Istorijos

Tik paprašiau, ir Fortūna davė viską - ir svajonių darbą, ir puikų vyrą (12)

2017 kovo mėn. 27 d. 17:16
Tik paprašiau, ir Fortūna davė viską - ir svajonių darbą, ir puikų vyrą
Shutterstock
Šis rašinys yra atsiųstas konkursui „Fortūna man šypsosi“. Kviečiame dalyvauti ir jus!

Stelmužės ąžuolas pateko tarp 13 gražiausių Europos medžių (9)

2017 kovo mėn. 24 d. 16:13
Stelmužės ąžuolas pateko tarp 13 gražiausių Europos medžių
V. Kukonenkos nuotr.
Europos Parlamente šią savaitę vyko kasmetiniais tapę Europos medžio apdovanojimai, rašoma pranešime spaudai. Už patikusį Europos medį buvo galima balsuoti visą vasario mėnesį, o konkurse pirmą kartą dalyvavo 13-ą vietą užėmęs ir Lietuvos Stelmužės ąžuolas.

Arūnas Sakalauskas: esame priklausomi vienas nuo kito (29)

2017 kovo mėn. 25 d. 00:00
Arūnas Sakalauskas: esame priklausomi vienas nuo kito
Monika Požerskytė
Jis dėkoja jai už milžinišką kantrybę, ji jam – už pasaulių susidūrimą. Balandžio mėnesio žurnalo „Moteris“ viršelio veidai aktoriai Jolanta Dapkūnaitė (51 m.) ir Arūnas Sakalauskas (55 m.) per 25-erius bendro gyvenimo metus patyrė rojaus, pragaro ir skaistyklos būsenų – visa, kuo apdovanoja ir baudžia meilė. „Per tiek metų atsirado priklausomybė – viena nepavojingiausių“, – sako A. Sakalauskas žurnalistei Virginijai Majorovienei.

Islandijos kalnai prisijaukino lietuvį (4)

2017 kovo mėn. 26 d. 00:00
Islandijos kalnai prisijaukino lietuvį
Asmeninio albumo nuotr.
Jau keletą metų Linas Kumpaitis savo darboviete laiko Islandijos kalnus, nors ten jis jaučiasi labiau namuose nei darbe. Vilniečio nedrąsiu ar neryžtingu niekaip nepavadinsi: vieną dieną jis tiesiog apsisprendė ir paliko, kaip pats sako, „teisingo žmogaus“ gyvenimą, išvyko laimės ieškoti svetur.

Nežinomos Vilniaus istorijos: neištikimos žmonos ir „Šanchajus“ be vandentiekio (23)

2017 kovo mėn. 25 d. 12:37
Nežinomos Vilniaus istorijos: neištikimos žmonos ir „Šanchajus“ be vandentiekio
Kęstutis Pleita
Ar žinote, kodėl Vokiečių gatvė Vilniuje gavo tokį pavadinimą? Ar žinote, kad vos už kelių žingsnių nuo jos dar prieš kelis dešimtmečius stovėjo didžiulė sinagoga? Ar galėtumėte pasakyti, kaip vadinasi Vilniaus arkikatedra?

Indijoje padirbėjusi lietuvė namo nebenori – įkūrė čia kelionių agentūrą ir mėgaujasi atradimais (11)

2017 kovo mėn. 26 d. 20:59
Indijoje padirbėjusi lietuvė namo nebenori – įkūrė čia kelionių agentūrą ir mėgaujasi atradimais
Asmeninio albumo nuotr.
Magistrantūros studijos Prancūzijoje, ekologinio turizmo ir teritorijų plėtros projektai Vakarų Afrikoje, darbas logistikos įmonėje Europoje ir galiausiai - rinkodaros ir pardavimų patirtis Indijoje. Visi šie keliai, Šarūnę Baubaitę atvedę į Indiją, čia kol kas ir sustojo - moteris Naujajame Delyje įkūrė turizmo įmonę ir jaučiasi neapsakomai laiminga. Kodėl Indija? „Nes Indijos atmosfera leidžia jaustis laisvam, spalvingi žmonės supa su džiaugsmu akyse ir svarbiausia - kiekviena nauja diena yra išskirtinė“,- šypsodamasi taria jau septintus metus čia gyvenanti Šarūnė.

Renginių vedėjas papasakojo, kaip linksminasi lietuviai – ypač išsiskiria darbo vakarėliai (21)

2017 kovo mėn. 24 d. 21:18
Andrius Pieslikas (kairėje)
Asmeninio albumo nuotr.
Andrius Pieslikas su malonumu pasakojo apie besikeičiančias lietuvių vestuvių tradicijas, kuriozus, kurie atsitinka vedant renginius, o pokalbiui įsibėgėjus jis nustebino išsitraukdamas „Lego“ kaladėles ir paraginęs mane sukonstruoti ančiuką.

Milana Jašinskytė atskleidė, kas jai padeda įžvelgti laimę kasdienybėje (1)

2017 kovo mėn. 22 d. 10:08
Milana Jašinskytė-Pankevičienė
DELFI / Valdas Kopūstas
Pastaruoju metu galima pastebėti, kad žmonės vis dažniau dalijasi apie vieną, gana paprastą, tačiau mažai kam žinomą įprotį, kuriam neabejingos ir įžymios Lietuvos moterys. Tai – dėkingumo įprotis, apie kurį kalba tiek sėkmingiausi pasaulio verslininkai, tiek įžymybės. Nieko nuostabaus, kad jis tampa žinomas ir Lietuvoje, sakoma pranešime spaudai.

S. Mykolaitytė: kuo daugiau darai, tuo daugiau suspėji (4)

2017 kovo mėn. 22 d. 00:00
Puikiomis kūno linijomis ir išvaizda pasigirti galinti manekenė Solveiga Mykolaitytė (31 m.) pripažįsta, jog norint gražiai atrodyti, reikia įdėti nemažai darbo. Todėl Solveigą galima dažnai sutikti ir sporto salėje. Šiuo metu nauja jos aistra – „CrossFit“ treniruotės.

Studentiškas gyvenimas su anglais arba treji nešvariausi gyvenimo metai (64)

2017 kovo mėn. 23 d. 00:00
Studentiškas gyvenimas su anglais arba treji nešvariausi gyvenimo metai
Shutterstock
Myliu šią šalį ir jos žmones dėl daugybės įvairiausių priežasčių. Neigiami prisiminimai užplūsta tik galvojant apie tą siaubingą, visur tvyrančią, nepažabojamą netvarką.

Lietuviškoje Ukrainoje pasidairius

2017 kovo mėn. 21 d. 14:30
D. Januta su Ukrainos lietuviais
Leidykla "Aukso žuvys"
Donatas Januta – JAV lietuvis, advokatas, istorijos tyrinėtojas, knygos „Lietuviški takai“ autorius. Savo straipsniuose D. Januta žvelgia į pasaulio lietuvių gyvenimus, pateikia savo nuomonę apie praeities ir šiandienos įvykius, primena apie žymių lietuvių likimus. Autorius keliaudamas ieško lietuviško paveldo visame pasaulyje, paseka lietuvių pėdsakus ir gyvenimą Baltarusijoje, Lenkijoje, Kaliningrade, Latvijoje, Ukrainoje ir tai aprašo.

Kokias paslaptis išsiaiškino juvelyras, užsibrėžęs atkurti LDK valdovų žiedus? (3)

2017 kovo mėn. 21 d. 12:06
Kokias paslaptis išsiaiškino juvelyras, užsibrėžęs atkurti LDK valdovų žiedus?
Stopkadras / LRT
Ar žinojote, kad Renesanso juvelyrikos meistrai metalui šlifuoti naudojo pemzą, kokia šiais laikais šveičiame kulnus? O kad metalo tarpai taptų blizgūs, juos šveisdavo siūlu, apteptu iš sutrintos žemės pagaminta pasta?

Turkų prozininkė Elif Shafak: mus gelbsti istorijos, tiesiančios empatijos tiltus (3)

2017 kovo mėn. 21 d. 11:06
Turkų prozininkė Elif Shafak: mus gelbsti istorijos, tiesiančios empatijos tiltus
Asmeninio albumo nuotr.
Elif Shafak – rašytoja, kurios knygos daugeliui tebėra neatrastas lobis. Įžengti į šios turkų rašytojos kūrybą – tarsi įlįsti į drabužių spintą ir atsidurti daugiakultūriniame nuostabių gyvenimų ir pasakiškų istorijų pasaulyje.

Ar žinote, kodėl išpopuliarėjo mėtiniai saldainiai (1)

2017 kovo mėn. 20 d. 09:53
Ar žinote, kodėl išpopuliarėjo mėtiniai saldainiai
Shutterstock
Tam, kad pagerintų burnos kvapą, senovės egiptiečiai po liežuviu dėdavo gabalėlį virto medaus ir cinamono mišinio, o romėnai kramtydavo krapus. Kiek vėliau, valdant karalienei Viktorijai, vyrai tikraisiais burnos kvepalais laikė saldymedžio šakeles.

Dykumos mokslo šventovėje dirbantis lietuvis: jaučiuosi lyg auksiniame narvelyje (111)

2017 kovo mėn. 19 d. 10:49
Mindaugas Kirkus
Asmeninis archyvas
„Visą laiką jaučiuosi lyg atostogaučiau: puikus oras, šilta jūra, paplūdimiai šalia, tik kartais reikia padirbti“, – juokiasi 33 metų Mindaugas Kirkus, jau porą metų gyvenantis Saudo Arabijoje. Į prieš septynerius metus dykumoje pastatytą moderniausią universitetą buvo kviečiami dirbti geriausi mokslininkai iš viso pasaulio. Vienas jų – chemikas M. Kirkus.

50 kalbų suprantantis poliglotas: anglų kalba yra per daug paini tautų dialogui (26)

2017 kovo mėn. 17 d. 10:08
Claude Hagége
Jonas Petronis
Kasmet kovo mėnesį minint Tarptautinės Frankofonijos organizacijos (pranc. OIF) įkūrimo metines, viso pasaulio prancūzakalbės šalys kviečia į kultūrinį, politinį, kalbinį dialogą pačiomis aktualiausiomis šiuolaikinį globalų pasaulį dominančiomis temomis.

S. Paltanavičius: kiekvieną pavasarį mes išgyvename savotišką būseną (3)

2017 kovo mėn. 16 d. 11:28
Lietuvoje – pavasaris. Jūs gal kraipote galvas ir nenorite su tuo sutikti? Tačiau kaip dar gali vadintis metas po kovo vidurio, kai grįžta paukščiai, teka medžių sula ir brinksta pumpurai? Žinoma, visai paprasta matyti mūsų veidus ir rasti atsakymą, kodėl mes nepatenkinti.

Į Egiptą dirbti iškeliavęs lietuvis: čia daug sunkiai suvokiamų dalykų (9)

2017 kovo mėn. 16 d. 20:56
Edgaras Martinėlis
Asmeninio albumo nuotr.
„Aš tokiose sąlygose, šortuose, bepučiant vėjui iš vandens tik ką išlipęs“, – kompiuterio ekrane man šypsosi vyras išmargintu veidu, o fone – Egipto paplūdimys. Kelis ateinančius mėnesius čia yra Edgaro Martinėlio biuras, iš kurio jis dirba.

Moters istorija: iki tol man tik atrodė, jog man sekasi (2)

2017 kovo mėn. 16 d. 09:36
Ši istorija atsiųsta konkursui „Fortūna man šypsosi“. Dėkojame Anai ir laukiame jūsų pasakojimų.

Kaune prekiaujantis italas apie turgų Lietuvoje ir Italijoje: didžiausias skirtumas – kainos (51)

2017 kovo mėn. 15 d. 12:59
Kaune prekiaujantis italas apie turgų Lietuvoje ir Italijoje: didžiausias skirtumas – kainos
Shutterstock
Italą Luciano galima sutikti už prekystalio Centriniame Kauno turguje prekiaujantį vaisiais ir daržovėmis. Prieš porą metų kartu su savo žmona Vaida iš Italijos į Kauną gyventi atvykęs paslaugus užsienietis greitai užkariavo daugelio pirkėjų simpatijas.

Emigrantė: man nepatiko, kad mokykloje mano vaikai buvo lyginami su kitais (36)

2017 kovo mėn. 15 d. 16:27
Birutė Jakučionytė
Asmeninis archyvas
Šios savaitės „Tiesos“ heroję Birutę Jakučionytę būtų galima pristatyti kaip pavyzdį tiems, kurių kasdienybę riboja darbo valandos, atstumai, gyvenamoji vieta ar kiti susigalvoti arba realūs kliuviniai. Nuveikti gyvenime galime kur kas daugiau, nei įsivaizduojame.

Ieškantiems neįprastos profesijos – ledų gamybos studijos Italijoje

2017 kovo mėn. 15 d. 09:52
Italija nuo seno garsėja kaip skaniausių ledų gamintoja. Vargu ar kas nors dar yra negirdėjęs itališko žodžio „gelato“. Bolonijos universitete galima studijuoti ledų gamybos specialybę.

Įdomybės iš viso pasaulio: Vokietijos himno mįslė ir lietuvis su deimantais

2017 kovo mėn. 13 d. 09:33
Hubertas Cecilis Boothas, lankydamasis Londono naujųjų technologijų parodoje, pirmą kartą išvydo mašiną, supučiančią dulkes į rinktuvą. Išradimo autoriaus pasiteiravęs, ar nebūtų patogiau dulkes ne pūsti, o siurbti į rinktuvą, išgirdo, kad toks įrenginys paprasčiausiai neįmanomas.

S. Paltanavičius: paupiuose ėmė darbuotis neįprasti medkirčiai (2)

2017 kovo mėn. 13 d. 09:23
Lietuvoje pavasaris ir dar – Nepriklausomybės atkūrimo diena. Šiandien galime sakyti drąsiai – mums niekas nieko nedavė, mes viską sukūrėme patys. Tačiau kūryba – niekada nesibaigiantis ir nenutrūkstantis procesas. Kad pamatytume jos rezultatus, turime ilgai plušėti, aukoti savo laiką.

Išmokę keliauti neišlaidaujant lietuviai džiaugiasi naujais atradimais (23)

2017 kovo mėn. 11 d. 22:07
Nežinau, ar atsitiktinumas, ar likimo ženklas, bet mano stalčiuje vis dar saugiai padėtas atvirukas iš Portugalijos, kurį praėjusios vasaros pabaigoje gavau iš Jolantos ir Daliaus. Tiesa, visai atsitiktinai, laimėjus buvauten.lt „Facebook“ profilyje skelbtame konkurse.

Darbo vietą sau susikūrė būdama visai jauna: dariau tai, kas man patiko (22)

2017 kovo mėn. 13 d. 21:28
Klausant verslininkės Liucinos Rimgailės pasakojimo atrodo, kad ji paroje turi daugiau nei 24 valandas, nes spėja suktis ir planuodama renginius, ir prižiūrėdama kepyklėlę, o pradžioje, užsiimdama šiomis veiklomis, dar ir studijavo magistrą.

A. Kaluginas: Mylėkite gyvenimą, o ne save, tada gyvenimas pamils Jus (13)

2017 kovo mėn. 9 d. 11:59
A. Kaluginas: Mylėkite gyvenimą, o ne save, tada gyvenimas pamils Jus
Asmeninio archyvo nuotr.
Gyvenimas yra neatsiejamas nuo pokyčių – vieni jų mus ištinka, kitus pasirenkame patys. Tačiau populiarus psichologas, pokyčių ir streso valdymo konsultantas Andrius Kaluginas teigia, jog tik išmokus juos priimti ir suvaldyti, žmogus gali sėkmingai judėti pirmyn.

Septynmetė iš Sirijos parašė atvirą laišką apie matytą siaubą (8)

2017 kovo mėn. 7 d. 16:40
Bana Alabed
Facebook
Septynerių metų amžiaus mergaitė iš Sirijos Bana Alabed, išgarsėjusi visame pasaulyje iš Alepo siunčiamomis žinutėmis savo socialinio tinklo „Twitter“ paskiroje, parašė atvirą laišką Jungtinės Karalystės ministrei pirmininkei Theresai May.

Iki šiol pamena juodas dienas Palangoje: iš alkio net teko valgyti maisto likučius kavinėje (127)

2017 kovo mėn. 8 d. 21:22
Žilvinas Butkevičius
Asmeninio albumo nuotr.
Nuo maisto likučių valgymo iš kliento paliktos lėkštės iki sėkmingo verslo ir svajonių gyvenimo – tokį kelią nuėjo jaunas vyras Žilvinas Butkevičius.

Sunku patikėti: tikina, kad moteris pagimdė 69 vaikus (5)

2017 kovo mėn. 6 d. 16:13
Mirė vaisingiausia pasaulio moterimi laikyta palestinietė. Jai buvo 40 metų, moteris yra pagimdžiusi 69 vaikus.