Kas iš tiesų čia bosas?

 (6)
Bosas
Bosas
© Shutterstock nuotr.

Tyrimai patvirtino: vadovai iš tiesų nėra linkę atsižvelgti į pavaldinių nuomonę. To priežastis - požiūris, kad patarimų klausymas rodo žmogaus neišmanymą; štai kodėl pasiklydę vyrai niekada neprašo praeivių parodyti kelią.

Galbūt filmo “Kaip atsikratyti boso” turinys nebuvo taip jau smarkiai nutolęs nuo realybės.

Nauji tyrimai, publikuoti žurnale “Organizational Behavior and Human Decision Process” parodė, kad vadovai nėra linkę klausytis savo pavaldinių. Negana to, kuo daugiau galios vadovas turi, tuo mažiau jis linkęs atsižvelgti į aplinkinių nuomonę. Kitaip tariant, nesitikėkite, kad bosui bus įdomios jūsų idėjos.

Tyrėjai apklausė daugiau nei 200 vadovų ir jų pavaldinių. Rezultatai parodė, kad kuo daugiau galios turi vadovas, tuo labiau jis pasitiki savimi (mes tai vadiname arogancija) ir tuo dažniau priima sprendimus, neatsižvelgdamas į aplinkinių nuomonę. To priežastis - požiūris, kad patarimų klausymas rodo žmogaus neišmanymą.

Įdomiausia tyrimo dalis - eksperimentas, kurio metu studentams buvo suteiktas tam tikras galios lygis ir jie buvo paprašyti priimti keletą svarbių sprendimų. Rezultatai parodė, kad dalyviai, kurie nebuvo linkę atsižvelgti į kolegų indėlį ir patarimus, padarė daugiausiai klaidų.

Tad dabar aišku, kas iš tiesų čia bosas!

www.DELFI.lt
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Karjera

5 dalykai, kurių nereikėtų sakyti klientui

2014 liepos mėn. 23 d. 13:37
Verslo pasaulyje gana nelengva susiorientuoti. Net turint labai gerą produktą, reikia įgyti klientų ir juos išlaikyti, o tai primena ėjimą per minų lauką. Kiekvienas klientas yra atskira asmenybė, kiekvieno lūkesčiai skirtingi, o jums reikia į tai atsižvelgti.

Stresas darbe - mirtinų ligų sukėlėjas (7)

2014 liepos mėn. 22 d. 11:19
Net 97 proc. apklaustų gydytojų – kardiologų mano, kad stresas turi įtakos širdies ir kraujagyslių susirgimams, o 70 proc. teigia, kad daugiausia streso žmonės patiria būtent darbe. Tokias išvadas pateikė „Actavis“ užsakymu bendrovės „TNS“ atliktas tyrimas. Lietuvoje, kaip ir daugelyje Europos šalių, apie 52 proc. visų žmonių miršta nuo širdies ir kraujagyslių ligų.

Ką iš tiesų reiškia paslaptingi ženklai mūsų gyvenime? (1)

2014 liepos mėn. 21 d. 12:51
Kai kalbame apie ženklus šiais didesnio visuotinio išsilavinimo ir technologijų laikais, visad kirba klausimas – tai puiki Visatos dovana ar didelė išdaiga? Ženklai žinomi nuo senų senovės, juos aiškinti imdavosi žyniai ar dvasiniai vadovai.

Dainius Baltrušaitis: gyvenimas yra paprastas, kol mes patys jo nepadarome sudėtingu (11)

2014 liepos mėn. 21 d. 00:01
Dainius Baltrušaitis: gyvenimas yra paprastas, kol mes patys jo nepadarome sudėtingu
J.Petronio nuotr.
Koučas – viena populiarių šių dienų profesijų. Kai kuriose šalyse jos atstovai mistifikuojami ar net tampa garbinimo objektais. Apie šią profesiją Lietuvoje kalbamės su koučingo specialistu, UAB „Smarta“ psichologu ir konsultantu Dainium Baltrušaičiu, kuris savo darbą apibūdina paprastai: „Jeigu žmogus ar organizacija nori pajudėti iš taško A į tašką B, aš padedu jiems tai padaryti“.

M. Horbačauskas: geras vadovas yra panašesnis į trenerį nei į žaidėją (10)

2014 liepos mėn. 17 d. 14:50
M. Horbačauskas: geras vadovas yra panašesnis į trenerį nei į žaidėją
Asmeninio archyvo nuotr.
Marius Horbačauskas dalijasi įžvalgomis apie tai, koks, jo manymu, turėtų būti geras vadovas, kas motyvuoja jį patį bei kaip tvarkosi su darbe neišvengiamai persekiojančiu stresu.