Nesklandžiai kalbančių oratorių kalbos įsimenamos geriau

 (13)
Oratorių kampas Londono Hyde parke
© DELFI (A.Žukauskaitės nuotr.)

Žmogaus kalba, pertekusi garsų "hmmm" arba "eeeeh", klausytojų įsimenama geriau nei nepriekaištingai sklandi kalba, rašo "The Daily Mail". Tokią išvadą priėjo mokslininkai iš Sterlingo ir Edinburgo universitetų. Jie atliko nemažai tyrimų, kurių metu siūlė pageidaujantiems išklausyti keletą oratorių.

Po valandos tyrimo dalyviams buvo pasiūlyta prisiminti pasisakymo turinį. Kaip nustatė mokslininkai, žmonėms pavyko įsiminti apie 62 proc. ne ypač sklandžiai kalbančių oratorių žodžių ir tik 55 proc. žodžių tų, kurių kalba buvo nepriekaištingai švari ir sklandi.

Pasak vieno mokslininkų, tyrimo rezultatai paaiškinami tuo, kad pauzės kalboje atsiradimas ir jos užpildymas garsais "eeeh" arba "hmmmm" sugriauna įprastinį kalbos sklandumą ir priverčia žmogaus smegenis sutelkti į ją didesnį dėmesį.

Šiuo metu mokslininkai mėgina nustatyti, kokią įtaką kalbos įsimenamumui turi neteiktinų įterpinių, pavyzdžiui "tipo" arba "reiškia", skaičius.

ELTA
 
13
Registruoti (0) Anonimiški (13)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Karjera

Nustatyta, kokį darbą dirbantys mirs anksčiausiai (59)

2015 sausio mėn. 27 d. 06:25
Galbūt, norėdami būti sveikesni ir ilgiau gyventi, atsisakėte trans-riebalų, pradėjote stebėti cholesterolį ir lankyti sporto klubą. O ar susimąstėte, kaip jūsų sveikatą veikia jūsų darbas? Nauji tyrimai rodo, kad su darbu susiję veiksniai – tai, ar jį turite, kaip saugiai jame jaučiatės, ar esate juo patenkinti – gali turėti įtakos jūsų kasdienei sveikatai ir gyvenimo trukmei.

Pesimistinį požiūrį į pasaulį žmogus įgyja ne su patirtimi (25)

2015 sausio mėn. 26 d. 00:00
Kalbama, kad gamta suteikia vaikams tai, ko pašykšti jų tėvams. Kai kuriais atvejais ji nusprendžia „nudžiuginti“ visą šeimą - ir giminėje iš kartos į kartą pasaulį išvysta depresyvios asmenybės...

Penkios pradedančiųjų dirbti klaidos (5)

2015 sausio mėn. 23 d. 10:36
Kai universiteto absolventė nusprendžia, kad artimiausius dešimt metų ji užsiims tik karjera, o visa kita palauks, dažnai patenka į plačiai paplitusių karjeros stereotipų pinkles.

Ar visuomet veikia botago ir meduolio principas? (6)

2015 sausio mėn. 20 d. 13:18
Mūsų motyvacija - itin įdomus reiškinys. Mes net pasąmonės lygmenyje vis dėlto esame ne visai beviltiškai manipuliuojami ir lengvai nuspėjami. Tai patvirtina patys įvairiausi tyrimai. Papasakosime apie porą jų.

Ką apie jus sako jūsų automobilio spalva? (26)

2015 sausio mėn. 19 d. 11:13
Apie žmogų spręsti galima ne tik pagal jo apsirengimo stilių. Pasirodo, daug ką pasakyti gali ir jo automobilio spalva.