Kas iš tiesų čia bosas?

 (6)
Bosas
Bosas
© Shutterstock nuotr.

Tyrimai patvirtino: vadovai iš tiesų nėra linkę atsižvelgti į pavaldinių nuomonę. To priežastis - požiūris, kad patarimų klausymas rodo žmogaus neišmanymą; štai kodėl pasiklydę vyrai niekada neprašo praeivių parodyti kelią.

Galbūt filmo “Kaip atsikratyti boso” turinys nebuvo taip jau smarkiai nutolęs nuo realybės.

Nauji tyrimai, publikuoti žurnale “Organizational Behavior and Human Decision Process” parodė, kad vadovai nėra linkę klausytis savo pavaldinių. Negana to, kuo daugiau galios vadovas turi, tuo mažiau jis linkęs atsižvelgti į aplinkinių nuomonę. Kitaip tariant, nesitikėkite, kad bosui bus įdomios jūsų idėjos.

Tyrėjai apklausė daugiau nei 200 vadovų ir jų pavaldinių. Rezultatai parodė, kad kuo daugiau galios turi vadovas, tuo labiau jis pasitiki savimi (mes tai vadiname arogancija) ir tuo dažniau priima sprendimus, neatsižvelgdamas į aplinkinių nuomonę. To priežastis - požiūris, kad patarimų klausymas rodo žmogaus neišmanymą.

Įdomiausia tyrimo dalis - eksperimentas, kurio metu studentams buvo suteiktas tam tikras galios lygis ir jie buvo paprašyti priimti keletą svarbių sprendimų. Rezultatai parodė, kad dalyviai, kurie nebuvo linkę atsižvelgti į kolegų indėlį ir patarimus, padarė daugiausiai klaidų.

Tad dabar aišku, kas iš tiesų čia bosas!

www.DELFI.lt
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Karjera

Ar esate sėkmingas darbuotojas? (1)

2014 rugpjūčio mėn. 27 d. 10:49
Dauguma darbuotojų sutinka, kad darbas yra vienas svarbiausių dalykų, turinčių daug įtakos, kad žmogus jaustųsi sėkminga asmenybe. Kai kuriems darbuotojams atrodo, darbas yra apskritai pats svarbiausias dalykas, lemiantis asmenybės sėkmę. Kaip vertinate save – ar esate sėkmingas darbuotojas?

Rašytoja ir keliautoja V. Rykštaitė: dvyliktokams nuoširdžiai linkiu pavalkatauti (17)

2014 rugpjūčio mėn. 27 d. 00:01
Dvyliktoje klasėje mane nuolat kamavo vis tas pats košmaras – pabusdavau naktį išpilta šalto prakaito, ką tik susapnavusi, kad... niekur neįstojau! Atsipeikėjusi džiaugdavausi: „tik sapnas!“ nė nedrįsdama pasvarstyti, o jeigu jis vieną dieną taptų realybe?

Personalo ekspertai: dabar – tinkamiausias metas keisti darbą (1)

2014 rugpjūčio mėn. 25 d. 10:39
Pasak personalo ekspertų, rugsėjo mėnuo – tinkamiausias laikas ieškoti naujo darbo arba keisti senąjį. Ketvirtąjį metų ketvirtį Lietuvos darbo rinkoje numatomas darbuotojų kaitos pikas, kurio metu kvalifikuoto darbo vietų pasiūla taps didžiausia nuo ekonominės recesijos pradžios.

Ateities profesijos: ką galėsime dirbti 2030 metais

2014 rugpjūčio mėn. 27 d. 08:27
Dabar jūsų darbas atrodo normaliu. Po 15 metų, kai kažkas pasakys dirbantis paprastumo ekspertu ar roboto konsultantu, net nemirktelėsit. Visos pastaruoju metu publikuotos ateities darbų prognozės numato, kad mes turėsime darbus net ir tuomet, kai už mus dirbs robotai. O gal ir ne. Vis dėlto, netolimoje ateityje vis dar bus ką veikti ir mums (įskaitant ir robotų priežiūrą), rašo fastcoexist.com.

10 viešo kalbėjimo klaidų (7)

2014 rugpjūčio mėn. 22 d. 08:17
Dažnai žmonės, nemokantys sklandžiai dėstyti savo minčių žodžiu, kreipiasi į specialistus, kad šie parengtų kalbą itin svarbiai progai. Tačiau net ir laikant rankose specialisto „paruoštuką“, ne visuomet drąsu rėžti kalbą prieš auditoriją. Kalburasymas.lt sudarė pagrindinių viešo kalbėjimo klaidų sąrašą.