Ar jus kamuoja nevisavertiškumo kompleksas? Nesigėdykite, negi sunku prisipažinti, jog turite tokią populiarią šiais laikais užgaidą, o gal net ne vieną. Neatsitiktinai pavadinau juos užgaida – taip iš tikro ir yra. Tai labai patrauklu ir net patogu – būti kompleksuotu žmogumi. Tik kas iš viso to išeina?
Moteris, sveikata, liūdesys
© Corbis/Scanpix
Griaunant stereotipus, reikia pastebėti, kad šių „kilnių trūkumų“ buvimas pabrėžia jūsų individualumą, rašo womenclub.ru. Mokėjimas puoselėti savo kompleksų maišelį dovanos jums gyvenime gausybę privilegijų. Privilegija būti nepilnaverčiu moraliai – juk tai labai palengvina gyvenimą.

Pavyzdžiui, moterys eilinį kartą turi galimybę pareikšti artimam žmogui, kokios jos nelaimingos. Jėga išsireikalauti artimo žmogaus dėmesio. Prislėgti jį savo kompleksu, o gal ir apkaltinti dėl jo. Gražiai paversti save auka – tai tikras menas. Moterims tai pavyksta kaip niekam kitam.

Jos lyg užsideda ant galvos gaubtą, ant kurio parašyta: „Esu nelaiminga“, „Man skauda galvą“, „Taip pavargau“, „Kodėl su manimi viskas taip“ ir kiti labai patogūs užrašai. Užsidėjus tokius patogius gaubtus nebereikia rūpintis savo reputacija, nebereikia galvoti, kaip atrodai, kaip elgiesi – kam visa tai, kai esi tokia nelaiminga? Juk kas gali būti svarbiau...

Kančios kultas užima visą jų laiką ir jėgas – štai iš kur tas begalinis nuovargis, kuris tik dar labiau pagilina kančios būseną ir padeda vystytis kompleksui – dabar jau aišku, kam reikalingam. Sėdi sau ramiai, kompleksuoji, nieko daugiau ir nereikia, ir nėra ką čia aiškinti.

Vyrams ne mažiau patogu turėti vieną kitą labai stiprų kompleksą. Tokį, kuris taip giliai prasismelkė į sąmonę, kad ištraukti jį gali tik... Jis pats. Bet iš kur paimti jėgų? Juk jis turi kompleksų. Jis nekyla karjeros laiptais ne dėl to, kad negali to padaryti, bet dėl to, kad niekas jo nepastebi. Jis būna šiurkštus su artimais žmonėmis – taip, tai jo kompleksas, bet ką čia padarysi?

Būkite geros, gerbiamos kompleksuoto žmogaus aukos, ir priimkite jį tokį, koks jis yra, juk neturite kitos išeities. Jo kompleksai – labai patogus pasiteisinimas. Jis taip pat turi gaubtų, ant kurių parašyta: „Nevykėlis“, „Man viskas krenta iš rankų“, „Manęs nemylėjo mama“, „Trejų metų iškritau iš penkto aukšto, dabar bijau mirksėti“ – visais šiais gaubtais jie žongliruoja itin meistriškai.

Net pamiršta, kad turi kompleksą „man viskas krenta iš rankų“ – tačiau juk gaubtai nekrenta.

Tačiau užtenka žmonėms, kurie paskandino save kompleksuose, apsidairyti, ir paaiškės, kad jie liko visai vieni. O taip nutinka ne dėl to, kad jie blogi arba su jais neįmanoma bendrauti. O dėl to, kad aplink juos renkasi tokios pat „kompleksuotos“ asmenybės, ir jie ima traukti kits kitą žemyn.

Žaidžia žaidimą „kas nelaimingesnis“, o iš to žaidimo, kaip žinia, mažai naudos. Beje, iš tokio žaidimo gali susiformuoti puikus užrašas ant gaubto – „Manęs niekas nesupranta“. Ir žinoma, stiprūs, laisvi žmonės nepriartės prie silpnų būtybių – jiems tai paprasčiausiai neįdomu.

Traukti juos jėga iš jų kompleksų – sunkus ir nedėkingas triūsas. Taigi žmogus, apdovanojęs save krūva kompleksų, dar ir pasmerkia save vienatvei. Ką gi, niekas nesutrukdys jo vienišai egzistencijai. Užtat jis turi idėją, turi tikslą...

Apsvarstykite, kokie jūsų prioritetai ir ar jums reikia kompleksų. Ar jie jums brangūs? Ar nesunku su jais gyventi? Ar malonu aplinkiniams kentėti jūsų komplektuojančios natūros apraiškas?

Atminkite: visi kompleksai tėra jūsų proto vaisius. Su jais negimstama, gamta jais neapdovanoja, gyvenimo energija skirta ne jiems. Kažkada juos susikūrėte, dabar būkite malonūs – atsisveikinkite.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Japoniją pribaigė ne atominė bomba, o Stalino sprendimas? (281)

Šiemet buvo minimos 72-osios Hirosimos bombardavimo metinės. JAV branduolinio ginklo panaudojimas...

R. Sadauskas-Kvietkevičius. Liūdnas teroristų likimas (35)

Terorizmas nekeičia pasaulio ir tai labiausiai erzina pačius teroristus, kurie bando įsivaizduoti,...

Patarimai ruošiantis dviračių žygiui ar maratonui: kai ko galite pasimokyti ir iš vaikų

Skaudančios kojos, varvantis prakaitas ir nuo sėdynės geliančios kirkšnys – taip gali atrodyti...

Darbas, kuriame jaunystė – abejotinas privalumas

Tarp jaunų parlamentarų rinkėjai dažniausiai mini didžiųjų partijų lyderius, o kiti jauni...

Gelbėtojai įspėja: šeštadienį vakare siaus škvalas, stambi kruša (17)

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad šeštadienį šalį siaubs audra.

Atgijęs Latvijos krepšinis: auksinė karta – pakeliui į šlovės olimpą specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (120)

Latvija prieš Lietuvą. Rungtynės Rygos arenoje, į kurias bilietai ištirpo akimirksniu. Akistata,...

Nemaitonių kaime – tragiška nelaimė: prie namų nuskendo du vaikai papildyta 19.39 (85)

Šeštadienį Kaišiadorių rajone esančiame Nemaitonių kaime mirė du mažamečiai. Prie namų...

Kovos su terorizmu ekspertas: ruoškimės, tuoj teroristai panaudos naują ginklą (277)

Ateityje teroristų ginklu dideliuose Europos miestuose gali tapti valdomi dronai su sprogmenimis. Tai...

Klaidinantys vėžio simptomai vos nepražudė jaunos moters

31 metų britė, kurią nuolat vargino pilvo pūtimas , ragina neignoruoti iš pirmo žvilgsnio...

„Karklės“ dalyvių stilius traukė akį: išsiskyrė keisčiausiais įvaizdžiais (6)

Vainikuoti 2017 metų vasarą ir ištraukti iš spintos dar nespėtus pademonstruoti stilingus...