Pratimai, padedantys atsikratyti celiulito

 (3)
Papasakosime apie eilę pratimų, padedančių atsikratyti celiulito ir suteikiančių kojoms gražesnę formą. Pratimams reikia turėti svarmenis, laiptelį, gumą ir kamuolį.
Pritūpimai su svarmenimis
2 pratimas

Atsistokite nugarą atsukę į kėdę, kojos – maždaug pečių plotyje. Laikykite svarmenis nuleistus prie savo šonų, delnai atsukti į vidų. Laikydama nugarą tiesią pasilenkite ties keliais ir klubais taip, lyg norėtumėte sėstis. Stebėkite, kad keliai nelinktų link kojų pirštų galiukų. Sustokite, kai vos vos liesite kėdę ir atsistokite į pradinę padėtį.

Įtūpstai

3 pratimas

Atsistokite suglaudusi kojas, svarmenis nuleiskite žemyn prie šonų ir delnus atsukusi į save. Kaire koja ženkite vieną didelį žingsnį į priekį. Tvirtai pastatykite kairę pėdą, o tuomet lėtai link grindų nuleiskite savo dešinį kelį. Jūsų kairysis kelias turėtų būti sulenktas 90 laipsnių kampu, o nugarą laikykite tiesią. Pasiremkite kaire koja, atsispirkite ir grįžkite į pradinę padėtį. Pakartokite su dešine koja.

4 pratimas

Stovėdama įtempkite keturgalvius raumenis (kvadricepsus): atsistokite tiesiai, lengvai pritraukite savo dešinę pėdą prie sėdmenų. Pakarokite su kaire koja.

Sudėtingesnis žingsnis į viršų

5 pratimas

Naudodama aerobinį arba paprastą žingsnelį ir laikydama svarmenis abiem kojomis atsistokite ant laiptelio. Kairę pėdą tvirtai laikydama ant laiptelio dešine koja atbula nulipkite nuo laiptelio. Prieš paliesdama grindis, atsispirkite kaire koja ir dešinę vėl užkelkite ant laiptelio. Pakartokite reikalingą kartų skaičių ir tuomet apkeiskite kojas vietomis.

6 pratimas

Raumenų tempimas: atsigulkite ant grindų ant nugaros ir pakaitomis kiekvieną kelį (sugriebdama ties šlaunimis) pakelkite prie krūtinės.

Žirklių spaudimas

7 pratimas

Laisvai pririškite pratimams skirtą gumą vos vos virš kelių. Atsigulkite ant nugaros, rankas nuleiskite prie šonų ir abi kojas ištieskite į viršų, tiesiai virš klubų: jūsų pėdos turėtų būti nutolę viena nuo kitos tiek, kad guma būtų įtempta. Lėtai kaip galima plačiau išskėskite kojas. Sustokite tuomet, kai tempimas tampa toks, kad daugiau praskėsti kojų nebegalite ir lėtai sugrįžkite į pradinę padėtį.

8 pratimas

Raumenų tempimas: gulėdama ant nugaros sukryžiuokite kojas taip, kad kairė kulkšnis būtų virš dešinio kelio, o dešinę koją (nuo šlaunų) patraukite link krūtinės. Sukeiskite kojas vietomis.

Vidinės šlaunų pusės spaudimas

9 pratimas

Atsigulkite ant nugaros, rankas nuleiskite prie šonų. Lengvai sulenkite kelius ir pakelkite kojas taip, kad kūno atžvilgiu jos sudarytų 90 laipsnių kampą. (Jei tai jums per sudėtinga, labiau sulenkite kelius ir kojas kelkite tik tiek, kiek jums patogu).

Padėkite tarp kelių pripūstą pratimų kamuolį (tokį, kokį naudoja pratimams pilvo raumenims treniruoti); jūsų pėdos turėtų lankstytis. Lėtai kaip galima stipriau suspauskite kamuolį ir stebėkite, kad jūsų keliai būtų vos vos sulenkti. Kai pasipriešinimas tampa pakankamai didelis ir daugiau kamuolio spausti nebegalite, sustokite ir palaukite 3 sekundes. Tuomet lėtai sugrįžkite į pradinę padėtį.

“Drugelio” raumenų tempimas: atsisėskite taip, kad jūsų padai būtų suglausti, rankas padėkite ant vidinių šlaunų, kelius praskėskite į šonus ir ties klubais pasilenkite į priekį.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Grožis ir sveikata

Gera naujiena mėsėdžiams – sveiki užkandžiai

Moksliniai tyrimai rodo, kad lietuviai – mėsos mėgėjų tauta. Sveikos gyvensenos specialistas Artūras Sujeta teigia, kad saikingas mėsos produktų vartojimas, neapleidžiant kitų svarbių mitybos elementų, gali būti naudingas, ypač mėgstantiems užkandžiauti vakarais, ir pabrėžia, kad svarbiausia pasirinkti kokybišką produkciją, kuri padėtų išsaugoti tiek gerą savijautą, tiek fizinę formą.

Kaip suvaldyti pavasarinį rožinės paūmėjimą (12)

Atbudus gamtai norisi gaudyti kiekvieną šiltesnį saulės spindulį, tačiau turintiems jautrią kapiliarinę odą žmonėms ypač rekomenduojama pasisaugoti. Aštri saulė – vienas rožinės paūmėjimą sukeliančių veiksnių.

Žinomos moterys atvirai papasakojo, kaip kovoja su antsvoriu (21)

Nors kartais gali atrodyti kitaip, svorio metimas – nelengva užduotis kiekvienam, net ir įspūdingus turtus susikrovusioms Holivudo žvaigždėms.

Ar žinote, kodėl prieš valgant riešutus patariama išmirkyti vandenyje? (17)

Egzistuoja tam tikrų maisto produktų (omarai, mangai, žuvis ir pan.), kuriuos reikia ruošti ir tiekti pagal tam tikras taisykles. Kiti produktai nereikalauja didesnių žinių ir juos paruošite daug paprasčiau.

Ką tuoj pat turėtumėte išmesti iš savo kosmetinės (1)

Balandis yra įvardijamas kaip švaros mėnuo, kviečiantis tvarkyti aplinką, namus, spintas ir visa kita, kas mus supa aplink. Dažniausiai esame įpratę susitvarkyti tai, kas iš pirmo žvilgsnio krinta į akis. Tačiau retas paprieštarautų, jog kuo smulkesni ir akivaizdžiai nematomi daiktai, tuo rečiau skiriame dėmesio jų tvarkos palaikymui.
KMI skaičiuoklė
  kg
      cm
      
Moterims rekomenduojamas KMI dydis yra 18-23, vyrams 20-25.
Mažiau kaip 18.5 - nepakankamas svoris.
18.5 - 25 – normalus.
25 - 30 – antsvoris.
Daugiau nei 30 – nutukimas.