Ko galima pasimokyti iš blogo boso?

 (19)
Ko galima pasimokyti iš blogo boso?
© Shutterstock nuotr.

Iš visų bėdų ir problemų, su kuriomis rizikuojame susidurti darbe, didžiausia blogybė tikriausiai yra blogas bosas. Tai vadovas, kuris šaukia, rėkia, baugina, grasina atleisti, negerbia, prisiima nuopelnus ir kitaip kartina žmonėms gyvenimus.

Blogų bosų yra visose kompanijose. Žinoma, terminas „blogas bosas“ yra miglotas ir subjektyvus; šia tema galima ginčytis valandų valandas, nes viskas priklauso nuo to, kurią pusę palaikote. Tiesą pasakius, kuo konkurencingesnė kompanija, tuo didesnė tikimybė, kad jūsų bosas bus nepakenčiamas.

Niekam nepatinka dirbti kartu su bjauriu bosu. Daugelis žmonių trenktų durimis, jei tik galėtų sau tai leisti - net jei mėgsta savo darbą.

Galbūt nepavyks išvengti opų, liūdesio ir plaukų slinkimo, bet šią situaciją tikrai įmanoma pakreipti savo naudai. Daugeliui žmonių sunku tai suvokti, bet blogas bosas gali išmokyti labai vertingų pamokų – tereikia pakeisti požiūrį.

Vietoj to, kad kasdien svajotumėte apie malonią darbo atmosferą, mąstykite netradiciškai ir įsivaizduokite, kad esate universitete, kuriame studijuojate elgesio psichologiją. Tad kol pavyks rasti kitą darbą ar kol blogą bosą pakeis geresnis, jūs spėsite išmokti keletą vertingų pamokų.

Štai jos

1. Blogas bosas gali būti vaikščiojantis elgesio psichologijos vadovėlis. Iš jo išmoksite, kaip turėtų ir kaip neturėtų elgtis geras vadovas. Blogas bosas per šešis mėnesius jus išmokys tiek, kiek geras bosas išmokytų per penkerius metus.

2. Blogi bosai padeda geriau suvokti žmogaus prigimtį ir paruošia jus ateičiai. Žmogus, įmestas į gilią upę, išmoksta plaukti greičiau už tą, kuris pliuškenasi varlinuke.

3. Kiekvienas niurgztelėjimas, kandi pastaba, priekaištas, grasinimas, melagystė, manipuliacija gali būti puiki pamoka, kuri ateityje atneš didelių dividendų. Jūs galite tapti puikiu vadovu, nes žinote, kas yra blogas vadovavimas. Kai pakliūsite į tokias pačias ar panašias situacijas, žinosite, kaip nereikia elgtis. Pavyzdžiui, galbūt prisiminsite, kad nereikia sviesti prespapjė į darbuotoją, kuris priklauso profesinei sąjungai.

4. Jei atidžiau pastudijuosite blogų bosų gyvenimus, turėsite ir kitokios naudos. Pavyzdžiui, suprasite, kodėl problemų darbe turintys žmonės savo blogas emocijas dažnai išlieja ant šeimos narių.

5. Daugybė paprastų žmonių visame pasaulyje tapo puikiais lyderiais, nes jiems teko patirti mažų ir didelių įžeidimų, priekabių ir žeminimo. Todėl, tiesiogine ar perkeltine prasme, kiekvienas puikus lyderis turėtų padėkoti savo kankintojui už savo pasiekimus. Kas žino, galbūt ir jūs kada nors tapsite puikiu vadovu.

Kaip matyti, blogas bosas nėra tokia jau didelė nelaimė. Kaip sako sena kinų patarlė: brangakmenis negali būti nušlifuotas be trinties, o žmogus – tobulėti be išbandymų.

www.DELFI.lt
 
19
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Karjera

Darbas naktį provokuoja smegenų mirtį (4)

2014 liepos mėn. 30 d. 10:36
Dauguma žmonių, priverstų dirbti naktimis, mano, kad susidoroja su neigiamu tokio režimo poveikiu, išsimiegodami savaitgaliais. Deja, tai negelbsti, rašo „The Daily Mail“. Chroniškas miego trūkumas sukelia negrįžtamą smegenų ląstelių žūtį.

Psichologija: kvapai gali įkvėpti pokyčiams (1)

2014 liepos mėn. 28 d. 17:33
Gyvenime trokštame pokyčių, bet niekaip nesiryžtame jų imtis? Apie kvapų įtaką žmogaus savijautai ir net elgesiui pasakojanti psichologė Beatričė Kaziliūnaitė rekomenduoja į pagalbą pasitelkti... netikėtus aromatus.

Kodėl žmonės nelinkę atvirauti apie finansinius rūpesčius? (5)

2014 liepos mėn. 25 d. 15:48
Finansiniai sunkumai – tema, apie kurią kalbama nenoriai. Moterys neatvirauja apie finansines bėdas idant apsaugotų artimuosius nuo nereikalingo nerimo, o vyrai savo elgesį argumentuoja teigdami, kad šeimos finansai – tik jų reikalas. Šiuos rezultatus ir įžvalgas atskleidžia visuomenės apklausa.

10 įtikinamų priežasčių nepersidirbti (4)

2014 liepos mėn. 29 d. 13:01
Laikas susumuoti visas žalingas absurdiškai ilgų darbo valandų pasekmes, atskleisti, kad sekinantis darbas kenkia jums ir šalia jūsų esantiems žmonėms – ir baigti šią beprotybę, rašo Minda Zetlin svetainėje Inc.com.

Daugiau taip nebesikartos… …iki kito karto. Ar ir jums taip būna? (3)

2014 liepos mėn. 24 d. 12:20
Ar nebūtų puiku turėti ateitį numatantį rutulį (kaip būrėjos) ar laiko mašiną? Žinotume, kas su mumis bus! Tokią galimybę, pasirodo, turime. Ne tiesioginę, bet turime.