Gretos sėkmės istorija: sporto klube palikti kilogramai atvėrė naujus kelius

 (9)
Gretai - 28 metai ir „Goodlife” sporto klubas yra pirmasis, į kurį ji įkėlė koją ir liko ilgam. Nors mokykloje labai nemėgo kūno kultūros pamokų ir nesuprato, kam apskritai reikia sportuoti, noras pajudėti ją aplankė studijų metu. Taip prasidėjo pilateso namuose pagal youtube instrukcijas etapas. Nepaisant to, Greta prisipažįsta, kad niekada gyvenime neturėjo konkretaus režimo ir sportinių tikslų.
© Goodlife photography

Tad kas atsitiko, kad ši moteris prieš metus pravėrė sporto klubo duris ir šiandien džiaugiasi sportiškais pokyčiais?

- Greta, tai kokie gi keliai atvedė tave į sporto klubą?

- Niekada nebuvau stora, bet per keletą metų pamažu ir visai nepastebimai priaugo tikrai nereikalingų riebaliukų. Kai pati atkreipiau į tai dėmesį, prie įprasto mano svorio jau buvau prisidėję 7 kg. Taip pat buvau silpna, vangi ir visada pavargusi. Reikėjo kilti nuo sofos ir kažką daryti, nes supratau, kad rituosi žemyn. Tad nuo 2015 metų sausio mėnesio sportuojame kartu su sužadėtiniu.

- Kodėl pradžiai pasirinkai grupines treniruotes?

- Pradėjusi lankyti sporto klubą labai bijojau treniruoklių salės. Sužadėtinis vis ragino pabandyti pasportuoti su svoriais ir treniruokliais, bet man tai kėlė didžiulį siaubą ir baimę. Nieko nežinojau, nemokėjau ir nesupratau, tad 3-4 pirmuosius mėnesius lankiau tik Zumbą ir Body Sculpt treniruotes.

- O kas privertė apsigalvoti ir kreiptis į asmeninę trenerę?

- Per pirmuosius mėnesius grupinėse treniruotėse aš numečiau kelis nereikalingus kilogramus bei užsiauginau norą išsigryninti tikslus ir siekti dar daugiau. Norėjau programos, pritaikytos būtent man. Todėl pirmiausiai užsirašiau testavimui pas trenerę Simoną Atutienę.

Šis sprendimas pasiteisino visu 100%. Simonos sudarytos programos dėka aš sėkmingai stiprinu savo silpnąsias vietas, turiu aiškius tikslus ir jų nuosekliai siekiu. Manau, kad sportas su treneriu, ypač pradedantiesiems, yra būtinybė, bent jau kol išmoksti viską atlikti taisyklingai ir nekenkiant sveikatai. O ką jau kalbėti apie savamokslį sportavimą ant treniruoklių… Kitas svarbus privalumas - tai psichologinis palaikymas. Man Simona yra daugiau nei trenerė, ji yra mano mentorė, angelas sargas, ji visada pataria, palaiko ir motyvuoja, kai labiausiai reikia.

- Kokie tikslai vedė pirmyn? Nuo ko pradėjai ir ką naujo atradai sporto salėje?

- Pagrindinis dalykas, kuris vedė ir veda mane pirmyn - tai noras kasdien būti stipresnei, nei vakar. O didžiausiu ir svarbiausiu atradimu sporto salėje mano tapo - svoriai. Simona gali paliudyti, kai pirmą kartą dariau pritūpimus ar mirties traukos pratimą su štanga, mano akys iš baimės pūtėsi su lig kiekvienu pratimu. Reikėjo laiko, kol rankos priprato išlaikyti svorius, buvo ir ašarų, ir nusivylimų. Salėje atradau ir savo stipriąją pusę - ryžtą ir užsispyrimą. Jei jau pradėjau, tai tikrai nesustosiu.

- Ką duoda individualios treniruotės?

- Individualios treniruotės mane užveda ant kelio savarankiškam sportui pagal programą, o Zumba, kurią taip pamėgau, suteikia nepakartojamos energijos.

Anksčiau sportuodavau kaip pakliūdavo, kartais 4-5 kartus per savaitę, o kartais nesportuodavau ir visą mėnesį ar du. Tik pradėjus sportuoti ir dabar, praėjus vieneriems metams, aš pagaliau suprantu, koks svarbus yra nuoseklumas ir pastovumas sporte. Anksčiau sportuodavau „bangomis” ir tai nedavė man jokios naudos, dabar laikausi režimo ir skirtumas yra tiesiog nepamatuojamas. Sportas tapo mano gyvenimo būdu, neįsivaizduoju, kad galėčiau sustoti.

- O kaip tvarkaisi su sunkumais? Kaip save motyvuoji nesustoti?

- Mano treniruočių programose yra bent keli pratimai, kuriuos labai sunkiai sekasi atlikti. Tais momentais stengiuosi tiesiog nesustoti ir šimtą kartų bandyti, kol pagaliau įveikiu tą pratimą, o ne jis mane. Sužadėtinis taip pat mane visada palaiko, o kai man trūksta motyvacijos primena, nuo ko pradėjau ir kiek jau pasiekiau.

- Kokie rezultatais labiausiai džiugina šiandien?

- Labiausiai džiaugiuosi, kad sportas tapo mano įpročiu ir gyvenimo būdu. Sportas formuoja ne tik mano kūną, bet ir asmenybę, o tai, manau, yra svarbiausia. Džiaugiuosi, kad esu energingesnė, mintys šviesesnės ir pozityvesnės. Gyvenimas su sportu tikrai yra geresnis! Ne veltui sporto klubas taip vadinasi, čia žmonės tikrai tampa laimingesni.

- Kas toliau? Kokie nauji tikslai laukia horizonte?

- Vieni tikslai keičia kitus, pradedant vienu pilnu prisitraukimu, lankstumo gerinimu iki noro karjerą pasukti sporto linkme.

Trenerės Simonos Atutienės komentaras

Metai sporto salėje Gretą pakeitė beveik neatpažįstamai: numesti 6 kg svorio, atsikratyta 8 proc. riebalų masės, sumažintos apimtys - beveik 10 cm liemens, 6 cm šlaunų, 4 cm rankų ir 2 cm blauzdų. Ir tai tik skaičiai, o dar didesni pokyčiai matosi vizualiai - stulbinamai pasikeitusi kūno kompozicija džiugina ne tik Gretą, bet ir mane.

Gretos tikslas sutvirtėti fiziškai taip pat pasiektas - tvirtos rankos leidžia be vargo atsispausti nuo lygiagrečių, stipri apatinė nugaros dalis, pagerėjęs lankstumas… Galima būtų dar vardinti, tačiau svarbiausia, Greta taip pamėgo sportą, kad ir pati svajoja mokyti kitus.

Šių rezultatų Greta pasiekė pati, reguliariai sportuodama savarankiškai pagal jai sudarytą programą bei lankydama grupines treniruotes. Tai tik įrodo, kad ne treneris, bet būtent jūs esate savo sėkmės kalvis. Aš, kaip trenerė, džiaugiuosi galėdama būti kelrodžiu.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Istorijos

Neįtikėtina: greitasis maistas egzistavo jau viduramžiais (8)

Įprasta galvoti, kad greitasis maistas – naujas išradimas, sugalvotas visur skubančių ir niekur nespėjančių, šiuolaikinio gyvenimo tempo prispaustų žmonių. Miesto žmonių, nuolat bėgančių iš namų į darbą ir atgalios. Vis dėlto dvidešimtasis amžius ir Amerika čia niekuo dėti, greitasis maistas egzistavo ir Viduramžiais, ir dar seniau, Senovės Romos laikais.

Pabėgėlių šeima susidraugavo su vieniša senole Valentina (55)

Nors retai tenka pabūti liudininke, kai žmonės skiria savo asmeninį laiką pabėgėliams, viena iš tokių retenybių nutiko Valentinos, 82-jų metų Pabradės gyventojos, namo kiemelyje.

Lietuviško peizažo brangakmeniai (1)

Šie metai Lietuvoje paskelbti piliakalnių metais. Vytauto Didžiojo universiteto docentas dr. Vytenis Almonaitis kviečia aplankyti bent vieną Lietuvos piliakalnį. Ne vienas jų mena Mindaugo valdymo laikus, bet iki šiol apaugęs krūmais ir virtęs šabakštynu laukia savojo atgimimo.

Pakliuvus į ligoninę rokeriui atsivėrė akys (16)

„Namuose buvau sukniubęs. Jau netgi prasidėjo alkoholinė epilepsija. Motina iškvietė greitąją pagalbą ir mane skubiai išvežė į ligoninę“, – atvirai kalba legendinės roko grupės „Poliarizuoti stiklai“ lyderis Šarūnas Mačiulis–Šaras (58), skendėjęs alkoholizmo liūne, bet jau devynerius metus nebegeriantis nė lašo.

M. Papinigis: filmuose niekada nevaidinu – aš toks esu (12)

„Aš netgi vaidinti nemoku, tiesiog šneku taip, kaip šneku“, – tikina aktorius ir televizijos laidų vedėjas Mindaugas Papinigis (33 m.), serialuose dažnai įkūnijantis „blogiukus“.