Vadovauti nėra labai sunku. Reikia tik turėti savo kabinetą, užrašą ant durų, telefoną ir kostiumą. Visa kita ateina su patirtimi.... Ką? Jūs netikite? Jūs matėte knygyne dešimt knygų apie vadovavimą? Ir dalyvavote trejuose vadovų kursuose?
Moteris, karjera
© Corbis/Scanpix
Baikite. Knygos rašomos, kad juos parduotų. Seminarai vedami, kad iš jų užsidirbtų. Aš pats esu parašęs knygutę vadovams ir vedęs ne vieną seminarą. Ir vadovu esu kelis kartus pabuvęs- tiesą sakant, buvau juo trisdešimt metų: mokykloje - būrio pirmininku, universitete - grupės seniūnu, draugijoje - prezidentu, darbe - skyriaus vedėju. Man patiko. Dabar atsibodo ir aš išėjau iš didelio sporto.

Iš tikrųjų vadovauti - tai tiesiog mokėti laviruoti. Tarp ko? Tarp dviejų – trijų akmenų. Pirmas akmuo- liberalumas. Kai pradedi vadovauti, labai norisi būti geru. Todėl imi tenkinti savo pavaldinių norus. Moterims - gėlės. Kolektyvą kas mėnesį - į išvyką. Į planetariumą ar Europos parką. Vakarėliai ir picos į darbą. Namo išleisti - kada tik nori. Rezultatas - pavaldiniai tampa infantiliškais, laukia Kalėdų dovanų ir neturėdami, prie ko kibti, kimba prie tavo liberalumo. Tu, sako, kažkoks per minkštas - su mumis reikia griežčiau. Ir niekaip jiems neįtiksi. Na, gal po poros metų išgirsti vieną šiltą žodį. Jei jums to užtenka - pirmyn.

Antras akmuo - perdėtas originalumas. Viską norisi daryti kitaip, nei darė prieš tave buvęs vadovas. Griauni visą interjerą, sugalvoji kažkokią pasiekimų lentą, atsiliepimų žurnalą, įvedi kažkokius viešus pasitarimus, pastatai akvariumą ir t.t. Rezultatas- pavaldiniai nespėja paskui tavo minties šuolius. Jie tik vieną ką nors ima įsisavinti, tarkime, akvariumą, o tu jiems jau siūlai pasiekimų lentą. Jie pyksta ir apskritai nustoja tave palaikyti. Geriau jau naujoves įvedinėti saikingai – tarkime, naujas užuolaidas kartą į metus.

Trečias akmuo- autoritarizmas. Kai norisi ant tingaus, neatsakingo ir nekompetentingo pavaldinio tiesiog surikti: daryk taip, po velnių, kaip liepiau! Šis būdas stebina savo natūralumu ir palieka niūrų rezultatą. Su pavaldiniais netaikiau, su vaikais - teko. Įdomu, kad tuo metu atrodo, jog esi visiškai teisus, o po penkiolikos minučių - kad visiškai neteisus. Gaila pasidaro ir gėda. Na, kas ten dar pas mus lieka?

A, pagarba pavaldiniui ir aiškinimai. Aiškinti geriausiai smulkiai: kodėl tu ką sugalvojai, ką tai gali duoti. Be to, pavaldinius reikėtų dažniau pagirti: tyrimai parodė, kad giriamas kolektyvas rodo geresnius rezultatus, nei peikiamas.

Jūs apie tai, žinoma, daug kartų girdėjote: kad jeigu mokiniams rašo paaukštintus pažymius, jie po to linkę mokytis geriau. Girdėti apie tai visi girdėjo, tik kodėl ne visi tai taiko? Aš pagalvojau ir supratau: o kas sakė, kad vadovui visuomet rūpi geresni rezultatai?

Ką? Jūs nežinote, kad kai kurie vadovai pasąmoningai siekia blogų rezultatų? Žinoma, kad taip. O kam jiems to reikia?

Labai paprastai. Pasąmonė juk protingesnė už sąmonę, tiesa?

Tai va, vadovo pasąmonė apskaičiuoja, kad esant geram rezultatui vadovui užkraus didesnę atsakomybę: planą padidins ar paaukštins pareigose. O jo cholesterolis ir taip jau ant ribos. Tai va, kad jis nemirtų artimiausius penkerius metais reikia skubiai pabloginti jo veiklos rezultatus.

O kaip tai padaryti?

Tai nėra labai paprasta. Jei viskas priklausytų nuo paties vadovo, tarkime, jis augintų agurkus, galima būtų tiesiog reikiamu momentu pastumti jį po alkūne. Jis ir pasėtų juos ne ten, kur reikia.

Bet juk visas fokusas tame, kad vadovas tiesiogiai nedirba. Jis vadovauja. O pavaldiniai dėl savo naivumo dirba ne taip jau ir puikiai, bet ir ne taip blogai. Vidutiniškai. Pagal išsilavinimą ir gaunamą atlyginimą. Todėl vienintelis būdas sužlugdyti rezultatą - nuolat gadinti pavaldiniams nuotaiką.

Geriausia tai daryti keliais žingsniais.

Pirmiausia, reikia išmokti pastebėti jų trūkumus. Tarkime, kad sekretorė rengiasi perdaug atvirai, o pavaldiniai vyrai per daug mąsto prieš atsakydami. Po to reikia jiems apie tai reguliariai priminti. Priminimą derėtų pradėti įžanga: žinai, man nemalonu tau sakyti, bet tu rengiesi nepadoriai. Žinai, gal tau tai ir nepatiks, bet tu per daug lėtai mąstai.

Įžanga priduoda jūsų žodžiams rimtumo, ir jūsų negalima įtarti tiesiog bloga nuotaika. Gerai apgalvota taktika netrukus turi pasipildyti faktais.

Per pasitarimą derėtų pasakyti: rezultatai prasti ir galėtų būti geresni - kaip, tarkime, kitoje firmoje. Balsas turi būti kiek užkimęs, rimtas, jame turi jaustis šiek tiek skaudulio ir niūroko tiesumo: geriau karti tiesa, nei saldus melas.

Neblogai, jeigu aplinkiniai išmoks jaustis kiek kalti. Kodėl - nesvarbu. Kai kurie vadovai tiesiog turi savyje tokį talentą - vienu sakiniu prieversti pavaldinį jaustis kaltu. Kas tokio talento neturi, gali nenusiminti: treniravimasis daro stebuklus. Galų gale, galima pasimokyti iš motinos.

Auksinė frazė: jūs kaip maži vaikai. Sakoma su atodūsiu. Nereiškia nieko. Veikia visada.

Geriausia, jei vadovaujamo kolektyvo rezultatai yra prastoki. Nelabai tragiški, bet ir nelabai aukšti. Tuomet visą laiką yra kur augti, tavęs niekas neįpareigoja, cholesterolis lieka normoje ir tu gali laimingai pratempti vadovavimą tiek, kiek tau norisi.

Ką? O jei iš darbo pašalins?

Prisiminkite: jei jūs – vadovas, pašalinti jūsų negali. Jums tik gali pasiūlyti kitokias vadovaujančias pareigas. Kodėl taip yra - paslaptis.

Na, o kaip su kompetencija, su perspektyviniu matymu, su šviežiomis idėjomis?

Visa tai nusveria geri santykiai su aukščiau stovinčiais. Jei tu su savo vadovybe važinėji į medžioklę ir į pirtį, tau užbrauks tavo nekompetenciją ir iškels tavo gerus bruožus. Simpatija - dalykas paslaptingas ir iracionalius. Tavo viršininkas sakys: na, tegul Jonas ir ne genijus, bet savas, patikimas... Kažkoks jis man simpatiškas. Ir viskas.

Tiesą sakant, dar labai svarbus dalykas: vadovui niekad nereikia būti labai kompetentingu. Tegul profesionalai būna kompetentingi. Konsultantai visokie . Tai jų darbas - dirbti. Nemaišykite jiems. O tai pasitaiko dar tokių vadovų, kurie patys visur lenda ir bando patys viską padaryti. Voliuntaristai tokie. O Jūsų darbas - vadovauti.

Palaukite, ką tai reiškia?

Aš gi jums aiškinau: laviruoti tarp trijų akmenų. Rūpintis savo cholesteroliu. Draugauti su savo vadovybe. Netrukdyti savo pavaldiniams dirbti.

Pavargau aiškinti - juk jūs - ne maži vaikai...

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Orai: pajusime tikrą rudens alsavimą (7)

Iki pat savaitės pabaigos šalyje išsilaikys gaivūs orai , dažnai varvės dangus, įsismarkaus...

Traukinys Maskva-Vladivostokas: lietuviai juo vyko, tikėdamiesi nuotykių ir problemų (201)

Šią vasarą aš – Tadas, ir mano brolis Mantas, atostogoms nusprendėme pasirinkti kiek...

Sezoninį darbą pasirinko dėl neįprastos priežasties: šis įdarbinimas buvo pats svarbiausias (15)

Dauguma jaunuolių sezoninį darbą renkasi dėl paprastų priežasčių, vieni nori užsidirbti...

Eksperimentas: 7 absoliutaus pritarimo vyrui dienos (21)

Kas bus, jei ištisą savaitę pamėginsime pritarti bet kokiam vyro sprendimui? Eksperimentas, kurį...

Tris kartus už nuosavus tvirtesni dantys – per parą (50)

„ Dantys per vieną valandą – dantys vienai valandai“, – anksčiau ironizuodavo...

Rusijos propagandos gniaužtuose atsidūrusios šalies atstovė: žmonės mąsto, emigruoti ar dar palaukti (299)

Jauna moteris, buvusi kandidatė Moldovos prezidento rinkimuose Maia Sandu yra pasiryžusi...

Prasidėjo visiškas Saulės užtemimas: pasigrožėkite vaizdais (28)

Rugpjūčio 21 d. įvyks neeilinis visiškas Saulės užtemimas, kurį galės stebėti tūkstančiai...

Žvaigždžių gretos byra: Europos čempionatas – be būrio elitinių žaidėjų (23)

Savaitgalį vos per 24 valandas iš Europos krepšinio čempionato žaidėjų sąrašo buvo...

Į susišaudymo Vilniuje sūkurį pateko ir S. Stavickis-Stano (113)

Pirmadienio vakarą Vilniuje , Antakalnio gatvėje, aidėjo šūviai. Policijos duomenimis, tarp...

Vilniuje esančioje Antakalnio gatvėje aidėjo šūviai papildyta 20.44 (86)

Šiandien Vilniuje aidėjo šūviai. Antakalnio gatvėje esančioje kavinėje tarp susipykusių...