Karjera

Psichologas: emigrantai bėga iš Lietuvos, bet ir kitur nemoka būti laimingi (14)

2017 balandžio mėn. 24 d. 00:00
Žmonės renkasi emigruoti į „kietas šalis“, kur tikisi savo gyvenimą pastatyti ant kojų, tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad emigrantai nėra tie, kurie padarė rinkos tyrimą ir pasirinko sau tinkamiausią šalį.

Nustok kritikuoti save (6)

2017 balandžio mėn. 23 d. 00:00
Kartais sunku atskirti, kur yra riba tarp kritikos sau ir objektyvaus savęs vertinimo. Kritika sau galime vadinti visą tai, ką neigiamo išreiškiame apie save.

Ruoštis užsienio universitetams reikia kaip grožio konkursui – iš anksto ir atsakingai (6)

2017 balandžio mėn. 22 d. 00:02
Artėjant stojimo į universitetus karštligei, o viešoje erdvėje neslūgstant kalboms apie švietimo reformos spragas, vis daugiau abiturientų mokslo galimybių ima dairytis užsieno šalyse. Tačiau, kad domėjimasis virstų studijomis, būtina žinoti keletą svarbių niuansų, vienas jų – kad gerai išlaikyti brandos egzaminų nepakanka.

Apie saiko jausmą ieškant savo ypatingumo (3)

2017 balandžio mėn. 15 d. 00:00
Tu esi ypatinga(s), bet nei geresnis, nei prastesnis už kitus.Taip, visi mes ypatingi, bet kiekvieno mūsų „ypatingumas“ nesuteikia jokios teisės jaustis viršesniu. Taip pat kaip kito „ypatingumas“ neturi teisės menkinti mūsų.

Kaip spręsti konfliktus? Koncentruokitės į problemą, ne į žmogų (4)

2017 balandžio mėn. 18 d. 00:02
Versle, universitete, sporto komandoje... kad ir koks būtų kontekstas, konfliktai neišvengiami, ypač jei užimate lyderio poziciją. Būti lyderiu reiškia priimti sprendimus, kurie būtų tinkamiausi daugumai, na o likusių tie sprendimai nedžiugina, taigi kyla konfliktų.

Beveik 30 proc. keliautojų sutiktų gauti mažesnę algą, jei galėtų dažniau keliauti (4)

2017 balandžio mėn. 13 d. 18:08
Net 30 proc. keliaujančiųjų darbo reikalais sutiktų dirbti už mažesnį atlygį, jei galėtų dažniau leistis į verslo keliones – atskleidė didžiausios pasaulyje verslo keliautojų platformos „Booking.com verslui“ atliktas tyrimas. Gauti duomenys parodė, kad įmonių vadovai dažnai nuvertina verslo keliones, kaip savo darbuotojų premijavimo, motyvavimo ir skatinimo priemonę, sakoma pranešime spaudai.

5 žmogaus motyvacijos kibirkštys, padėsiančios uždegti vidinę ugnį (5)

2017 balandžio mėn. 20 d. 00:00
Jūs norėtumėte palikti tą vietą, kurioje jaučiatės blogai, kurioje įstrigote. Jūs norėtumėte įgyvendinti savo svajones, pasiekti tikslus ir gyventi taip, kad pabaigoje nebūtų dėl ko apgailestauti. Ir kažkur širdies gelmėse jūs žinote, kad galite daug daugiau. Jūs žinote, kad viduje yra ugnis ir kartais ją jaučiate. Ji pradeda deginti ir nori išsiveržti į išorę, tik jūs nežinote, kaip su ja susijungti ir kaip ją panaudoti.

Ilgai nerandate darbo? Problema gali slypėti visai ne ten, kur galvojate (18)

2017 balandžio mėn. 12 d. 00:00
Šiais laikais darbovietės žmogiškaisiais ištekliais vis dažniau rūpinasi ne žmonės, o programinė įranga – kalbėsenos analizės programos padeda darbdaviams rasti tinkamus kandidatus, spręsti dėl esamų darbuotojų paaukštinimo ir išmatuoti darbuotojų patiriamo streso lygį.

Ar dar „neužkniso“ kankintis biure po 8 val. kiekvieną dieną? (9)

2017 balandžio mėn. 13 d. 00:00
Yra daug priežasčių dirbti namie. Viena iš jų – taip tiesiog patogiau. Jeigu jums įkyrėjo beprasmiškai ilgi pasitarimai, pilstymas iš tuščio į kiaura prie vandens aparatų su kolegomis ir eismo kamščiuose praleidžiamos valandos, verta pagalvoti apie nuotolinį darbą. Kad lengviau būtų apsispręsti, siūlome prisiminti pagrindinius nuotolinio darbo privalumus, išdėstytus pagarsėjusioje Basecamp ir Ruby on Rails kūrėjų knygoje – „Remote: Office not required“. Štai devynios pagrindinės knygos tezės.

Pasichologė: pasijuokime iš savęs ir sunkumų (4)

2017 balandžio mėn. 11 d. 09:37
Sunkumai ir skausmingos emocijos nėra priešingybė juokui ar džiaugsmui, tad nereikia vengti pasijuokti net iš sudėtingos situacijos – juokas yra vienas iš psichologinių įveikos mechanizmų. Taip LRT RADIJUI sako psichologė Lina Gervinskaitė-Paulaitienė.

Filosofas: fiziniu skausmu pasidalyti negalima, bet kančia – įmanoma (1)

2017 balandžio mėn. 17 d. 00:01
Skausmas gali būti įvairus – kai juntamas kūne, juo negalima pasidalyti su kitais, bet du tėvai, žvelgdami į savo mirusio vaiko kūną, patiria tą pačią kančią, ja dalijasi. Taip LRT RADIJUI sako Honkongo kiniškojo universiteto profesorius filosofas Saulius Geniušas.

Kodėl kurpdami keršto planą jaučiame malonumą? (11)

2017 balandžio mėn. 14 d. 00:00
Kerštauti, pasirodo, yra naudinga. Vien mintis apie kerštą suteikia malonumo. Kodėl taip yra, portale bbc.com aiškinasi žurnalistė Melissa Hogenboom.

Jei norite įveikti silpnumą, knygos apie sėkmę nepadės (2)

2017 balandžio mėn. 10 d. 07:38
Knygos apie sėkmę per daug euforiškos, todėl jas skaitant atrodo, kad užtenka pasiraitoti rankoves, nors iš tiesų taip nėra. Taip LRT RADIJUI sako psichologas psichoterapeutas Robertas Petronis.

D. Trockis: mokinys turi teisę klysti, o mokytojas privalo už klaidą sumokėti (13)

2017 balandžio mėn. 9 d. 00:00
D. Trockis: mokinys turi teisę klysti, o mokytojas privalo už klaidą sumokėti
Facebook nuotr.
Dmitrijus Trockis – psichologas, chiromantas, kuris nebepranašauja likimo nuo tada, kai suprato, kad jis 100 procentų priklauso tik nuo mūsų pačių, sako, kad problemų kiekis ir laimės lygis gyvenime priklauso nuo atsakymo į vieną vienintelį klausimą. Šis pokalbis su D. Trockiu – apie tai, koks tas vienintelis klausimas, ir kodėl jis turi įtakos visoms gyvenimo sritims.

Moteris moteriai – ne draugė? (21)

2017 balandžio mėn. 8 d. 00:00
„O dabar – nutilk ir daugiau nesikišk į mano gyvenimą“, – rikteli elegantiška suknele vilkinti moteris savo buvusiai vaikystės laikų draugei. Ši nuleidusi galvą raudonuoja, nesiginčija, nes, tikriausiai, jaučiasi kalta. Šalia jos – tamsiaplaukis jaunuolis. Pasirodo, tai jis pastojo kelią moteriškai draugystei. Ji pasirinko jį, o ne draugę.

7 nesudėtingi būdai sumažinti streso kiekį gyvenime (16)

2017 balandžio mėn. 19 d. 00:00
Gyvenime visiems netrūksta streso, ir visgi įmanoma sumažinti jo lygį, įvedus keletą pokyčių, rašo huffingtonpost.com.

Mokslininkai siūlo 13 000 svarų už gulėjimą lovoje du mėnesius (40)

2017 balandžio mėn. 5 d. 21:11
Tiesiog svajonė – gulėti lovoje du mėnesius, nieko nedaryti ir dar gauti už tai pinigų. Bet tai - realybė. Mokslininkai už gulėjimą lovoje 60 dienų siūlo 13 000 svarų, rašo prancūzų leidinys „20 Minutes“.

Princesė ant žirnio arba kaip aš susirgau depresija (52)

2017 balandžio mėn. 7 d. 00:00
Šiandien kalbuosi su drąsia moterimi, kuri ne vienerius metus sirgo depresija, tačiau nebijojo ne tik pajutus pirmuosius simptomus kreiptis pagalbos, bet ir apie savo patyrimą pasakoti artimiesiems ir kolegoms. Žvelgdama atgal ji sako, kad ne vieno šalia jos tuo metu buvusio žmogaus požiūris į ligas ir kenčiančius žmones pasikeitė: tapo jautresnis ir supratingesnis.

Gyvenime niekas nesikeičia? Štai kas jums gali trukdyti (12)

2017 balandžio mėn. 16 d. 00:01
Publikuojame ištrauką iš leidyklos „Alma littera“ išleistos Andriaus Kalugino knygos „Lengvumas. Gerų pokyčių vadovas“.

Vizitinių kortelių tendencijos ir kaip sukurti puikų įspūdį paliekančią kortelę? (5)

2017 balandžio mėn. 5 d. 00:00
Šiandien daugiausia bendraujame skaitmeninėje erdvėje, verslas – ne išimtis. Rašome elektroninius laiškus, pasirašinėjame elektronines sutartis, dalyvaujame nuotoliniuose susitikimuose, net naujas verslo pažintis dažnai mezgame tam skirtuose socialiniuose tinkluose. Tačiau vizitinės kortelės yra tai, ko skaitmeninė erdvė dar negali pakeisti.

Misija – atpažinti narcizą (5)

2017 balandžio mėn. 6 d. 00:00
Ekspertų tikinimu, šiuolaikinę visuomenę kamuoja narcisizmo epidemija. Kas gi jie tokie, tie „infekuotieji“?

Ar darbo rinka Lietuvoje draugiška užsieniečiams?

2017 balandžio mėn. 4 d. 10:36
2015 m. pradžioje, Migracijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos duomenimis, Lietuvoje gyveno beveik 40 tūkst. užsieniečių iš 132 pasaulio valstybių. Statistikos departamento duomenimis, nuo 2013 m. į Lietuvą kasmet atvyksta daugiau nei 20 tūkst. imigrantų, dauguma kurių yra 25-34 m. amžiaus. Vieni iš jų atvažiuoja į Lietuvą tik metams ar keliems, o kiti čia apsistoja, sukuria šeimas ir net tampa šalies patriotais, sakoma pranešime spaudai.

Trisdešimties metų krizė moterims: kaip ją atpažinti ir gauti iš to naudos (52)

2017 balandžio mėn. 4 d. 00:00
Trisdešimtmečio artėjimas dailiosios lyties atstovėms gali tapti nerimo priežastimi. Perėjimas iš nerūpestingos jaunystės į brandesnį amžių neišvengiamas, tačiau jis gali išprovokuoti psichologinę krizę. Beje, trisdešimtmečio krizę dažnai jaučia netgi tos moterys, kurios visiškai savimi pasitiki, rašo portalas psychologies.ru.

Jei orai šyla, o nuotaika negerėja (11)

2017 balandžio mėn. 3 d. 11:54
„Atėjus pavasariui ir bundant gamtai, turėtume jaustis energingesni ir linksmesni. Turėtų džiūgauti siela“, - sako psichologė Inga Būdvytytė, ir tuoj pat pabrėžia, jog pavasarinė teigiama nuotaika aplanko toli gražu ne visus.

Piktą bosą sutramdyti padės streso valdymo darbe standartai (2)

2017 kovo mėn. 31 d. 13:20
Darbe žmonės nuolatos susiduria su iššūkiais, kurie skatina sutelkti jėgas ir dirbti efektyviai. Tačiau nuolatinė įtampa kelia stresą. Dėl streso žmonės gali susirgti širdies ligomis, juos gali pradėti kankinti nugaros ir galvos skausmai, sutrikti virškinimas, stresas gali išprovokuoti ir psichikos sutrikimus bei lemti žalingą elgesį – darbuotojai gali elgtis agresyviai, pradėti vartoti alkoholį ar kitas psichoaktyvias medžiagas.

Dešimt netikėtų aukšto intelekto požymių (32)

2017 balandžio mėn. 2 d. 23:52
Nenormatyvinė leksika, meilė aštresniems išsireiškimams ir katėms – kokie požymiai byloja apie žmogaus aukštą intelektą ir kokie už to slypi niuansai, aiškinasi dailymail.co.uk.

Nežinote, kaip pritaikyti savo užsienio patirtį Lietuvos darbdaviui? Specialisto patarimai (3)

2017 kovo mėn. 31 d. 11:51
Šiandien nieko nebestebina išgirdus apie studijas Danijoje ar Jungtinėje Karalystėje, kvalifikacijos kėlimo kursus ar konferencijas Vienoje, reguliarius susitikimus su klientais Tokijuje ar stažuotes Tailande. Lietuviai, o ypač jaunoji karta, greitai prisitaikė prie globalaus mobilumo ir nepraleidžia galimybių išbandyti save tarptautinėje rinkoje.

Užsispyrusi Kamilė įrodė: inžinerija paklūsta ne tik vyrams (8)

2017 kovo mėn. 29 d. 13:25
Užsispyrusi Kamilė įrodė: inžinerija paklūsta ne tik vyrams
Asmeninio albumo nuotr.
Nieko nėra įprasčiau nei galvoti ir matyti pasaulį stereotipais. Kur kas sudėtingiau juos laužyti ir plaukti prieš srovę, kaip tai padarė Kamilė Bielskytė, įrodžiusi, kad inžinerija nėra tik vyrų valdomas pasaulis.

12 mąstymo klaidų, trukdančių darbe (8)

2017 kovo mėn. 28 d. 06:30
Tai, ką ir kaip mąstome, gali stipriai paveikti mūsų jausmus ir elgesį. Įsivaizduokite situaciją: kolegė ryte su jumis nepasisveikina.

Apie lūkesčius: kodėl svarbu suprasti, kad Tau niekas nieko neprivalo (12)

2017 kovo mėn. 29 d. 00:00
Tai reiškia, kad kiekvienas žmogus gyvena savo gyvenimą, niekas negyvena dėl tavęs. Vienintelis dalykas, ką žmogus sugeba pajausti, tai savo nuosavą laimę. Jeigu tu suprasi, kad niekas neprivalo padaryti tavęs laimingu, tu išsivaduosi nuo begalybės tuščių vilčių ir lūkesčių.