Daugelis problemų gyvenime kyla dėl mūsų proto. Dažniausiai problemos atsiranda ne dėl kokių nors įvykių, nesėkmių ar kitų žmonių veiksmų. Atsikratę dešimties netinkamo elgesio formų, galėsite greitai pagerinti savo gyvenimą, rašo pravda ru.
Džiaugsmas
© Corbis
1. Nedarykite skubotų išvadų

Šis įprotis gali apsunkinti gyvenimą dviem būdais. Visų pirma, mes manome, kad žinome, kas atsitiks, todėl tampame nedėmesingais ir pradedame veikti vadovaudamiesi savo prielaidomis. O žmonės – prasti pranašai. Dauguma jų pranašysčių būna neteisingos, todėl neteisingi ir veiksmai.

Antra šio įpročio pusė – įsivaizduojame, kad galime skaityti mintis ir tartum žinome dėl ko kiti žmonės daro tai, ką jie daro arba ką jie galvoja. Vėlgi įsivaizduojama neteisingai - ir iš esmės. Būtent ši kvailystė santykius gadina labiau už bet kurią kitą.

2. Nedramatizuokite

Daugelis žmonių iš smulkių nesėkmių mėgsta išpūsti mirtinai pavojingas katastrofas – ir į šias nesėkmes atitinkamai reaguoja. Įprotis iš musės paversti dramblį sukuria pavojų, kuris arba neegzistuoja, arba būna toks mažas, kad dėl jo visai neverta sau kvaršinti galvos.

3. Neišsigalvokite taisyklių

Didžioji dalis visų tų „reikia“ ir „privalau“, dėl kurių kiekvieną dieną vargstate, beveik neabejotinai yra visiškai nereikalingi. Viskas, ką jie jums su teikia, tai nervingumas ir kaltės jausmas. Kodėl? Laikantis šių paties sugalvotų taisyklių, kemšate į smegenis nereikalingas kliūtis ir vaikiškas tvarkas. O kai bandote pritaikyti šias taisykles kitiems žmonėms, tai tampate bauginančiu nuobodžiu niurzga arba savimi pasitikinčiu fanatiku.

4. Venkite stereotipų ir etikečių

Žodžiai, kuriuos vartojate, gali pridaryti jums nemalonumų. Neigiama ir kritiška kalba skatina tokį pat mąstymą. Bandant visus dalykus suskirstyti į tam tikras kategorijas, nustojate matyti jų tikrąją vertę ir tuo pačiu apribojate savo mąstymą iki visiško nenaudingumo. Įvertinkite. Neklijuokite etikečių. Nustebsite tuo, ką pamatysite.

5. Nebūkite perfekcionistais

Gyvenime nėra vien „juoda ir balta“ ar „viskas arba nieko“. Dažniausiai „pakankamai“ būtent tai ir reiškia – pakankamai. Jei ieškosite idealaus darbo, tai greičiausiai jo apskritai niekada nerasite. Be to, visi kiti darbai jums atrodys prastesni nei yra iš tikrųjų. Ieškosite idealių santykių ir tikriausiai visą gyvenimą būsite vienišas.

6. Nemeskite visko į vieną puodą

Viena ar dvi nesėkmės – tai dar ne nuolatinio nelaimėlio požymis. O dėl vienos atsitiktinės sėkmės genijumi taip pat netapsite. Pavieniai atsitikimai – geri ir blogi – ar net du arba trys atsitikimai ne visada yra ilgalaikės tendencijos požymis. Dažniausiai šie atsitikimai yra tai, kas yra – tik atsitiktinumas.

7. Neimkite visko giliai į širdį

Daugelis žmonių, netgi jūsų draugai ir kolegos, nekalba, negalvoja ir nesirūpina jumis 99 proc. savo laiko. Jūsų organizacijai priklausantys žmonės ar netgi jūsų kaimynai tikriausiai apskritai nieko apie jus nėra net girdėję. Ir tiesą sakant net girdėti nenori.

Gyvenimo pakilimai ir nuopuoliai, kitų žmonių artumas ir abejingumas su jumis neturi nieko bendro. Jei jie apsimetinės, tai tik privers jus pasijusti nelaimingesniu nei reikėtų.

8. Netikėkite emocijomis

Tai, ką jaučiate, ne visada tiksliai parodo tai, kas yra iš tikrųjų. Vien dėl to, kad jūs ką nors jaučiate, negalima teigti, kad tai yra tiesa. Kartais emocijų šaltiniu gali būti nuovargis, alkis, susierzinimas ar net banali sloga. Nesvarbu, ar jausitės gerai, ar blogai – nuo to ateitis nepasikeis. Jausmais gali būti tikri, bet jie nebūtinai yra tiesa.

9. Nepasiduokite apatijai

„Lifehack.org“ pataria: pratinkitės būti optimistais. Jei tikėsitės iš gyvenimo ar darbo blogų dalykų, tai su tokiais dalykais ir susidursite. Neigiamas nusiteikimas – tai tas pats, kaip žiūrėti į pasaulį per kreivus ir murzinus akinius.

Pastebėsite vien trūkumus nekreipdami dėmesio ar nepastebėdami viso kito. Tiesiog nuostabu, kiek visokiausių nesamų dalykų galima pamatyti pradėjus jų ieškoti. Ir, be abejo, jei pradėsite ieškoti teigiamų dalykų, juos taip pat atrasite.

10. Negyvenkite praeitimi

Šis patarimas yra pats svarbiausias iš visų: pamirškite ir gyvenkite toliau. Dažniausiai pykčiai, nusivylimai, nelaimės ir nesėkmės šiame pasaulyje atsiranda dėl to, kad žmonės nepamiršta praeities nesėkmių ir problemų.

Kuo daugiau apie tai mąstysite, tuo didesnės jums atrodys praeities nelaimės ir tuo blogiau jausitės. Nekovokite su nesėkmėmis. Pamirškite jas ir gyvenkite toliau. Pamiršite – ir nesėkmė neteks savo gebėjimo jus skaudinti.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Apie prezidento postą svajojusiam J. Petraičiui – ypatinga žinia iš teismo (26)

Prieštaringai vertinamas Australijoje gimęs milijonierius, kolekcininkas, 2002 m. Lietuvos...

Kita augančių algų pusė visai nedžiugina (124)

Lietuvos gyventojų emigracija – itin neigiamas reiškinys, turėjęs tik vieną teigiamą pusę –...

Vokietijoje per išpuolį subadyti du žmonės, vienas jų mirė

Vokietijos vakariniame Vupertalio mieste du žmonės penktadienį buvo subadyti, vienas jų –...

A. Tapinas apie mokytojų padėtį: jei taip, tai emigruočiau (220)

Vienas įtakingiausių Lietuvos žurnalistų Andrius Tapinas prisipažįsta, kad jei uždirbtų 400...

Incidentas Suomijoje: į ligoninę išvežti aštuoni žmonės atnaujinta (182)

Suomijos pietvakariniame Turku mieste penktadienį buvo subadyta keletas žmonių, o mažiausiai...

Karklė apgulta. Stop juostos, užkardos ir palaidi šunys (16)

Karklės gyventojai, kurie neišvyko iš kaimo prasidėjus festivaliui „Karklė live music beach...

Gyvai / Neįprastos kontrolinės rungtynės be žiūrovų: Lietuva – Rumunija (4)

Europos krepšinio čempionatui besiruošianti Lietuvos rinktinė penktadienį pradeda kovas...

Atrodo paprasta, bet daugelis lietuvių nežino atsakymo į šį klausimą apie Europos Parlamentą (3)

Nuo Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą praėjo 13 metų, tačiau ne visi Lietuvos gyventojai...

Slaptas policijos reidas: už posūkio nerodymą gresia teisių atėmimas (93)

Penktadienį popiet, važiuojant nuo Varnių tilto, link Utenos g. viaduko, Kauno policija vykdė...

Nuotraukose niekuomet nesišypsanti B. Hadid tam turi keistą priežastį (3)

Supermodelį Bellą Hadid fotografai dažniausiai užfiksuoja rimtą ar net griežtą, o gerbėjai...