"Kai apima apatija, bandau nors kelioms valandoms pabėgti. Sėdu į automobilį, nuvažiuoju prie Nemuno pažvejoti. Užmetęs meškerę leisdavau dienas vaikystėje, tačiau pasinėręs į muzikinę veiklą šį pomėgį primiršau. Gamtoje atsipalaiduoju, užmirštu nuolatinį bėgimą. Keliaudamas po Centrinę Ameriką supratau, kas yra tikros atostogos", - pasakojo atlikėjas Linas Adomaitis.
Linas Adomaitis Tailande
© Asmeninio archyvo nuotr.

Būdavo dienų, kai jis sėsdavo į kanoją ir plaukdavo į kitas salas tam, kad pasiliktų vienas su gamta: "Tiesą sakant, kelionės yra puikus metodas susidraugauti, susigyventi su muzika ir ją iš naujo atrasti".

- Daug keliaujate?

Dainuodamas bažnyčios jaunimo chore dar paauglystėje išmaišiau visą Europą. Vėliau sekė festivaliai. Įsimintiniausias buvo tarptautinis dainų festivalis “Voice of Asia-2003” Kazachstane, tuomet pamačiau neįtikėtino grožio kalnus.

Pastaruosius kelerius metus renkuosi netradicines atostogas. Su kuprine ant pečių bei kelionių vadovu “Lonely planet” lankausi ten, kur retai kada sutiksi turistų. Tokį keliavimo būdą pirmą kartą išbandžiau su bičiuliu Hokšila. Išnaršėme keisčiausias vietoves nuo Gvatemalos iki Panamos.

Kelionė mane taip sužavėjo, kad nusprendžiau vienas likti dar keturiasdešimčiai dienų. Grįžus draugai stebėjosi, iš kur tiek drąsos vienam keliauti po tokias tolimas ir nesaugias šalis. Tačiau niekada nesijausdavau vienišas. Su kitais keliautojais nuolatos rengdavome improvizuotus gatvės koncertus, pasinerdavome į avantiūras, plaukiojome po nežinomus vandenis, nakvojome ir po atviru dangumi - svarbiausia, džiaugėmės viskuo, kas mus supa.

- Ar pailsite per tokias keliones?

Būna visko. Tačiau grįžęs visuomet jaučiuosi pakylėtas, pasikrovęs. Šia energija dalinuosi su aplink mane esančiais žmonėmis: tėvais, broliu, savo mergaite. Kitąmet vasarį arba sausį planuoju nulėkti vėl pas draugus indėnus. Pasiilgau, reikia juos aplankyti ir pailsėti nuo miesto...

- Keliaujate kartu su drauge?

Taip. Šiemet kartu su Irma vykome į Tailandą. Įspūdinga šalis, o mažuose kaimeliuose bei provincijose laiką leisti daug smagiau nei didmiesčiuose ar turistų pamėgtose vietose. Pamatėme tikrąjį Tailandą - koks jų mentalitetas, pagarba žmogui. Labai sužavėjo šalies švara ir preciziškumas.

- Ar vykdamas į kelionę planuojate maršrutą?

Ne, viskas ekspromtu. Taip įdomiau. Pasiimi žemėlapį, išsirenki miestą ir važiuoji. Šiemet keliaudami į Tailandą žinojome, kad pusę kelionės skirsime pietinei daliai, pusę - šiaurinei. Ekspromtai neišvengiami, patyrėme daug nuotykių: pavyzdžiui, įpusėjus kelionei, skridome iš Pietų Tailando į šiaurinę šalies dalį - žinojome, kad leisimės Chang Rai oro uoste, o daugiau nieko.

Vietoje susipažinome su keliautojais iš Šveicarijos. Jie pasiūlė prisijungti. Taip kartu nukeliavome iki paties šiauriausio taško, kur susikerta Laosas, Mianmaras ir Tailandas. Praleidome įspūdingas keturias dienas, per kurias pamatėme tai, ko niekaip nebūtumėm suplanavę ir tokio maršruto nebūtų pasiūliusi jokia kelionių agentūra. Tuo keliavimas ekspromtu mane labiausiai žavi, kad viskas gali pasikeisti per valandą.

- Kuri aplankytų šalių virtuvė paliko didžiausią įspūdį?

Vienareikšmiškai - tailandietiška virtuvė. Ji man - didžiausias atradimas. Paimi meniu, kuriame du šimtai patiekalų ir prie kiekvieno paveikslėlis. Supranti, kad nori visų! Todėl rinkdamiesi patiekalus durdavome pirštu. Reikėjo priprasti prie ypač aštrių patiekalų.

Vieną naktį kartu su kitais keliautojais išsinuomojom didžiulį medinį laivą ir išplaukėm į jūrą gaudyti kalmarų. Laivo kapitonas denyje turėjo nedidelę virtuvėlę, kur ką tik iš vandens ištrauktus kalmarus patys kepėme, pagardindami juos įvairiausiais padažais. Tai buvo tikra egzotika. Kai pats žvejoji, pats savo rankom gamini, tuomet ir skonis visai kitas.

- Keliaujate po turistų mažai lankomas vietoves. Ar negalvojote muzikos keisti į kelionių gido profesiją?

Buvo tokių minčių. Tačiau tai tik pasvarstymai. Pamaniau, kad norėčiau turėti savo autorinę laidą apie keliones, parodyti lankomų šalių kitokį veidą, kurio nerastumėt jokiame kelionių vadove. Tai būtų laida apie mažose provincijose gyvenančius žmones, nes jie daug nuoširdesni, labiau rūpinasi savo kultūra bei tradicijomis. Didmiesčiuose žmonės būna prisitaikę prie visuotinio judesio, daugelis jų pamiršta praeitį ir semiasi kultūros iš svetimų šalių, ypač iš Vakarų.

- Tradicijos užima labai svarbią vietą Jūsų gyvenime?

Taip. Kai vesiu, stengsiuosi, kad šventėje nebūtų pamirštos mūsų senolių tradicijos. Labai gražu, kai žmonės tuokiasi bažnyčioje, važiuoja į tėvų namus išpirkti nuotakos, o jaunuosius pasitinka su duona ir druska. Tokie dalykai mane jaudina. 

Tačiau man labai apmaudu, kad šiais laikais žmonės susituokia ir po metų skiriasi. Kuriant šeimą svarbiausia yra meilė. Pavyzdžiui, viešėdamas pas savo draugus indėnus, likau sužavėtas jų šeimos samprata. Kunų gentis vaikus auklėja be riksmų, šie nejaučia jokio streso, nes jų tėvai yra laimingi. Beveik visose šeimose iki pat mirties tėvas su motina gyvena kartu, o skyrybas galima pavadinti itin retu reiškiniu. Šeimoje tėvai turi auginti ir auklėti vaikus kartu, tik tuomet vaikas užauga doru žmogumi. Tai, manau, yra šeimos pagrindas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Perspėja: šių specialistų Lietuvoje jau ieškoma masiškai (72)

Nors valdžios atstovai vis kartoja, kad mokytojų skaičius Lietuvoje turi mažėti, situaciją darbo...

Naujoji Mokesčių inspekcijos vadovė žada išieškoti daugiau mokesčių (60)

„Šuniui uodegą geriau iš karto nukirsti, negu kapoti kelis kartus“, – apie būsimas...

Apklausa: gyventojai abejoja dėl koalicijos ateities (9)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos koalicija su socialdemokratais Lietuvos...

Kas apsaugos mūsų darbo vietas? (1)

JAV ir Europos politikos lyderiai nerimauja dėl kokybiškų darbo vietų likimo. Ta proga jiems...

Orai: vasarišką kaitrą vėl vainikuos neramumai (2)

Antroje savaitės pusėje didžiojoje šalies dalyje orai bus karšti, tačiau jau pirmoje...

Pasiūlė, kaip susigrąžinti lietuvių Lenkijoje paliekamus milijonus (120)

Šį pavasarį Lenkijos centrinis statistikos biuras paskelbė, kad lietuviai apsipirkdami pas...

Po rekonstrukcijos atidaromas Vilniaus oro uostas

Ketvirtadienį Vilniaus oro uostas atnaujina savo veiklą po 35 dienas trukusios kilimo ir tūpimo...

„Real“ futbolininkai antrą kartą pranoko „Barceloną“ ir iškovojo Supertaurę

Ispanijos Supertaurės atsakomose rungtynėse Madrido „Santiago Bernabeu“ stadione vietos klubas...

Pakistanietis turi ką papasakoti apie gyvenimą Lietuvoje (2)

Į Lietuvą pakistanietis elektronikos inžinierius Muhammadas Rohanas atvyko patartas dėdės ir...

Lietuvio užfiksuoti vaizdai apie jo patirtis Šiaurės ir Pietų Korėjose užkariauja pasaulį: sunku sulaikyti ašaras (203)

Prieš metus DELFI publikuotas keliautojo Jokūbo Laukaičio sukurtas vaizdo reportažas apie...