Norint būti geru bitininku, reikia besąlygiškai laikytis dviejų postulatų: mylėti bites (juk bičiulystės, kaip artimo meilės, terminas mūsų kalbon atėjo būtent iš darnaus bendravimo drauge bitininkaujant) bei būti darbščiu – netingėti laiku ir kruopščiai atlikti visus su bitininkyste susijusius darbus (kaipgi kitaip, vien palyginimas „darbštus kaip bitė“ tai įpareigoja). Taip tikino marijampolietis bitininkas Algimantas Papečkys, kurio bitininkavimo „stažas“... 70 metų.
Bitė
© Corbis
Nors šis žmogus jau seniai atsisveikino su daugeliu savo aktyvaus visuomenės gyvenimo pareigų, su bitutėmis išsiskirti negali. Tiesa, laiko jau ne 70 bičių šeimų kaip kažkada, tačiau ir prie turimų 26 vos spėja suktis. Juolab kad ir garbus amžius, ir ne ta sveikata šį atsakingą darbą, rodos, verstų kažkam kitam „perleisti“, bet ne, šis bičiulis, matyt, gyvenimo be bičiulystės neįsivaizduoja.

Pirmąją bičių šeimą... pasigavo pats

Algimantas Papečkys, gimęs ir užaugęs Tursučių kaime (Šunskų sen., Marijampolės sav.), – ne iš tų bitininkų, kuriems šis užsiėmimas tarsi iš kartos į kartą paveldėtas: bičių nelaikė nei senelis, nei tėvas. Bet kaimynas laikė. Prisimena: vos dvylikos metų tesulaukęs, kur buvęs, kur nebuvęs, vis pas kaimyną sukinėjasi. Šis eina apie bites ir Papečkių Algelis paskui.

Reikia patalkinti, tas ir neprašytas griebiasi. Ar medų sukti, ar avilį perkelti, ar bites žiemai maitinti – jaunasis talkininkas vis čia. Domino vaiką bitės, labai domino: stebėjo jų trumpą, darbų kupiną gyvenimėlį, pamilo jas... Štai taip jis gavo bitininkystės pradžiamokslį.

Ūgtelėjęs jau ir pats nusprendė laikyti bičių. Niekada nepamirš kaip įsigijo pirmąją bičių šeimą. Tuomet spietė kito kaimyno bitės. Iš avilio šokęs didžiulis spiečius susimetė didžiulio alksnio, apsupto balos, pačioje viršūnėje – nagi, išsiimk, kad gudrus! Bet norai kalnus verčia.

Susirišo Algelis dvejas kopėčias ir pas bites. Medžio viršūnę pasiekęs susikrėtė spiečių į rėtį, uždengė audeklu ir žemyn. Deja, džiaugėsi neilgai. Pro paliktą plyšelį bitės iš rėčio išsilaisvino – ir vėl į tą patį alksnį. Tiesa, jau ne į viršūnę, o perpus žemiau. Šįkart užteko vienerių kopėčių ir spiečius vėl Algelio. Kaimynas, stebėjęs vaikino pastangas sugauti spiečių, tą bičių šeimą jam ir padovanojo. Štai nuo tada ir prasidėjo A. Papečkio savarankiškas bitininkavimas.

Sukaupta patirtis leidžia ir kitiems patarti

Žinoma, vien bitėmis negyveno: krimto mokslus Marijampolėje, o Kauno finansų technikume įsigijęs finansininko specialybę visam gyvenimui įsikūrė Marijampolėje. Dirbo finansininku, ekonomistu, netgi vadovavo statybų organizacijoms, buvo ir tuometinio kolūkio vadovu, tačiau bitininkavimas kaip buvo, taip ir liko širdies atgaiva.

Beje, A. Papečkys neapsiribojo vien praktiniais pamokymais, lankė bitininkavimo kursus, tad jo žinios šioje srityje išties gilios. Ko gero ne veltui šis žmogus net 32-ejus metus vadovavo Marijampolės bitininkų draugijai (vos prieš trejus metus šias atsakingas pareigas perleido kitam žmogui – jaunesniam...): jo meilė bitėms, bitininkystei, bičiuliškas elgesys su kitais bitininkais, sukaupta patirtis, išgyventa išmintis lėmė draugijos narių pasitikėjimą daugelį metų. Tad ir dabar, jei kam reikia kokio patarimo, – tuoj pas A. Papečkį.

Kaip pamena A. Papečkys, per ilgalaikę jo bitininkavimo patirtį būta ir ne visai „saldžių“ nutikimų. Teko ne kartą ir po medžius ropštis, norint išsikelti spiečių, o kiek kartų sugeltas, jau nė neatmena – ne šimtais, o tūkstančiais skaičiuotų tuos įgėlimus, kurie, beje, jo nė kiek neatbaidė nuo bitininkavimo.

Šiuo metu pagrindinis A. Papečkio bitynas yra užmiestyje, prie miško, kur kiekvieną kartą važiuoja automobiliu. Štai visai neseniai automobilyje, atvykęs į bityną, paliko meduotus korius ir užmiršo langus uždaryti. Ateina – o čia jau tiršta: tūkstančiai bitučių suskridę į mašiną lyg į naują avilį, tad vargo ilgai, kol išprašė jas.

Bitė
© Corbis

Na, o norinčiajam pradėti bitininkauti „nuo nulio“, bitininkas veteranas pataria:

- pirmiausia reikia įsigyti avilį su visa reikalinga įranga (korių pagal rėmų skaičių, standartinis – 16 rėmų, meduvės, plokštelės ir kt.);

- avilį geriausia statyti po obelimi (svarbiausia, kad vasarą nebūtų tiesioginių saulės spindulių), atokiau nuo triukšmo, gatvės;

- kad bitutės greičiau naujuose namuose apsiprastų, geriausia, kad koryje būtų palikta akutė – kaip orientyras medui nešti;

- žinoma, bitininkas pabrėžia, jog būtinos ir pagrindinės žinios apie bitininkystės pradžiamokslį bei, kaip minėta pradžioje, meilė ir darbštumas: būtina laiku ir kruopščiai atlikti visus darbus – žiemą dėmesį skirti avilių remontui, pavasarį laukia avilių valymas, dažymas, pasirengimas medonešiui, kuriam atėjus – kartą per dešimt dienų imti medų (laiku medaus neišimsi – bitės spies), rudenį laukia lizdų mažinimas, papildomas bičių maitinimas.

Papečkių šeima jau seniai savo reikmėms naudoja ne tik medų, bet ir pikį, žiedadulkių duonelę Žiedadulkių duonelė, kurios sudėtyje yra 17 vitaminų bei mineralų, valgoma kasdien po arbatinį šaukštelį – stiprina imunitetą, suteikia energijos.

Pikis – puikus vaistas gydant žaizdas, be to, geriausia pagalba susirgus sloga ar gerklės uždegimu. Būtent nuo šių negalavimų Papečkiai naudoja pikio tirpalą: 50 g pikio ištirpinti 100 g medicininio spirito. Naudoti galima po dviejų savaičių. Kad būtų patogiau, tirpalą perpilkite į indą su purkštuvu – purkšti į varvančią nošį ar skaudančią gerklę.

O meduolio gardumas!

Salomėja Papečkienė, bitininko žmona, kepa tokį meduolį, kokio tikrai parduotuvėje nerasi. Unikaliu receptu moteris dalijasi ir su skaitytojais.

Meduoliui reikia: stiklinės medaus, 200 g sviesto, nepilnos stiklinės cukraus, 5 kiaušinių (trynius bei baltymus plakti atskirai), 3 stiklinių miltų, pusės arbatinio šaukštelio maltų gvazdikėlių, kelių lašų citrinos sulčių, 250 g (mažas indelis) natūralios grietinės, į kurią dedamas arbatinis šaukštelis geriamosios sodos, nušarmintos citrinos rūgštimi, arbatinis šaukštelis vanilinio cukraus.

Paruošimas: grietinę, sudėjus nušarmintą sodą, išmaišyti, kad išputotų. Į ištirpintą medų sudėti sviestą. Kitame inde su cukrumi išsukti iki baltumo trynius, į juos dėti grietinę, prieskonius, pilti ištirpintą medų su sviestu, suberti miltus, viską gerai išmaišius sudėti išplaktus baltymus ir vėl viską gerai išmaišyti. Į skardą, išklotą pergamentiniu ištrintu sviestu popieriumi, sudėti tešlą ir kepti 200 OC temperatūroje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Neseniai po rekonstrukcijos atidarytoje „Maximoje“ – sujudimas: evakuojami pirkėjai (130)

Vilniuje vos prieš dešimt dienų po keturis mėnesius trukusio atnaujinimo atidarytoje Mindaugo g....

Artėja visiškas Saulės užtemimas: kaip į tai reaguos gyvybė Žemėje (44)

Veikiausiai girdėjote, kad rugpjūčio 21 dieną įvyks Saulės užtemimas. Tūkstančiai žmonių...

Šią savaitę orai nelepins: skėčio reikės beveik kasdien

Šią savaitę skėčių beveik nepaleisime iš rankų, ypač savaitės pradžioje. Antroje savaitės...

Vilniaus oro uosto tako remontas – tik pradžia (24)

Laiku baigtas Vilniaus oro uosto tako remontas buvo tik pradžia – per artimiausius kelerius metus...

Lietuva apsisprendė – pažadas NATO bus įgyvendintas, bet džiaugsmą lydi nerimo signalai (1142)

Kitąmet Lietuva pirmą sykį per pastaruosius du dešimtmečius gynybai skirs 2 proc. BVP –...

Šešis ne savo vaikus auginanti moteris: dabar apsisukti ir išeiti negaliu (6)

Pasibeldus į vieno iš „ SOS vaikų kaimo “ namelio duris, pirmasis mane lojimu pasitinka prie...

R. Valatka. Pagonišką nuotykių ilgesį aitrina nedegantys kumečių laiškai iš praeities (324)

Aksominis sezonas. Turėjo baigtis su Žoline. Bet nesibaigė. Užplūdusi šiluma ir akivaizdžiai...

Nematyta Anykščių pusė: daug netikėtų atradimų – vos per vieną dieną (33)

Anykščiai – miestas siurprizas. Tarp ežerų ir miškų įsikūręs nedidelis miestelis jau nuo...

Ar žinote, kuo gali baigtis per trumpos atostogos? (3)

Sakoma, dar­­bas iš bež­džio­nės pa­da­rė žmo­gų. O ką dar­bas be po­il­sio...

6 stiliaus patarimai moterims su didele krūtine (14)

Bičiulės su mažesne krūtine kas kartą varto akis, kai skundžiatės savo apvaliomis formomis? Jos...