Nesklandžiai kalbančių oratorių kalbos įsimenamos geriau

 (13)
Žmogaus kalba, pertekusi garsų "hmmm" arba "eeeeh", klausytojų įsimenama geriau nei nepriekaištingai sklandi kalba, rašo "The Daily Mail". Tokią išvadą priėjo mokslininkai iš Sterlingo ir Edinburgo universitetų. Jie atliko nemažai tyrimų, kurių metu siūlė pageidaujantiems išklausyti keletą oratorių.
Oratorių kampas Londono Hyde parke
© DELFI (A.Žukauskaitės nuotr.)
Po valandos tyrimo dalyviams buvo pasiūlyta prisiminti pasisakymo turinį. Kaip nustatė mokslininkai, žmonėms pavyko įsiminti apie 62 proc. ne ypač sklandžiai kalbančių oratorių žodžių ir tik 55 proc. žodžių tų, kurių kalba buvo nepriekaištingai švari ir sklandi.

Pasak vieno mokslininkų, tyrimo rezultatai paaiškinami tuo, kad pauzės kalboje atsiradimas ir jos užpildymas garsais "eeeh" arba "hmmmm" sugriauna įprastinį kalbos sklandumą ir priverčia žmogaus smegenis sutelkti į ją didesnį dėmesį.

Šiuo metu mokslininkai mėgina nustatyti, kokią įtaką kalbos įsimenamumui turi neteiktinų įterpinių, pavyzdžiui "tipo" arba "reiškia", skaičius.

ELTA
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Karjera

30 asmenybės tobulėjimo dėsnių (3)

Augimas užprogramuotas mumyse nuo pirmųjų ląstelių pasidalinimo akimirkos. Iš pradžių mes augame, vystomės, mokomės pačių paprasčiausių dalykų, vėliau daugeliui parūpa asmenybės vystymasis, dvasinis tobulėjimas. Šios gyvenimiškos taisyklės pagelbės efektyviau žengti saviugdos ir savęs pažinimo keliu!

Paradoksas: kodėl skurdas trukdo praturtėti (9)

Regis, kuo mažiau turto ir pajamų žmogus turi, tuo labiau jis turėtų galvoti apie ateitį, galimybes susitaupyti ir susikurti stabilų finansinį užnugarį. Paradoksalu, tačiau įvyksta priešingas dalykas: žmogus nustoja galvoti apie tokią tolimą perspektyvą, kaip pavyzdžiui, pensija ir užuot atidėjęs taupymui, gali pasikeisti mobilųjį telefoną į naujesnį arba pasiimti greitąjį kreditą ir prisipirkti prabangių daiktų.

Materialinę sėkmę lemia suvokimas apie asmeninius finansus (37)

Nepriklausomai nuo to, kiek žmogus uždirba, jis yra linkęs savo finansus išleisti poreikių tenkinimui – maistui, mokesčiams, pramogoms. Tačiau vieni po tokių išlaidų mėnesio pabaigoje skaičiuoja iki atlyginimo likusias dienas, o kiti be didelių pastangų toliau patys valdo savo asmeninius finansus.

Harvardo universiteto tyrimas atskleidė, kas suteikia daugiausia laimės (29)

Mokslininkas paneigė paplitusį įsitikinimą, kad turtai, žinomumas ir sėkmė – tai trys laimės komponentai, ir tikina, kad tik tvirti santykiai yra laimės ir sveikatos garantas.

Kaip sugrąžinti pilnavertiškumo jausmą? (8)

Klausimas: Man 21-eri metai. Studijuoju universitete, gyvenu su mama ir dviem sesėm. Vietos nėra daug, sunku rasti savo kampelį. Pas mane porą kartų į pusmetį įvyksta nerviniai priepuoliai (jeigu juos taip galima pavadinti, juos kaip tokius pastebėjau gal prieš metus).