Nesklandžiai kalbančių oratorių kalbos įsimenamos geriau

 (13)
Žmogaus kalba, pertekusi garsų "hmmm" arba "eeeeh", klausytojų įsimenama geriau nei nepriekaištingai sklandi kalba, rašo "The Daily Mail". Tokią išvadą priėjo mokslininkai iš Sterlingo ir Edinburgo universitetų. Jie atliko nemažai tyrimų, kurių metu siūlė pageidaujantiems išklausyti keletą oratorių.
Oratorių kampas Londono Hyde parke
© DELFI (A.Žukauskaitės nuotr.)
Po valandos tyrimo dalyviams buvo pasiūlyta prisiminti pasisakymo turinį. Kaip nustatė mokslininkai, žmonėms pavyko įsiminti apie 62 proc. ne ypač sklandžiai kalbančių oratorių žodžių ir tik 55 proc. žodžių tų, kurių kalba buvo nepriekaištingai švari ir sklandi.

Pasak vieno mokslininkų, tyrimo rezultatai paaiškinami tuo, kad pauzės kalboje atsiradimas ir jos užpildymas garsais "eeeh" arba "hmmmm" sugriauna įprastinį kalbos sklandumą ir priverčia žmogaus smegenis sutelkti į ją didesnį dėmesį.

Šiuo metu mokslininkai mėgina nustatyti, kokią įtaką kalbos įsimenamumui turi neteiktinų įterpinių, pavyzdžiui "tipo" arba "reiškia", skaičius.

ELTA
Naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Karjera

10 sėkmingo žmogaus įpročių

Ar kada nors jauteisi, kad eikvoji savo gyvenimą, vykdydamas bereikšmes užduotis? Turbūt bent kartą gyvenime į šį klausimą atsakei teigiamai, dėl šios priežasties pats metas imtis pokyčių. Mes gyvename pasaulyje pilname šiuolaikinės medijos ir masinės komunikacijos, tad galime rasti daugybę įvairios srities specialistų istorijų bei patarimų kaip tapti sėkmingu.

Kaip šiandien būti produktyvesniu nei vakar?

Ar kada dienai pasibaigus atsigręžiate ir paklausiate savęs: „Ką aš iš tikrųjų šiandien nuveikiau?“ Jaučiatės taip, tarsi visą dieną dirbote, bet rezultatų lyg ir nematyti. Situacija jūsų versle nepagerėjo. Nesumažinote savo įtampos lygio, nepadidinote savivertės. Niekas nepasikeitė – jūs tik dar vieną dieną prakiurksojote prie stalo.

Viskas, ko nežinojai apie paslaptinguosius rinkodaros inžinierius (2)

Rinkodaros inžinierius yra toks žmogus, kuris dirba su skaitmenine rinkodara ir internetiniais puslapiais. Tai yra hibridinė specialybė, apimanti rinkodarą, informacines technologijas, skaitmeninių strategijų kūrimą.

Kaip su profesijos pasirinkimo iššūkiu susidorojo žymūs žmonės?

Artėjant vienam iš svarbiausių įvykių abiturientų gyvenime – egzaminų sesijai – dažnas jų patiria nerimą ar stresą. Tėvai ir mokytojai, nuolat skatinantys dar labiau stengtis, o kartais ir gąsdinantys neaiškia ateitimi nepasisekus egzaminams, taip pat neprideda pasitikėjimo savo jėgomis.

Norite mesti darbą? Prieš tai atsakykite sau į šiuos keturis klausimus (34)

Juk darbo jūs lengvai nemėtote, tiesa? Greičiau aplinkiniai jus pažįsta kaip atkaklų, profesionalų ir lojalų darbuotoją. Dirbate sunkiau ir tikrai daugiau, negu bet kas, ką pažįstate.