Tobulo kūno paieškos

Nors jos mylimiausia aktorė yra Julia Roberts, Merry Emil sako, kad, pamačiusi jos atvaizdą, stengiasi į ją nežiūrėti. “Taip yra todėl, kad mano ūgis yra 164,5 cm, o aš sveriu 86 kg.” Keturiasdešimt septynerių metų nedirbanti senelė iš Virginia Beach nenori lygintis su liekna, dailia Roberts. “Palyginus save su ja, aš jaučiuosi labai stora,” sako Emil. “Kai aš į ją pasižiūriu, pagalvoju, kad aš tikra drimba.”
Oprah Winfrey
Ji tokia ne viena. Neseniai atliktoje telefoninėje apklausoje žurnalas PEOPLE apklausė 1000 moterų. Buvo mėginama išsiaiškinti, kaip moterys jaučiasi dėl savo kūno ir kaip Holivudo žvaigždių įvaizdis įtakoja jų savigarbą. Rezultatai? Tik 10 moterų atsakė, kad jos visiškai patenkintos savo kūnu, o 80 procentų teigė, kad Holivudo moterų įvaizdžiai, skleidžiami per televiziją ir kinus, madų žurnalus ir reklamas, jas verčia jaustis labai nesaugiomis dėl savo išvaizdos.

Ar tik nesaugios? Maža to, kad 93 procentai mėgino atsikratyti svorio, 34 procentai atliko arba rengiasi atlikti plastinę operaciją, o dar 34 procentai teigė, kad mėgintų bet kokią dietą, kuri padėtų pakeisti išvaizdą, net jeigu ji ir keltų pavojų sveikatai.

Tai visiškai nestebina 46 metų daktarės Barbara Levy, kuri dirba Sietle ginekologe ir yra “Tikrų moterų projekto” bendraautorė. Šis projektas sukurtas kaip centras, siekiant padėti moterims atgauti savigarbą. Reikia pasakyti, kad vidutinė amerikietė, kurios ūgis 1,60 m. ir kuri sveria 69 kg, spaudoje nevaizduojama. “Mes į save žiūrime veidrodyje,” teigia ji, “ir lyginame savo su tomis moterimis, kurios yra tiesiog išgalvotos arba televizijos ekranuose vaizduojamos kaip geriausia, ką gali padaryti Holivudas.”

Lieknumas gali išeiti iš mados

Calista Flockhart

Tačiau yra ženklų, kad moterys protingėja. “Mūsų kultūra per daug išaukština lieknumą,” sako 42 metų psichologė Sandra Todaro. “Visos tos liesos mažos aktorės atrodo kaip iš Hitlerio koncentracijos stovyklos. Moterys nesukurtos būti tokiomis. Kiekvienas juk negali atrodyti kaip Calista Flockhart, tai kam jums to reikia?” Iš tikrųjų, paklaustos, kurios įžymybės kūną norėtų turėti, tik 1,5 % pasirinko Flockhart kūną. O daugiau nei 50 % apklausoje dalyvavusių moterų mano, kad Courtney Cox Arquette ir Gwyneth Paltrow yra per lieknos.

Į ką moterys nori būti panašios? Pirmąja sąraše yra Cindy Crawford (21 procentas). Paskui ją seka Halle Berry (18 procentų). “Cindy yra aukšta, tačiau ji nėra tokia liekna, kad galėtumei pagalvoti, jog jai kažkas negerai,” sako 25 metų Laurie Ward 1,60 m. ūgio ir 60 svorio. Su ja sutinka ir pati Crawford. “Mano kūnas realistinis,” sako ji. “Žmonės žino, kad aš labai sunkiai dirbu, kad išlaikyčiau jį tokios formos. Daugelis modelių pasakytų: 'Aš niekuomet nesitreniruoju ir valgau tiek, kiek noriu, ir niekuomet nepriaugu svorio.’ Aš taip pat nekenčių šių žmonių!”

Adrienne Ressler, kūno įvaizdžio specialistė iš Renfrew centro, kuris yra valgymo sutrikimų gydymo įstaiga, mano, kad šie pasirinkimai yra padrąsinantys. Crawford, Berry ir Lopez turi “labai lanksčius, moteriškus kūnus.” “Jos gali atrodyti kaip grožio idealai, tačiau jos turi krūtinę ir klubus. Jos atrodo kaip tikros moterys.”

Ne visi mėgiami kūnai buvo jauni. Paprašytos išsirinkti iš šešių žymių moterų sąrašo, kaip jos norėtų atrodyti, sulaukusios penkiasdešimties, daugiau nei ketvirtadalis išsirinko Goldie Hawn. “Ji moka skirti sau laiko, rūpinasi savo išvaizda ir nepergyvena dėl to, kad sensta, tačiau tai nori padaryti gracingai,” sako 54 metų Dee Middleton iš Kalifornijos.

Daugeliui respondenčių Oprah Winfrey atrodo kaip tinkamas variantas

Oprah Winfrey

senatvės išvaizdai. Ji yra netgi dar labiau tinkamas idealas. “Ji yra toks pats realus asmuo kaip ir mes visi,” sako 29 metų Becky White, sverianti 136 kilogramus. “Ji turi privalumų ir trūkumų. Ji padaro ką nors gero, tačiau dažnai, kaip ir kiekvienas iš mūsų, ji paslysta.”

Paklaustos, kurios moters kūnas primena vidutinę moterį, 30 % respondenčių atsakė, kad tai Hilary Clinton o 24 procentai įvardino Sarah Ferguson. Kaip ir dauguma apklaustų moterų, Sarah Ferguson, Niujorko hercogienė, gali kritikuoti savo kūną, nors atvirai ji dėl to nesikankina. “Norėčiau, kad mano klubai būtų vienu dydžiu mažesni,” sako ji. Tačiau po akimirkos priduria: “Aš iš tikrųjų jaučiuosi gerai, taigi, šitaip atrodydama, jaučiuosi patogiai.”

Tačiau kai kurioms moterims kūno įvaizdis gali būti beveik paralyžiuojantis veiksnys. 28 % moterų prisipažino, kad nutraukė socialinius susibūrimus dėl diskomforto, jaučiamo dėl savo išvaizdos. “Dar vakar mane pakvietė į vakarėlį prie baseino,” sako 35 metų okulistė iš Čikagos Gina Grizzaffi, kuri sveria beveik 100 kg. “Aš neatsinešiau maudymosi kostiumėlio. Aš netgi nedėvėjau šortų. Man būtų buvę per daug gėda.”

Beveik 10 %, gėdydamosis dėl išvaizdos, vengia netgi medicininės apžiūros. “Aš galiu išgalvoti bet kokį pasiteisinimą,” sako 43 metų Pam Cox, dirbanti apskaitos kompanijoje. Sverdama 90 kilogramų ji nebuvo pas gydytoją daugiau nei penkerius metus. “Aš žinau, kad man reikia patikrinimo,” sako ji, “tačiau man taip gėda užlipti ant svarstyklių.”

Netgi Elizabeth Hurley turi problemų

Net ir tos moterys, kurių kūnai beveik tobuli, randa kažkokių trūkumų. “Aš kas dieną dirbu su moterimis, kurios atrodo velniškai gražiai, tačiau vis tiek skundžiasi dėl celiulito ties juosmeniu ar ant šlaunų,” sako sporto treneris Larry North. “Tai yra griežčiausia kritika.” 22 metų Elizabeth Harrison mano turinti problemų dėl savo užpakalio ir šlaunų. “Žinau, kad mano svoris tinkamas,” sako 62 kg Boston Skidmore koledžo absolventė, “tačiau tose vietose susikaupę keletas papildomų kilogramų, kurie man neduoda ramybės.”

Rhonda Norvell, 35 metų mama iš Benson turi draugių, kurios jaučiasi lygiai taip pat. Viena jų “ant šaldytuvo pakabino savo nuotrauką. O šalia prilipino karvės atvaizdą,” sako Norvell, kuri yra patenkinta savo 69 kg svoriu. “Ji tai darė norėdama pastoviai sau priminti, kad turi viršsvorio. Nors iš tikrųjų ji jo neturėjo. Ji buvo šiek tiek apvali, tačiau labai sveika.”

Kodėl moteris apsėda nesveika manija dėl savo kūno išmatavimų? “Pastaraisiais metais mes matome tik tai, kad modelių kūnai tampa vis lieknesni, o į apyvartą išeina vis nauji dietiniai produktai,” aiškina Tom Cash, psichologijos profesorius ir Old Dominion universiteto. “Tokios žinutės sumažina pasitikėjimą savimi ir sukelia nepasitenkinimą savo kūnu. Tai veikia beveik kaip narkotikas.”

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Grožis ir sveikata

Kalėdinis sporto iššūkis: ar priimsite?

Didžiosios metų šventės artėja ir mes norime pasitikti jas ypatingai bei gražiai. Žinoma, grožio norisi ir mūsų kūnui, kuris likus 3 savaitėms iki Šv. Kalėdų gali pasistengti ir patobulėti.

Mirtį sėjusios grožio procedūros: plaukus šalino rentgenu, gerdavo arseną ir piliules su kirmėlių kiaušinėliais (10)

Žmonės dėl grožio kančioms ryžtasi nuo neatmenamų laikų. Dar senovės egiptiečiai akis dažydavo tamsiomis priemonėmis, kurių sudėtyje buvo žalingo vario ir švino. Senovės graikai ir romėnai krokodilų išmatomis tepdavo veidą ir dėdavo jų į vonią. Mūsų dienomis tepti gyvūnų išmatas ant veido vis dar populiaru, ypač Japonijoje. Istorija liudija, kad dėl gražinančio poveikio žmonės pasirengę taikstytis su puvimo kvapais, rimta žala kūnui ir akivaizdžiomis rizikomis.

Laimės hormonų terapija – efektyvus būdas atsikratyti priklausomybių (9)

Tradicinei Rytų medicinai priskiriama akupunktūra efektyviai taikoma ir moderniose klinikose, pavyzdžiui, ausų arba aurikuliarinė akupunktūra padeda atsikratyti priklausomybių: alkoholizmo, rūkymo, lošimo, valgymo sutrikimų, gerokai palengvina sunkiųjų narkotikų abstinenciją.

5 paprasti pratimai, kurie padės atsikratyti pėdų skausmo

Žmogaus kūno kaulai yra vieni su kitais sujungti, todėl nieko keisto, kad vienoje vietoje jaučiamas skausmas gali netrukus sukelti problemų kitose kūno vietose. Pavyzdžiui, skausmas pėdoje greitai gali sukelti skausmą visoje kojoje.

Kiaušidžių vėžys: kaip jį atpažinti? (8)

Didžiojoje Britanijoje beveik pusė moterų, sergančių mirtinai pavojingu kiaušidžių vėžiu, pas šeimos gydytoją (angl. general practitioner, toliau – GP) apsilanko mažiausiai tris kartus prieš tai, kai liga joms pagaliau diagnozuojama.
KMI skaičiuoklė
  kg
      cm
      
Moterims rekomenduojamas KMI dydis yra 18-23, vyrams 20-25.
Mažiau kaip 18.5 - nepakankamas svoris.
18.5 - 25 – normalus.
25 - 30 – antsvoris.
Daugiau nei 30 – nutukimas.