Karjera

Tyrimo duomenys: ar įmanoma derinti karjerą ir tėvystę? (6)

2017 kovo mėn. 24 d. 11:20
Tyrimo duomenys: ar įmanoma derinti karjerą ir tėvystę?
Shutterstock
Siekis suderinti įsipareigojimus šeimai ir darbui jau daugelį metų yra viena iš aktualiausių temų, nagrinėjant mažamečių vaikų turinčių tėvų sėkmingą integraciją ir grįžimą į darbo rinką.

​Įprotis, kurio privalai atsikratyti, jeigu nori būti laimingas (1)

2017 kovo mėn. 25 d. 00:00
​Įprotis, kurio privalai atsikratyti, jeigu nori būti laimingas
Shutterstock
Daugybė žmonių visame pasaulyje, didmiestyje ar mažame kaimelyje, Amerikoje ar Europoje turi tą patį, parazituojantį ir gyvenimą gadinantį įprotį - savęs lyginimą su kitais.

Profesijos, sukeliančios depresiją (30)

2017 kovo mėn. 24 d. 00:00
Auklės ir slaugės, taip pat viešojo maitinimo darbuotojai dažniau nei kiti kenčia nuo depresijos. Prie tokios išvados priėjo JAV Narkologinių ir psichiatrinių tarnybų valdybos (SAMHSA) darbuotojai, ištyrę ryšį tarp profesinės veiklos bei depresijos rizikos, – pranešė „The Washington Post“.

Nemėgstu darbo, jaučiuosi blogesnė negu kiti žmonės, negaliu būti savimi (12)

2017 kovo mėn. 22 d. 12:51
Šiandien ryte parašiau savo vadybininkei, kad susirgau ir neatvyksiu į darbą. Ir išsiuntus pranešimą iškarto supratau, kad man reikia pagalbos. Esmė tame, kad iš tikrųjų nesusirgau. Atsikėliau, pasidažiau, susiruošiau ir griuvau į lovą supratusi, kad nepajėgsiu šiandien išbūti darbe.

Profesinio ir asmeninio gyvenimo balansas: kokius pokyčius inicijuoja darbdaviai? (2)

2017 kovo mėn. 21 d. 14:00
Karjeros ir vaiko auginimo derinimas – vienas didžiausių dirbančios šeimos iššūkių. Vis dėlto pastaruoju metu darbuotojų, o svarbiausia, pačių darbdavių požiūris į šią problemą pastebimai keičiasi. Anksčiau motinystės ar tėvystės atostogos buvo laikomos nemenku išbandymu karjerai, tačiau šiandien abiejų pusių pastangomis darbo sąlygos tėvams, tuo pat metu siekiantiems profesinę veiklą derinti su atžalų auginimu, gerėja.

7 taisyklės, kaip bendrauti su savo vadovu (6)

2017 kovo mėn. 21 d. 13:23
Tyrimai rodo, jog yra žmonių, kuriems kalbėjimas, o ypač viešas, kelia tokią pat baimę, kaip terorizmo grėsmė, skrydžio baimė ar net mirtis. Jei ir jums dėl to kyla bėdų, tuomet turėtumėte susirūpinti – aiškus ir nuoseklus minčių dėstymas kuo toliau, tuo labiau tampa svarbiu profesiniu įgūdžiu.

Psichologė: valdžia turėtų suprasti, kad šalies stiprybės pamatas – laimingi žmonės (17)

2017 kovo mėn. 20 d. 15:00
Kovo 20 dieną paskelbtame naujausiame laimės indekse („World Happiness Report“), vertinančiame viso pasaulio šalis pagal gyventojų laimingumą, Lietuva užėmė 51 vietą – šis rezultatas yra aukštesnis už Latvijos (54 v.) ir Estijos (66), tačiau žemesnis už Rusijos (49) ir Lenkijos (46).

Apsimesti ir pavaidinti gali būti verta net siekiant karjeros (5)

2017 kovo mėn. 21 d. 00:00
Jums sunku įsijausti į kolegų ar klientų jausmus? Nesijaučiate empatiškas? Kartais visai pravartu apsimesti, portale bbc.com rašo gyvenimo būdo žurnalistė Alina Dizik.

Verslą pradėjusi mergina: svarbiausia nepasiduoti pusiaukelėje (5)

2017 kovo mėn. 17 d. 15:04
Emilija Buklerevičiūtė
Asmeninis archyvas
Sutikus Emiliją Buklerevičiūtę – ramią ir visuomet besišypsančią merginą – nenumanytum, kad ji taip mėgsta leistis į pačius netikėčiausius nuotykius: būdama vos 15-kos išvyko su mama į Vokietiją, po pusmečio grįžo, nes nepatiko, sulaukusi 18-kos išvyko antrąkart ir praleido ten net 4 metus dirbdama bei mokydamasi, yra gyvenusi Sardinijoje, Olandijoje.

Siūlo svajonių darbą Romoje – galbūt jis kaip tik jums? (15)

2017 kovo mėn. 17 d. 11:23
Romos Koliziejus
AOP nuotr.
Galima pagalvoti, kad toks darbas – tik svajonėse, tačiau Italijoje tai – visiškai reali pozicija. Italų valdžia nutarė pasiūlyti puikiai apmokamą darbą žmogui, kuris vadovautų vienam didingiausių Romos architektūros ir inžinerijos pavyzdžių – Koliziejui.

8 tiesos, kurių suvokimas pakeis jūsų gyvenimą (9)

2017 kovo mėn. 18 d. 00:02
8 tiesos, kurių suvokimas pakeis jūsų gyvenimą
Shutterstock
Gyvenime visko yra daug. Gyvenimas gražus ir stebuklingas, ir tai tiesiog nuostabu. Tačiau koks nėra gyvenimas, tai – lengvas. Kartais tai tampa itin akivaizdu. Ir patys mes jo sau taip pat nepasilengviname – laikomės įsikibę sąvokų ir įpročių, kurie yra klaidingi, absurdiški ar kartais net žalingi.

Esame linkę atidėlioti viską: kaip tai įveikti?

2017 kovo mėn. 17 d. 00:01
Esame linkę atidėlioti viską: kaip tai įveikti?
Shutterstock
Visiems pažįstamas jausmas, kai reikia kažką padaryti, tačiau darbas atidedamas. Padarysiu tai rytoj, pasakome sau, tačiau atėjus rytojui vėl kartojame tą pačią frazę. Kalba eina apie knygą, kurią norisi parašyti, apie įprotį, kurio norisi atsikratyti, ar darbą, kurį būtina laiku padaryti. Nesvarbu, ką beatidėliotumėte, galite tai įveikti, rašo lifehack.org.

Kas mus daro laimingesnius (1)

2017 kovo mėn. 15 d. 00:00
Gal jums pasirodys labai keista, gal sunku bus patikėti, bet… intensyvus fizinis krūvis mus daro laimingesnius.

Sveikatinantis fraktalinis piešimas ištirpdo sargdinančias mintis (17)

2017 kovo mėn. 16 d. 00:00
Kai susiduriame su sunkumais, išbandymais, kai susergame, apninka liūdnos mintys, nerimas, paimkime baltą popieriaus lapą, tušinuką ir 24 spalvotus pieštukus. Nebūtina būti dailininku ar apskritai turėti gabumų piešimui. Bet pieškime. Pieškime fraktalinį piešinį. Kas tai? Pasakoja sertifikuota fraktalinio piešimo mokytoja, knygos „Nusipiešk gyvenimą, kokio nori“ autorė Brigita Paulauskienė.

Trys patarimai nuolat stokojantiems laiko (1)

2017 kovo mėn. 14 d. 10:30
Trys patarimai nuolat stokojantiems laiko
Shutterstock
Vis dažniau draugų, kolegų ir artimųjų tarpe girdžiu skundus apie tai, ko šie nespėjo, kiek daug daro, kaip neįmanoma rasti laiko tam ar anam. Laikas dar kartą prisiminti, kad visi mes, turime tas pačias 24 valandas paroje, ir mes galime patys nuspręsti, kaip jas išnaudosime. IR turiu jus nuvilti, situacija nepasikeis jei tiesiog vadovausitės „kaip patogiau“, „kaip greičiau, „kas pakeliui“.

6 klausimai, kuriuos verta sau užduoti kasdien (4)

2017 kovo mėn. 13 d. 12:28
6 klausimai, kuriuos verta sau užduoti kasdien
Shutterstock
Siekiant pokyčių tiek profesiniame, tiek asmeniniame gyvenime svarbu ne tik išsikelti tikslus, bet ir sekti pažangą. Įvertinti pasiekimus padeda kasdieniai aktyvūs klausimai sau.

W. Buffetto portretas: visą gyvenimą taupęs turtuolis dabar aukoja milijardus (1)

2017 kovo mėn. 13 d. 11:21
Warreną Buffettą milijardierių turtus skaičiuojantys žurnalai paskelbė žmogumi, pernai labiausiai padidinusiu savo kapitalą – jis per 2016-uosius turto vertę padidino 12 milijardų dolerių ir dabar su maždaug 77 milijardais dolerių pasaulyje pagal turtą nusileidžia tik savo bičiuliui Billui Gatesui.

Santykiai su tėvais ir darbdaviu: kaip apsaugoti asmenines ribas ir pasakyti „ne“?

2017 kovo mėn. 13 d. 10:15
Darbdavys, skambinantis savo pavaldiniui ne darbo metu, peržengia asmeninio gyvenimo ribas ir taip parodo žemą savo savivertę.

Kodėl darbas iš namų tampa ne tik privalumu, bet ir gyvenimo būdu? (1)

2017 kovo mėn. 14 d. 00:00
Kodėl darbas iš namų tampa ne tik privalumu, bet ir gyvenimo būdu?
Shutterstock
Ir vėl reikia keltis anksti ryte, skubėti į traukinį, kęsti spūstis, besistumdančius žmones ir nuolatinius traukinių darbuotojų streikus. Prisipažinkim, visa tai ne vieną iš mūsų varo į neviltį. Galbūt dėl to vis daugiau žmonių apsisprendžia spjauti į tokius rytinius košmarus ir tiesiog dirbti iš namų. Ir taip paprastai darbas iš namų staiga tampa ne tik privalumu, bet ir gyvenimo būdu.

Holivudo aktorė K. Smith: 5 minučių testas parodys, ar esate vidutinybė

2017 kovo mėn. 9 d. 10:01
Tam, kad suprastum, ar esi vidutinybė, pakanka 5 minutes praleisti tyloje su savimi, LRT KLASIKOS laidoje „Ryto allegro“ tvirtina Holivudo aktorė Kimleigh Smith. Anot jos, jeigu po šio laiko gali pasakyti, kad tau sekasi puikiai ir esi nuostabus, viskas yra gerai.

Ką reiškia pamilti save? (10)

2017 kovo mėn. 9 d. 00:00
Ką reiškia pamilti save?
Shutterstock
Bendraudama su savo klientėmis dažnai girdžiu moteris sakant: „Aš valdinga“ „Aš labai nervinga“; „Aš labai atsakinga ir perfekcionistė“ arba „Man vis tiek nieko nepavyks“, „Aš žioplė“ ir taip toliau.

5 praktiniai žingsniai, kaip atsikratyti nuoskaudų

2017 kovo mėn. 11 d. 00:00
5 praktiniai žingsniai, kaip atsikratyti nuoskaudų
Shutterstock
„Jis (ji) manęs nestebina siurprizais, dovanomis, reiškia – nevertina … kitiems viską neša, viską dėl jų daro, o man nieko… jo pastoviai nėra namuose … mes niekur neišeiname, nepramogaujame, nieko įdomaus nevyksta mūsų gyvenime…aš su atvira dūšia, o man štai, kaip atsidėkojo…aš taip stengiausi, o rezultato nėra… jeigu mano tėvai būtų kitokie…“

Kaip reguliuoti savo emocijas, kad jos mūsų nevaldytų (1)

2017 kovo mėn. 10 d. 00:00
Kaip reguliuoti savo emocijas, kad jos mūsų nevaldytų
Shutterstock
Kasdieniame gyvenime nuolatos susiduriame su daugybe emocijų, kurios kyla bei keičiasi priklausomai nuo situacijos ar veikiau jos suvokimo bei interpretavimo. Emocija, tai objektyvi, trumpa reakcija į vidinį ar išorinį stimulą. Į ją įeina fiziologiniai pokyčiai, elgesys, sąlyginis refleksas.

Tyrimas: Lietuvoje Y kartai galimybė dirbti lanksčiai svarbiau už didesnį atlyginimą (3)

2017 kovo mėn. 8 d. 13:40
Tyrimas: Lietuvoje Y kartai galimybė dirbti lanksčiai svarbiau už didesnį atlyginimą
Shutterstock
Kalbant apie patrauklią darbovietę, lankstumas, drauge su atlyginimu, įdomiu darbu ir geru kolektyvu, yra viena didžiausių vertybių šiuolaikiniams dvidešimtmečiams ir trisdešimtmečiams Lietuvoje. Taip teigia daugiau kaip trys ketvirtadaliai (78%) jaunų žmonių, gimusių po 1983 m. ir priskiriamų taip vadinamai Y kartai.

5 paprasti patarimai, jei tu rūpi sau (2)

2017 kovo mėn. 8 d. 10:25
5 paprasti patarimai, jei tu rūpi sau
Shutterstock
Rūpinkis savimi, nes niekas kitas tavimi nepasirūpins. Kalbu ne apie tuos atvejus, kuomet mums prireikia gydytojų ar kitų specialistų pagalbos, bet apie tuos, kai tik nuo manęs priklauso, kaip aš šiandien jausiuosi, ką veiksiu ir kokia bus mano nuotaika.

Kad piniginė neplonėtų: programėlės, padėsiančios sutaupyti (1)

2017 kovo mėn. 8 d. 09:55
Kylant kainoms, žmonės ieško būdų, kaip išleisti mažiau ir sutaupyti. Nors ženkliai šoktelėjusi infliacija skatina vis įdėmiau sekti savo finansus, dėl informacijos ar laiko stokos mes dažnai permokame to nė nežinodami.

Laiškas Gyvenimui (9)

2017 kovo mėn. 12 d. 00:00
Laiškas Gyvenimui
Shutterstock
Sveikas, Gyvenime,Senokai nuoširdžiai bendravome... Dažnai matau, kaip tu praleki pro mane užsimaskavęs „svarbiais reikalais“, „svarbiais žmonėmis“ ir krūva kitų „svarbių ...“.

8 senėjimo stiliai: sužinokite, koks bus jūsiškis (10)

2017 kovo mėn. 20 d. 00:00
8 senėjimo stiliai: sužinokite, koks bus jūsiškis
Shutterstock
Senatvė ar vyresnis amžius? Labai skiriasi šios dvi kategorijos. Senatvė tapatinama su bejėgiškumu, posūkiu myriop, senyvas amžius turi savo privalumų, žavesio. Kiekvienais laikmetis turi savo supratimą, kada prasideda senatvė. Žmogaus gyvenimo laikas ilgėja, senatvė tolsta.

Kas yra psichologinė trauma ir kaip ją įveikti (5)

2017 kovo mėn. 7 d. 00:00
Kas yra psichologinė trauma ir kaip ją įveikti
Shutterstock
Dažniausiai psichologinė trauma siejama su įvykiais, kurie daugeliui žmonių sukelia įtampą bei stiprius vidinius išgyvenimus, baimę, bejėgiškumą, pažeidžiamumą, nesaugumą. Trauminis patyrimas apima tikrą arba įsivaizduojamą grėsmę fiziniam ar psichiniam asmenybės vientisumui ir funkcionavimui.

I. Stasiulionytė įsitikinusi: mes galime pakeisti Lietuvą (13)

2017 kovo mėn. 6 d. 11:44
I. Stasiulionytė įsitikinusi: mes galime pakeisti Lietuvą
Asmeninio albumo nuotr.
Aš grįžau. Taip, aš esu viena iš nedaugelio - po 15-os metų gyvenimo užsienyje grįžau atgal į Lietuvą. Dauguma žmonių nustebę klausia „Kodėl?“ Geriau pagalvojus, bet kurioje kitoje šalyje tai būtų labai keistas klausimas. Bet ne Lietuvoje. Iš Lietuvos tik išvažiuojama, o ne grįžtama…