Nesklandžiai kalbančių oratorių kalbos įsimenamos geriau

 (13)
Oratorių kampas Londono Hyde parke
© DELFI (A.Žukauskaitės nuotr.)

Žmogaus kalba, pertekusi garsų "hmmm" arba "eeeeh", klausytojų įsimenama geriau nei nepriekaištingai sklandi kalba, rašo "The Daily Mail". Tokią išvadą priėjo mokslininkai iš Sterlingo ir Edinburgo universitetų. Jie atliko nemažai tyrimų, kurių metu siūlė pageidaujantiems išklausyti keletą oratorių.

Po valandos tyrimo dalyviams buvo pasiūlyta prisiminti pasisakymo turinį. Kaip nustatė mokslininkai, žmonėms pavyko įsiminti apie 62 proc. ne ypač sklandžiai kalbančių oratorių žodžių ir tik 55 proc. žodžių tų, kurių kalba buvo nepriekaištingai švari ir sklandi.

Pasak vieno mokslininkų, tyrimo rezultatai paaiškinami tuo, kad pauzės kalboje atsiradimas ir jos užpildymas garsais "eeeh" arba "hmmmm" sugriauna įprastinį kalbos sklandumą ir priverčia žmogaus smegenis sutelkti į ją didesnį dėmesį.

Šiuo metu mokslininkai mėgina nustatyti, kokią įtaką kalbos įsimenamumui turi neteiktinų įterpinių, pavyzdžiui "tipo" arba "reiškia", skaičius.

ELTA
 
13
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Karjera

Kaip išgyventi krizę ir netgi gauti iš jos naudos (1)

2014 lapkričio mėn. 27 d. 10:52
Tamsiu metų laiku padaugėja depresijos atvejų, žmonės dažnai išgyvena krizę. Jei jus vargina dar ir finansiniai sunkumai, DELFI.lv pateikia šešis patarimus, kaip išgyventi sunkius laikus.

Didžiausia klaida, kurią gyvenime galite padaryti (60)

2014 lapkričio mėn. 25 d. 10:23
Štai nuteiksiu tave pesimistiškai: kad ir ką darai ar nori daryti, pasaulyje yra milijonas (su puse) būdų kaip tau tai gali nepavykti. Ir garantuoju, kad tūkstančiu būdų iš tų tu tikrai gali suklysti.

XXI a. alchemija: 7 esminės energijos, idėją paverčiančios materialiu auksu (6)

2014 lapkričio mėn. 20 d. 08:07
Pastato statyba prasideda nuo idėjos, nuo vizijos bei nuo uždavinio, kurį pastatas turės spręsti (gyvenamas, komercinis, gamybos, infrastruktūros paskirties etc.). Taip ir tavo gyvenimas turi savo prasmę bei paskirtį. Turi aiškiai susivokti ir išsiaiškinti savo gyvenimo uždavinį bei prasmę, kuri taikytina tik tau vienam. Tai tavo gyvenimas, tavo prasmė.

Sveikiname skaitytoją, aukštyn kojom apvertusią savo gyvenimą!

2014 lapkričio mėn. 19 d. 12:22
Baigėsi konkursas „Sprendimas, aukštyn kojomis apvertęs mano gyvenimą“, kuriame prašėme dalintis savo sėkmės istorijomis. Kadangi buvote labai nedrąsūs, linkime sėkmės bei įgyti drąsos ir dalyvauti kituose mūsų konkursuose. Ir sveikiname nugalėtoją!

5 kūno siunčiami signalai: kaip jais pasinaudoti (1)

2014 lapkričio mėn. 18 d. 11:10
Kūno siunčiami signalai, arba nežodinė kalba, nėra oficiali kalba, kaip žodinė komunikacija. Ir vis tik iš kūno siunčiamų signalų galima nemažai suprasti.