Vilniaus Užupio šokio terapijos studijos instruktorė 38-erių metų Daiva Lukšaitė jau beveik dešimtmetį šoka rytietiškus šokius. Jų paslapčių vilnietė moko moteris, norinčias ne tik įgauti daugiau pasitikėjimo savo jėgomis, bet ir sustiprinti sveikatą, susilaukti kūdikio.
Moteris
© Corbis
Domisi nuo paauglystės

Plačias rytietiškas kelnes dėvinti Daiva klubus apsijuosia puošnia skara – sarongu, kuris juda nuo net menkiausio virptelėjimo klubais. Ant basų kilimu žengiančių kojų žvanga papuošalai. Moters plaukai sukelti į viršų ir papuošti baltomis gėlėmis. Suskambus rytietiškai melodijai ima šokti visas Daivos kūnas – lankstumo ir gracijos pamoką demonstruoja net mažieji rankų piršteliai.

D.Lukšaitė rytietiškais šokiais susidomėjo dar būdama paauglė.

„Ypatingai pamilau indiškus moterų šokius. Susižavėjau jais žiūrėdama tuomet populiarius indų filmus“, – pasakojo šokėja, nuo 16 metų besidominti indų kultūra ir besilaikanti vegetariško gyvenimo būdo.

Ilgainiui ji pastebėjo, kad rytietiškas šokis teigiamai veikia moters sveikatą. Pradėjusi gilintis ir lankyti seminarus, ji sumanė savo moteriškumą padėti atskleisti ir kitoms dailiosios lyties atstovėms.

Sprendžia moteriškas bėdas

Rytų šalyse moterys nuo ankstyvos vaikystės mokosi vadinamojo pilvo šokio, todėl joms itin retai kyla vaisingumo problemų, jos lengvai gimdo ir retai serga klubo sąnario ligomis.

Rytietiško šokio pagrindas – kompleksas pratimų, skirtų dubens sričiai. Jie padeda esant mėnesinių ciklo sutrikimams. Jau po mėnesio, lankant pilvo šokio užsiėmimus ir papildomai dirbant namuose, galima pajusti pagerėjimą, menstruacijų ciklas tampa reguliaresnis, mažėja dažnai mėnesines lydintys skausmai.

„Atliekant pratimus klubais, dirba pilvo raumenys, kurie spaudžia pilvo organus, pagerėja kraujotaka mažajame dubenyje, kuri būtina, kad gerai funkcionuotų vidaus lytiniai organai“, – patikino rytietiško šokio terapijos instruktorė.

Moterims, kurios jau peržengusios menopauzės slenkstį, pilvo šokio užsiėmimai palengvina klimakso simptomus, jie tampa mažiau varginantys.

Išsklaido niūrią nuotaiką

D.Lukšaitės užsiėmimus lankančios moterys pastebėjo, kad šokant rytietiškus šokius, pagerėjo ne tik jų fizinė sveikata, bet dingo žiemą ar vėlų rudenį apninkančios depresinės nuotaikos.

„Jos man pasakojo, kad šokdamos grupėje jaučiasi daug linksmesnės, bendradarbiai pastebi, kad ima žibėti jų akys. Bendraudamos su kitais žmonėmis moterys pasidaro plastiškesnės – save išreiškia grakščiais rankų, pečių judesiais. Tai akivaizdžiai matosi“, – šypsojosi rytietiško šokio instruktorė.

Dirba visas kūnas

Nors rytietiškas šokis labiausiai veikia pilvo vidaus lytinius organus, judant „įdarbinamas“ visas moters kūnas.

Čia itin svarbu ne tik gebėti linguoti klubais, bet ir atlikti galvos, kaklo, pečių, krūtinės ląstos, rankų ir kojų judesius. Užsiėmimai paprastai pradedami pratimais kaklui.

„Judesiai lenkiant galvą žemyn tempia kaklo raumenį, nugaros ir kaklo tarpslankstelinius raumenis. Atliekant šiuos pratimus suintensyvėja kraujotaka, geriau funkcionuoja nugaros nervai“, – aiškino rytietiškų šokių instruktorė.

Galvos judesiai į šonus ir į priekį atstato fiziologinę kaklo slankstelių padėtį, pagerėja arterinė kraujotaka, kraujo nutekėjimas iš galvos srities.

Pečių judesiai ratu į priekį ir atgal sutvirtina peties sąnarius, saugo pečių sąnarius nuo išnirimo. Sukamieji pečių judesiai padidina peties sąnario paslankumą, gerina sąnario kapsulės kraujotaką ir sąnario skysčio gamybą, todėl sąnariai lėčiau dėvisi.

Pasak Daivos, specifiniais rytietiško šokio judesiais treniruojant pečius, tvirtėja krūtinės, nugaros raumenys, stiprinami tarpšonkauliniai raumenys, kurie aktyviai dalyvauja kvėpuojant. „Per daugelį metų šokdama ir mokydama šokti kitas moteris įsitikinau, kad rytietiškas šokis ne tik estetiškas, bet ir itin naudingas sveikatai“, – šypsojosi žavi moteris.

Rankų kalba stiprina sąnarius

Šokio terapijos pamokas Daiva rengia pagal čekės Milos de Kllar metodiką. Ji Rytų šalių moterų šokius studijavo 25 metus. Ši moteris šoko pagal Indijos, Egipto arabų ir Turkijos moterų šokius, kurie yra panašūs – skiriasi tik jų interpretacijos. Ji parengė kompleksą pratimų, kuriuos pradžioje siūlė nėščiosioms.

„Mano dėstomos šokio terapijos užsiėmimų pagrindas ir yra būtent šie pratimai, kuriuos papildžiau indiško šokio elementais – klasikiniame liaudiškame indiškame šokyje naudojamomis mudromis. Mudros – tai rankų kalba“, – pasakojo Daiva.

Rytietiškame šokyje naudojamos mudros – išraiškingi judesiai rankomis, riešais, pirštų konfigūracijomis – gerai apsaugo nuo reumatoidinio artrito.

„Rytų kultūroje mudros – tai atskiras pasakojimas rankomis. Jas būtų galima palyginti su kurčnebylių kalba. Didelė dalis šokio informacijos perteikiama būtent mudromis – rankų kalba“, – aiškino Daiva.

Mokantis šio „rankų šokio“ treniruojami riešo ir plaštakos sąnariai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Rusijos propagandos gniaužtuose atsidūrusios šalies atstovė: žmonės mąsto, emigruoti ar dar palaukti (110)

Jauna moteris, buvusi kandidatė Moldovos prezidento rinkimuose Maia Sandu yra pasiryžusi...

Ekonomistų nuomonės dėl bankų įtakos išsiskyrė (46)

Įtakingiausiais Lietuvoje laikomi ekonomistai sutaria, kad kita didžiulė pasaulinė ekonomikos...

Į susišaudymo Vilniuje sūkurį pateko ir S. Stavickis-Stano (34)

Pirmadienio vakarą Vilniuje , Antakalnio gatvėje, aidėjo šūviai. Policijos duomenimis, tarp...

Vilniuje esančioje Antakalnio gatvėje aidėjo šūviai papildyta 20.44 (44)

Šiandien Vilniuje aidėjo šūviai. Antakalnio gatvėje esančioje kavinėje tarp susipykusių...

Pajūryje siūlo užsienio turistus sutraukiantį poilsį: lietuviai nebevertina to, ką turime (2)

Didžiausio šalies kurorto pašonėje esantis Palangos kempingas baigia savo antrąjį sezoną.

Žiema artėja: yra sprendimų, kurie nepatiks „valstiečių“ rinkėjams (130)

Žiema artėja, o ją savo reitingais gali pajusti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga...

Vilniaus viešnamiuose – meilės pažinčių svetainėse ieškančios užsienietės (28)

Iš jaunų merginų prostitucijos pralobti užsigeidę sutuoktiniai nutarė eiti lengviausiu keliu –...

Įvardijo, kiek asmenų „Karklėje“ sučiupo su narkotikais: skaičiai stebina (56)

Savaitgalį vykusio festivalio „ Karklė Live Music Beach “ dalyvius patikrinę policininkai ir...

Kokios spalvos bus madingos artėjančio šaltojo sezono metu

Vasarai artėjant į pabaigą pamažu imama domėtis, koks koloritas dominuos artėjančio šaltojo...

Svaiginanti 28-metės karjera: nuo modelio iki artimos D. Trumpo bendražygės (12)

Naująja komunikacijos departamento vadove JAV prezidento Donaldo Trumpo administracijoje laikinai...