Ko galima pasimokyti iš blogo boso?

 (19)
Ko galima pasimokyti iš blogo boso?
© Shutterstock nuotr.

Iš visų bėdų ir problemų, su kuriomis rizikuojame susidurti darbe, didžiausia blogybė tikriausiai yra blogas bosas. Tai vadovas, kuris šaukia, rėkia, baugina, grasina atleisti, negerbia, prisiima nuopelnus ir kitaip kartina žmonėms gyvenimus.

Blogų bosų yra visose kompanijose. Žinoma, terminas „blogas bosas“ yra miglotas ir subjektyvus; šia tema galima ginčytis valandų valandas, nes viskas priklauso nuo to, kurią pusę palaikote. Tiesą pasakius, kuo konkurencingesnė kompanija, tuo didesnė tikimybė, kad jūsų bosas bus nepakenčiamas.

Niekam nepatinka dirbti kartu su bjauriu bosu. Daugelis žmonių trenktų durimis, jei tik galėtų sau tai leisti - net jei mėgsta savo darbą.

Galbūt nepavyks išvengti opų, liūdesio ir plaukų slinkimo, bet šią situaciją tikrai įmanoma pakreipti savo naudai. Daugeliui žmonių sunku tai suvokti, bet blogas bosas gali išmokyti labai vertingų pamokų – tereikia pakeisti požiūrį.

Vietoj to, kad kasdien svajotumėte apie malonią darbo atmosferą, mąstykite netradiciškai ir įsivaizduokite, kad esate universitete, kuriame studijuojate elgesio psichologiją. Tad kol pavyks rasti kitą darbą ar kol blogą bosą pakeis geresnis, jūs spėsite išmokti keletą vertingų pamokų.

Štai jos

1. Blogas bosas gali būti vaikščiojantis elgesio psichologijos vadovėlis. Iš jo išmoksite, kaip turėtų ir kaip neturėtų elgtis geras vadovas. Blogas bosas per šešis mėnesius jus išmokys tiek, kiek geras bosas išmokytų per penkerius metus.

2. Blogi bosai padeda geriau suvokti žmogaus prigimtį ir paruošia jus ateičiai. Žmogus, įmestas į gilią upę, išmoksta plaukti greičiau už tą, kuris pliuškenasi varlinuke.

3. Kiekvienas niurgztelėjimas, kandi pastaba, priekaištas, grasinimas, melagystė, manipuliacija gali būti puiki pamoka, kuri ateityje atneš didelių dividendų. Jūs galite tapti puikiu vadovu, nes žinote, kas yra blogas vadovavimas. Kai pakliūsite į tokias pačias ar panašias situacijas, žinosite, kaip nereikia elgtis. Pavyzdžiui, galbūt prisiminsite, kad nereikia sviesti prespapjė į darbuotoją, kuris priklauso profesinei sąjungai.

4. Jei atidžiau pastudijuosite blogų bosų gyvenimus, turėsite ir kitokios naudos. Pavyzdžiui, suprasite, kodėl problemų darbe turintys žmonės savo blogas emocijas dažnai išlieja ant šeimos narių.

5. Daugybė paprastų žmonių visame pasaulyje tapo puikiais lyderiais, nes jiems teko patirti mažų ir didelių įžeidimų, priekabių ir žeminimo. Todėl, tiesiogine ar perkeltine prasme, kiekvienas puikus lyderis turėtų padėkoti savo kankintojui už savo pasiekimus. Kas žino, galbūt ir jūs kada nors tapsite puikiu vadovu.

Kaip matyti, blogas bosas nėra tokia jau didelė nelaimė. Kaip sako sena kinų patarlė: brangakmenis negali būti nušlifuotas be trinties, o žmogus – tobulėti be išbandymų.

www.DELFI.lt
 
19
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Karjera

Penki požymiai, kad metas išeiti iš darbo (7)

2014 rugpjūčio mėn. 20 d. 00:01
Penkis požymius, bylojančius apie tai, jog jau atėjo metas išeiti iš darbo, įvardija portalas smi2.mirtesen.ru.

Kaip liautis atlikinėti svetimas pareigas (6)

2014 rugpjūčio mėn. 19 d. 00:01
Sakoma, kad gerais ketinimais grįstas kelias į pragarą. Ir, ko gero, šios frazės reikšmę itin gerai suprasti pradedate tada, kai iš geros širdies pasiūlote kolegai padėti atlikti jo pareigas, o paskui ir patys nepastebite, kaip šis kolega jau spėjo užsiropšti ant trapaus jūsų sprando ir jau ketina nuleisti kojas žemyn. Apskritai, šis sumanymas pakankamai rizikingas – prisiimti atsakomybę už kitų problemas ir tai daryti reguliariai, rašo bublik.DELFI.ee.

3 priežastys, kodėl dauguma lyderystės patarimų yra visiškai beverčiai (10)

2014 rugpjūčio mėn. 13 d. 07:42
Įvardinkite kokią įžymybę, televizijos šou ar kino filmą ir tikrai bus galima rasti bent vieną straipsnį, trimituojantį apie tai, ko galima pasimokyti apie lyderystę iš „Vaikščiojančių negyvėlių“ („The Walking Dead“) ar Beyonce ir Jay Z koncertinio turo. Neverta net abejoti, kad lyderystės patarimai yra viena iš populiariausių interneto paieškos laukelio temų.

Dešimt kasdienių dalykų, padėsiančių tapti sumanesniu

2014 rugpjūčio mėn. 11 d. 00:01
Daugeliui susidaro įspūdis, kad protas ir sumanumas yra jaunystėje fiksuotas dydis, kuris vėliau nesikeičia. Tačiau moksliniai tyrimai rodo, jog tai nėra tiesa. Pasirodo, mūsų protinę galią gali akivaizdžiai pagerinti mūsų požiūris į situacijas ir tai, kaip maitiname savo smegenis, rašo time.com.

Septynios taisyklės, kurių laikosi visų mėgstami žmonės (18)

2014 rugpjūčio mėn. 8 d. 00:01
Tu jiems patinki, tu jiems patinki! Ar tikrai? Jeigu moki patikti žmonėms, turi daugiau galimybių tapti geru vadovu ir lyderiu. Ir šiaip, kam gi nepatinka būti visų mėgstamu, klausia interneto svetainė inc.com.