Istorijos

I. Stasiulytė: jei pavyks atsikratyti mokytojos vaidmens, bus didžiulis pasiekimas (44)

2017 vasario mėn. 25 d. 00:00
I. Stasiulytė: jei pavyks atsikratyti mokytojos vaidmens, bus didžiulis pasiekimas
MOTERIS
Aktorei Inetai Stasiulytei (36 m.) vaidmenų netrūksta – ją galime išvysti kone visose lietuvių komedijose, serialuose, teatro scenoje, ji kuria meistriškas parodijas televizijos laidose. Aktorė sako, kad visi vaidmenys jai mieli ir brangūs. Atsikratyti norėtų tik vieno – mokytojos. Tiesa, ne scenoje, o gyvenime.

XIX a. Lietuvos pirklių prekės: apie tokias sovietmečiu žmonės net nežinojo (4)

2017 vasario mėn. 24 d. 15:20
Lietuvos pirkliai neprilygo nei Rothschildams, nei Rockefelleriams, tačiau du stambūs Lietuvos bankininkai skaičiavo milijoninį pelną, kuris šiuo metu prilygtų milijardams, LRT RADIJUI sako istorikė Aelita Ambrulevičiūtė, besidominti XIX a. Vilniaus pirkliais.

Į Lietuvą grįžusi šokėja Kamilla Lil'K: niekada nereikia pamiršti to kelio, kurį pasirinkai (4)

2017 vasario mėn. 23 d. 10:43
Į Lietuvą grįžusi šokėja Kamilla Lil'K: niekada nereikia pamiršti to kelio, kurį pasirinkai
Asmeninio albumo nuotr.
Ne vienas iš mūsų turime svajonę, tačiau neretai, kai ateina laikas apsispręsti – jos siekti ar ne, dažniausiai pasirenkame lengviausią kelią. Pasiteisinimai būna įvairiausi – nepakankamas uždarbis, nestabilus rinkos poreikis, bet dažniausiai – tiesiog baimė. Tačiau šokėja Kamilla Lil'K būdama 16 metų galutinai pajuto – ji gyvenime nori tik šokti ir sėdusi į lėktuvą, pakreipė savo gyvenimą visai kita linkme.

5 priežastys, dėl kurių šiemet verta apsilankyti knygų mugėje (5)

2017 vasario mėn. 23 d. 10:23
5 priežastys, dėl kurių šiemet verta apsilankyti knygų mugėje
Shutterstock
Šiemet, 18-oje tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje, skaitytojų laukia netikėti atradimai ir ilgai laukti kūriniai. Tačiau leidykla „Alma littera“ kviečia atkreipti dėmesį į 5 priežastis, dėl kurių šiemet tikrai neverta praleisti visus metus lauktos šventės, šiais metais vyksiančios vasario 23-26 d. parodų rūmuose „Litexpo“.

Siūlo pamatyti kitokį Vilnių: kai kurie sovietmečio rajonai geresni už šiandieninius (79)

2017 vasario mėn. 23 d. 16:04
„Vilnius tikrai yra labai gera vieta gyventi, džiaugiuosi, kad gimiau, augau ir dar esu čia“, – sako „šiltą“ vietą banke palikęs ir nemokamas ekskursijas po Lietuvos sostinę pradėjęs organizuoti Albertas Kazlauskas.

Penkiakovininkas E. Krungolcas: motyvacijos semiuosi knygose

2017 vasario mėn. 21 d. 14:37
Penkiakovininkas E. Krungolcas: motyvacijos semiuosi knygose
Vytautas Dranginis
Tinkamas nusiteikimas ir motyvacija sportininkui neretai yra ne mažiau svarbu už fizinį pasirengimą. Tuo įsitikinęs olimpietis, penkiakovininkas Edvinas Krungolcas.

Naujas garsiosios turkės Elif Shafak romanas – spalvingas tarsi rytietiškas kilimas

2017 vasario mėn. 21 d. 13:48
„Mečetė sultono dukteriai“ – užburiantis pasakojimas apie XVI a. Stambulą, tuometinį civilizacijos centrą, ir iš Indijos su neregėta dovana sultonui atvykusį berniuką. Jis visiškai vienas svetimoje šalyje, neturi nieko, išskyrus tą, kurį atgabeno, – Čhotą, retą baltą dramblį, skirtą rūmų žvėrynui.

„Nieko rimto“: nuo dirbtuvėlių mažiesiems iki meno albumo pristatymo (2)

2017 vasario mėn. 21 d. 10:03
„Nieko rimto“: nuo dirbtuvėlių mažiesiems iki meno albumo pristatymo
Asmeninis archyvas
Leidykla „Nieko rimto“ kviečia visus literatūros mylėtojus atvykti į kasmetinę Vilniaus knygų mugę vasario 23–26 dienomis „Litexpo“ parodų rūmuose. Joje su lankytojais sveikinsis mylimiausi rašytojai ir iliustruotojai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Mugės dalyviai galės įsitraukti į smagius užsiėmimus, pokalbius ir namo parsivežti ne tik knygų, bet ir malonių įspūdžių ir įkvėpimo.

„Aukso žuvys“: asmenybių biografijos, avangardas, nuotykiai turguje ir lietuvių mitinės būtybės

2017 vasario mėn. 21 d. 09:37
Vasario 23–26 dienomis parodų centre „Litexpo“ vyksiančioje Vilniaus knygų mugėje leidykla „Aukso žuvys“ pristatys šešias naujas knygas: papasakos dar niekur negirdėtą Halės turgaus istoriją, atskleis viešosios intelektualės Irenos Veisaitės, kuri išgyveno holokaustą, biografijos detales, pristatys iš JAV atvykusį avangardistą režisierių Kęstutį Naką, diskutuos apie šių dienų Rusijos politiką, kvies į pop up knygos pristatymą be vietos ir laiko ir su lietuvių mitinėmis būtybėmis supažindins vaikus.

A. Cicėnaitės istorinė saga: šimtmetį trunkanti keturių kartų moterų istorija

2017 vasario mėn. 21 d. 09:16
„Tai istorija apie moteris, kurios savo bendryste atspindi daugybės bevardžių praėjusio šimtmečio moterų gyvenimus. Manau, kad aš jų nekūriau, veikiau jos pačios atėjo papasakoti savo istorijos“, – taip savo naujausią romaną „Tylos istorija“ pristato rašytoja Akvilina Cicėnaitė.

Aktorė I. Stonkuvienė: nemėgstu „konvejerinio“ grožio ar įvaizdžio (4)

2017 vasario mėn. 26 d. 00:00
Indrė Stonkuvienė
DELFI (M.Meškės nuotr.)
Du vaikus auginanti laidų vedėja bei aktorė Indrė Stonkuvienė (30 m.) kurį laiką buvo pasitraukusi iš pramogų pasaulio. Tačiau šiandien ji vėl nestokoja dėmesio.

Vilniaus knygų mugėje – žinios apie laukinius augalus tradicinėje mityboje ir kadriliniai šokiai

2017 vasario mėn. 20 d. 11:39
Jau šią savaitę prasidėsiančioje Vilniaus knygų mugėje Lietuvos nacionalinis kultūros centras pristatys du naujus leidinius: etnologės Nijolės Marcinkevičienės knygą „Iš lauko – į namus. Laukiniai augalai tradicinėje mityboje“ ir DVD rinkinį „Kadriliniai šokiai“, kuriame nugulė bemaž šimtas kadrilių, jonkelių, šeinų, anglėzų ir šocų.

Vilniaus knygų mugė - jau pasaulinių bestselerių puslapiuose ir leidybos profesionalų akiratyje

2017 vasario mėn. 20 d. 11:33
Apie Lietuvą daugiau nei dešimčia skirtingų užsienio kalbų jau gali perskaityti knygų mylėtojai visame pasaulyje. Dar daugiau, jie gali sužinoti, kad čia vyksta Vilniaus knygų mugė, į kurią susirenka tūkstančiai literatūros mylėtojų, o tarp jų – itin daug jaunimo ir studentijos.

S. Paltanavičius: balsų ir garsų gamtoje yra ir bus vis daugiau

2017 vasario mėn. 20 d. 10:22
Lietuvoje – jau antroji vasario pusė. Atrodo, kad diena tapo tokia ilga, kad jos šviesos pakanka pavasario nuotaikai kurti. Net jei nėra saulės, po šaltesnių orų stojęs švelnesnis žiemos galo metas yra pats savaime šviesus ir mielas. Mes jau žinome, kad vasariui liko dešimt dienų, todėl žiemos tęsinio iš jų nesitikime.

Ar žinote, kaip buvo išrasti lipnieji lapeliai? (2)

2017 vasario mėn. 18 d. 19:37
Lipnūs kvadratiniai lapeliai, be kurių savo kasdienybę sunkiai įsivaizduoja dauguma biuruose dirbančių žmonių, buvo išrasti prieš beveik 40 metų. Jų sumanytojas Arthuras Fry, laisvalaikiu dainavęs bažnyčios chore, nuolat vargo ieškodamas, kaip greitai atsiversti reikiamą giesmyno puslapį. Įprasti skirtukai išslysdavo, o sąvaržėlės ir kitos smulkmenos, įkištos tarp popieriaus lapų, gadino knygą.

Meno kūrinio istorija: nacių pagrobtas paveikslas po pusšimčio metų nustebino paveldėtojus (27)

2017 vasario mėn. 17 d. 11:54
Žydų kilmės meno kolekcininkė Hedwiga Ullmann buvo priversta parduoti vokiečių dailininko Hanso Thomoso litografiją „Pavasaris kalnuose“, kai bijodama nacių persekiojimo 1938 m. išvyko iš šalies.

12 metų emigracijoje praleidusi lietuvė: Anglijoje yra dvi Lietuvos (96)

2017 vasario mėn. 20 d. 13:53
Viktorija Folk
Asmeninis archyvas
12 metų emigracijoje praleidusi Viktorija Folk susikūrė pavydėtiną karjerą, įsuko nuosavą verslą, tačiau laimės Anglijoje nerado ir šiandien gyvenimu mėgaujasi siekdama sukurti geresnę Lietuvą.

Knygų mugėje - kunigo staigmenos, daktaro vaidinimas ir gidės meilės stotelės

2017 vasario mėn. 14 d. 16:41
Savaitė beliko iki didžiausios skaitytojų ir leidėjų šventės – Vilniaus knygų mugės, kuri šiemet vyks vasario 23-26 dienomis Litexpo koncertų ir kongresų rūmuose. Šiemet mugės lozungas „Lietuviški ženklai pasaulyje“ – tad aiškinsimės, kur ir kokių ženklų, žymių, pėdsakų paliekame.

Ar žinote šv. Valentino dienos istoriją? (9)

2017 vasario mėn. 14 d. 15:39
Ar žinote šv. Valentino dienos istoriją?
Vida Press nuotr.
Šv. Valentino diena minima vasario 14-ąją. Šią dieną žmonės savo mylimiesiems bei kitiems artimiesiems parodo, kaip juos brangina ir vertina, dažniausiai dovanodami gėles, dovanas bei siųsdami atvirukus ar romantiškas žinutes.

Paauglystėje milijoną laimėjusi mergina teigia, kad pinigai jos gyvenimą sugadino (46)

2017 vasario mėn. 15 d. 00:00
Jauniausia Jungtinės Karalystės (JK) loterijos „EuroMillions“ laimėtoja organizacijos vadovus ketina paduoti į teismą dėl neapdairumo.

Ugniagesiai kaltina filmą „50 pilkų atspalvių“ dėl padidėjusio iškvietimų skaičiaus (3)

2017 vasario mėn. 14 d. 12:23
Jungtinės Karalystės priešgaisrinės pagalbos tarnybos darbuotojai dėl padidėjusio su sekso žaidimais susijusių iškvietimų skaičiaus kaltina erotinį filmą „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“.

G. Martirosianaitė: mama man – pavyzdys, kokia turi būti moteris (26)

2017 vasario mėn. 17 d. 00:00
Radijo ir televizijos laidų vedėja, konkurso „Mis Lietuva 2008“ nugalėtoja Gabrielė Martirosianaitė (25 m.) tikina nesureikšminanti gražuolės titulo. „Kai augau, mama man buvo geriausias pavyzdys, kokia turi būti moteris. Kaip ji turi rūpintis savo sveikata ir išvaizda, mylėti savo vyrą, vaikus bei siekti karjeros“, – sako armėniško kraujo turinti mergina.

Šiltnamyje įsikūręs vyras nepaiso visuomenės normų: gyvenu kaip noriu (213)

2017 vasario mėn. 16 d. 12:50
Kęstutis Laukys
Asmeninis archyvas
„Gyvenu kaip noriu“, – sako 68 metų Marijampolės savivaldybės Pabuktės kaime gyvenantis Kęstutis Laukys, nepaisantis visuomenėje priimtų normų, stereotipų, pats kuriantis savo gyvenimą.

S. Paltanavičius: ar šiemet pavasaris nebus vėlesnis?

2017 vasario mėn. 13 d. 10:35
S. Paltanavičius: ar šiemet pavasaris nebus vėlesnis?
V.Paškevičiaus nuotr.
Lietuvoje jau vasario vidurys. Visa savaitė buvo labai žiemiška, dar sykį patyrėme, kas yra šaltis, matėme, nors ir nedaug, balto naujo sniegelio. Tik pūgos, kuri būtų tikusi vasariui, nebuvo.

Karaliai su karūnom, bet… be pavardžių?

2017 vasario mėn. 16 d. 00:00
Karaliai su karūnom, bet… be pavardžių?
Info ekspresas
Pavardės susiformavo viduramžiais ir jų formavimasis skirtingose šalyse skyrėsi: jos atsirado iš vietovių pavadinimų, tėvų vardų, profesijų ar net asmens savybių. Karališkosios šeimos nariams, turintiems titulą, pavardė nėra būtina. Jie gali būti vadinami pagal namų, rūmų pavadinimą arba pavarde, bet tai nėra vienas ir tas pats. Dažniausiai pavarde jie nesinaudoja.

Metė darbą ir neatsidžiaugia: tai – ne planas, tai – gyvenimo svajonė (75)

2017 vasario mėn. 12 d. 21:04
Metė darbą ir neatsidžiaugia: tai – ne planas, tai – gyvenimo svajonė
Viktorija Pukinskaitė
34-erių vilnietė Viktorija Pukinskaitė ryžosi gyvenimo pokyčiams – atsisakė gerai apmokamo darbo ir aštuonis mėnesius keliavo po Aziją. Norėtų aplankyti šimtą šalių. „Tai nėra konkretus planas, kurį būtinai turiu įgyvendinti per numatytą laikotarpį. Tai gyvenimo svajonė. Kartais pats geriausias planas – neplanuoti“, – sako Viktorija.

Keisčiausios priežastys, kodėl žmonės ką nors kolekcionuoja (4)

2017 vasario mėn. 10 d. 12:17
Tikriausiai nemaža dalis žemės gyventojų vienu ar kitu savo gyvenimo etapu ką nors kolekcionavo. Vaikystėje – kramtomosios gumos popierėlius, įžymybių korteles ar plakatus. Vėliau, jau suaugus – senovines knygas, valiutą ar paveikslus. Vis dėlto, kolekcionierius neskuba išparduoti savo vertingos kolekcijos, nors žino, jog gali susižerti nemenką pinigų sumą.

Karštos knygų mugės naujienos: geriausia, ką galite surasti (2)

2017 vasario mėn. 10 d. 10:32
Kasmet Vilniaus knygų mugei ruošiamasi itin rimtai, jos metu pristatomos naujausios ir geriausios knygos. Tačiau tarp knygų gausos lengva pasimesti, o išsirinkti tinkamiausią ir įdomiausią – tikrai sunki užduotis. Todėl siūlome atkreipti dėmesį į šias naujas „Baltų lankų“ leidyklos knygas, dalis kurių į Vilniaus knygų mugę bus atvežta tiesiai iš spaustuvės.

Lietuvė parašė pasaką, prilygstančią švedų Karlsonui (3)

2017 vasario mėn. 10 d. 10:05
Kas būtų galėjęs pagalvoti, kad pasivaikščiojimas su mažąja seserimi Ąžuolyne ir jo metu gimusi istorija vieną dieną pavirs unikalia, klasikinius kūrinius vaikams primenančia knyga. Prano Mašioto premijos laureatė Rebeka Una sugrįžta su nauja, net devynerius metus rašyta pasaka „Barbora ir Pelkių Senelis“.

Knygų mugėje - užsienio svečiai iš Viltšyro, Barselonos ir Paryžiaus

2017 vasario mėn. 10 d. 00:00
Knygų mugėje - užsienio svečiai iš Viltšyro, Barselonos ir Paryžiaus
Organizatorių archyvas
Jau netrukus, vasario 23-26 dienomis Vilniaus knygų mugėje leidykla „Tyto alba“ laukia trijų garsių autorių – rašytojų iš Didžiosios Britanijos ir Ispanijos bei žymaus mediko iš Prancūzijos. Šeštadienį „Litexpo“ konferencijų salėse ir leidyklos stende turėsite galimybę susitikti su brite Katherine Webb, ispanu Francescu Mirallesu ir prancūzu Jeanu Claude‘u Laprazu.