Kas iš tiesų čia bosas?

 (6)
Bosas
Bosas
© Shutterstock nuotr.

Tyrimai patvirtino: vadovai iš tiesų nėra linkę atsižvelgti į pavaldinių nuomonę. To priežastis - požiūris, kad patarimų klausymas rodo žmogaus neišmanymą; štai kodėl pasiklydę vyrai niekada neprašo praeivių parodyti kelią.

Galbūt filmo “Kaip atsikratyti boso” turinys nebuvo taip jau smarkiai nutolęs nuo realybės.

Nauji tyrimai, publikuoti žurnale “Organizational Behavior and Human Decision Process” parodė, kad vadovai nėra linkę klausytis savo pavaldinių. Negana to, kuo daugiau galios vadovas turi, tuo mažiau jis linkęs atsižvelgti į aplinkinių nuomonę. Kitaip tariant, nesitikėkite, kad bosui bus įdomios jūsų idėjos.

Tyrėjai apklausė daugiau nei 200 vadovų ir jų pavaldinių. Rezultatai parodė, kad kuo daugiau galios turi vadovas, tuo labiau jis pasitiki savimi (mes tai vadiname arogancija) ir tuo dažniau priima sprendimus, neatsižvelgdamas į aplinkinių nuomonę. To priežastis - požiūris, kad patarimų klausymas rodo žmogaus neišmanymą.

Įdomiausia tyrimo dalis - eksperimentas, kurio metu studentams buvo suteiktas tam tikras galios lygis ir jie buvo paprašyti priimti keletą svarbių sprendimų. Rezultatai parodė, kad dalyviai, kurie nebuvo linkę atsižvelgti į kolegų indėlį ir patarimus, padarė daugiausiai klaidų.

Tad dabar aišku, kas iš tiesų čia bosas!

www.DELFI.lt
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Karjera

Gyvenimas po atostogų: kaip grįžti į ritmą (3)

2014 rugsėjo mėn. 1 d. 12:01
Pamažėle keliaujame į rudenį, baigiasi daugelio atostogos. Kai skaičiuojamos paskutinės jų dienos, nemažai žmonių apninka nerimas, liūdesys, kad vėl teks grįžti į kasdienybę, kibti į darbus. Apie poatostoginį sindromą kalbamės su Galimybių vystymo centropsichologe Jurgita Kučaitiene.

Ar esate sėkmingas darbuotojas? (1)

2014 rugpjūčio mėn. 27 d. 10:49
Dauguma darbuotojų sutinka, kad darbas yra vienas svarbiausių dalykų, turinčių daug įtakos, kad žmogus jaustųsi sėkminga asmenybe. Kai kuriems darbuotojams atrodo, darbas yra apskritai pats svarbiausias dalykas, lemiantis asmenybės sėkmę. Kaip vertinate save – ar esate sėkmingas darbuotojas?

Rašytoja ir keliautoja V. Rykštaitė dvyliktokams: neskubėkite stoti bet kur (22)

2014 rugpjūčio mėn. 27 d. 00:01
Dvyliktoje klasėje mane nuolat kamavo vis tas pats košmaras – pabusdavau naktį išpilta šalto prakaito, ką tik susapnavusi, kad... niekur neįstojau! Atsipeikėjusi džiaugdavausi: „tik sapnas!“ nė nedrįsdama pasvarstyti, o jeigu jis vieną dieną taptų realybe?

Nebedžiugina darbas, pavargau, bet bijau kažką keisti (23)

2014 rugpjūčio mėn. 28 d. 00:01
Esu pasimetusi savo darbinėje veikloje: esu kryžkelėje. Visiškai nebedžiugina dabartinis darbas, nors įmonėje dirbu daugiau nei 10 metų. Tai praktiškai pirmas darbas: ačiū vadovui, kad priėmė tik baigusią studijas. Aišku, reikėjo kokių 3 metų suprasti, kad tai buvo abipusė nauda: taip, mes esam pigi darbo jėga.

Personalo ekspertai: dabar – tinkamiausias metas keisti darbą (1)

2014 rugpjūčio mėn. 25 d. 10:39
Pasak personalo ekspertų, rugsėjo mėnuo – tinkamiausias laikas ieškoti naujo darbo arba keisti senąjį. Ketvirtąjį metų ketvirtį Lietuvos darbo rinkoje numatomas darbuotojų kaitos pikas, kurio metu kvalifikuoto darbo vietų pasiūla taps didžiausia nuo ekonominės recesijos pradžios.