Karjera

Bendravimas, kuris neskaudina: to galime išmokti

2017 gegužės mėn. 29 d. 00:01
Kartais net vienas netinkamai „įvilktas“ pastebėjimas žmogui gali sugriauti pasitikėjimą savimi ir sukurti menkavertiškumo kompleksą. Kaip to išvengti?

Psichologė pataria abiturientams, kaip suvaldyti stresą dėl egzaminų (1)

2017 gegužės mėn. 27 d. 00:00
Įsibėgėjant egzaminų sesijai, daugelis abiturientų ima nerimauti: jaudinasi dėl savo pasiruošimo, būsimų rezultatų, artimųjų lūkesčių.

Svajonių profesija: kokia ji ir kaip ją atrasti? (1)

2017 gegužės mėn. 26 d. 00:00
Karjeros kelio pasirinkimas vienokia ar kitokia forma vyksta visuose mūsų gyvenimo etapuose – renkamės studijų kryptį, keičiame darbo poziciją.

Psichologė: laimėjimas loterijoje pirmiausia kelia ne džiaugsmą (2)

2017 gegužės mėn. 25 d. 00:01
Tiek negatyvūs, tiek pozityvūs dalykai kelia papildomą stresą, todėl net ir aukso puodo laimėjimas loterijoje gali sukelti daug streso, LRT RADIJUI sako psichologė Aistė Garškaitė.

Kaip susikurti laimę? (8)

2017 gegužės mėn. 28 d. 00:00
Daugumai mūsų yra tekę girdėti begalę svarstymų apie tai, kas yra gera gyvenimo kokybė, iš ko ji susideda ir kokia jos įtaka žmogui. Tikriausiai didžioji dalis sutiks, kad mąstant apie gyvenimo kokybę, pirmiausiai į galvą ateina du dalykai, kurie yra nekintantys laike: tai laimė ir prasmė.

Kodėl vargšai sugeba jaustis laimingesni už turtuolius? (46)

2017 gegužės mėn. 23 d. 10:26
Sako, palyginimas – tai džiaugsmo vagis. Jei dabartiniame pasaulyje, kuriame net milijardieriai nelaiko savęs turtingais, nustotume save lyginti su kitais, ar taptume laimingesni? Kodėl neretai vargšai jaučiasi laimingesni už turtuolius, portale bbc.com aptaria žurnalistė Maddy Savage.

Keisčiausi darbo pokalbiai: klausė, kodėl šulinio dangčiai apskriti (12)

2017 gegužės mėn. 22 d. 15:17
Darbinantis galite sulaukti vis įdomesnių klausimų ar net užduočių, mat darbuotojų ieškančios tarptautinės korporacijos, atrodo, darbuotojus išbandyti per darbo pokalbius bando vis dažniau.

Nemoku laisvai bendrauti, sunku susipažinti su žmonėmis (11)

2017 gegužės mėn. 22 d. 00:01
Klausimas. Nemoku laisvai bendrauti, susipažinti su merginomis. Nesukuriu jokių santykių. Atrodo, taip paprasta ištarti „labas" ir „kaip tau sekasi“, bet net pasitaikius tinkamai progai to neišdrįstu.

Ar reikia atsakyti į vadovo laišką vidurnaktį? (18)

2017 gegužės mėn. 17 d. 10:48
Visi žinome, kad internetas veikia ištisą parą, tačiau ar tai reškia, kad ištisą parą galime ne tik skaityti straipsnius, klausytis muzikos ir žiūrėti filmus, bet ir bendrauti? Specialistai sako – ne.

Emocinis smurtas santykiuose: kaip atpažinti ir ką daryti? (96)

2017 gegužės mėn. 17 d. 00:01
Apie fizinį ir seksualinį smurtą bei jo žalą kalbama daug ir daugeliui aišku, kad tai – rimta problema. Tuo tarpu emocinis smurtas yra kur kas mažiau matomas ir vis dar neretai vertimas nepakankamai rimtai. Deja, emocinis smurtas gali lygiai tiek pat prisidėti prie įvairių psichologinių sunkumų, kiek ir fizinis.

Dzenbudistų vienuolis: neatskleidžiame nė penkių procentų savo galimybių (41)

2017 gegužės mėn. 15 d. 10:25
Žmogaus gimimas yra pralaimėjimas ir klaida, juk gyvenama nežinant, ką veikti, neatskleidžiant savo galimybių ir vaikštant iš kampo į kampą.

Esu nelaiminga, bet negaliu prisiversti ką nors keisti savo gyvenime (21)

2017 gegužės mėn. 13 d. 00:00
Mergina atvirauja apie tai, kad jos gyvenime netrūko sunkių situacijų, o artimiausių žmonių paramos dažnai nesulaukdavo. Kaip atsistoti ant kojų?

Svajonių pančiai – įveik juos

2017 gegužės mėn. 14 d. 00:01
Svajodama jautiesi lyg ant sparnų? O veidą puošia nesuvaidinta natūrali šypsena? Tačiau pastebi, kad kasdien šio pakylėjimo vis mažiau? Pastebėk ir suvok, kas užgožia tas tyras ir įkvepiančias svajones? Juk gyveni tik vieną kartą, tad esi verta, kad kiekviena tavo diena suspindėtų ryškiausiomis vaivorykštės spalvomis.

Draugas labai įsižeidė, kad nepasiūlėm jam kartu važiuoti (27)

2017 gegužės mėn. 11 d. 00:01
Klausimas: Esu nesuprasta savo draugo. Su draugu gyvename keletą metų. Abu esame brandaus amžiaus. Abiejų vaikai iš buvusių santuokų suaugę, gyvena atskirai. Viskas klostėsi gerai, kol vieną dieną pasakiau, kad važiuoju savaitei atostogauti su savo vaikais.

Pusę amžiaus lietuviams buvo draudžiama jausti: kas iš to išėjo? (87)

2017 gegužės mėn. 10 d. 16:56
Santvarka, kurioje gyvenome daug metų, pakeitė lietuvių mentalitetą. Pavyzdžiui, dešimtis metų įprasta buvo neparodyti, ką iš tikrųjų jaučiame, tad užaugo ne viena karta, nesuprantanti savo jausmų.

Kaip atpažinti depresiją? (8)

2017 gegužės mėn. 10 d. 10:56
Norėdami geriau suprasti, ar tai, ką Jūs išgyvenate šiuo metu, gali būti klinikinė depresija, perskaitykite žemiau aprašomus depresijos simptomus ir jei atpažįstate tame save – kreipkitės pagalbos. Paprastai gydytojai stebi, ar tokie simptomai tęsiasi bent dvi pastarąsias savaites.

Trys dažniausiai darbo pokalbio metu užduodami klausimai ir kaip į juos atsakyti (52)

2017 gegužės mėn. 18 d. 11:42
Darbo interviu gąsdina beveik visus. Juk gali pakakti vienos klaidos ir darbo negausite. Nors dažniausiai į tokius pokalbius einame puikiai apgalvoję atsakymus į visus tikėtinus klausimus, tačiau viskam pasiruošti, žinoma, neįmanoma, rašo independent.co.uk.

Svarbiausi brandžios, augančios asmenybės bruožai (5)

2017 gegužės mėn. 9 d. 00:00
Ar kada nors klausėte savęs – kas yra svarbiausia gyvenime? Turbūt sutiksite, kad neatsakius į šį klausimą, gyvenimas tampa panašiu į kelionę be tikslo.

Kodėl nuolat jaučiu vidinę tuštumą ir nusivylimą? (16)

2017 gegužės mėn. 8 d. 00:00
Klausimas: Esu 18 metų moksleivė. Vaikystėje dažnai kalbant užsikirsdavau, buvau liūdna, nerimastinga, irzli, labai prieraiši prie mamos, tad nelankiau darželio, pradines klases taip pat vangiai lankiau dėl šios problemos. Turėjau obsesinį kompulsinį sutrikimą, išsigydžiau, bet šis sutrikimas vėl pasikartojo apie 12-13 metus.

Apie moteris: kodėl prisiimame aukos vaidmenį? (80)

2017 gegužės mėn. 6 d. 00:01
Prabilus apie moteriškumo svarbą, sulaukiau didelio jūsų, mielos moterys, susidomėjimo. Tai liudija, kad nors ši tema daug kur ir gvildenama – jos vis dar negana. O galbūt jaučiamas teisingos ir realios informacijos alkis. Atliepiu į norus – šįkart dar labiau atskleidžiu svarbiausius moteriškumo aspektus.

Nemoku džiaugtis gyvenimu, jaučiuosi kaip koks robotas (32)

2017 gegužės mėn. 5 d. 00:00
Klausimas: Nusprendžiau jums parašyti laišką. Ir gal Jūs man padėsite susivokti savyje. Aš esu 34 m. mergina. Turiu šeimą. Vyrą ir dukrytę 10 m. Bet vaikystė tokia buvo skausminga, kad mane persekioja jos bėdos.

Kaip dirbti iš namų neprarandant galvos ar darbo?

2017 gegužės mėn. 4 d. 00:01
Ach, visą dieną su pižama, sava virtuvė ir tobulas oro kondicionavimas. Darbas iš namų daugeliui yra svajonės išsipildymas, tiesa?

Kaip sužinoti, kuris darbas jums labiausiai tinka (5)

2017 balandžio mėn. 27 d. 15:55
Artėjant baigiamiesiems egzaminams, vienas aktualiausių klausimų, kylantis jauniems žmonėms – kur stoti? Tai mažiau aktualu tiems, kurie nuo jaunų dienų žino, kuriuo keliu jie nori eiti ir kokios profesijos atstovais būti, tačiau, ko gero, didesnė jaunuolių dalis nežino, kokią specialybę pasirinkti.

Kaip įtikti mamai? Jaučiuosi kalta, kad nesu tokia, kokios ji nori (17)

2017 gegužės mėn. 2 d. 00:01
Man tuoj bus 30 metų, bet visą laiką jaučiuosi kalta dėl to, kad nesu tokia, kokios mano mama nori, neduodu jai to, ko ji nori. Perskaičiau labai daug apie tokius vaikų ir tėvų santykius, bet vis tiek negaliu persilaužti ir kažką pakeisti.

Moters stiprybė – moteriškumas (53)

2017 gegužės mėn. 1 d. 00:00
Kasdien pastebiu vis daugiau moterų, kuriose dailiosios lyties savybes stelbia vyriškosios. Moterys trokšta užimti vyro rolę, jų galvose sukasi svarbiausia ir bene vienintelė mintis – aš galiu viską. Savarankiškos, nepriklausomos, karjeristės, viską pačios sugebančios… Tačiau ar laimingos?

Vengimas: kada tai tampa problema? (6)

2017 balandžio mėn. 30 d. 00:02
Vengimas yra tokia įveikos strategija, kai žmogus renkasi kažką daryti ar nedaryti siekdamas išvengti tam tikrų nemalonių minčių, jausmų ar fizinių pojūčių.

10 priežasčių, kodėl vis dar nesate turtingas (41)

2017 gegužės mėn. 3 d. 00:03
Nors egzistuoja populiarus įsitikinimas, kad kiekvienas turi galimybę uždirbti daug, vis tik, anot visko savomis jėgomis pasiekusio milijonieriaus Steve’o Sieboldo, toli gražu ne kiekvienas tokią galimybę išnaudoja.

Kaip pasiruošti darbo pokalbiui? (6)

2017 balandžio mėn. 26 d. 00:00
Prieš kurį laiką dirbau personalo atrankų srityje. Tuomet (o kartais ir dabar) sulaukdavau nemažai draugų ir pažįstamų klausimų ta tema: tai ką reikia sakyti per tuos suktus darbo pokalbius? Ką tokio parašyti į CV, kad tikrai pasikviestų gyvai? O ką kalbėti apie atlyginimą? Ir t.t., ir pan.

Psichologas: emigrantai bėga iš Lietuvos, bet ir kitur nemoka būti laimingi (27)

2017 balandžio mėn. 24 d. 00:00
Žmonės renkasi emigruoti į „kietas šalis“, kur tikisi savo gyvenimą pastatyti ant kojų, tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad emigrantai nėra tie, kurie padarė rinkos tyrimą ir pasirinko sau tinkamiausią šalį.

Psichoterapeutas: nerimą galime ir paveldėti (2)

2017 balandžio mėn. 25 d. 00:01
Neretai nėra aišku, ar, pavyzdžiui, nerimas kyla dėl žmogaus išgyvenimų, ar tai paveldėta iš tėvų ar net senelių, LRT RADIJUI sako psichoterapeutas dramos terapeutas Armandas Volkas.