Istorijos

Legenda apie Don Žuaną: kaip jis susijęs su Kazanova ir Džeimsu Bondu (1)

2017 balandžio mėn. 27 d. 09:29
Nors dažnas Don Žuano sinonimu renkasi Kazanovą, tarp jų negalima dėti lygybės ženklo, LRT RADIJUI sako disertacijos „Don Žuanas kaip kultūrinis konceptas iš kritinės teorijos perspektyvos“ autorė Kristina Stankevičiūtė.

Aktorius M. Nedzinskas: kūnas išmoksta prie daug ko prisitaikyti (1)

2017 balandžio mėn. 28 d. 00:00
Jaunosios kartos teatro ir kino aktorius Martynas Nedzinskas (31 m.) dabar veiklų stoka skųstis tikrai negali – nuolatos vaidina populiariuose spektakliuose, po ką tik įvykusios spektaklio „Fantazijus“, kur sukūrė pagrindinį vaidmenį, premjeros vėl išsiruošė į gastroles užsienyje su „Žuvėdra“, kuriame jo vaidmuo prieš trejetą metų įvertintas „Auksiniu scenos kryžiumi“.

Galingojo „Iksmeno“ H. Jackmano kova su vėžiu (1)

2017 balandžio mėn. 26 d. 00:00
Pasaulyje nenugalimo veikėjo vaidmenimis išgarsėjęs Holivudo aktorius Hugh Jackmanas (48) realiame gyvenime kovoja su klastinga liga – odos vėžiu.

Šuo darbe: padeda ar trukdo? (10)

2017 balandžio mėn. 25 d. 10:13
Balandžio 24-ąją buvo minima Šuns diena. Jos metu raginama į savo darbovietę atsivesti šunį. Tačiau kai kuriose darbovietėse nereikia ir Šuns dienos – darbas su augintiniu tapo kasdienybe.

Valpainiuose gyvenimą kuria laimingi žmonės (10)

2017 balandžio mėn. 29 d. 00:03
Dalia ir Arūnas Zakarai
Aldona Sireikienė
Į Kelmės rajono Valpainių kaimą atvedė naminių sūrių kvapas ir legendos apie tuos sūrius darančią Dalią Zakarienę.

Maži stebuklai – tikros istorijos vaikų palatose (1)

2017 balandžio mėn. 24 d. 10:38
Maži stebuklai – tikros istorijos vaikų palatose
Labdaros ir paramos fondas „Saulės smiltys“
Į ligoninę dažniausiai patenkame ne savo noru, o vaikai – itin jautrūs pacientai. Iš saugios namų aplinkos patekę į gana griežtą ligoninės erdvę, jie dažniausiai jaučiasi nejaukiai.

Sunku patikėti, bet gandrai dar medžiojami ir valgomi (22)

2017 balandžio mėn. 23 d. 00:27
Lietuvoje jau žalias ir veiklus pavasaris. Pagaliau galime sakyti, kad pasiekėme brandžiojo pavasario metą, kai kiekviena diena dovanoja dideles permainas, o mes niekaip nespėjame paskui jas. Nieko keista – juk viskas vykta iš karto...

Lietuvės ir afrikiečio šeima neigia mitus apie lietuvius (58)

2017 balandžio mėn. 22 d. 00:02
Meyerių šeima
Asmeninis archyvas
Su iš Afrikos kilusiu amerikiečiu vyru Lietuvoje gyvenanti Diana Meyer įkūrė maisto tinklaraštį „Meyer Food Blog“. Šeima, dalydamasi egzotiškais ir tradiciniais receptais, pastebėjo, jog lietuviai atviri idėjoms ir neprieštarauja išmėginti kulinarines naujoves.

Lietuvos istorinė virtuvė – įdomesnė nei kiauliena su bulvėmis (10)

2017 balandžio mėn. 21 d. 15:26
Klaidinga manyti, kad lietuvišką istorinę virtuvę sudaro kiauliena su bulvėmis, cepelinų kilmė – ne lietuviška, o vokiška. Taip LRT RADIJUI sako istorinės virtuvės puoselėtojas Tomas Rimydis.

Pavelas atsikratė 22 kilogramų: valgiau daug, bet ne bet ką (80)

2017 balandžio mėn. 23 d. 20:35
Pavelo pokyčiai
Asmeninis archyvas
Pavelo Archipovo sėkmės istorija pradžiugins kiekvieną, kuris nesiryžta keisti gyvenimo būdo bijodamas, kad teks mažiau valgyti ir bus per sunku atsispirti pagundoms. Šis vyras vos per 4 mėnesius atsikratė 22 kilogramų, o per tuos mėnesius negalėjo atsistebėti mitybos specialisto jam sudaryta programa: „Maisto buvo tiek daug, kad vos suvalgiau, o svoris krito“.

Gražuolė parodė metus neskustas kojas ir pažastis (56)

2017 balandžio mėn. 19 d. 11:28
Morgan Mikenas
Instagram
Kūno rengybos tinklaraštininkė Morgan Mikenas turbūt iš skutimosi peiliukams neišleistų pinigų jau susitaupė nemažą sumą. Dar tikėtina, kad ji turi kur kas daugiau laisvo laiko nei dauguma mūsų. Ši jauna moteris nusprendė propaguoti natūralų grožį ir ryžosi visus metus nešalinti nuo kūno plaukelių, rašo boredpanda.com.

O. Gasanovas: kartais žurnalistas – beveik kaip kunigas (10)

2017 balandžio mėn. 18 d. 13:52
„Mane labiausiai stebina, kai pašnekovas apsikabina ir prisipažįsta, kad niekam daugiau to nesakė. Supranti, kad daugybė žmonių yra neišklausyti, neturi artimųjų, draugų ir tu, žurnalistas, atvažiavęs vos valandai, esi tas, kuris išklauso jo išpažintį. Beveik kaip kunigas“, – apie patirtis žiniasklaidoje pasakoja LRT TELEVIZIJOS laidos „Emigrantai“ žurnalistas Orijus Gasanovas.

Ar žinote, kiek angelų gali šokti ant adatos smaigalio? (2)

2017 balandžio mėn. 18 d. 09:48
Tikriausiai kiekvienas mokykliniuose biologijos vadovėliuose yra matęs nuotraukoje užfiksuotą stipriai priartintą adatos smaigalio vaizdą. Šis smulkus objektas šiandien moksle yra vienas pagrindinių kriterijų siekiant išmatuoti mažiausius dalykus.

R. Šakalytė–Jakovleva: Velykos mūsų šeimoje visuomet labai laukiamos (21)

2017 balandžio mėn. 15 d. 00:02
„Maloniai pavargusi moteris yra namų ramybė ir laimė, o pervargusi, išvarvėjusiais paakiais – uraganas ir besiveržiantis ugnikalnis viename. Blogai bus ir vaikams, ir vyrui, ir pačiai moteriai“, – įsitikinusi TV3 žinių ir laidų vedėja Renata Šakalytė-Jakovleva (33).

S. Paltanavičius: didžiausias pavasario pasiekimas jau akivaizdus (2)

2017 balandžio mėn. 14 d. 10:05
Gali būti, kad pavasaris mums ir vėl neįtiko – po smagaus ir saulėto pirmadienio laukėme žinios ir sinoptikų prisipažinimo, kad jie apsigavo, kad orai bus ne žadėti vėsūs, bet tokie pat šilti. Deja, tiesa buvo kitokia, ir Velykų pasitikti mes keliaujame vėsoje, o mūsų takeliai palaistyti ar bent jau pakrapyti lietaus.

Tai, ko nežinojote apie popiežių Benediktą XVI interviu! (68)

2017 balandžio mėn. 16 d. 16:01
Balandžio 16 d. – Velykų sekmadienį – popiežiui emeritui Benediktui XVI sukanka 90 metų. Ta proga „Katalikų pasaulio leidiniai“ pristato naujausią Benedikto XVI ir žurnalisto Peterio Seewaldo pokalbių knygą „Paskutiniai pokalbiai“.

Ką galima pasakyti apie žmogų pagal tai, kaip jis valgo kiaušinius (27)

2017 balandžio mėn. 16 d. 00:01
Nepaisant to, ar mėgstate juos su bučiniu ar be, kaip dainuojama vienoje senoje dainoje, pagal tai, kaip valgote minkštai virtus kiaušinius, galima nemažai sužinoti apie jūsų asmenybę.

„Paryžiaus paslapties“ autorė K. Swan: tokios istorijos negalima nutylėti

2017 balandžio mėn. 12 d. 15:00
Ką tik išleistos „Paryžiaus paslapties“ (iš anglų kalbos vertė Aušra Kaziukonienė, išleido „Tyto alba“) autorė – britų rašytoja Karen Swan, iš viso parašiusi dešimt nepaprastai populiarių romanų – „Kalėdos pas Tiffany“, „Vasara be tavęs“, „Žaidėjai“ ir kt. Lietuviškai Karen Swan knyga išleidžiama pirmą kartą. Rašytoja su šeima gyvena miškingoje Sasekso vietovėje, o knygas rašo medyje įrengtame namelyje, sakoma pranešime spaudai.

Tomo pokyčiai: „gelbėjimosi ratą“ pakeitė išryškėję raumenys (38)

2017 balandžio mėn. 12 d. 12:09
Tomo pokyčiai
Asmeninis archyvas
Kai Tomas su žmona grįžo iš medaus mėnesio kelionės, jis svėrė 98 kilogramus. Jis nebuvo patenkintas savo kūnu, nes ant šonų puikavosi „gelbėjimosi ratas“. Vyras nusprendė, kad metas susiimti.

Garsias moteris vyno kursai išmokė atskirti skonius, kvapus ir spalvas (1)

2017 balandžio mėn. 12 d. 10:05
Garsias moteris vyno kursai išmokė atskirti skonius, kvapus ir spalvas
Organizatorių nuotr.
Jos niekuomet nežadėjo keisti profesijos. Ir keliai jų į Someljė mokyklą buvo skirtingi. Tačiau dizainerė Jurgita Januškevičiūtė, rinkodaros profesionalė Kristina Mažeikytė ir daugeliui iš televizijos pažįstama Birutė Šaltytė-Belousovienė vyno kursuose ieškojo to paties: kaip atskirti gerą vyną nuo prasto, kaip vyną patiekti, kaip jį gerti ir kaip dalintis potyriais, sakoma pranešime spaudai. Nes ragauti vyną ir jį gerti yra ne tas pats – lyg susitarusios tvirtina moterys.

Ėjikė B. Virbalytė-Dimšienė: išmokiau kūną išspausti geriausią rezultatą

2017 balandžio mėn. 14 d. 00:00
„Pikti žodžiai dažniausiai visada paskatindavo siekti. Niekada nebuvau iš tų, kuri mėgsta būti giriama, glostoma. Kai man sakydavo, kad nesu perspektyvi sportininkė, pergalėmis ir rezultatais norėdavau įrodyti, kad vis dėlto ką nors iš manęs galima išspausti“, – sako geriausia Lietuvos ėjike pastaraisiais metais tituluota sportininkė, ne vieno rekordo savininkė ir sporto žurnalistė Brigita Virbalytė-Dimšienė (32).

7 dalykai, kuriuos apie V. van Gogą verta žinoti kiekvienam (4)

2017 balandžio mėn. 11 d. 13:11
Ne mažiau už garsiuosius olando Vincento van Gogo paveikslus yra žinomi jo biografijos fragmentai: istorikai iki šių dienų ginčijasi dėl tikslios jo mirties priežasties, kiti – bando paaiškinti nupjautos ausies fenomeną. Pastarasis, pasak meno pedagogų, labiausiai šokiruoja ir itin įsirėžia moksleivių atmintyje.

U. Galadauskaitė: bijodavau, kad į kadrą įbėgs kunigaikštis Vildaugas (10)

2017 balandžio mėn. 10 d. 07:44
Ugnė Galadauskaitė
DELFI / Modesta Meškė
Ne visada pavyksta nujausti tiesioginiame eteryje tykančius netikėtumus, tačiau neretai jie tampa smagiausiais atsiminimais.

Skausmo kelią įveikęs Aurimas: kai kažko norime labiau nei kvėpuoti, tuomet nieko nėra neįmanomo (31)

2017 balandžio mėn. 9 d. 21:55
Skausmo kelią įveikęs Aurimas: kai kažko norime labiau nei kvėpuoti, tuomet nieko nėra neįmanomo
Aurimo Mockaus nuotr.
Ši istorija atsiųsta konkursui „Mano piligrimystės istorija“. Dėkojame Aurimui Mockui ir kviečiame dalyvauti ir jus!

Filmus garsinantis M. Žiedas: sėdėjome ir laukėme 10 minučių, nes apsiverkiau (55)

2017 balandžio mėn. 6 d. 08:22
Per 20 metų Marijus Žiedas įgarsino tūkstančius kino juostų ir serialų, o tarp jų – ir savo svajonių filmą, kurį žiūrėti, sako, galėtų be perstojo. Vis dėlto dirbant su pastaruoju lengva nebuvo.

Netikėtumai, kuriuos atneša pilnametystė (5)

2017 balandžio mėn. 17 d. 00:00
Publikuojame leidyklos „Alma littera“ išleistos Karolinos Germanavičiūtės knygos „Už stiklo durų“ ištrauką.

Gerai apmokamą darbą iškeitė į savo svajonę: nenorėjau visą gyvenimą drebėti, kad mane atleis (52)

2017 balandžio mėn. 5 d. 19:36
Mažvydas Laurinaitis
S. Kuzminskaitės nuotr.
Sėdėdamas prie kompiuterio nuobodžiame darbe Mažvydas Laurinaitis svajojo, kaip vakare galės atsipalaiduoti sporto salėje. Galų gale vaikinui toptelėjo mintis, o kodėl jam reikia svajoti, jei jis sporto salę gali paversti savo darboviete.

Konkursas „Mano piligrimystės istorija“ (1)

2017 balandžio mėn. 4 d. 15:22
Piligrimystės kelias - nelengvas, tačiau padedantis atrasti. Į jį išsiruošiame tada, kai pametame save ar žinojimą, kas esame, kuria kryptimi turime eiti. Piligrymystė gali būti visokia - tai ne tik tie šimtai kilometrų, kuriuos einame pūslėtomis kojomis, iš naujo išmokę patirti alkio, troškulio bei beprotiško nuovargio jausmą. Tai ir tas dvasinis alkis, kurį malšiname ieškojimu to, kas tikra.

12-oje klasėje įkūrusi savo saloną Milita Daikerytė sustoti neketina (15)

2017 balandžio mėn. 4 d. 13:40
12-oje klasėje įkūrusi savo saloną Milita Daikerytė sustoti neketina
Asmeninio albumo nuotr.
„Niekas neįvyksta per dieną ar dvi, netgi per mėnesį neįvyksta, reikia labai daug dirbti, kad pasiektum savo svajones“, - sako dainininkė Milita Daikerytė. Nuo 14 metų pradėjusi daryti makiažus, 12 klasėje Milita įkūrė savo grožio saloną „Studio by M“. Šiandien ji rengia seminarus, skleidžia žinias kitiems, jos paklausyti susirenka po 600 grožio naujienomis besidominčių moterų ir merginų, sakoma pranešime spaudai.

Aktorė G. Jaraminaitė: gyvenimas visada siūlo naujas formas (2)

2017 balandžio mėn. 5 d. 00:00
„Kino pavasario“ geriausia metų aktore nominuota Gabija Jaraminaitė (44 m.) šiandien įsisukusi į teatro veiklą. Ilgametę aktorinę patirtį turinti moteris pasakoja, jog tik pristatant premjerą išlieka jaudulys dėl auditorijos reakcijos: „Žiūrovas tampa svarbiu spektaklio dalyviu, galinčiu pakreipti pasirodymo eigą kita linkme, nei numatyta – jis ir įkvepia spektakliui gyvybę.“