Nesklandžiai kalbančių oratorių kalbos įsimenamos geriau

 (13)
Oratorių kampas Londono Hyde parke
© DELFI (A.Žukauskaitės nuotr.)

Žmogaus kalba, pertekusi garsų "hmmm" arba "eeeeh", klausytojų įsimenama geriau nei nepriekaištingai sklandi kalba, rašo "The Daily Mail". Tokią išvadą priėjo mokslininkai iš Sterlingo ir Edinburgo universitetų. Jie atliko nemažai tyrimų, kurių metu siūlė pageidaujantiems išklausyti keletą oratorių.

Po valandos tyrimo dalyviams buvo pasiūlyta prisiminti pasisakymo turinį. Kaip nustatė mokslininkai, žmonėms pavyko įsiminti apie 62 proc. ne ypač sklandžiai kalbančių oratorių žodžių ir tik 55 proc. žodžių tų, kurių kalba buvo nepriekaištingai švari ir sklandi.

Pasak vieno mokslininkų, tyrimo rezultatai paaiškinami tuo, kad pauzės kalboje atsiradimas ir jos užpildymas garsais "eeeh" arba "hmmmm" sugriauna įprastinį kalbos sklandumą ir priverčia žmogaus smegenis sutelkti į ją didesnį dėmesį.

Šiuo metu mokslininkai mėgina nustatyti, kokią įtaką kalbos įsimenamumui turi neteiktinų įterpinių, pavyzdžiui "tipo" arba "reiškia", skaičius.

ELTA
 
13
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Karjera

Lietuvis, kurio klientai „Adobe“, „The Independent“: kaip pažadinti kūrybiškumą?

2014 rugsėjo mėn. 22 d. 08:53
Jeigu nebūtų rutinos, būtų kažkoks išsiblaškymas ir nežinomybė, o ir pačioje rutinoje dažnai gimsta idėjos. Taip pasakoja laisvai samdomas iliustratorius, kuriantis tokiems klientams kaip „Adobe“, „Siemens“, britų dienraštis „The Independent“ ir kiti, Karolis Strautniekas. Interviu su juo.

10 požymių ir metodų, kad jumis manipuliuojama (36)

2014 rugsėjo mėn. 18 d. 14:18
Tikimės, kad atidžiau susipažinę su šiais požymiais ir metodais kur kas geriau suprasite, kas yra kas jūsų aplinkoje. Ir nustosite švaistyti savo brangų laiką bendravimui su niekšingais žmonėmis, rašo portalas cluber.com.ua.

Netikėtos išvados: išvaizda, pinigai ir šlovė laimės neatneša (16)

2014 rugsėjo mėn. 20 d. 00:01
Daugumai atrodo, kad dideli turtai, patraukli išvaizda ir šlovė – štai kame slypi laimė! Tačiau mokslininkai įrodė, kad taip nėra. Amerikiečių specialistai apklausė 147 koledžo absolventus ir išsiaiškino, kokie tikslai jiems patys svarbiausi.

Verslo kūrimo abėcėlė arba – nuo ko pradėti? (4)

2014 rugsėjo mėn. 17 d. 11:41
Moterų verslumo tendencijos Lietuvoje – džiuginančios. Verslo teisės kontoros „D Legals“ partnerė Sigita Sriubaitė-Stepurienė pastebi, kad dalyvaujant verslumo skatinimo iniciatyvose vyrų ir moterų skaičius kreipiantis paramos steigiant verslą panašėja, tiesa, skiriasi verslo pobūdis, skelbia LNK laida „Mes pačios“.

Studentai nori ir mokytis, ir dirbti (1)

2014 rugsėjo mėn. 16 d. 15:20
Darbo portalo CVbankas.lt atlikto tyrimo rezultatai atskleidė, kad studentai neplanuoja vien tik studijuoti: daugiau nei trečdalis jau dabar studijas derina su darbu, likusieji darbo ieško arba ketina ieškoti artimiausiu metu.