Nesklandžiai kalbančių oratorių kalbos įsimenamos geriau

 (13)
Oratorių kampas Londono Hyde parke
© DELFI (A.Žukauskaitės nuotr.)

Žmogaus kalba, pertekusi garsų "hmmm" arba "eeeeh", klausytojų įsimenama geriau nei nepriekaištingai sklandi kalba, rašo "The Daily Mail". Tokią išvadą priėjo mokslininkai iš Sterlingo ir Edinburgo universitetų. Jie atliko nemažai tyrimų, kurių metu siūlė pageidaujantiems išklausyti keletą oratorių.

Po valandos tyrimo dalyviams buvo pasiūlyta prisiminti pasisakymo turinį. Kaip nustatė mokslininkai, žmonėms pavyko įsiminti apie 62 proc. ne ypač sklandžiai kalbančių oratorių žodžių ir tik 55 proc. žodžių tų, kurių kalba buvo nepriekaištingai švari ir sklandi.

Pasak vieno mokslininkų, tyrimo rezultatai paaiškinami tuo, kad pauzės kalboje atsiradimas ir jos užpildymas garsais "eeeh" arba "hmmmm" sugriauna įprastinį kalbos sklandumą ir priverčia žmogaus smegenis sutelkti į ją didesnį dėmesį.

Šiuo metu mokslininkai mėgina nustatyti, kokią įtaką kalbos įsimenamumui turi neteiktinų įterpinių, pavyzdžiui "tipo" arba "reiškia", skaičius.

ELTA
 
13
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinakte su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Karjera

5 būdai pasijausti laimingesniu tiesiog dabar (23)

2014 gruodžio mėn. 17 d. 12:19
Jeigu norite jaustis laimingu, nereikia laukti likimo dovanų. Mes galime jausti laimės antplūdį bet kurią akimirką ir mokslininkai išsiaiškino, kas mums padės tai padaryti.

4 būdai kaip privilioti sėkmę (5)

2014 gruodžio mėn. 19 d. 00:01
Pozityvioji psichologija teigia, kad sėkmę galima prisivilioti. Kaip padaryti, kad mums dažniau sektųsi, atsako kelių knygų autorius Philippe'as Gabilliet.

Svarbiausia – būti savo gyvenimo heroje, o ne auka (1)

2014 gruodžio mėn. 18 d. 00:01
Nora Ephron – kultinė režisierė ir rašytoja, išaukštinusi moters jėgą, pažeidžiamumą ir humorą. Jos filmus „Nemiegantys Sietle“ („Sleepless in Seatlle“), „Jums žinutė“ („You've Got Mail“), „Kai Haris sutiko Salę“ („When Harry Met Sally...”), „Mano žmona – ragana“ („Bewitched“), „Laimingi skaičiai“ („Lucky Numbers“) – galima žiūrėti ir žiūrėti. Jie išvelka iš paties baisiausio nusivylimo ir išgelbėja tada, kai išsigelbėjimo, regis, nėra kur ieškoti.

Kodėl viešo kalbėjimo bijome labiau nei mirties? (9)

2014 gruodžio mėn. 16 d. 00:01
„Žmogaus smegenys – įstabus dalykas, – prieš daugelį metų šmaikštavo komikas George’as Jesselas. – Jos įsijungia vos jums gimus ir nesiliauja veikusios iki tol, kol jūs neatsistojate kalbėti prieš auditoriją.“

Kaip tapti sėkmingu: neįtikėtini dalykai, kuriuos padarome baimės akivaizdoje (7)

2014 gruodžio mėn. 13 d. 17:20
Dėl nervinės įtampos imame užsikirsti per darbo pokalbius, susikertame per egzaminus, netenkame kantrybės transporto spūstyse. Dėl artėjančio pristatymo keletą savaičių kankina nemiga, nes nepaliaujamai būgštaujame, kad kas nors gali nepavykti. Net aklas pasimatymas gali sukelti nerimo priepuolį. Kodėl daug dalykų mums kelia siaubingą baimę? Kodėl vieni žmonės ištveria stresą lengvai, tarsi jų nervai būtų geležiniai, o kitus jis sugniuždo?