Šukos ir kompanija

Įvairiais šepečiais, šukomis ir šukelėmis užverstos visos parduotuvių lentynos. Jos ne tik pritraukia gausybę susidomėjusių žvilgsnių ir kelia nesuvaldomą norą “pažiūrėti – paliesti – išmėginti ant savęs”, bet ir, šalia viso to, sukelia lengvą sumaištį. Ir iš tiesų – mes juk taip mažai žinome apie šį negudrų, tačiau tokį būtiną daiktą - šukas!
Ežiukai, šepečiai, šukelės…

Kam, pavyzdžiui, reikalingas visas šis apvalių šepečių, kuriuos mes, pagal savo moterišką prigimtį, mielai vadiname “ežiukais”, rinkinys? O juk jie skiriasi viso labo dydžiais, nors jų galimybės – neribotos. Galimybių tiek pat, kiek ir klausimų. Ir iš tikrųjų – mums gi taip maga sužinoti, kodėl šio šepečio šeriai sudėti taip įdomiai, o kodėl kito šepečio šeriai tokie reti ir dideli.

Arba, pavyzdžiui, plokščias masažinis šepetys. O ką gi jis, išskyrus masažą gali padaryti? O kaip gi tos primityvios kišeninės šukos – ar jos jau visai nebereikalingos? Na, šukuosenos jų pagalba tai jau tikrai nepasidarysi…

Patarimai

Plaukų priežiūra

1. Pagal savo paskirtį plaukų aksesuarai dalinami į kelias kategorijas. Pirmoji – tai pačios šukos, kurios gali būti tiek įprastinės retadantės arba kišeninės, skirtos šukuosenoms “a la garcon”, tiek specialios, aprūpintos įvairiomis gudriomis detalėmis kaip “uodegėlės” sklastymui ir šakutės plaukų išskyrimui.

2. Antrajai kategorijai priklauso būtent aksesuarai šukuosenoms. Ją sudaro apvalūs šepečiai – “brašingai” ir plokšti – “bombažai”, o taip pat ir pusiau apvalios skeletinės šukos, kurių dantys yra maksimaliai reti. Šepečių pagalba sukuriama dauguma profesionalių stilingų šukuosenų.

3. Šukos skiriasi diametru (kuo jis mažesnis, tuo smulkesnės gaunasi garbanos), medžiagomis ir, žinoma, paskirtimi. Pavyzdžiui, įgauti maksimalų plaukų tūrį jums padės paties didžiausio diametro “brašingas”, o suteikti trumpai šukuosenai dievišką vaizdą galima pusiau apvalių skeletinių šepečių pagalba.

4. Jei jūs neseniai plaukus apdorojote cheminiu būdu, šukas rinkitės ne mažiau rūpestingai ir rimtai nei renkatės balzamus ar šampūnus. Norėdama iššukuoti šlapius plaukus, naudokitės šukomis retais dantimis, nes priešingu atveju, pasirinkusi neteisingą šukuosenų formavimo priemonę, sugaišite visą dieną.

5. “Brašingų” pagalba formuoti šukuoseną galima tik tuomet, kai plaukai pusiau pradžiūvo. Sausus pažeistus plaukus šukuokite taip pat retadantėmis šukomis arba “skeletiniu” šepečiu, kurio šeriai pabaigoje suapvalinti ir yra reti.

6. Šukuodama plaukus elkitės taip – kelkite į viršų plaukų sruogas ir šukomis su mažais dantukais šukuokite plaukus iš apačios nuo plauko šaknų. Svarbu: reikia kruopščiai sušukuoti plaukus nuo smilkinių.

7. Jei jūsų plaukai labai ilgi, besiriečiantys, būkite atsargi su apvaliais mažo diametro šepečiais. Sruogos turi būti pakankamai plonos, kruopščiai atskirtos. Venkite jas per stipriai susukti ant šepečio. Ilgus plaukus geriausia šukuoti šepečiu – “bombažu”, paprasčiau tariant, įprastiniu masažiniu šepečiu. Jei jums knieti juos iššukuoti iš karto po plovimo, apsiginkluokite šukomis retais dantimis.

8. Šukų dantis ar šepečio šerius galima patikrinti ant savo delno. Lengvai prispauskite šepečio šerius prie vidinės delno pusės ir pažiūrėkite, kokie ant jo liko pėdsakai. Jei šie taškeliai labai gilūs, o be to ir paraudę, toks šepetys jums netiks.

9. Suteikti plaukams sveiką blizgesį galima ir be purškiamų priemonių pagalbos – užtenka juos dešimt kartų peršukuoti šepečiu su natūralaus plauko šeriais. Jei jūsų plaukai riebūs, neverta susigundyti medinėmis šukomis, nes tokiu atveju jų prekinė išvaizda labai greitai dings. Ir nesižavėkite aktyviu masažu, nes tokiu atveju jūs tik skatinate riebalinių liaukų darbą. Ir apkritai – per dažnas šukavimasis – daugiau nei tris kartus per dieną ir vieną kartą prieš miegą – nesuteikia naudos jokiems plaukams.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Grožis ir sveikata

Imunitetui stiprinti – ypatinga spanguolių tyrė (2)

Ne tik skani, bet ir sveikatai labai naudinga spanguolių tyrė su česnakais ir medumi – tikra vitaminų bomba.

Kaip atpažinti žmogaus gyvybei pavojingą būklę

Susirgti ūmine liga ar susižaloti gali bet kas, bet kada ir bet kur: gatvėje, darbovietėje ar namuose. Todėl labai svarbu atpažinti pavojingą būklę, įvertinti situaciją ir greitai priimti teisingus neatidėliotinus sprendimus, kurie gali išgelbėti gyvybę. Sugaištas laikas gali būti lemiamas nukentėjusio žmogaus gyvybei ar sveikatai.

Ką daryti, kai norisi ko nors saldaus, rūgštaus ar sūraus? (2)

Dažnai daugeliui žmonių tenka kovoti su organizmo išdaigomis, kuomet jis reikalauja ko nors saldaus, sūraus ar rūgštaus ir mes šiuos poreikius patenkiname saldumynais, greitu maistu, daug druskos turinčiais produktais.

Masažistas iš Egipto: moterys galvoja, kaip celiulitą užmaskuoti, o ne išgydyti (7)

„Nustebtumėte pamatę, kokio grožio, lieknumo ir grakštumo moterys į masažo salonus atvyksta ne pasilepinti atpalaiduojančiomis procedūromis, o rimtai padirbėti tam, kad atsikratytų celiulito“, ‒ pasakoja Lietuvoje gyvenantis egiptietis masažistas Ašrafas.

Paprastas pratimas, padėsiantis atjauninti veidą (6)

Jei norite atrodyti jaunesnė, kasdien judinkite ausis. Gal skamba juokingai, bet studijos „Jaunas veidas“ vadovė ir vienintelė Lietuvoje sertifikuota veido mankštų trenerė Viktorija Baltramiejūnienė įsitikinusi, kad tai labai efektyvi veido mankšta.
KMI skaičiuoklė
  kg
      cm
      
Moterims rekomenduojamas KMI dydis yra 18-23, vyrams 20-25.
Mažiau kaip 18.5 - nepakankamas svoris.
18.5 - 25 – normalus.
25 - 30 – antsvoris.
Daugiau nei 30 – nutukimas.