Istorijos

Budėjimus paromis Norvegijoje teko pamiršti – čia visi tausoja save (99)

2017 birželio mėn. 21 d. 11:47
Barbara Baturo
Asmeninis archyvas
Šiuo metu lietuvė Barbara Baturo gyvena ir dirba Norvegijos sostinėje Osle. Ilgametę slaugytojos patirtį Lietuvoje sukaupusi moteris šiuo metu slaugo nebe vaikus, kaip gimtinėje ir vos atvykus į svečią šalį, o suaugusiuosius.

K. Durantas: kaip liesas vaikinukas tapo NBA užkariautoju (2)

2017 birželio mėn. 20 d. 09:07
Kevinas Durantas (28) prieš sezoną tapęs vienu nemėgstamiausių žaidėjų lygoje dėl to, kad perbėgo į priešininkų komandą, išdidžiai kelia čempionų taurę į viršų. Dešimtąjį sezoną NBA žaidęs krepšininkas pagaliau iškovojo taip išsvajotą trofėjų ir galutinai nubraukė visas persekiojusias gyvenimo bei karjeros nesėkmes.

Toskanoje lietuvė rado ir meilę, ir gyvenimo aistrą (15)

2017 birželio mėn. 19 d. 10:28
Toskana – vienas gražiausių Italijos regionų. Lietuvė Dalia Smagurauskaitė ten vyko dirbti ir nuolat kartojo sau, kad niekada nepamils italo, bet, taip sakydama, gerokai paskubėjo, mat įsimylėjo ir Italiją, ir italą.

Svajonę tapyti įgyvendino tik išėjusi į pensiją (7)

2017 birželio mėn. 18 d. 00:00
Irena Šeduikytė
T.Šiaudinio nuotr.("Sekundė")
Dvidešimt personalinių tapybos parodų surengusi panevėžietė tautodailininkė Irena Šeduikytė kurti pradėjo tik išėjusi į pensiją. Šį talentą, kaip ir kitus gyvenimo pasiekimus, jai padovanojo didžiulis smalsumas ir troškimas tobulėti.

15 kg atsikratęs Marius: kartais tenka save pristabdyti (38)

2017 birželio mėn. 16 d. 00:01
15 kg atsikratęs Marius: kartais tenka save pristabdyti
Asmeninis archyvas
Marius nuolat sportuodavo, tačiau po kelio traumos sportą buvo apleidęs. Vis rasdavo pasiteisinimų, kodėl sporto salę reikėtų iškeisti į picą. Tai tęsėsi iki tol, kol nuotaiką pradėjo gadinti skausmas ir padidėjęs svoris.

Radiniai močiutės palėpėje atvėrė nepaprastą giminės istoriją (7)

2017 birželio mėn. 20 d. 15:35
Li­kiš­kė­lių pa­grin­di­nės mo­kyk­los mu­zie­jus pa­si­pil­dys įdo­mių eks­po­na­tų. Nau­ją eks­po­zi­ci­ją pri­sta­tys bu­vęs šios mo­kyk­los mo­ki­nys, is­to­ri­nių daik­tų ko­lek­cio­nie­rius Eval­das Lu­ko­šiū­nas. Prieš ke­lio­li­ka me­tų se­no­vi­niams daik­tams įsi­žie­bu­si aist­ra vy­rą pa­ska­ti­no do­mė­tis gi­mi­nės is­to­ri­ja ir ge­riau su­pras­ti mei­lės tė­vy­nei ga­lią.

Vyrų klimaksas: kai siela užsigeidžia nuotykių (157)

2017 birželio mėn. 15 d. 00:00
Apie moterų menopauzę žino visi, tačiau apie tai, kad ir stiprioji lytis išgyvena tam tikrus amžiaus pakitimus, paprastai nekalbama.

K. Krysko-Skambinė: didžiausia mano silpnybė – saldumynai (18)

2017 birželio mėn. 14 d. 15:47
Įvairių veiklų tiek populiariojoje, tiek teatro scenoje nestokojanti atlikėja, ne vieno muzikinio ir šokių projekto dalyvė Karina Krysko-Skambinė (36 m.) paskelbė pradedanti naują muzikinį etapą.

30 kg atsikračiusi Sandra: niekaip nepavykdavo pamėgti sporto (37)

2017 birželio mėn. 13 d. 06:30
Sandros pokyčiai
Asmeninis archyvas
24 metų Sandra demonstruoja pavydėtiną užsispyrimą ir valią. Prieš metus nusprendusi imtis rimtų pokyčių, nė karto nesusvyravo ir nemetė savojo kelio.

Nuo šiol daugiau žinosime apie nuo seno šventais laikytus šaltinius (1)

2017 birželio mėn. 12 d. 10:51
Lietuvoje – pati gražiausia vasara. Kartais atrodo, kad šviesos, saulės ir kitų smagių vasaros reiškinių yra tiek daug, jog su jais suspėti tiesiog neįmanoma.

Vaikino, kurį buvau įsimylėjusi, žodžiai tapo skausmingų permainų pradžia (2)

2017 birželio mėn. 12 d. 10:36
Ši istorija atsiųsta konkursui „Kaip aš pamėgau sportą“. Dėkojame Linai.

Moters istorija: radau savo būdą išsikapstyti iš sunkios ligos gniaužtų (4)

2017 birželio mėn. 10 d. 00:00
Ši istorija atsiųsta konkursui „Kaip aš pamėgau sportą“. Dėkojame Laurai ir laukiame jūsų susidraugavimo su sportu istorijų.

Alpinistas T. Jeršovas, įveikęs Everesto maratoną: tai sunkiau nei kopti į kalną

2017 birželio mėn. 9 d. 11:26
Tadas Jeršovas
Asm. archyvas
Keliautojas ir alpinistas Tadas Jeršovas, jau keletą kartų pasiekęs aukščiausias pasaulio viršukalnes gegužės pabaigoje tikriausiai tapo vieninteliu lietuviu, įveikusiu Everesto maratoną. Nuotykių klubo vadovas tikina, kad šiam iššūkiui ruošėsi bėgiodamas kalnuose, bet tai vis vien buvo vienas sunkiausių jo iššūkių.

„Nuostabioji moteris“ Gal Gadot ryžtu nugalėtų bet ką (7)

2017 birželio mėn. 11 d. 00:00
Praėjusią savaitę kino teatruose startavęs filmas „Nuostabioji moteris“ pritraukia ne tik efektingomis kovos scenomis, bet ir karingai nusiteikusios Gal Gadot (32 m.) vaidyba. Iš Izraelio kilusiai aktorei ginklo laikymas nebuvo svetimas, tačiau kovingam įvaizdžiui ir tvirtam kūnui moteris ruošėsi ištisus šešis mėnesius.

Kuo ypatinga šios vasaros pradžia

2017 birželio mėn. 8 d. 10:39
Niekam net galvon neateitų mintis sakyti, kad dabar ne vasara. Ji čia, gyvename vasaroje, o kad ji ne visada tokia, kokios norėtume, yra labiau mūsų, bet ne gamtos reikalas. Vasarą turime tik vieną, todėl, kokia bus skirta, tokia ir turės būti geriausia. Ar šios vasaros pradžia kuo nors ypatinga? Ir taip, ir ne.

Epilepsija nesutrukdė tapti automėgėjų slalomo čempione (4)

2017 birželio mėn. 6 d. 16:28
Vida Kurlinskienė
Asmeninis archyvas
Pasvalietę Vidą Kurlinskienę (57 m.) pirmas epilepsijos priepuolis užklupo jaunystėje, dar besimokant paskutinėje vidurinės mokyklos klasėje.

20 m. vaikino istorija, atvedusi jį į sportą (4)

2017 birželio mėn. 7 d. 00:00
Sambo
Asmeninio albumo nuotr.
Šią istoriją konkursui „Kaip aš pamėgau sportą“ atsiuntė 20 m. Natas Akmanavičius. Dėkojame jam ir laukiame jūsų susidraugavimo su sportu istorijų.

63-ejų trenerė: atradau kelią į sveikatą ir laimę (4)

2017 birželio mėn. 5 d. 10:22
Nijolė Ratkevičienė
Stopkadras / LRT
Nijolei Ratkevičienei – 63 m., tačiau jaunystės ir energijos jai netrūksta. Trenerė tikina atradusi ilgaamžiškumo receptą, padedantį nesenti.

G. Buffonas – futbolo etalonas, išgyvenęs emocinį nuosmukį (2)

2017 birželio mėn. 5 d. 00:01
Vienas geriausių visų laikų futbolo vartininkų, daugybės rekordų savininkas Gianluigi Buffonas (39) prisipažino, kad jam yra tekę išgyventi sunkių akimirkų.

Senjoras iš Danijos pataria, ką daryti, kad senatvėje netektų skursti (90)

2017 birželio mėn. 2 d. 00:01
Ovė Hanelis
Asmeninis archyvas
Lietuvoje skursta arti trečdalio visų pensininkų, Europos Sąjungos mastu – 13,5 proc. Nepaisant to, dvi įkvepiančios senjorų Lietuvoje ir Danijoje istorijos patvirtina: ir sulaukus pensinio amžiaus galima gyventi orų ir laimingą gyvenimą.

Negandos neaplenkia ir įžymybių: laimingieji, kuriems pavyko įveikti sunkias ligas (2)

2017 birželio mėn. 11 d. 19:24
Sharon Stone, Danielis Radcliffe‘as, Julia Roberts
DELFI montažas / Scanpix
Dauguma žmonių mano, kad turtingų garsenybių gyvenimas daug lengvesnis nei mūsų, paprastų mirtingųjų. Deja, turtai ir šlovė neapsaugo nuo visų problemų, ypač nuo ligų.

Jaučiuosi priklausomas nuo feisbuko. Ką daryti? (44)

2017 gegužės mėn. 31 d. 13:10
Klausimas.Kokie žingsniai padėtų įveikti priklausomybę nuo interneto? Jaučiuosi blogai, jei bent kas pusvalandį, o kartais dažniau, neperžvelgiu, kuo dalijasi draugai feisbuke. Noras patikrinti įrašus slegia, neleidžia normaliai gyventi. Jurgis.

Iš alkoholio liūno išbridęs J. Deppas grįžta į kino elitą (7)

2017 birželio mėn. 1 d. 00:01
Penktadienį pasaulio kino teatruose pasirodė ilgai laukta penktoji legendinių „Karibų piratų“ dalis pavadinimu „Salazaro kerštas“.

Rašytojas pamėgino įlįsti į šuns kailį: žmonės jiems atskleidžia savo paslaptis

2017 gegužės mėn. 31 d. 00:01
Rašytojas G. Steinas su Kometa
Leidykla "Tyto alba"
Ką tik išleistas lietuviškai amerikiečių rašytojo Gartho Steino romanas „Mano šuniškas gyvenimas, arba Kaip aš tapau žmogumi“ (iš anglų kalbos vertė Ugnius Keturakis, išleido „Tyto alba“ – nuostabi vieno likimo istorija, papasakota šuns.

800 km kelyje – džiaugsmas, ašaros ir piršlybos (7)

2017 birželio mėn. 17 d. 00:02
Rūtos Vyžintaitės kelionė
Asmeninis archyvas
Piligriminis kelias į Santjago de Kompostelos katedrą Ispanijoje, dar vadinamas šv. Jokūbo keliu, yra vienas populiariausių žygių ir piligrimystės kelių pasaulyje.

Nepavydėkite turintiems gerą atmintį – jie susiduria su kitais sunkumais (3)

2017 gegužės mėn. 29 d. 09:19
Fenomenalia atmintimi pasižymintys žmonės paprastai labai gerai geba atsiminti konkrečius dalykus, bet nesugeba kurti abstrakčių prisiminimų ir tarp jų rasti sąsajų, LRT RADIJUI sako Vilniaus universiteto Bendrosios psichologijos katedros profesorius Albinas Bagdonas.

S. Paltanavičius: pavasariui atsisveikinant mes galime dar sykį nustebti

2017 gegužės mėn. 26 d. 09:27
Lietuvoje – dar pavasaris. Atrodo, pagaliau toks, kokio taip ilgai laukėme. Paskutinės dvi saulėtos ir šiltos pavasario savaitės užmarštin palydėjo visas jo negandas, ypač ne laiku kritusį sniegą ir šalnas.

Skausmo išpažintis (3)

2017 gegužės mėn. 28 d. 00:00
Labas, aš esu Skausmas. Fizinis ir Emocinis. Visų labai nemėgstamas ir vengiamas. Tačiau būtinas ir svarbus Jums, nes:

Juvelyrė J. Lago: man patinka viskas, kas tikra (11)

2017 gegužės mėn. 26 d. 09:42
Juvelyrė J. Lago: man patinka viskas, kas tikra
A.Gintalaitės nuotr.
Savo juvelyrikos namų „Yurga“ dešimtmetį švenčianti papuošalų dizainerė Jurga Lago (42 m.) pastaruoju metu garsėja ne tik kuriamais paukščiais, bet ir drąsiais viešais pareiškimais bei pasikeitusiu stiliumi.

Velnio gėrimas, sužavėjęs pasaulį (18)

2017 gegužės mėn. 24 d. 11:48
Pasak psichologų, iš to, kur, kaip ir kokia kava geriama, galima padaryti nemažai įžvalgų apie žmogaus būdą, pomėgius ir jo amžių.