Su vyru jau kuris laikas bandome susilaukti vaikelio. Vis nepavyksta. Anksčiau nekreipdavome dėmesio į tai, kad mudviejų lytinis aktas itin trumpas. Vyras ilgai neištveria. Tačiau dabar man pradeda atrodyti, kad būtent dėl to kyla bėdų, kai kalbame apie būsimą nėštumą. Norėčiau sužinoti, į kokį gydytoją galėtume kreiptis ir ar įmanoma situaciją pakeisti? Noriu išspręsti šią problemą bet kokiu įmanomu būdu, kadangi dėl to ėmėme vis dažniau pyktis ir nesutarti.
Liveta
© Shutterstock nuotr.

Lytinė funkcija – viena visaverčio gyvenimo sudedamųjų dalių. Natūralu, kad tai svarbu tiek tuomet, kai kalbame apie sveikatą, tiek ir gilinantis į poros santykius.

Vienas vyrų lytinės funkcijos sutrikimų yra priešlaikė ejakuliacija. Nors ši lytinės sveikatos problema žinoma kone šimtmetį, tikslaus paaiškinimo, kodėl būtent tą vyrą kamuoja tokios problemos, nėra. Manoma, kad priešlaikė ejakuliacija yra kelių veiksnių tarpusavio sąveikos rezultatas. Kai kuriuose moksliniuose šaltiniuose teigiama, kad trumpas lytinis aktas vyrui galiu būti nulemtas genetiškai. Kituose kalbama apie tai, jog ankstyvą sėklos išsiliejimą gali lemti santykiai su moterimi, psichologinis kontaktas.

Kaip ten bebūtų, priešlaikinė ejakuliacija laikoma dažniausia vyrų lytinės disfunkcijos forma. Ji kamuoja apie 20-30 proc. stipriosios lyties atstovų. Apskaičiuota, kad visą gyvenimą trunkančio tokio sutrikimo paplitimas gali būti vos iki penkių procentų.

Jeigu pora neturi jokių problemų dėl vaisingumo, priešlaikę ejakuliaciją patiriantis vyras gali apvaisinti moterį. Su sąlyga, kad ejakuliacija, nors prieš laiką, bet įvyksta sueities metu ir ne anksčiau, nei varpa įvedama į makštį. Kitu atveju patartina kreiptis į gydytoją, kuris gali pasiūlyti išeitį.

Komentuoja urologas prof. habil. dr. Balys Dainys

- Priešlaike ejakuliacija laikoma tuomet, kai sėkla išsilieja per minutę nuo lytinio akto pradžios. Tai – urologinė problema, kurią gydo urologai. Kalbant apie šį konkretų atvejį, reikėtų aiškintis tikslias priežastis.

Jeigu sperma išsilieja prieš įvykstant lytiniam aktui, žinoma, moteris nepastos. Negali kilti net abejonių, kad reikalingas gydymas. Tam yra specialus vaistas. Tad šiuo metu priešlaikinę ejakuliaciją patiriantys vyrai gali sulaukti realios pagalbos. Vaistas skirtas lytiniams santykiams pratęsti.

Priešlaikė ejakuliacija ne tik su vaisingumu susijusi problema. Tai sukelia ir nepasitenkinimą lytiniu gyvenimu, apkartina žmogiškuosius santykius, ardo darną šeimoje. Todėl kaip specialistai džiaugiamės, kad galime pacientams padėti ir pagerinti jų gyvenimo kokybę.

Į mano kabinetą vyrus dažnai atveda moterys. Poros kartais papasakoja labai liūdnų istorijų, kurių priežastimi tampa priešlaikė ejakuliacija. Pasitaiko atvejų, kai vyras galvoja, kad taip ir turi būti. Iš tiesų, visą gyvenimą taip gyvenus, greitas sėklos išsiliejimas gali atrodyti norma.

Manyčiau, kad taip nutinka, nes vyrai yra uždaresni, o moterys – tarpusavyje pasikalba, bėdomis pasidalija. Tačiau reikėtų žinoti, kad gydant tokios problemos išsprendžiamos. Darna ir harmonija sugrįžta į poros gyvenimą. Jei priešlaikė ejakuliacija paaiškėja esanti nesugebėjimo pastoti priežastis, po sėkmingo gydymo poros susilaukia ir vaikų.

Tapk DELFI Gyvenimo draugu „Facebook“ ir sek naujienas ant savo sienos!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Seimo nariai nenori įteisinti savo atostogų (41)

Dar 2005 metais gautas Konstitucinio Teismo išaiškinimas, kad parlamentarams reikia įstatymu...

Po rekonstrukcijos atidarytą „Maximą“ sekmadienio vakarą užliejo vanduo gedimas parduotuvėje likviduotas (176)

Vilniuje vos prieš dešimt dienų po keturis mėnesius trukusio atnaujinimo atidarytoje Mindaugo g....

Lietuva apsisprendė – pažadas NATO bus įgyvendintas, bet džiaugsmą lydi nerimo signalai (1393)

Kitąmet Lietuva pirmą sykį per pastaruosius du dešimtmečius gynybai skirs 2 proc. BVP –...

Išbandymas alkotesteriu: kodėl pareigūnai vengia antro karto (5)

Socialiniuose tinkluose garsiai nuskambėjo istorija, kai viena vairuotoja pasiskundė, jog policijos...

Norite užauginti sveikus vaikus? Sekite suomių pavyzdžiu (3)

Aktyvūs vaikai yra ne tik laimingesni, bet pasižymi geriau išlavintais gebėjimais, sveikatos...

Persigalvojo: su slaptažodžiais nebereikia tiek vargti (7)

Tikriausiai jūsų slaptažodis – paini raidžių, skaičių ir punktuacijos kombinacija. Pasirodo,...

Šią savaitę orai nelepins: skėčio reikės beveik kasdien (11)

Šią savaitę skėčių beveik nepaleisime iš rankų, ypač savaitės pradžioje. Antroje savaitės...

Artėja visiškas Saulės užtemimas: kaip į tai reaguos gyvybė Žemėje (77)

Veikiausiai girdėjote, kad rugpjūčio 21 dieną įvyks Saulės užtemimas. Tūkstančiai žmonių...

Vilniaus oro uosto tako remontas – tik pradžia (42)

Laiku baigtas Vilniaus oro uosto tako remontas buvo tik pradžia – per artimiausius kelerius metus...