Paaiškėjo, kad kai kurių rūšių duonoje iš prekybos centrų yra medžiagos, kuri yra išgaunama iš žmogaus plaukų, rašo „The Daily Mail“.

Amino rūgštis – L-Cisteinas – naudojama siekiant pailginti tokių gaminių, kaip komerciniu būdu gaminama duona, galiojimo trukmę. Taip pat išsiaiškinta, kad ši medžiaga išgaunama Kinijoje iš kirpyklose ir grožio salonuose surinktų plaukų, kurie vėliau tam tikru būdu apdorojami.

Atrodytų, kas gali būti natūraliau už vanilinius ledus – tai tiesiog grietinėlė, kiaušinių tryniai ir cukrus, paskaninti vanilės ankštimi. Juolab, jei ant pakuotės užrašyta „natūralūs kvapikliai“. Pasirodo, būtent tokia formuluotė turėtų kelti įtarimų. Tyrimo autoriai nurodo, kad ledai gali būti paskaninti ne natūralia vanile, bet bebro sruogliais (castoreum), kurie yra išgaunami iš bebro analinių liaukų. Šios išskyros, kuriomis bebrai žymi savo teritoriją, maisto ir kvepalų pramonėje naudojamos jau 80 metų.

Atrodytų, šiais laikais jau yra cheminių alternatyvų, bet, pasak tyrėjų, nemažai bendrovių vis dar naudoja šią medžiagą, jos aiškiai nenurodydami.

Šį tyrimą užsakė draudimo bendrovė „Privilege“, o atliko bendrovė „Opinium“, save apibūdinanti kaip ne vieną apdovanojimą gavusią strateginių įžvalgų įmonę. Ji pažadėjo atskleisti 20 didžiausių Didžiosios Britanijos gamintojų (gaminančių įvairius gaminius – nuo apelsinų sulčių iki batų) paslapčių. Pavyzdžiui, viena iš paslapčių taip pat kelia nuostabą – pasirodo, ne visi bananai yra vegetariški. Dažniausiai jie apipurškiami pesticidais, kurie yra pagaminti iš krevečių ir krabų kiautų.

Taip pat teigiama, kad miltų mišiniuose pyragams ir pan. naudojama medžiaga, kuri yra pagrindinė antifrizo sudedamoji dalis.

Negana to, paaiškėjo, kad vištienos kepsneliuose tik 50 proc. vištienos, o tarp likusių sudedamųjų dalių yra cheminė medžiaga, naudojama krūtų implantuose.

O štai želatinos, kuri išgaunama verdant gyvulių kaulus, dedama ir į kai kurių rūšių pusryčių dribsnius – tam, kad prie dribsnių priliptų cukrus.

Apžvelgę kitus sektorius, tyrėjai išsiaiškino, kad gaminiai, kurie neva yra pagaminti iš natūralios odos, nebūtinai yra 100 proc. odiniai. O prabangi patalynė, kurios sudėtyje užrašyta „Egipto medvilnė“, gali būti išausta naudojant vos penkis procentus šio aukštos kokybės medvilnės. „Britų vilnoje“ gali būti tik 50 proc. vilnos iš Jungtinėje Karalystėje užaugintų avių.

Taip pat atskleista, kad kai kuriems kosmetikos produktams, pavyzdžiui, lūpų dažams, raudoną spalvą suteikia medžiaga, išgaunama iš negyvų, sutraiškytų ir amoniake pavirtų vabalų.

„Privilege Insurance“ vadovas Danas Simsonas pasakė: „Privilege“ mano, kad vartotojai turi teisę žinoti, iš ko gaminami produktai, tad mes užsakėme tyrimą, kad kartą ir visiems laikams patvirtintume arba paneigtume įtarimus.“

„Kai kurios tyrimo išvados šokiruoja. Gamintojai privalo nurodyti konkrečią gaminių sudėtį ir neslėpti sudedamųjų dalių po užrašu „natūralus“. Labai svarbu, kad vartotojai žinotų visus faktus ir galėtų patys nuspręsti, kokius produktus jiems pirkti.“

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (82)