra praktiškai tobulos, jos yra didžiosios gyvenimo kūrėjos, „Žinių radijui“ sakė Ramunė Želionienė.

Kaip rasti daugiau laiko ir viską suspėti? (4)

2015 vasario mėn. 27 d. 00:00
Ar yra kas brangesnio už laiką? Kaip būtų puiku, jei galėtume nusipirkti dar vienerius gyvenimo metus, o gal net visą dešimtmetį... Deja, laiko nesustabdysi, neatsuksi ir nenusipirksi.