Metų metus psichologai stengėsi surinkti žinias, kurios padėtų parinkti darbui tinkamiausią žmogų: buvo manyta, kad protingiems žmonėms atlikti užduotis sekasi geriausiai. Tačiau aštrus protas - dar ne viskas, teigia tyrėjai. Kūrybingumas, sugebėjimas vadovauti, integruotis į kolektyvą, dirbti komandoje – šie kriterijai taip pat labai svarbūs, kai darbdavys renkasi darbuotoją.
Karjera, kolektyvas, ofisas
Taigi matome, kad asmenybės bruožai nusako žymiai daugiau kategorijų nei protas, teigia Tulsos universiteto psichologijos mokslų daktarė Joyce Hogan.

Apsiginklavę šiuo tikėjimu, psichologai bando tiksliai nustatyti, kuri mūsų asmenybės dalis daro didžiausią poveikį darbui. Nors jie neatskleidžia visų tyrimų detalių, tačiau darosi aišku, kad mūsų asmenybės bruožai yra tokie pat svarbūs, kaip išsilavinimas ar nuovoka, gal netgi svarbesni tam tikrais aspektais.

Dauguma psichologų asmenybės tyrinėjimą atlieka „Didžiojo penketo“ principu, klasifikuodami mūsų asmenybės bruožus: ekstraversija, priimtinumas, sąžiningumas, emocinis stabilumas ir patirties įsisavinimas. Ši klasifikacija nėra tobula, bet yra puikus pagrindas visapusiškai studijuoti asmenybę, teigia tyrėjai.

Kai kurie specialistai tivrtina, kad protas – tai universalus ir vienintelis kriterijus, kuris lemia ne tik sėkmingą darbą, bet ir visus kitus anksčiau išvardintus kriterijus. Kiti ginčijasi, kad ryšiai tarp asmenybės ir darbo yra žymiai sudėtingesni, kad jį galėtų aprašyti kažkoks scenarijus.

Kas svarbiausia asmenybei?

Nuovargis, darbas

Viena tyrėjų grupė teigia, kad sąžiningumas – atsakingumas, patikimumas, organizuotumas ir atkaklumas – yra raktas į sėkmę. „Sugalvokite bet kokį darbą ir šie bruožai bus gyvybiškai svarbūs“ – sako Ajovos universiteto psichologijos mokslų daktaras Michael Mount.

M.Mount ir jo kolegos atliko daugiau nei 117 tyrimų, kurie parodė, kaip konkrečios asmenybės bruožai įtakoja jų sėkmę darbe. Sąžiningumas pripažintas išskirtinai svarbiai savybe bet kokias darbo vietas užimantiems žmonėms – nuo marketingo vadovo iki administratorės. Šis asmenybės bruožas yra, ko gero, vienintelis fundamentalus kriterijus, kuris apsprendžia darbuotojo pasirinkimą, sako Mount.

Kiti kriterijai reikalingi tik tam tikras pareigas užimantiems darbuotojams. Tyrėjai testuoja šią savo hipotezę, nagrinėdami atskirų žmonių problemas darbe. Pavyzdžiui, norėdami sužinoti, kuris tolimųjų reisų vairuotojas ilgiausiai išbus konkrečioje darbovietėje, kiekvieną jų tikrino pagal „Didžiojo penketo“ kriterijus. Vairuotojai, kurie išsiskyrė sąžiningumu, darbe išsilaikė ilgiausiai, o pasižymėję kitomis savybėmis greitai pakėlė sparnus ieškotis uždarbio kitur.

Tinkamų darbuotojų parinkimas

Karjera, kolektyvas, ofisas

Tačiau sąžiningumas, kaip kriterijus, nėra tinkamas darbuotojų parinkimui į visas darbo pozicijas, teigia Hogan. „Sąžiningumas turi gerą ir blogą puses“ – sako ji. Daktarės tyrimas parodo, kad kai kuriems darbams – ypač kūrybiniams – sąžiningumas gali būti privalumas, bet ne vertingiausias asmenybės bruožas.

Pateikiamas pavyzdys iš Tulsos muzikantų bendruomenės. Hogan nustatė, kad geriausi muzikantai (jie buvo klasifikuoti palyginimui pagal amžiaus grupę) buvo mažiausiai sąžiningi. Ji norėjo kolegoms tyrėjams įrodyti, kad žmonių pritaikymas darbovietai gali būti atliekamas pagal „Didžiojo penketo“ tyrimą, bet kartu taikant sistematiką, kuri nusakytų darbo pobūdį.

Ši sistematika buvo išrasta Olandijos mokslininko Johns Hopkins 1970-aisiais. Jis suskirstė visus darbus į šešias grupes: realūs darbai – gaisrininkas, mechanikas, darbininkas; paprasti darbai – bankų operatoriai, statistikos skyrių darbuotojai; artistiški darbai – rašytojai, aktoriai ir muzikantai; ir t.t.

Jeigu sąžiningumas gyvybiškai svarbus pirmose dviejose grupėse darbų (realūs ir paprasti dabrai), tai jis visiškai praranda savo vertę kūrybiniuose darbuose, kur svarbiausia išradingumas, spontaniškumas, kūrybingumas, teigia Hogan. „Yra tokių darbų, kur be kūrybiškumo neapsieisite“ – sako Hogan, - „Jeigu pasirinksite darbuotoją pagal sąžiningumo kriterijų, tai tikrai neliksite patenkinti, nes Jums reikia visai ko kito.“

Karjera, kolektyvas, ofisas

Jums reikia darbuotojo, kuris būtų atviras patirčiai, o ne sąžiningas. Mount sutinka, kad kūrybiniams darbuotojams svarbus išradingumas, bet teigia, kad nei vienas darbas nepasiseks, jeigu darbuotojas nebus patikimas ir atsakingas. Taigi, anot šio tyrėjo, šios dvi kategorijos susietos tarpusavyje.

Atsakymas į visus klausimus, ko gero, glūdėjo žmonių veiksmų sutartinume, kuris paremtas pusšimtį metų trukusiais Mills koledžo abiturientų tyrimais. Anot psichologijos mokslų daktaro Brent Roberts, ambicija, besisiejanti su ekstravertiškumu, buvo pagrindinis kriterijus, nusakantis, ar moteris bus priimta į darbą ir kaip jai seksis.

Sąžiningumu pasižyminčios moterys negaudavo darbo ir joms ne taip gerai klostėsi kaip pirmosioms. Sėkmingai dirbančios, ambicingos moterys, nepasižymėjusios sąžiningumu, įgyjo šią sąvybę ilgiau dirbdamos darbovietėje. Šis tyrimas parodo, kad ambicija padeda susirasti darbą, o vėlesnis darbas konkrečioje darbovietėje produkuoja ir sąžiningumą, o tai labai padeda sėkmingam darbui, sako Roberts.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Mama parodė, ką Turkijoje siaučiantis virusas padarė jos vaikui: oda luposi gabalais (25)

Turkij os turizmui – neramios dienos. Nuo liepos vidurio nesiliauja pranešimai apie Koksaki...

D. Adomaitis paskelbė galutinį rinktinės dvyliktuką (9)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės trenerių štabas likus kiek daugiau nei savaitei iki Europos...

1 euras Odesoje – per dideli pinigai: parodė, ką galima nusipirkti uz centus (101)

Pigiau nei Odesoje – sunku surasti. Šiame Ukrainos kurorte už centus galite važinėti viešuoju...

O. Pikul-Jasaitienė – apie susišaudymu įtariamą ir paieškomą brolį: tikiuosi, kad čia nesusipratimas (19)

Pirmadienio vakarą Vilniuje , Antakalnio gatvėje, aidėjo šūviai. Antradienio popietę...

Ministerija nenori tylėti apie 404 eurų algą mokytojams: uždirba kur kas daugiau (340)

Po to, kai DELFI paviešino skaičius, kiek mokytojų Lietuvoje trūksta iki mokslo metų pradžios...

„WikiLeaks“ atsisakė publikuoti slaptą informaciją apie Rusijos valdžią (52)

Pačiame pernykštės JAV prezidento rinkimų kampanijos įkarštyje nutekintą medžiagą...

Atskleistos susišaudymo Vilniuje aplinkybės: paskelbta O. Pikul-Jasaitienės brolio J. Barono paieška (24)

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Saulius Gagas pakomentavo...

Išnarpliojo, ką slepia politikų apranga (7)

Statistinis šiuolaikinio politiko portretas – vidutinio amžiaus vyras, vilkintis kuklų,...

„Oze“ vietoj „Prismos“ įsikurs „Maxima“ (31)

Lietuviškas prekybos tinklas „ Maxima “ laimėjo derybas dėl iš Lietuvos pasitraukusio prekybos...

Niekada nesiskolinusią moterį užgriuvo solidi skola (6)

Viena Raguvėlės miestelio gyventoja gyvena kaip ant adatų. Dar liepos pabaigoje ji gavo...