Tyrėjai 4 metus analizavo daugiau nei 30 500 žmonių miegojimo įpročius ir priėjo prie išvados, kad gera miego kokybė lemia tokį psichologinės ir fizinės būklės pagerėjimą, pakylėjimą, kokį patiria žmogus laimėjęs maždaug 250000 dolerių.

Mokslininkų komanda iš Varviko universiteto Psichologijos katedros patvirtino, kad galiausiai svarbi yra miego kokybė, o ne kiek valandų jam skiriate.

Studijos dalyviai pildė klausimyną (The General Health Questionnaire, GHQ) ir trumpą būklės vertinimo testą, kuriuos įprastai naudoja psichologai, stengdamiesi suprasti žmogaus savijautą. Pastebėta, kad žmonių, kurie bent dviem balais geriau nei kiti vertino savo miego kokybę, būklė prilygsta tiems, kurie būna baigę 8 savaičių trukmės psichoterapijos kursą.

Studija atskleidė, kad žmonės, kurie skundžiasi miego trūkumu, prasta jo kokybe ar dažnai griebiasi migdomųjų. pasižymi prastesne tiek emocine, tiek fizine būkle.

„Žinoma, mes dar toli nuo neabejotinų išvadų, patvirtinančių egzistuojantį priežastinį ryšį, tačiau gauti rezultatai rodo, jog pagerėjusi miego kokybė nulemia ir visapusišką sveikatos pagerėjimą“, – pranešime spaudai komentavo tyrimo autoriai.