Autorinių dainų atlikėjas Vygantas Kazlauskas, dalyvavęs poroje muzikinių televizijos šou, pasakoja apie gyvenimą, gydytojo dalią ir naują aistrą.
Augustė ir Vygantas Kazlauskas
© LNK

Apie pašnekovą

- Vilnietis Vygantas Kazlauskas (47 m.) 1984-aisiais baigė Vilniaus universiteto (VU) medicinos fakultetą.
- 1983-aisias baigė VU choreografijos specialybės visuomeninį fakultetą.
- Po internatūros mokslų, 1985-aisiais pradėjo dirbti Vilniaus miesto universitetinėje ligoninėje gydytoju anesteziologu, reanimatologu.
- Nuo 1991-ųjų šios ligoninės angiochirurgijos, anesteziologijos ir reanimacijos skyriaus vedėjas.
- Yra režisavęs apie pusšimtį prestižinių masinių renginių - Pasaulio lietuvių olimpinių žaidynių atidarymą, pasaulio Lotynų Amerikos šokių čempionatą, Respublikinę moksleivių dainų šventę ir t.t. Rengia solinius koncertus, kuriuose skamba nemažai jo paties sukurtų dainų, dalyvauja televizijos muzikos šou. Neseniai išleido autorinių dainų kompaktinę plokštelę “Daina iš toli”.
- Hobi - kalnų slidinėjimas. Naujausia aistra - karšto oro baliono pilotavimas.

- Nuo Jūsų veiklos vardinimo gali susisukti galva. O kas Jums iš tiesų yra svarbiausia?

Medicina yra mano profesija, o muzika ir kiti dalykai - gyvenimo stilius. Man kažkaip pavyksta tai suderinti.

- O jei gyvenimas priverstų ko nors atsisakyti?

Niekada apie tai negalvojau. O kodėl aš turėčiau keisti savo gyvenimą? Savo profesiją aš užsidirbau - visuomet esu gydytojas. O kitas mano laikas stilingas ir su muzika. Aš niekuomet nepamirštu, kad esu gydytojas. Kartą skrendant į Niujorką, lėktuve labai blogai pasijuto penki keliaujantys amerikiečiai. Jie apsinuodijo maistu Sankt Peterburge. “Lufhansos” įgula paprašė pagalbos iš lėktuve skrendančių medikų. Atsiliepiau. Gavau tik tris infuzinių skysčių flakonus ir 2 vienkartines sistemas.

Vienus ligonius gaivinau su intraveninėmis infuzijomis, kitus - vaistais, o trečius morališkai palaikiau. Kai jiems ryte pagerėjo, pasveikę ligoniai man labai nuoširdžiai padėkojo. O apie incidentą sužinojusi amerikiečių policija ilgai tardė, kokiais vaistais gydžiau JAV piliečius. Atsakomybę už pasveikusius ligonius perdaviau “Lufhansai”.

- Kuo skiriasi atpildas už tai, kai žmogui išgelbėjate gyvybę ir kai už atliktas dainas ar gerai surežisuotą renginį girdite griausmingus aplodismentus?

Žinoma, kad gelbėti žmonių gyvybes yra prasmingiau, nei šokti ir dainuoti. Tačiau gydyti reikia ne tik kūną, bet ir sielą. Jaučiuosi puikiai, kai po gero renginio suteikiu džiaugsmo tūkstančiams žmonių, kai mano dainos koncertuose sujaudina šimtus klausytojų. Geros emocijos tikrai padeda sveikatai.

- Dalyvavote poroje muzikinių televizijos šou: LTV “Iššūkis žvaigždėms” su šviesios atminties Janina Miščiukaite ir LNK “Žvaigdžių duetuose” su Auguste. Ar  televizijos pelnytas populiarumas nekenkia Jūsų, rimto specialisto, įvaizdžiui?

Mane atpažįsta. Ir ne tik ligoniai. Tačiau jokių blogų permainų dėl to nepajutau. Iš tikrųjų man tai nėra taip svarbu.

- Buvote paskutinis J.Miščiukaitės partneris.

Kai Janina susirgo, aš jai pažadėjau, kad su niekuo toliau šiame projekte nedainuosiu, o lauksiu jos. Prieš operaciją parašiau palaikančią žinutę, o ji man atsakė: “Aš labai stengsiuos”. Šį pranešimą saugau. Kai netekom Janinos, aš sudainavau Joe Dassino dainą “Už tave” ir atsisveikinau su projektu. 

Turėjome gražių planų. Buvome atsirinkę per 10 dainų, nepaisydami, kad kažkuriame ture galime iškristi. Aš apgalvojau kiekvienos dainos režisūrą, dramatinę liniją. Visos dainos buvo parengtos tik jai, ir apie jokį kitą partnerį negalėjo būti nė kalbos.

- Ar Jūsų medicininių ambicijų nežeidžia, kad anestiozologas, kurio funkcija labai svarbi, sudėtingame chirurginiame procese lieka tarsi nematomas?

Tai priklauso nuo anestiozologo ir chirurgo tandemo. Anestiozologas reanimatologas tarsi šešėlis operacinėje. Pacientas, kai jį atveža į operacinę manęs nemato, o kai išveža - dar būna neatsimerkęs. Reikia išmokti būti ir šešėliu. 

Yra trys kategorijos žmonių. Pirmoji (1 proc.) - psichopatai, kurie nori būti arba artistais, arba politikais, aštuoni procentai (pati blogiausia grupė) jų padlaižūnais ir likę 91-eri proc. - pilkoji masė. Reikia apsispręsti, kurioje masėje tu nori būti. Aš manau, kad tas pirmasis vienas procentas nėra pats blogiausias.

- Tačiau ir daugelis ligonių nesupranta, kad anesteziologo funkcija ne ką mažiau svarbi nei chirurgo.

Aš atsimenu, kaip mus mokė anesteziologijos patriarchai. Jie sakė: “Atėjęs ligoniui prisistatyti gydytojas anesteziologas reanimatologas turi kvepėti švara ir pasitikėjimu”. O ligonis sprendžia pats, kas jam svarbu.

- Tačiau sėkmės atveju laurai vis tiek atitenka chirurgui?

Normalu, kai spektaklyje pirmas žiūrovams ateina nusilenkti pagrindinio vaidmens atlikėjas.

- Ir kyšiai jam atitenka...

Šia tema galima kalbėti rimtai. Dovanos, ligoniui padėjusiam gydytojui, mano galva, yra normalus žmonių bendravimo būdas. Jos dovanojamos ir JAV, ir Kanadoje, ir Vokietijoje, ir Prancūzijoje. Kas gali būti brangiau už sveikatą?

- Kokia Jūsų sveikata? Gerokai įpusėjęs penktą dešimtį atrodote neįtikėtinai jaunatviškas.

Kaip sakė legendinė prancūzų dainininkė Edith Piaf: “Mane gyvenimas lenkia, bet nesulenkia”. Niekas taip nežlugdo žmogaus kaip nuobodulys. Aš per dieną pakeičiu kelias veiklos sritis. Pavyksta realizuoti įvairiausius projektus. Pats ieškau gerų emocijų, kūrybiniame darbe pasitikėjimo ir meilės. Geros emocijos, savirealizacija - tai visada sveikata.

Nuolat sportuoju - vaikštau į sporto klubus, bėgioju. Ypač į tai dėmesį kreipiu nuo to laiko, kai nebešoku. Esu prisiekęs kalnų slidinėjimo aistruolis. Dabar užsidegiau oro balionų aistra. Jį parengti skrydžiui - irgi reikia nemažos fizinės ištvermės.

- Kaip Jūsų sukurtas ir atliekamas dainas vertina Jūsų vaikai - visai kita hip hopo karta?

Stebiuosi, bet jie mano dainų klauso, vertina, išsako pastabas. Tai ir malonu, ir vertinga, nes vaikai į mano klasikinės dainos žanrą pasižiūri visai kitu kampu. Bet aš lieku ištikimas dainos žanrui. Ar ją atlikčiau vienas su gitara, ar su grupe, ar su orkestru, man svarbiausia melodija, jausmas, dramaturgija.

- Kaip Jūsų užimtumą toleruoja, matyt, retai vyrą ir tėvą matanti šeima.

Kažkada anksčiau man vaikai “užmetė”: “Vygi, Vygi, ar tu šiandien miegosi pas mus? Juk tu irgi gyveni pas mamą”.

- Tai kokia mediko kasdienybė, kurią Jūs kaitaliojate su menininko veikla.

Čia visada šalia mirtis, prie kurios negali įprasti. Čia visada daug džiaugsmingų, dramatiškų ir tragiškų reakcijų. Aš visuomet, tarsi pirmą kartą džiaugiuosi kiekvienu prabudusiu savo ligoniu. Tai ir yra prasmė, kurią stengiuosi sudėti į kūrybą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Ispanijoje įvykdyta dar viena ataka: nušauti penki teroristai, vilkėję mirtininkų liemenes sužeisti septyni žmonės (385)

Ispanijos pajūrio kurorte Kambrilse penktadienį paryčiais automobiliui „Audi“ įsirėžus į...

Atrakcijos Palangoje, kurios paįvairins poilsį prie jūros

Mėgstame sakyti – prie jūros per mažai pramogų arba tam reikia daug pinigų. Netiesa! Atrakcijų...

E. Jakilaitis: paskutinė mano laida, kurią rekomendavau pažiūrėti šeimai, buvo su R. Karbauskiu (71)

Trečius metus iš eilės DELFI vykdomame projekte „Lietuvos įtakingiausieji 2017“...

N. Vasiliauskaitė. Daugiau nei nužudymas, mažiau nei pergalė (9)

Įvykiai Virdžinijoje daugelyje reportažų pristatomi kaip smurtingosios ultradešinės susidūrimo...

Lėktuvnešio apsauga kelia abejonių: ant jo nutūpęs dronas liko nepagautas (68)

„HMS Queen Elizabeth“ lėktuvnešis – naujas, modernus ir didelis Jungtinės Karalystės...

Apklausa: konservatoriai jau lenkia valstiečius (345)

Opoziciniai konservatoriai pagal populiarumą aplenkė valdančiąją Lietuvos valstiečių ir...

Mirė Lietuvos futbolo federacijos komunikacijos vadovė V. Zizaitė (10)

Rugpjūčio 18-ą dieną po ilgos ir sunkios ligos mirė Lietuvos futbolo federacijos (LFF) ilgametė...

Papasakojo, kaip išsirinkti skaniausius vaisius ir daržoves (2)

8 iš 10 Lietuvos gyventojų vaisių ir daržovių kokybę vertina remdamiesi vien jų išvaizda....

Keisis atliekų tvarkymas: pokyčius pajus kiekvienas gyventojas (51)

Visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje, greitai augant vartojimui planuojama, kaip spręsti sparčiai...