Tobulo kūno paieškos

Nors jos mylimiausia aktorė yra Julia Roberts, Merry Emil sako, kad, pamačiusi jos atvaizdą, stengiasi į ją nežiūrėti. “Taip yra todėl, kad mano ūgis yra 164,5 cm, o aš sveriu 86 kg.” Keturiasdešimt septynerių metų nedirbanti senelė iš Virginia Beach nenori lygintis su liekna, dailia Roberts. “Palyginus save su ja, aš jaučiuosi labai stora,” sako Emil. “Kai aš į ją pasižiūriu, pagalvoju, kad aš tikra drimba.”
Ji tokia ne viena. Neseniai atliktoje telefoninėje apklausoje žurnalas PEOPLE apklausė 1000 moterų. Buvo mėginama išsiaiškinti, kaip moterys jaučiasi dėl savo kūno ir kaip Holivudo žvaigždių įvaizdis įtakoja jų savigarbą. Rezultatai? Tik 10 moterų atsakė, kad jos visiškai patenkintos savo kūnu, o 80 procentų teigė, kad Holivudo moterų įvaizdžiai, skleidžiami per televiziją ir kinus, madų žurnalus ir reklamas, jas verčia jaustis labai nesaugiomis dėl savo išvaizdos.

Ar tik nesaugios? Maža to, kad 93 procentai mėgino atsikratyti svorio, 34 procentai atliko arba rengiasi atlikti plastinę operaciją, o dar 34 procentai teigė, kad mėgintų bet kokią dietą, kuri padėtų pakeisti išvaizdą, net jeigu ji ir keltų pavojų sveikatai.

Tai visiškai nestebina 46 metų daktarės Barbara Levy, kuri dirba Sietle ginekologe ir yra “Tikrų moterų projekto” bendraautorė. Šis projektas sukurtas kaip centras, siekiant padėti moterims atgauti savigarbą. Reikia pasakyti, kad vidutinė amerikietė, kurios ūgis 1,60 m. ir kuri sveria 69 kg, spaudoje nevaizduojama. “Mes į save žiūrime veidrodyje,” teigia ji, “ir lyginame savo su tomis moterimis, kurios yra tiesiog išgalvotos arba televizijos ekranuose vaizduojamos kaip geriausia, ką gali padaryti Holivudas.”

Lieknumas gali išeiti iš mados

Calista Flockhart

Tačiau yra ženklų, kad moterys protingėja. “Mūsų kultūra per daug išaukština lieknumą,” sako 42 metų psichologė Sandra Todaro. “Visos tos liesos mažos aktorės atrodo kaip iš Hitlerio koncentracijos stovyklos. Moterys nesukurtos būti tokiomis. Kiekvienas juk negali atrodyti kaip Calista Flockhart, tai kam jums to reikia?” Iš tikrųjų, paklaustos, kurios įžymybės kūną norėtų turėti, tik 1,5 % pasirinko Flockhart kūną. O daugiau nei 50 % apklausoje dalyvavusių moterų mano, kad Courtney Cox Arquette ir Gwyneth Paltrow yra per lieknos.

Į ką moterys nori būti panašios? Pirmąja sąraše yra Cindy Crawford (21 procentas). Paskui ją seka Halle Berry (18 procentų). “Cindy yra aukšta, tačiau ji nėra tokia liekna, kad galėtumei pagalvoti, jog jai kažkas negerai,” sako 25 metų Laurie Ward 1,60 m. ūgio ir 60 svorio. Su ja sutinka ir pati Crawford. “Mano kūnas realistinis,” sako ji. “Žmonės žino, kad aš labai sunkiai dirbu, kad išlaikyčiau jį tokios formos. Daugelis modelių pasakytų: 'Aš niekuomet nesitreniruoju ir valgau tiek, kiek noriu, ir niekuomet nepriaugu svorio.’ Aš taip pat nekenčių šių žmonių!”

Adrienne Ressler, kūno įvaizdžio specialistė iš Renfrew centro, kuris yra valgymo sutrikimų gydymo įstaiga, mano, kad šie pasirinkimai yra padrąsinantys. Crawford, Berry ir Lopez turi “labai lanksčius, moteriškus kūnus.” “Jos gali atrodyti kaip grožio idealai, tačiau jos turi krūtinę ir klubus. Jos atrodo kaip tikros moterys.”

Ne visi mėgiami kūnai buvo jauni. Paprašytos išsirinkti iš šešių žymių moterų sąrašo, kaip jos norėtų atrodyti, sulaukusios penkiasdešimties, daugiau nei ketvirtadalis išsirinko Goldie Hawn. “Ji moka skirti sau laiko, rūpinasi savo išvaizda ir nepergyvena dėl to, kad sensta, tačiau tai nori padaryti gracingai,” sako 54 metų Dee Middleton iš Kalifornijos.

Daugeliui respondenčių Oprah Winfrey atrodo kaip tinkamas variantas

Oprah Winfrey

senatvės išvaizdai. Ji yra netgi dar labiau tinkamas idealas. “Ji yra toks pats realus asmuo kaip ir mes visi,” sako 29 metų Becky White, sverianti 136 kilogramus. “Ji turi privalumų ir trūkumų. Ji padaro ką nors gero, tačiau dažnai, kaip ir kiekvienas iš mūsų, ji paslysta.”

Paklaustos, kurios moters kūnas primena vidutinę moterį, 30 % respondenčių atsakė, kad tai Hilary Clinton o 24 procentai įvardino Sarah Ferguson. Kaip ir dauguma apklaustų moterų, Sarah Ferguson, Niujorko hercogienė, gali kritikuoti savo kūną, nors atvirai ji dėl to nesikankina. “Norėčiau, kad mano klubai būtų vienu dydžiu mažesni,” sako ji. Tačiau po akimirkos priduria: “Aš iš tikrųjų jaučiuosi gerai, taigi, šitaip atrodydama, jaučiuosi patogiai.”

Tačiau kai kurioms moterims kūno įvaizdis gali būti beveik paralyžiuojantis veiksnys. 28 % moterų prisipažino, kad nutraukė socialinius susibūrimus dėl diskomforto, jaučiamo dėl savo išvaizdos. “Dar vakar mane pakvietė į vakarėlį prie baseino,” sako 35 metų okulistė iš Čikagos Gina Grizzaffi, kuri sveria beveik 100 kg. “Aš neatsinešiau maudymosi kostiumėlio. Aš netgi nedėvėjau šortų. Man būtų buvę per daug gėda.”

Beveik 10 %, gėdydamosis dėl išvaizdos, vengia netgi medicininės apžiūros. “Aš galiu išgalvoti bet kokį pasiteisinimą,” sako 43 metų Pam Cox, dirbanti apskaitos kompanijoje. Sverdama 90 kilogramų ji nebuvo pas gydytoją daugiau nei penkerius metus. “Aš žinau, kad man reikia patikrinimo,” sako ji, “tačiau man taip gėda užlipti ant svarstyklių.”

Netgi Elizabeth Hurley turi problemų

Net ir tos moterys, kurių kūnai beveik tobuli, randa kažkokių trūkumų. “Aš kas dieną dirbu su moterimis, kurios atrodo velniškai gražiai, tačiau vis tiek skundžiasi dėl celiulito ties juosmeniu ar ant šlaunų,” sako sporto treneris Larry North. “Tai yra griežčiausia kritika.” 22 metų Elizabeth Harrison mano turinti problemų dėl savo užpakalio ir šlaunų. “Žinau, kad mano svoris tinkamas,” sako 62 kg Boston Skidmore koledžo absolventė, “tačiau tose vietose susikaupę keletas papildomų kilogramų, kurie man neduoda ramybės.”

Rhonda Norvell, 35 metų mama iš Benson turi draugių, kurios jaučiasi lygiai taip pat. Viena jų “ant šaldytuvo pakabino savo nuotrauką. O šalia prilipino karvės atvaizdą,” sako Norvell, kuri yra patenkinta savo 69 kg svoriu. “Ji tai darė norėdama pastoviai sau priminti, kad turi viršsvorio. Nors iš tikrųjų ji jo neturėjo. Ji buvo šiek tiek apvali, tačiau labai sveika.”

Kodėl moteris apsėda nesveika manija dėl savo kūno išmatavimų? “Pastaraisiais metais mes matome tik tai, kad modelių kūnai tampa vis lieknesni, o į apyvartą išeina vis nauji dietiniai produktai,” aiškina Tom Cash, psichologijos profesorius ir Old Dominion universiteto. “Tokios žinutės sumažina pasitikėjimą savimi ir sukelia nepasitenkinimą savo kūnu. Tai veikia beveik kaip narkotikas.”

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Grožis ir sveikata

Kodėl vieni pražyla 20-ies metų, o kiti džiaugiasi natūralia plaukų spalva ir sulaukę 50-ies? (12)

Kiekvienąkart žvelgdami į veidrodį matome laiko paliekamus pėdsakus: pirma rūpesčio raukšlelė kaktoje ar juoko žymės aplink lūpas, pirmas žilas plaukas... Ir visai nesvarbu, kiek jums metų – 20 ar 50 – vieną dieną tai nutinka visiems, – rašo medicalnewstoday.com.

Arbūzo žievė ne tik valgoma, bet ir naudingesnė sveikatai už minkštimą (92)

Pasimėgauti sultinga arbūzo rieke – tikra atgaiva karštą vasaros dieną. Tik vargu ar dažnas žino, kad maistui galima naudoti ne tik saldų raudonos spalvos šio vaisiaus minkštimą. Arbūzo žievė, pasirodo, taip pat valgoma.

Anginos gydymas: veiksmingai gelbsti ir liaudiškos priemonės (3)

Keista, tačiau atėjus vasarai ne vienam tenka patirti anginos – ryklės ir tonzilių uždegimo – nemalonumus. Šį negalavimą įprasta gydyti antibiotikais, bet padėti gali ir liaudies medicinos priemonės.

Tikimybę mirti nuo vėžio lemia ir gyvenamoji vieta (25)

Žmonės dažnai renkasi gyvenimą kaimo vietovėse, nes jiems patinka lėtesnė gyvenimo tėkmė, grynas oras ir tiesiog būti arčiau gamtos. Tačiau ar jie dėl to laimi?

Atostogos – išbandymas odai: kaip išvengti nemalonumų?

Saulė, jūra, šiltas oras – tobulų atostogų garantas. Tačiau poilsiaujant džiuginantys dalykai tampa iššūkiu odai. Todėl jos priežiūrai reikia skirti ypatingą dėmesį.
KMI skaičiuoklė
  kg
      cm
      
Moterims rekomenduojamas KMI dydis yra 18-23, vyrams 20-25.
Mažiau kaip 18.5 - nepakankamas svoris.
18.5 - 25 – normalus.
25 - 30 – antsvoris.
Daugiau nei 30 – nutukimas.