10 istorinių Naujojo pasaulio paslapčių

 (21)
Iki Kristumo Kolumbo pasaulis buvo padalytas į dvi dalis – ir geografine, ir kultūrine prasme. Mūsų planetą sudarė dvi skirtingos visatos, nė nenutuokiančios apie viena kitos egzistavimą. Senasis pasaulis, kurį sudarė Europa, Azija ir Afrika, buvo moderniosios civilizacijos lopšys.
10 istorinių Naujojo pasaulio paslapčių
© Shutterstock nuotr.

Tūkstančius metų tarp visų trijų jo žemynų vyko prekių, idėjų, technologijų ir žmonių mainai. Kita vertus, Naujasis pasaulis, nuo Senojo pasaulio atskirtas dviejų vandenynų (Atlanto ir Ramiojo), vystėsi izoliuotai, savo tempu ir savo sąlygomis, kurias apibrėžė natūrali aplinka, laukinė gama ir žmonių kultūra. Todėl iki šiol yra išlikę nemažai paslapčių ir pamirštų istorijos akimirkų, kurios dar tik bus atskleistos.

Kuo daugiau archeologai gilinasi į Naujojo pasaulio istoriją, tuo daugiau randa netikėtumų, kurie parodo, kad faktai, kuriais mes neabejojome, iš tiesų yra ir visada buvo klaidingi. Toptenz.net pateikia tik kelias istorines paslaptis apie Amerikos žemynus, kurių jūs tikriausiai nežinojote.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Istorijos

Gražiausių šio amžiaus moterų dvidešimtukas (36)

Šios moterys yra tokio žavingos, kad sunku nuo jų atitraukti akis.

Pamirštate, kur pasidėjote raktus? Tai rimtas signalas susirūpinti savo sveikata (27)

Patirdami stresą asmeniniame, socialiniame ir profesiniame gyvenime neretai pasijaučiame visiškai išsekę. Nors dažnai išsekimo jausmą stumiame į šalį gindamiesi nuovargiu, vis tik tokia būklė gali signalizuoti apie šį tą kur kas rimtesnio, galiausiai galinčio iš esmės pakenkti sveikatai. Štai svarbiausi išsekimo simptomai, padėsiantys tiksliau nustatyti būklę ir ją pagerinti.

Kurnėnų labdarys – pavyzdys lietuviams

Kurnėnų mokyklos statybą finansavusio Lauryno Radziukyno atminimas įamžintas nuoširdžiu „ačiū“. Giminės, draugai ir visi, kuriems Kurnėnų mokyklos ir L. Radziukyno vardas kelia tik šilčiausius prisiminus, praėjusio penktadienio popietę rinkosi į renginį, skirtą mokyklos 80-mečiui paminėti ir 50-osioms jos įkūrėjo L.R. mirtiems metinėms atminti, sakoma Alytaus rajono savivaldybės pranešime spaudai.

D. Ibelhauptaitė: Lietuvoje labai daug nugvešusių lyderių (134)

Nuolat kupina idėjų režisierė Dalia Ibelhauptaitė energingai griebiasi įvairiausių projektų ir teigia, kad visada tiki tuo, ką daro. „Užsitarnavau daryti tik tai, ką aš noriu. Profesiniame gyvenime pasiekiau tokį lygį, kad jeigu kažkuo netikiu arba jeigu kažkas kūrybiškai nevyksta taip, kaip noriu, aš galiu išeiti iki finalo likus kad ir penkioms minutėms“, – kalba D. Ibelhauptaitė, laiko interviu suradusi tik vėlyvą vakarą.

Stilinga 86 m. nuotaka – taip, ji ką tik ištekėjo (34)

86 m. amžiaus jau anūkų turinti Millie Taylor-Morrison tapo švytinčia nuotaka. Praėjusį sekmadienį socialiniame tinklalapyje keliavo savo pačios kurtą vestuvinę suknelę vilkinčios nuotakos Millie nuotrauka. Daugybė žmonių gyrė jos grožį ir stiliaus pojūtį.