Atostogos – šventas dalykas. Kai laiko pojūtis neegzistuoja, darbiniai rūpesčiai lieka nuošalyje, o galvą stengiamasi prablaivyti pačiomis įvairiausiomis ekskursijomis ir pramogomis. Tiesa, kai kurie net per atostogas negali nurimti nepasisėmę naudingų žinių, todėl į kuprinę prisikrauna vadovėlių ir vienui vieni išskrenda mokytis.
Biblioteka
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
„Kamikadzės“ – susimąstytume, gurkšnodami alutį prie Viduržemio jūros, bet jie praleistas atostogas vadina bene labiausiai atpalaiduojančiomis. Nors kas rytą tenka ristis iš lovos anksčiau negu septintą, bent po penkias valandas klasėje sėdėti kaip pavyzdingiems moksleiviams, gyventi pas nepažįstamus žmones ir nuolat kalti į galvą menkai žinomos kalbos žodžius. Noras išmokti užsienio kalbą nugali viską.

Kolegos nežinojo

Reklamos srityje dirbantis Povilas vietoj įprastinių atostogų trijų savaičių anglų kalbos kursus Airijoje pasirinko ilgai nedvejodamas. „Man niekada nepatiko poilsiauti primityviai – tiesiog degintis saulėje ar beprasmiškai „stumti“ laiką. Todėl vos tik sužinojau apie galimybę kelias savaites pagyventi airių šeimoje Dubline ir tuo pačiu metu studijuoti, iš karto susigundžiau“, - sakė 25-erių jaunuolis, jau seniai svajojęs išmokti gerai kalbėti angliškai. Tai padaryti, pasak jo, galima tik pajutus svečios šalies atmosferą, pagyvenus šeimoje.

Iki tol Povilas anglų kalbą mokėsi mokykloje, universitete, vėliau lankė intensyvius kursus Lietuvoje, tačiau juto, kad įgūdžių vis dar trūksta. Jis į Airiją vyko per Lietuvoje veikiančią kalbos mokyklą, kuri siūlo pasitobulinti užsienyje.

„Apie išvyką kolegoms nesakiau, nes galvotų, kad esu pamišėlis – juk atostogų metu reikėjo keltis septintą valandą ir skubėti į mokyklą“, - pasakojo Povilas.

Tris savaites Dubline darbo dienomis jis iki pietų mokydavosi, o vėliau - laisvas laikas, kurio metu galėjo eiti pasižvalgyti po miestą. Povilo teigimu, susipažinti su Dublinu jam padėjo ir moteris, pas kurią jis gyveno. „Ji organizuodavo miniekskursijas, kurių metu vežiodavo po miestą ir pasakodavo apie įžymybes ir lankytinas vietas. Tai buvo naudinga ne tik dėl anglų kalbos, tačiau ir dėl miesto pažinimo“, - pažymėjo jaunuolis.

Kišenę patuštino 5000 litų

Airių šeimoje, kurią sudarė našlė, dvi anūkės ir šeimos draugas, Povilas gyveno su 27-erių italu, kuris mokėsi kartu su lietuviu. Šeimininkė svečiams darbo dienomis ruošdavo pusryčius ir vakarienę, o savaitgaliais dar ir pietus – tai įėjo į mokymosi programos kainą. Iš viso su lauktuvėmis giminaičiams ir draugams bei mokslo programa Povilui atsiėjo apie 5 000 litų.

Povilas šiuo metu įnykęs į prancūzų kalbos kursus ir puoselėja viltis nuvykti į Prancūziją, nors pripažįsta, kad šią mintį teks atidėti vėlesniam laikui – gal ir per daug jau mokslams atiduota, reikėtų ekstremalių atostogų, kurios fiziškai iškrautų. „Tiesa, po mokymosi Airijoje, taip pat grįžau fiziškai pavargęs, tačiau emociškai į darbą sugrįžau atsigavęs. Pakeista aplinka davė naudos“, - neabejojo jaunuolis.

Pasirinkimą lėmė vienatvė

Povilui pritarė ir 28-erių Emilija pripažinusi, kad kursai užsienio kalbų mokykloje „perkrauna“ smegenis, kai viskas yra intensyvu ir darai tai, kas nėra įprasta. „Studijas baigiau jau seniai, o čia vėl gali pasijusti studente ir pamiršti apie vadovaujančio asmens pareigas“, - prisiminimais apie trijų savaičių viešnagę Centrinėje Amerikoje esančioje egzotiškoje Kosta Rikoje dalijosi Emilija.

Žiniasklaidos srityje dirbanti moteris minėtoje šalyje tris savaites mokėsi ispanų kalbos. „Aš labai norėjau keliauti, o nė vienas mano draugų dėl įvairių priežasčių negalėjo kartu, tad teko rinktis priimtiniausią variantą – kalbų mokyklą, kai gali ir kalbos pasimokyti, ir šalį aplankyti“, - apie apsisprendimą pasakojo moteris.

Trys savaitės – trys šeimininkai

Emilijai itin patiko, kad Kosta Rikoje esanti mokykla turi net trys skirtingus skyrius, tad kiekvieną savaitę tu atsiduri kitoje šalies vietoje ir pasisemi naujų įspūdžių. „Tiesa, man teko gyventi ir skirtingose šeimose, todėl susidūriau su įvairiomis problemomis. Šeimos labai skirtingos, pirmą ir trečią savaitę buvo kone idealios santykiai ir išsiskyrę pasižadėjom visam gyvenimui likti draugais. Antrą savaitę teko apsigyventi viešbutyje, nes moteriškė mane ignoravo ir gyvenimo sąlygos ten nepatiko“, - pasakojo per atostogas studentų duoną prisiminusi vadovė.

Kosta Rikoje pamokos vyko keturias valandas nuo aštuntos iki dvyliktos valandos, o vėliau vykdavo pačios įvairiausios ekskursijos. „Penkias dienas reikėdavo keltis apie 6 valandą, o savaitgaliais apie 8, nes nuolat reikdavo keliauti. Fiziškai labai pavargau, bet grįžau itin laiminga. Būtent per tokias atostogas jauti, kad iš tikrųjų gyveni, išnaudoji laiką, o ne drybsai prie televizoriaus ir nervuojiesi, kad atostogos bėga“, - sakė Emilija, ir grįžusi į Lietuvą toliau intensyviai tobulinanti ispanų kalbą.

Internetu per užsienio agentūrą kelionę užsisakiusi žingeidi poilsiautoja visiems Kosta Rikos malonumams ir pamokoms išleido apie 10 tūkst. litų.

Kelionės desertas

• Labiau nei įgytomis anglų kalbos žiniomis Povilas liko sužavėtas airių požiūriu į futbolą. „Jie dievina šį žaidimą ir su jais gali diskutuoti įvairiomis futbolo temomis“, - neslėpė džiaugsmo futbolą dievinantis jaunuolis. – „Žinoma, anglų kalbą taip pat žymiai patobulinau. Norint kalbėti be akcento, turbūt reikėtų ten praleisti visus metus, ką ir daro šveicarai, vokiečiai. Jie po mokyklos baigimo nestoja į universitetus, o iš karto šauna mokytis anglų kalbos. Aš tiek laiko negaliu tam skirti“.

• „Jodinėjau Ramiojo vandenyno pakrante, keliavau po džiungles, mėgavausi karštosiomis versmėmis su vaizdu į ugnikalnį ir geriau didžiausią savo gyvenime „Margaritos“ kokteilį, turbūt apie litrą“, - apie popamokinę veiklą Kosta Rikoje pasakojo Emilija. – „Visgi didžiausiu pasiekimu laikau, kai trečią kelionės savaitę, susėdę su šeimininkais įvairiausiomis temomis ispanų kalba bendravome dvi valandas“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Atakas Ispanijoje įvykdžiusi kuopelė „neutralizuota“, aptikti šiurpą keliantys radiniai (112)

Kuopelė, kuri panaudodama automobilius įvykdė atakas Barselonoje ir Kambrilse, buvo...

Nematyta Anykščių pusė: daug netikėtų atradimų – vos per vieną dieną

Anykščiai – miestas siurprizas. Tarp ežerų ir miškų įsikūręs nedidelis miestelis jau nuo...

Užsiminė apie galimybę padėti mažiau uždirbantiems, dėl kurios iečių nelaužo jokia partija (22)

Politikai turėtų peštis ne dėl Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatų, o galvoti apie...

„Brexit“ žala. Kas laukia tūkstančių darbuotojų iš Lietuvos? (216)

Šimtai tūkstančių darbuotojų iš Europos Sąjungos valstybių nėra užtikrinti dėl savo...

Mokykla tėvus gąsdina labiau nei vaikus (40)

Jungtinėje Karalystėje įsikūrusiems ir mokyklinio amžiaus atžalų turintiems lietuviams ruduo...

Beprasmė tragedija: pasaulio čempionas Rusijoje pateko į mirtinas muštynes (49)

Rusijos sporto bendruomenė sukrėsta: nuo patirtų sunkių galvos traumų Anapilin iškeliavo...

Trečdalis menopauzės sulaukusių moterų turi šią „dovaną“: ginekologas paaiškino, kada reikia sunerimti (24)

Daugelis moterų net neįtaria, jog jų gimdoje vystosi miom a. O dažniausiai jas atlikti padeda...

Kvapą gniaužiančios vestuvės: prabanga, 3 metrų šleifas ir seksualus nuotakos šokis (1)

Dainininkė, šokėja bei aktorė Rochelle Pangilinan ištekėjo už aktoriaus bei modelio Arthuro...

Šių laikų Romeo ir Džiuljeta: tragiška paauglių meilės istorija (15)

Trijų paauglių santykiai, įsipainioję į meilės trikampį, baigėsi tragiškai visiems: vienas...

Pavalgęs A. Užkalnis sako, kad Nidą metas branginti, kol visai užbrangs (158)

Žinau, žinau, šiandien ne toks sekmadienis, kad galima būtų ramiai apie Nidą rašyti: nebėr tų...