Jau antrą kartą vykusiuose patraukliausio darbdavio rinkimuose 2010 m. jaunimas galėjo įvardyti, jų manymu, patraukliausios įmonės pavadinimą. Apklausoje dalyvavo 19–27 metų studijuojantys ar jau studijas baigę jauni žmonės iš visos Lietuvos. Dėl patraukliausio darbdavio vardo šiemet varžėsi 150 įmonių.
Karjera
© Shutterstock nuotr.

Lyderės ar mažos įmonės?

Pasak šį konkursą organizuojančios įdarbinimo agentūros darbuotojos Ritos Karavaitienės, pernai jie su studentų organizacija AIESEC taip pat organizavo panašią apklausą, tik nereitingavo patraukliausių įmonių. Šiemet reitingavimo sistema buvo įvesta, nes norėta sužinoti, kodėl viena ar kita įmonė respondentams yra tokia patraukli.

Atlikus apklausą paaiškėjo, kad ne visi jauni žmonės veržiasi įsidarbinti lyderiaujančiose įmonėse. Pašnekovė teigia išgirdusi ir tokių nuomonių, kad dirbti mažose įmonėse yra geriau, nes jos labiau stengiasi ir išlikti rinkoje, ir augti. Be to, mažesnėse įmonėse mažiau biurokratijos, daugiau universalumo.

Darbo paieškų keliai ir klystkeliai

R. Karavaitienė, remdamasi savo ir kolegų patirtimi, tvirtina, kad darbo biržoje ieškantys darbo žmonės tik registruojasi, tačiau gauti darbo per šią įstaigą nesitiki. Vienas populiariausių darbo paieškos būdų mūsų visuomenėje ir toliau lieka asmeninės pažintys. Antras gana rezultatyvus darbo paieškos būdas – aktyvi paieška interneto portaluose. Beje, ten skelbiasi ir darbuotojų ieškantys darbdaviai. Įdarbinimo profesionalų teigimu, tokiais būdais norimą darbą ar reikiamą darbuotoją susiranda daugmaž 50 proc. darbo rinkos dalyvių.

Pastaruoju metu darbo vis dažniau ima dairytis dar tik būsimieji aukštųjų mokyklų absolventai. „Jei darbo ieško bakalauro darbą ką tik apsigynęs studentas, galimybių įsidarbinti jis turi mažai, – padėtį komentuoja pašnekovė. – Tačiau jei darbo ar vietos, kur galėtų atlikti praktiką, ieško ką tik pradėjęs studijuoti jaunas žmogus, jis sparčiais žingsniais eina į darbo rinką.“ Tad R. Karavaitienė pataria visiems studijuojantiems jaunuoliams darbo ieškoti ne tada, kai diplomas rankose, o kai tik suvokia, kad jokios praktikos ar darbo patirties neturinčio diplomuoto specialisto nelabai kam reikia. Tokia Lietuvos darbo rinkos realybė...
Tiesa, dalis potencialių bedarbių, drauge ir neįvertintų talentų, neradusių darbo Lietuvoje, emigruoja.

Pašnekovė šiame „protų nutekėjimo“ procese mato ir trūkumų, ir pranašumų. „Taip, jaunimas daug paprasčiau žiūri į emigraciją. Jauni žmonės nori pažinti pasaulį, kultūras, greičiau kopti karjeros laiptais ir pan. Jie neturi įsipareigojimų bankams, jų niekas čia nelaiko. Beje, kartais vos ne puse lūpų jiems siūloma išvažiuoti... Tai nėra blogai, jei jaunimas, padirbėjęs užsienyje, grįžta į Lietuvą su naujomis mintimis ir entuziazmu. Kur kas blogiau, kai pabandžius gyventi ir dirbti užsienyje suvokiama, kad Lietuvoje prasimušti – daug sudėtingiau. Ir štai tuomet prarandame labai daug mūsų pačių parengtų specialistų“, – apgailestauja R. Karavaitienė.

Ką mano patys studentai?

Deja, studentai negalėjo pasigirti, kad susirasti darbą jiems buvo lengva: 8 proc. respondentų darbo ieškojo mėnesį, 7 proc. – du, 11 proc. – tris, 9 proc. – šešis, o 21 proc. – daugiau kaip pusę metų. 44 proc. apklaustųjų studijuodami darbo iš viso neieškojo. Tad, kaip matyti iš apklausos rezultatų, 56 proc. studentų ieškotis darbo pradeda dar studijuodami, nors suderinti studijas ir darbą, pasak jų, yra labai sunku.

Studentų nuomone, renkantis darbuotoją, darbdaviams yra svarbiausi šie dalykai: darbo patirtis rūpi 81 proc. darbdavių, mokėjimas prisistatyti darbo pokalbio metu – 53 proc., asmeninės savybės – 45 proc. Kad ir kaip atrodytų keista, išsilavinimas atsiduria paskutinėje vietoje – apklausti studentai mano, jog tai rūpi tik 41 proc. darbdavių. Tad minėti potencialūs darbuotojai, aišku, stengiasi gerai prisistatyti, pabrėžia savo aktyvumą, papildomas veiklas ir kitokią ne darbo rinkoje įgytą patirtį.

Įmonių atstovai teigia, kad įdarbinant studentus jiems labai svarbi jų motyvacija, be to, įmonės yra linkusios studentus pirmiausia priimti į gamybinę praktiką. Taip jie įgyja realios darbo patirties, o darbdaviai gali įvertinti naujokus.

Džiuginantis apklausos rezultatas tas, kad vis daugiau respondentų (net 81 proc.) planuoja likti Lietuvoje ir čia tęsti studijas ar ieškoti praktikos galimybių bei darbo pirmaujančiose Lietuvos įmonėse, o ne vykti į užsienį.

Patraukliausio darbdavio rinkimus organizavo karjeros portalas „CV-Online“ kartu su studentų organizacija AIESEC.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Perspėja: šių specialistų Lietuvoje jau ieškoma masiškai (348)

Nors valdžios atstovai vis kartoja, kad mokytojų skaičius Lietuvoje turi mažėti, situaciją darbo...

Naujoji Mokesčių inspekcijos vadovė žada išieškoti daugiau mokesčių (229)

„Šuniui uodegą geriau iš karto nukirsti, negu kapoti kelis kartus“, – apie būsimas...

Tragiška avarija Trakų rajone: susidūrė trys automobiliai, žuvo žmogus papildyta 7.41 (44)

Ketvirtadienį 06.41 valandą ryte Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112...

Apklausa: gyventojai abejoja dėl koalicijos ateities (55)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos koalicija su socialdemokratais Lietuvos...

Kas apsaugos mūsų darbo vietas? (17)

JAV ir Europos politikos lyderiai nerimauja dėl kokybiškų darbo vietų likimo. Ta proga jiems...

Ateities perspektyvos: protingėjantys automobiliai ir kvailėjantys vairuotojai (18)

Jeigu jūsų automobilis geba kritinėje situacijoje sustoti ir mato aplinką geriau, nei jūs pats,...

J. Arlauskaitė – Jazzu rengiasi išleisti poezijos knygą (23)

Besirengdama savo ir Leono Somovo koncertams Kaune ir Vilniuje DELFI TV konferencijoje...

Po rekonstrukcijos atidaromas Vilniaus oro uostas (13)

Ketvirtadienį Vilniaus oro uostas atnaujina savo veiklą po 35 dienas trukusios kilimo ir tūpimo...

„Real“ futbolininkai antrą kartą pranoko „Barceloną“ ir iškovojo Supertaurę (4)

Ispanijos Supertaurės atsakomose rungtynėse Madrido „Santiago Bernabeu“ stadione vietos klubas...

Pakistanietis turi ką papasakoti apie gyvenimą Lietuvoje (19)

Į Lietuvą pakistanietis elektronikos inžinierius Muhammadas Rohanas atvyko patartas dėdės ir...