Ko galima pasimokyti iš blogo boso?

 (19)
Ko galima pasimokyti iš blogo boso?
© Shutterstock nuotr.

Iš visų bėdų ir problemų, su kuriomis rizikuojame susidurti darbe, didžiausia blogybė tikriausiai yra blogas bosas. Tai vadovas, kuris šaukia, rėkia, baugina, grasina atleisti, negerbia, prisiima nuopelnus ir kitaip kartina žmonėms gyvenimus.

Blogų bosų yra visose kompanijose. Žinoma, terminas „blogas bosas“ yra miglotas ir subjektyvus; šia tema galima ginčytis valandų valandas, nes viskas priklauso nuo to, kurią pusę palaikote. Tiesą pasakius, kuo konkurencingesnė kompanija, tuo didesnė tikimybė, kad jūsų bosas bus nepakenčiamas.

Niekam nepatinka dirbti kartu su bjauriu bosu. Daugelis žmonių trenktų durimis, jei tik galėtų sau tai leisti - net jei mėgsta savo darbą.

Galbūt nepavyks išvengti opų, liūdesio ir plaukų slinkimo, bet šią situaciją tikrai įmanoma pakreipti savo naudai. Daugeliui žmonių sunku tai suvokti, bet blogas bosas gali išmokyti labai vertingų pamokų – tereikia pakeisti požiūrį.

Vietoj to, kad kasdien svajotumėte apie malonią darbo atmosferą, mąstykite netradiciškai ir įsivaizduokite, kad esate universitete, kuriame studijuojate elgesio psichologiją. Tad kol pavyks rasti kitą darbą ar kol blogą bosą pakeis geresnis, jūs spėsite išmokti keletą vertingų pamokų.

Štai jos

1. Blogas bosas gali būti vaikščiojantis elgesio psichologijos vadovėlis. Iš jo išmoksite, kaip turėtų ir kaip neturėtų elgtis geras vadovas. Blogas bosas per šešis mėnesius jus išmokys tiek, kiek geras bosas išmokytų per penkerius metus.

2. Blogi bosai padeda geriau suvokti žmogaus prigimtį ir paruošia jus ateičiai. Žmogus, įmestas į gilią upę, išmoksta plaukti greičiau už tą, kuris pliuškenasi varlinuke.

3. Kiekvienas niurgztelėjimas, kandi pastaba, priekaištas, grasinimas, melagystė, manipuliacija gali būti puiki pamoka, kuri ateityje atneš didelių dividendų. Jūs galite tapti puikiu vadovu, nes žinote, kas yra blogas vadovavimas. Kai pakliūsite į tokias pačias ar panašias situacijas, žinosite, kaip nereikia elgtis. Pavyzdžiui, galbūt prisiminsite, kad nereikia sviesti prespapjė į darbuotoją, kuris priklauso profesinei sąjungai.

4. Jei atidžiau pastudijuosite blogų bosų gyvenimus, turėsite ir kitokios naudos. Pavyzdžiui, suprasite, kodėl problemų darbe turintys žmonės savo blogas emocijas dažnai išlieja ant šeimos narių.

5. Daugybė paprastų žmonių visame pasaulyje tapo puikiais lyderiais, nes jiems teko patirti mažų ir didelių įžeidimų, priekabių ir žeminimo. Todėl, tiesiogine ar perkeltine prasme, kiekvienas puikus lyderis turėtų padėkoti savo kankintojui už savo pasiekimus. Kas žino, galbūt ir jūs kada nors tapsite puikiu vadovu.

Kaip matyti, blogas bosas nėra tokia jau didelė nelaimė. Kaip sako sena kinų patarlė: brangakmenis negali būti nušlifuotas be trinties, o žmogus – tobulėti be išbandymų.

www.DELFI.lt
 
19
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Karjera

Daugiau taip nebesikartos… …iki kito karto. Ar ir jums taip būna? (3)

2014 liepos mėn. 24 d. 12:20
Ar nebūtų puiku turėti ateitį numatantį rutulį (kaip būrėjos) ar laiko mašiną? Žinotume, kas su mumis bus! Tokią galimybę, pasirodo, turime. Ne tiesioginę, bet turime.

5 dalykai, kurių nereikėtų sakyti klientui

2014 liepos mėn. 23 d. 13:37
Verslo pasaulyje gana nelengva susiorientuoti. Net turint labai gerą produktą, reikia įgyti klientų ir juos išlaikyti, o tai primena ėjimą per minų lauką. Kiekvienas klientas yra atskira asmenybė, kiekvieno lūkesčiai skirtingi, o jums reikia į tai atsižvelgti.

Stresas darbe - mirtinų ligų sukėlėjas (7)

2014 liepos mėn. 22 d. 11:19
Net 97 proc. apklaustų gydytojų – kardiologų mano, kad stresas turi įtakos širdies ir kraujagyslių susirgimams, o 70 proc. teigia, kad daugiausia streso žmonės patiria būtent darbe. Tokias išvadas pateikė „Actavis“ užsakymu bendrovės „TNS“ atliktas tyrimas. Lietuvoje, kaip ir daugelyje Europos šalių, apie 52 proc. visų žmonių miršta nuo širdies ir kraujagyslių ligų.

Ką iš tiesų reiškia paslaptingi ženklai mūsų gyvenime? (1)

2014 liepos mėn. 21 d. 12:51
Kai kalbame apie ženklus šiais didesnio visuotinio išsilavinimo ir technologijų laikais, visad kirba klausimas – tai puiki Visatos dovana ar didelė išdaiga? Ženklai žinomi nuo senų senovės, juos aiškinti imdavosi žyniai ar dvasiniai vadovai.

Dainius Baltrušaitis: gyvenimas yra paprastas, kol mes patys jo nepadarome sudėtingu (12)

2014 liepos mėn. 21 d. 00:01
Dainius Baltrušaitis: gyvenimas yra paprastas, kol mes patys jo nepadarome sudėtingu
J.Petronio nuotr.
Koučas – viena populiarių šių dienų profesijų. Kai kuriose šalyse jos atstovai mistifikuojami ar net tampa garbinimo objektais. Apie šią profesiją Lietuvoje kalbamės su koučingo specialistu, UAB „Smarta“ psichologu ir konsultantu Dainium Baltrušaičiu, kuris savo darbą apibūdina paprastai: „Jeigu žmogus ar organizacija nori pajudėti iš taško A į tašką B, aš padedu jiems tai padaryti“.