Karjera

Jei vairuojam – nedainuojam

2017 liepos mėn. 25 d. 00:01
Jei vairuojam – nedainuojam
Fotolia
Muzikos klausymasis vairuojant gali paveikti vairuotojo gebėjimą sutelkti dėmesį ir jo reakcijos greitį.

Kaip būti patenkintais tuo, ką jau turime (4)

2017 liepos mėn. 21 d. 00:02
Nesakome, kad reikia apskritai visko atsisakyti, tiesiog nereikia prisirišti prie daiktų ir būti patenkintais tuo, ką jau turime.

Kaip suprasti gyvenimo pamokas? (2)

2017 liepos mėn. 24 d. 00:01
Teoriškai iš gyvenimo galime gauti pačias įvairiausias dovanas, kelti sau bet kokius tikslus ir juos įgyvendinti. Tačiau suveikia tai, deja, ne visada. Kodėl taip yra?

Visa tiesa apie narcizus (7)

2017 liepos mėn. 20 d. 00:00
Įsivaizduokite gatve einančią merginą, kuri pamato savo atsispindį parduotuvių vitrinų stikluose. Ji negali nustoti grožėtis savimi – net jei ir atvaizdas neryškus.

Neįveiktos fobijos gadina gyvenimą: ką daryti? (4)

2017 liepos mėn. 19 d. 00:00
Viena dažniausių fobijų – socialinė, kurios neįveikus gali būti sunku susirasti darbą, antrą pusę, gresia net problemos dėl alkoholio. Taip LRT RADIJUI sako psichoterapeutė Ernesta Krivickienė.

Du ramybės pratimai

2017 liepos mėn. 23 d. 00:01
Kasdien visame pasaulyje daugybė žmonių patiria minčių sukeltą nerimą, įtampą, stresą. Nuolatinis nuovargis, emocinis ir fizinis išsekimas, konfliktai šeimoje ar darbe – tikrai nepadeda mėgautis gyvenimu, o ir neretai veda destrukciją.

Dirbau, mokiausi ir pavargau taip, kad net nebesidžiaugiu rezultatais (24)

2017 liepos mėn. 18 d. 00:02
Klausimas: Nesu tikra, kas man ir kaip spręsti susidariusią problemą. Ką tik praėjo mano diplomų teikimo diena, kurioje manęs, deja, nebuvo. Trumpai apie, tai, kas įvyko.

I. Vitkauskaitė: karo mediko specialybė apipinta mitais (8)

2017 liepos mėn. 17 d. 00:00
Indrė Vitkauskaitė
Asmeninis archyvas
„Jei karinio konflikto metu tektų ginti Tėvynę, mūsų darbas primintų kino filmus, nes karo medikai – tie, kurie pirmieji fronto linijoje gelbėja nukentėjusiuosius“, – sako Lietuvos kariuomenės Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos Pirminės karių sveikatos priežiūros centro Rukloje šeimos gydytoja kapitonė Indrė Vitkauskaitė (29 m.).

Kai gyvenimas išgalvotame pasaulyje tampa malonesnis už realybę (3)

2017 liepos mėn. 14 d. 00:00
Studentas, užuot rašęs bakalauro darbą, valandų valandas kasdien skiria svajonėms apie tai, kaip sukuria laiko mašiną, sustabdo laiką, parašo ilgai atidėliotą darbą, gauna puikų įvertinimą bei Magna cum laude diplomą… o realiame gyvenime ir toliau nerašo savo darbo.

Kaip atrasti savo pašaukimą?

2017 liepos mėn. 16 d. 00:00
Žurnalų viršeliai parduotuvių lentynose mirga nuo skambių antraščių apie gyvenimo misiją bei pašaukimą. Filmų herojai iš spalvotų ekranų per kančias atranda savo svajonių veiklą ir tuomet pagaliau tampa laimingi.

Prisilietimų galia (3)

2017 liepos mėn. 13 d. 00:01
Kaip žmonės, mes trokštame fizinio kontakto. Ryšiai, kuriuos užmezgame platoniškais prisilietimais, buvo patys svarbiausi kuriant žmonių civilizaciją.

Bandote įtikti visiems? Ar tikrai verta? (6)

2017 liepos mėn. 12 d. 00:01
Jūs niekada negalėsite įtikti visiems aplinkiniams. Niekada. Kad ir ką bedarytumėte, kad ir kaip besistengtumėte.

20 būdų, kaip susirasti mėgiamą veiklą

2017 liepos mėn. 10 d. 00:00
Japonų išminčiai sako, kad žmogus, susiradęs mėgstamą darbą, visą gyvenimą atostogauja. Ar Jūs irgi taip norėtumėte?

Gyvenimo naudojimosi instrukcija (8)

2017 liepos mėn. 9 d. 00:00
Tu gausi kūną. Jis gali tau patikti arba ne, tačiau jis bus vienintelis kuo tu tikrai galėsi savarankiškai naudotis visą savo gyvenimą.

11 restoranų gudrybių, kurių jums neišduos joks padavėjas (48)

2017 liepos mėn. 8 d. 12:10
Restoranų savininkams rūpi ne tik tai, kad jūs sugrįžtumėte į jų įstaigą dar kartą, bet ir kad užsisakytumėte tuos patiekalus, kuriuos jie nori, kad užsisakytumėte.

Mokslininkai ištyrė, kas atsitinka dirbant atviro išplanavimo biuruose (35)

2017 liepos mėn. 5 d. 09:56
Nugirstas darbinis pokalbis trukdo labiau nei šiaip beprasmis triukšmas, teigiama naujausiame tyrime.

Knygos apie laimę autorius: didžiausios sėkmės gyvenime sulaukia narcizai (1)

2017 liepos mėn. 4 d. 10:01
Britų tinklaraštininkas Ericas Barkeris beveik dešimtmetį skyrė aiškinimuisi, kodėl vienus žmones laimė ir sėkmė lydi labiau, kitus – mažiau, ir kas nulemia, kad vieni nuolat maudosi šlovės spinduliuose, o kiti – ne visai.

Trys sąmonės lygiai – trys gyvenimo lygiai (14)

2017 liepos mėn. 15 d. 00:00
Visi sąmoningai gyvenantys žmonės žino, kad norint pakeisti gyvenimą, reikia keisti save patį ir savo mąstymo būdą. Pokyčiai gyvenime taps pokyčių sąmonėje pasekme. Specialistai išskiria tris sąmonės lygius, kurie smarkiai skiriasi vienas nuo kito ir kurių kiekvienas lemia žmogaus gyvenimo kokybę.

Pasislėpęs pyktis: ar tikrai galime jo nejausti?

2017 liepos mėn. 4 d. 00:01
Pavojingiausias santykiuose atrodo PYKTIS. Žmonės nori jį paslėpti, pabėgti… O „geriausiu“ atveju – net nejausti. Ar tai įmanoma?

Alkis pokyčiui: kaip keitimąsi paversti įpročiu? (3)

2017 liepos mėn. 5 d. 00:01
Alkis pokyčiui: kaip keitimąsi paversti įpročiu?
Adobe Stock
Dabar yra madingas sąmoningas gyvenimas, mindfulness praktikos ir meditacijos. Pokyčių konferencijoje „Išdrįsk pradėti“ su smalsumu klausiau įvairiausių pranešėjų, kurie kaip susitarę kartojo, kad svarbu sustoti, padaryti sąmoningą pauzę, atsitraukti ir į situaciją pasižiūrėti iš šalies, duoti sau laiko, rūpintis savo fizine sveikata, sportuoti, turėti savo ritualus ir t. t.

Karjeros planavimas: pirma dirbti, tada studijuoti toliau? (1)

2017 birželio mėn. 29 d. 00:00
Tradiciškai ilgą laiką buvo įsivaizduojama, kad karjera prasideda pasirinkus tam tikros krypties studijas – iš pradžių bakalauro, vėliau – magistro.

Atidėto gyvenimo sindromas (5)

2017 birželio mėn. 30 d. 00:00
„Va, kai užaugsiu, tada prasidės tikrasis gyvenimas“ – tokias frazes ir įvairius jų variantus girdžiu vos ne kasdien iš žmonių, kurie ruošiasi gyventi pilnavertį gyvenimą, kai tik susiklostys pageidaujamos aplinkybės.

Kodėl moterys mėgsta plepėti telefonu, o vyrai – ne? (19)

2017 liepos mėn. 3 d. 00:00
Telefonas seniai tapo mūsų gyvenimo dalimi ir smarkiai jį pakeitė. Dėl to labai dažnai paprasta ryšių priemonė tampa įrankiu, naudojamu santykiams aiškintis, tame tarpe ir šeimoje, arba ir pretekstu skandalams.

Kova su vidiniu kritiku. Mokomės pamilti save (3)

2017 liepos mėn. 11 d. 00:02
Kaip dažnai žadate sau pradėti gyventi kitaip? Nusipirkti abonementą į sporto salę, pakeisti nusibodusį garderobą ar iš naujo įsimylėti? „Rytoj tai jau tiksliai sėsiu ant dietos“, „vasarą eisiu į žygį“, „dar vienas šefo išsišokimas ir keisiu darbą“. Tačiau praeina savaitė, mėnuo, metai ir niekas nesikeičia.

Branginkite kiekvieną atostogų valandą (3)

2017 liepos mėn. 6 d. 00:01
Atostogos – visų laukiamos ir kiekvienam būtinos, tačiau tik kokybiškai praleistos jos suteiks naujų jėgų kibti į darbus. Apie tai, nuo ko reikėtų pradėti planuoti poilsį, kalbamės su klinikine psichologe prof. dr. Aiste Diržyte.

Kodėl vis iš naujo ir iš naujo pritraukiame tą pačią problemą

2017 liepos mėn. 7 d. 00:00
Kadangi traukos dėsnis valdo visą mūsų gyvenimą, mūsų mintys ir jausmai sukuria mūsų realybę ir toje realybėje be viso kito egzistuoja ir visos mūsų problemos. Kartais jaučiame negatyvią trauką, kuri taip sustiprėja, kad verčia mus vis iš naujo ir iš naujo prisitraukti prie savęs vieną ir tą pačią problemą.

Elgesio schemos, kuriomis vadovaujamės: ar visada jos naudingos? (6)

2017 birželio mėn. 28 d. 00:00
Schemos – tai labai stabilūs, ilgalaikiai, tvirtai įsišakniję elgesio modeliai ir įsitikinimai apie save bei pasaulį, kuriuos sunku keisti.

Praktikantas iš Ispanijos: Lietuvą atsiminsiu visą gyvenimą (5)

2017 birželio mėn. 26 d. 10:34
Ispanas Ierai atliko praktiką Lietuvoje
Asmeninis archyvas
Kaip susijęs ūkininkavimas ir informacinės technologijos? Ispano Ierai gyvenime šios dvi, atrodo, sunkiai suderinamos sritys – neatsiejamos.

23 požymiai, kad jus ketina atleisti iš darbo (78)

2017 birželio mėn. 25 d. 16:42
Atleidimas iš darbo – stiprus sukrėtimas. Tiesa, įprastai būna požymių, kad jūsų paslaugų ruošiamasi atsisakyti. Tereikia žinoti, į ką atkreipti dėmesį.

Antsvoris – galinga psichologinė apsauga (8)

2017 birželio mėn. 23 d. 00:00
Antsvorio susidarymą lemia ne tik fiziologinės, bet ir psichologinės priežastys. Apie psichologines verta žinoti štai ką. Riebalinis sluoksnis – tai apsauga. Nuo ko gi mums reikia saugotis?