Karjera

Sveikatos problemų namuose įkalinta emigrantė tapo sėkminga verslininke (7)

2017 vasario mėn. 27 d. 12:43
Sveikatos problemų namuose įkalinta emigrantė tapo sėkminga verslininke
Asmeninis archyvas
Į Angliją atvykę lietuviai įvairiais būdais bando užsidirbti – suka galvas ir pasitelkia visą kūrybiškumą, jog galėtų suderinti ir savo pomėgius, gabumus, ir finansinius poreikius. Viena tokių tautiečių – Jurgita Plieskytė – mama ir namų šeimininkė, gyvenanti Londone bei užsiimanti ganėtinai paplitusia tarp lietuvaičių veikla – maisto gamyba, bei iš to užsidirbanti.

Zigmo sėkmės istorija: kaip 27-erių jaunuolis tapo Centrinės Europos regiono verslo analitikos vadovu (29)

2017 vasario mėn. 22 d. 11:50
Kai prieš beveik dešimtmetį 20-metis jonaviškis Zigmas Rudzenskas, ieškodamas pirmojo savo darbo, pro stiklines duris įžengė į biurų pastatą, jis negalėjo numatyti, kad vos po septynerių metų turės galimybę tiesiogiai prisidėti prie įmonės verslo rodiklių gerinimo penkiose valstybėse. Trūko visai nedaug, kad jaunuolio karjera pasisuktų kitaip.

Ženklai, patvirtinantys, kad „perdegėte“ darbe (4)

2017 vasario mėn. 23 d. 15:48
Kiekviename darbe neišvengiamai patiriamas stresas, pasitaiko nusivylimų ir kliūčių. Kaip susivokti, kada darbe peržengtos visos įmanomų dramų ribos?

Trys dalykai, kuriuos visada ryte daro sėkmingi žmonės (67)

2017 vasario mėn. 22 d. 06:30
Dauguma žmonių rytais iš lovos išsiropščia toli gražu ne po pirmo žadintuvo suskambėjimo, o vėliau paniškai mėgina kompensuoti prarastą laiką atlikdami rytinius ritualus per itin trumpą laiką.

Nebemoku džiaugtis gyvenimu, ne gyvenu, o tik egzistuoju (88)

2017 vasario mėn. 27 d. 00:00
Nebemoku džiaugtis gyvenimu, ne gyvenu, o tik egzistuoju
Shutterstock
Klausimas: Esu 31 metų moteris, ištekėjusi 6-erius metus už nuostabaus vyro, turinti 2,5 metukų dukrytę. Atrodo – turiu viską, ko norėjau, apie ką kiti žmonės svajoja. Bet mano siela tarsi palikusi mane, nemoku būti čia ir dabar, nemoku džiaugtis gyvenimu ir tuo ką turiu…

Laikas sau moko mėgautis akimirka

2017 vasario mėn. 26 d. 00:00
Šiuolaikiniame pasaulyje tampa įprasta kasdien patirti stresą bei įtampą, o žmonėms vis sunkiau atrasti laiko tik sau, atsiriboti nuo aplinkos stresorių, pašalinių minčių.

Kas nutinka, kai „užšąla“ mūsų emocijos (2)

2017 vasario mėn. 24 d. 00:00
Man žmogus yra vienas didelis stebuklas, kuris savo viduje geba sutalpinti begalę informacijos, sukurti ryšius tai informacijai ir tuo pačiu apsaugoti save nuo skausmingo patyrimo. Būna, kad matau prieš save žmones, kurie panašūs į muzikines dėžutes: kai kurios apdulkėjusios, baugu net prisiliesti… Kai kurios gražiai/“saldžiai“ supakuotos, norisi išvynioti… Bet labiausiai turbūt norisi išgirsti jų melodiją… Kurią kuria jausmai.

Kada metas keisti buhalterinę įmonę (4)

2017 vasario mėn. 21 d. 00:00
Tvarkingas buhalterijos darbas lemia beveik visus įmonėje vykstančius procesus, todėl pastaruoju metu vis daugiau įmonių savo buhalteriją patiki buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančioms įmonėms.

A. Juliaus Greimo patarimas atgimstančiai Lietuvai: gimdykite daugiau vaikų (18)

2017 vasario mėn. 21 d. 00:00
Pasaulinio garso lietuvių kilmės mokslininkas, semiotikas ir lingvistas Algirdas Julius Greimas, kurio šimto metų jubiliejų šiemet minime, buvo ne tik aktyviai įsitraukęs į Lietuvos gyvenimo politines aktualijas, bet ir turėjo konkrečių patarimų Lietuvai.

Visi atsakymai: kaip susikurti svajonių karjerą?

2017 vasario mėn. 17 d. 11:44
Karštligiškos darbo paieškos gali nemenkai išvarginti. Ypač, jei trūksta žinių bei įgūdžių patraukliam gyvenimo aprašymui (CV) parengti ar darbo pokalbiui pasiruošti.

Savanoris: norint tapti kariu – svarbiausia motyvacija (25)

2017 vasario mėn. 23 d. 00:01
Savanoris: norint tapti kariu – svarbiausia motyvacija
Asmeninis archyvas
Nors viešojoje erdvėje dažnai pasirodo nuogąstavimų, kad mokyklas baigęs jaunimas nenori atlikti karinės prievolės ir ieško dirbtinų ligų, tačiau yra jaunų žmonių, kurie mano priešingai, o savanorišką karinę tarnybą vadina geriausiu gyvenimo sprendimu.

Kaip pranešti blogą žinią darbuotojams (9)

2017 vasario mėn. 15 d. 12:02
Jau trečią mėnesį iš eilės įmonės veikloje pelną pakeitė nuostolis. Didžiausias bendrovės klientas, generavęs trečdalį pajamų, pranešė, kad nuo kito mėnesio nutraukia sutartį. Skyriaus vadovas išėjo iš darbo, kartu išsivesdamas visus padalinio darbuotojus.

Tiesos, kurių mus išmoko mirtis (2)

2017 vasario mėn. 17 d. 00:00
Skelbiame Kamilos Golod pirmojo psichologinio romano „Drąsa būti savimi“, kurį išleido leidykla „Didakta“, ištrauką.

Iš kur atsiranda negailestingas meilės badas, kurio užpildyti negali niekas (4)

2017 vasario mėn. 16 d. 00:00
Skelbiame Kamilos Golod pirmojo psichologinio romano „Drąsa būti savimi“, kurį išleido leidykla „Didakta“, ištrauką.

Pirmoji dviprasmiška asmeninio kunigo patirtis (1)

2017 vasario mėn. 15 d. 00:00
Skelbiame Kamilos Golod pirmojo psichologinio romano „Drąsa būti savimi“, kurį išleido leidykla „Didakta“, ištrauką.

Ką dar galite pakeisti savo karjeroje, jeigu jums beveik 40 (11)

2017 vasario mėn. 20 d. 13:06
Visiškai nesvarbu, ką šiuo metu dirbate. Liūdna realybė – daugybė žmonių labai nemėgsta savo pasirinktų profesijų, dirbamų darbų. Iš šono gali atrodyti, kad viską turite, o iš tiesų kas rytą pabundate žinodami, kad dirbsite tai, kam jau seniai nejaučiate įkvėpimo.

Knygos, padedančios spręsti psichologines problemas

2017 vasario mėn. 19 d. 00:01
Taikant biblioterapiją, skaitant ir dalijantis mintimis, skatinamas bendrumo jausmas ir empatija – tai būdas, parodantis, kaip tvarkytis su išgyvenimais ir spręsti įvairius iššūkius.

10 patarimų, kaip efektyviai panaudoti Facebook‘ą versle (1)

2017 vasario mėn. 13 d. 10:47
Ne paslaptis, jog šiandien Facebook‘as yra milžiniškas bendravimo, saviraiškos galimybes teikiantis įrankis. Plačios perspektyvos čia atsiveria ir bet kokiam verslui. Tačiau, esant tokiam didžiuliam informacijos kiekiui, iškyla natūralus klausimas – kaip tinkamai panaudoti Facebook‘ą nuosavame versle ir padidinti pardavimus?

5 žalos, kenkiančios buhalterijai, kurias gali išspręsti buhalterinė įmonė (13)

2017 vasario mėn. 14 d. 00:00
Augant verslui, keičiasi įvairių Jūsų įmonės funkcijų apimtys ir poreikiai. Jūsų įmonės finansiniai procesai – svarbiausia funkcija organizacijoje. Padidėjusios verslo perspektyvos skatina perorganizuoti buhalterinės apskaitos tvarkymą.

Kodėl kai kurie žmonės nuolat vėluoja? (49)

2017 vasario mėn. 10 d. 17:05
Vėlavimas ne visada yra nemandagumas ar išsiblaškymas – tai gali būti kai kas daug gilesnio. Vėluojantį žmogų lyg ir gerai pažįstame – jis vėjavaikiškas, viską daro ne laiku, o ateiti į susitikimą jį reikia kviesti pusvalandžiu anksčiau, nes vis tiek vėluos.

Laidotuvių biuro savininkas papasakojo apie keisčiausias akimirkas savo darbe (44)

2017 vasario mėn. 12 d. 19:11
Laidotuvių biuro savininkas atsimena keisčiausias akimirkas savo darbe, pavyzdžiui, kartą nešant karstą bažnyčioje jam atsiklijavo dalis bato pado.

5 įgūdžiai, kuriuos turi turėti kiekvienas buhalteris (3)

2017 vasario mėn. 10 d. 00:00
Kiekvienos specialybės atstovas pasižymi vis kitokiais profesiniais įgūdžiais. Apžvelgiant buhalterijos specialistų žinias ir sugebėjimus yra akcentuojami matematiniai ir analizės įgūdžiai, tačiau reikia nepamiršti, kad buhalteriams, norintiems dirbti operatyviai, reikia ir socialinių bei techninių įgūdžių.

Kaunietis džiaugiasi neįprastu darbu: mūsų vos keli (17)

2017 vasario mėn. 9 d. 08:51
Lietuvą apėmusi tikra kryžiažodžių manija – leidėjai skaitytojams siūlo net kelių dešimčių pavadinimų kryžiažodžių žurnalus ir jų paklausa nesiskundžia. Stinga nebent profesionalių kryžiažodžių sudarytojų, kurie vienas kitą Lietuvoje pažįsta ir iš pavardžių, ir iš darbo braižo.

Pagrindinės darbo pokalbio taisyklės: kaip nesusimauti? (35)

2017 vasario mėn. 13 d. 12:54
Kaip elgtis ir ką kalbėti per darbo pokalbį, kad tikrai gautumėte norimą darbą?

Būdai, padėsiantys įveikti ilgalaikį stresą (2)

2017 vasario mėn. 20 d. 00:00
Juoko terapija gelbėja nuo streso, nes juokas ne tik emocijas praskaidrina, bet ir dirba tam tikri veido raumenys, padedantys atsipalaiduoti, LRT RADIJUI sako gydytojas neurologas Dalius Jatužis.

Kuo virtuvėje skiriasi vyrai ir moterys? (2)

2017 vasario mėn. 6 d. 09:45
Vyrai gamina pagal vieną konkretų receptą, nesuprasdami, kas vyksta, bet norėtų į tai pažiūrėti kūrybiškai, o moterys renkasi receptus, kad viskas būtų paprasta, greita ir nereikėtų daug galvoti.

Panikos ataka: kai užgriūna išduoti jausmai (3)

2017 vasario mėn. 5 d. 00:00
„Jei kiekvienam istoriniam periodui bandytume priskirti tam tikrą psichikos sutrikimą, labiausiai susijusį su to meto socialinėmis bei kultūrinėmis tendencijomis, mūsų laikui geriausiai tiktų panikos ataka. Panikos ataka – tai skausmas be priežasties ir logikos. Jo akivaizdoje išgyvename bejėgiškumą ir tuštumą“ (S. Lobb).

7 situacijos, kai prireikia psichologo pagalbos

2017 vasario mėn. 7 d. 00:00
Užgriuvus rūpesčiams, svarbu, kad supratimo, atjautos, palaikymo galėtumėte kreiptis į artimuosius. Tačiau kai kuriais gyvenimo atvejais artimųjų pagalbos ar savo paties resursų gali neužtekti ir reikalingos psichologo konsultacijos.

Mane visai suparalyžiavo karo baimė (24)

2017 vasario mėn. 5 d. 00:00
Klausimas: Pastaraisiais metais mane visai suparalyžiavo karo baimė. Gal tai ir normalu, kai pasaulis aplink toks neramus, bet ši baimė jau pradėjo stipriai gadinti mano gyvenimą šia diena.

Mokslininkai išsiaiškino, kodėl čepsėjimas erzina kai kuriuos žmones (13)

2017 vasario mėn. 4 d. 00:00
Naujo tyrimo rezultatai parodė, kad žmonės, kurie negali pakęsti tokių garsų kaip čepsėjimas, sunkus kvėpavimas ar tušinuko stuksenimas į stalą, turi smegenų anomaliją.