Dirigentas, profesorius, vaikų ir jaunuolių choro “Ąžuoliukas” meno vadovas Vytautas Miškinis neslepia, kad jam nepatinka “beformės” asmenybės, nes kiekvienas žmogus turi atsakyti už savo veiksmus, už savo darbo rezultatą.
Vytautas Miškinis
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
...stažas

“Nuo tada, kai naktį pabudau iš košmariško sapno ir siaubingo dusulio priepuolio, praėjo jau beveik šešeri metai, - pasakojo Vytautas. - Tąnakt pašokau iš lovos išpiltas šalto prakaito, ne juokais išsigandęs. Supratau, kad antro gyvenimo tikrai niekas nepasiūlys, kad prieš miegą surūkyta cigaretė tikrai paskutinė ir kad tą vakarą baigėsi 30 metų rūkymo stažas.

Nebejaučiau nei abstinencijos, nei ypatingo potraukio, nors anksčiau per dieną “sueidavo” daugiau nei du pakeliai cigarečių. Prisideginėdavau vieną nuo kitos. Buvau gyvas pavyzdys, kaip nereikia elgtis. Negana to, pats būdamas rūkalius skaitydavau paskaitas, kaip rūkymas kenkia balso stygoms, kad dėl to prailgsta mutacijos trukmė”.

“Ąžuoliuke” galioja nerašyta taisyklė - jei nepilnametis pakliuvo į mano akiratį su cigarete, visa rūkymo “atributika” keliauja į šiukšlių dėžę, - nusijuokė profesorius, neslėpdamas, jog bijodami jo pykčio vaikai bėga rūkyti už kampo. - Puikiai suvokiu, kad berniukai rūko dėl “chebros” ir dėl “fasono”. Manęs nei mokykla, nei kiemas neskatino rūkyti. Tai padarė akademija. Prirūkytoje patalpoje užsirūkęs savo cigaretę nebejausdavau erzinančio dūmų kvapo. Žodžiu, rūkiau, kad apsisaugočiau nuo nemalonių pojūčių. Beje, taip “besisaugodamas” praradau falcetą, likdamas tik paprastas bosas”.

...bėgimas nuo infarkto

“Kai išsekina protinis darbas ir noriu pabėgti nuo miesto triukšmo, važiuoju į sodybą. Ten kitas mikroklimatas, kitas pasaulis, - prasitarė Vytautas, kuriam sodyba ne tik poilsis, bet ir pabėgimas nuo infarkto ar insulto. - O sėdint su meškere valtyje, mintys apie darbą tarsi išgaruoja. Tai - geriausias ir didžiausias “smegenų valymo kombinatas”, o jokia sporto salė nebus geresnė mankšta nei darbai, kuriuos nudirbu ūkyje”.

...sekmadienių galia

“Per vieną koncertą “išgaruoja” tiek kalorijų, kiek kitam jos nedingsta sportuojant visą savaitę. O jei dar karšta patalpoje ir ekspresyvus kūrinys, keli kilogramai po koncerto, žiūrėk, jau ir ištirpę, - vienu atsikvėpimu išdrožė visą gyvenimą dirbantis ir sekmadieniais maestro. - Be tų sekmadienių nė pusės tiek nesuspėčiau. Tiesa, tai darau šeimos sąskaita,“ - kaltai tarstelėjo ir tą pat akimirką pridūrė, jog per šitiek metų prie “nenormalios” jo gyvenimo specifikos žmona Regina prisiderino dirbdama tame pačiame chore”.

...teigiamos mintys

Prakalbus apie kaip grybus po lietaus dygstančias “žvaigždes”, Vytautas patikino, kad nemėgsta “beformių” asmenybių, kadangi kiekvienas žmogus turi atsakyti už savo veiksmus, už savo darbo rezultatą. „To mane išmokė mano mokytojas ir “Ąžuoliuko” įkūrėjas Hermanas Perelšteinas, - populiarumo nenuvargintas ir jo nestokojantis profesorius sutiko, kad dažniausiai pastebime tik trūkumus ir kaltinime visuomet dažniau nei giriame. - Dėl to bet kokio kolektyvo ar asmens sceninį pasireiškimą vertinu kaip pozityvų dalyką, nes jei jau žmonės ryžosi išeiti į sceną, kuri kiekvienam atlikėjui yra šventa, jie nori pasakyti kažką gero, skatinami teigiamų minčių”.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Orai: vasara pasiduoda (6)

Artimiausiomis dienomis vasara nepažers jokių staigmenų: dangumi vis plauks debesų virtinės, tad...

3 milijardų apyvartą valdančios bendrovės prezidentė: pinigus pradėjau uždirbti vos 12 metų (29)

Iš Glazgo kilusi Allison Kirkby – nedidutė, tvirto sudėjimo šviesiaplaukė valdo kompaniją,...

Lietuviškos kainos galioja ne visiems: pasiūlė mokėti gerokai brangiau (40)

Lietuvoje įdarbinus profesionalę iš užsienio, paaiškėjo labai nemalonus dalykas: visus leidimus...

Akušerė-ginekologė: šlapimo pūslės uždegimas gali turėti baisių pasekmių (11)

„Daugeliu atveju, negydomas šlapimo pūslės uždegimas gali praeiti savaime, be gydymo, jei tik...

M. Kuzminskas įsikūrė D. Sabonio ir V. Mačiulio kaimynystėje (22)

Aistringas Lietuvos krepšinio gerbėjas iš Rygos (Latvija) Normundas Macis papildė savo asmeninę...

Dėl planų griauti pajūrio tualetus ginklus surems teisme: tai – absurdas (99)

Rugpjūčio pradžioje naujieji Palangos paplūdimio tualetai buvo pripažinti neteisėtais...

„Napoli“ sulaužė Nicos įtvirtinimus ir žengė į UEFA Čempionų lygos grupių etapą džiaugiasi škotai, slovėnai, graikai ir ispanai

Į UEFA Čempionų lygos grupių varžybų etapą užtikrintai žengė Italijos vicečempionė...

Tiesiog atėmė žadą: 70 eurų kainavusio bilieto pareikalavo ir iš 4 mėnesių kūdikio (500)

DELFI skaitytoja Virginija pasakoja patekusi į absurdišką situaciją – už galimybę stebėti...

Kuriantiems savo namus – vertingi interjero architektės patarimai (19)

Nemažai apie savo būsto interjerą galvojančių žmonių vis dar iki galo nesupranta, ko gali...

Vyro išradingumas stebina: internautai pametė galvas dėl kambario šuniui (6)

Vienas vyras sumąstė savo šuniui įrengti kambarį po laiptais. Kai jis pasidalino nuotraukomis...