Pratimai formos palaikymui

Būna dienų, kai neturite laiko nubėgti į sporto klubą? Tyrimai parodė, kad žmonės, praleidžiantys treniruotes, per mėnesį gali prarasti apie 10 % raumenų jėgos. O jeigu suskaičiuotume atliekamas kalorijas, kuriomis pasipildo kiekvienos dienos racionas, per kokias keturias savaites jūsų figūra gali ir visiškai prarasti savo buvusį žavesį.
Kad vėliau nebūtų labai skaudu, siūlome šį 20- ties minučių kompleksą, kuris sutvirtins ir pakels kūno raumenų tonusą. Jums neteks daugelį valandų praleisti sporto salėje: juk sportuoti pagal šią programą galima ir namie. Viskas, ko jums prireiks - tai hanteliai. Be to, išmokti šį kompleksą - vieni niekai. Du iš penkių pratimų greičiausiai jums jau gerai žinomi - tai svorio kėlimas viena ranka ir atsispaudimai. Likusieji trys - kombinuoti pratimai, kurie sudaryti iš 2- 3 judesių, išvystančių kelių raumenų grupių jėgą.

Kombinuotų judesių atveju jūs keletą pratimų atliekate kaip vieną, be pertraukos tarp perėjimų, kas iš esmės taupo laiką. Be to, priversdami raumenis ir širdį dirbti intensyviau, jūs sudeginate daugiau kalorijų.

Yra daug priežasčių, kuomet hanteliai efektyvesni ir taupo daugiau laiko, nei jėgos treniruokliai. Kūno stabilizavimui pratimų atlikimas laisvame stove reikalauja pilvo ir nugaros apatinės dalies raumenų veiklos. Tai suteikia papildomą krūvį. Tačiau mes nenorime jūsų apsunkinti smulkmenomis. Juk mes žinome, kaip jūs skubate.

1. Kombinacija iš pritūpimų, rankų lenkimo ir stūmimo.

1a pratimas

Paimkite į rankas hantelius. Atsistokite tiesiai, kojos pečių plotyje, rankos laisvai nuleistos pagal kūną, delnais į vidų.

Įtempkite preso raumenis, stuburas turi būti neutralioje padėtyje. Kūno svorį perkelkite ant kulnų ir pritūpkite taip, kad klubai butų beveik paraleliai grindims (1 a).

1c pratimas

Ištiesinkite kojas. Sulenkite alkūnes ir pritraukite hantelius prie pečių. Stebėkite, kad alkūnės liktų tiksliai po pečiais (1 b). Ištieskite rankas į viršų. Šio pratimo metu mentės turi susijungti (1 c). Grįžkite į pradinę padėtį.

1b pratimas

Atlikite 2- 4 priėjimus iš 8- 12 pakartojimų. Pratimas stiprina sėdmenų, priekinio ir užpakalinio klubų paviršiaus, bicepsų, pečių ir nugaros viršaus raumenis.

2. Gilaus įtūpsto ir rankų kėlimo į šalis kaitaliojimas.

2a pratimas

Pradinė padėtis tokia pati, kaip ir ankstesniame pratime. Dešine koja padarykite platų žingsnį į priekį, sulenkite dešinįjį kelį ir atlikite įtūpstą. Šiuo atveju dešinysis kelis turi būti tiksliai virš dešiniosios kulkšnies, kairysis kelis sulenktas, kulnas neliečia grindų.

Nuo klubų pasilenkite į priekį ir ištieskite rankas į priekį taip, kad hanteliai būtų truputį už dešinės blauzdos (2 a).

2b pratimas

Atsistūmusi kaire koja, ištiesinkite kojas ir grįžkite į pradinę padėtį. Po to pakelkite rankas į šalis iki pečių lygio. Alkūnės ir keliai turi būti truputį sulenkti, o plaštakos - viename lygmenyje su alkūnėmis (2 b). Nuleiskite rankas ir grįžkite į pradinę padėtį, po to pratimą pakartokite kaire koja. Atlikite 2- 4 priėjimus iš 8- 12 pakartojimų (vienas pakartojimas - tai įtūpstai abiem kojomis paeiliui).

Pratimas stiprina priekinio ir užpakalinio klubų paviršiaus, sėdmenų, blauzdų, vidurinės pečių dalies raumenis; taip pat stiprinami nugaros ir preso raumenys.

Hanteliai dažnai efektyvesni, nei treniruokliai, nes per trumpą laiką leidžia išgauti geriausią rezultatą.

UŽSIĖMIMŲ PROGRAMA

Pagrindas. Pradėkite nuo 2- 3 minučių apšilimo: pavaikščiokite greitu žingsniu arba atlikite bet kuriuos mūsų komplekso pratimus, bet be hantelių. Po užsiėmimo patempkite visas pagrindines raumenų grupes, kiekvieną tempimą išlaikydami po 20- 30 sekundžių.

Kaip pasirinkti svarmenis? Jums prireiks keleto porų nuo 2 iki 7 kg svorio hantelių. Kiekvienam pratimui vertėtų pasirinkti tokius svarmenis, kad su jais būtų pakankamai sunku jį atlikti, tačiau galėtumėte visus pakartojimus atlikti teisingai. Atliekant kombinuotus pratimus dirba keletas raumenų grupių, kuriems atlikti jums teks užsiiminėti su mažesniu svoriu, nei jūs atliktumėte paprastus pratimus.

Kitaip tariant, jeigu jūs atliekate pritūpimus su 7 kg hanteliais, o rankas lenkiate su 5 kg hanteliais, tai pritūpimo, rankų lenkimo ir stūmimo kombinaciją jums reikia atlikti su 5 kilogramų hanteliais. Tokiu atveju, kiekvienam pratimui svoris nustatomas pagal silpniausią iš veikiančių raumenų grupių.

Stipriname raumenis. Atlikite šį kompleksą 2- 3 kartus per savaitę, tarp užsiėmimų pailsėdamos bent vieną dieną. Jūsų tikslas - atlikti po 2- 4 priėjimus iš 8- 12 pakartojimų, ilsintis po 45 sekundes tarp priėjimų. (Kad tilptumėte į 20 minučių, atlikite po 2 priėjimus.) Jeigu jums tai pavyksta lengvai, siekite 15 pakartojimų kiekio kiekviename priėjime arba padidinkite svorį. Na, o jeigu jūs visiškai neturite laiko užsiėmimams, kartą per savaitę atlikite po vieną priėjimą iš 10- 15 kiekvieno pratimo pakartojimų.

Kai sutvirtės jūsų raumenys, padidinkite svorį. Kad išvengtumėte nuobodulio, užsiėmimų programą keiskite kas 4- 6 savaites. Tam galima padalinti pirmus tris pratimus (kombinuotus) į atskirus elementus. (Pavyzdžiui, pirmame pratime pradžioje atliksite 2- 4 priėjimus iš 8- 12 pritūpimų, po to - tiek pat rankų lenkimų, o paskui - tokį pat kiekį stūmimų.) Arba po kelių savaičių pereikite prie kito jėgos komplekso, pasitreniruokite mėnesį ir vėl grįžkite prie šių pratimų.

3. Liemens tempimas ir “drugelis” padėtyje pasilenkus.

3a pratimas

Ištiestomis kojomis atsistokite pečių plotyje, rankos su hanteliais prieš klubus, delnai žiūri atgal. Įtempkite preso raumenis ir sujunkite mentes. Išlaikydamos stuburą neutralioje padėtyje, pasilenkite į priekį, kol pajusite, kaip tempiami užpakalinio klubų paviršiaus raumenys (3 a).

3b pratimas

Po to truputį sulenkite kelius, sujunkite mentes ir padarykite “drugelį”: pakelkite rankas į šalis, alkūnės truputį sulenktos (3 b). Įtempkite sėdmenų raumenis ir grįžkite į pradinę padėtį. Atlikite 2- 4 priėjimus iš 8- 12 pakartojimų.

Pratimas stiprina užpakalinio paviršiaus klubų, sėdmenų, užpakalinės pečių dalies ir nugaros viršaus raumenis.

4. Tempimas viena ranka.

4a pratimas

Hantelį paimkite į kairę ranką. Kojos pečių plotyje. Kaire koja ženkite žingsnį pirmyn ir atlikite įtūpstą. Per alkūnę sulenktą kairę ranką padėkite ant sulenktos kairės kojos klubų. Pasilenkite į priekį kaip galima žemiau, kad viršutinė korpuso dalis būtų beveik paraleliai grindims. Dešinė ranka laisvai nuleista žemyn, delnu į vidų. Įtempkite presą, kad galva, kaklas, nugara ir klubai sudarytų vieną liniją (4 a).

4b pratimas

Sujunkite mentes, įtempkite nugaros raumenis ir su jėga atlenkite dešinę alkūnę atgal į viršų, kad hantelis būtų šalia liemens (4 b). Ištieskite ranką ir tempimą pakartokite 8- 12 kartų. Kiekviena ranka atlikite po 2- 4 priėjimus iš 8- 12 pakartojimų (nepamirškite kaitalioti kojų).

Pratimai stiprina nugaros vidurio, užpakalinės pečių dalies raumenis ir dalinai bicepsus.

5. Atsispaudimai su hanteliais.

5a pratimas

Atsiklaupkite ant kilimėlio, rankas su hanteliais padėkite ant grindų pečių plotyje. Atitraukite atgal ir pastatykite ant pirštų iš pradžių vieną, po to kitą koją taip, kad jūsų kūnas nuo viršugalvio iki kulnų sudarytų tiesią liniją; jei tai sunku, kelius palikite ant grindų (5 a).

5b pratimas

Alkūnes sulenkite į šonus 90° kampu (5 b). Su jėga ištieskite rankas ir grįžkite į pradinę padėtį. Atlikite 2- 4 priėjimus iš 8- 12 pakartojimų.

Pratimas stiprina krūtinės, priekinės pečių dalies raumenis ir tricepsus.

Gerai formai palaikyti visiškai nebūtina treniruotis valandų valandas.

KAIP GREITAI SUDEGINTI KUO DAUGIAU KALORIJŲ.

Tai tas retas atvejis, kai jūs galite nušauti du zuikius iš karto, savo treniruotę pavertę į super intensyvų kardio - ir jėgos pratimų kompleksą. Pasirinkite vieną iš žemiau pateiktų programų arba atlikite paeiliui abi, kad raumenys nepriprastų.

Programa 1

Po 5 minučių apšilimo nurodyta tvarka atlikite po 1 priėjimą iš 10- 12- os pakartojimų kiekvieno pratimo su hanteliais. Tai vienas ciklas. Po jėgos pratimų nedarydami pertraukos, 3- 5 minutes atlikite vidutinio arba aukšto intensyvumo kardio pratimus (pasirinkite bet kurį iš žemiau pateikto sąrašo). Po to be pertraukos atlikite dar vieną jėgos pratimų ciklą , o po to- kardiopratimus 3- 5 minučių laikotarpyje. Jeigu turite laiko, šią programą pakartokite dar kartą. Užbaigdami treniruotę patempkite raumenis.

Programa 2

Pradėkite 5 minučių apšilimu. Po to atlikite po vieną jėgos pratimų priėjimą, po kiekvieno iš jų 1 minutės laikotarpyje darydami kardio pratimus. Tai sudarys vieną ciklą. Šį ciklą pakartokite vieną arba du kartus. Užbaigdami treniruotę patempkite raumenis.

Kardiopratimai.

Šuoliukai vietoje: kojos į šalis- kojos kartu.

Kelių kėlimas paeiliui.

Pakilimas ant stepo (stepo arba suolelio aukštis turi būti 15- 25 cm).

Šuoliukai su šokdyne.

Užsiėmimai su bet kuriuo treniruokliu: dviračio, “judančiais laipteliais”, elipse arba bėgimo takeliu.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Grožis ir sveikata

Imunitetui stiprinti – ypatinga spanguolių tyrė (2)

Ne tik skani, bet ir sveikatai labai naudinga spanguolių tyrė su česnakais ir medumi – tikra vitaminų bomba.

Kaip atpažinti žmogaus gyvybei pavojingą būklę

Susirgti ūmine liga ar susižaloti gali bet kas, bet kada ir bet kur: gatvėje, darbovietėje ar namuose. Todėl labai svarbu atpažinti pavojingą būklę, įvertinti situaciją ir greitai priimti teisingus neatidėliotinus sprendimus, kurie gali išgelbėti gyvybę. Sugaištas laikas gali būti lemiamas nukentėjusio žmogaus gyvybei ar sveikatai.

Ką daryti, kai norisi ko nors saldaus, rūgštaus ar sūraus? (2)

Dažnai daugeliui žmonių tenka kovoti su organizmo išdaigomis, kuomet jis reikalauja ko nors saldaus, sūraus ar rūgštaus ir mes šiuos poreikius patenkiname saldumynais, greitu maistu, daug druskos turinčiais produktais.

Masažistas iš Egipto: moterys galvoja, kaip celiulitą užmaskuoti, o ne išgydyti (7)

„Nustebtumėte pamatę, kokio grožio, lieknumo ir grakštumo moterys į masažo salonus atvyksta ne pasilepinti atpalaiduojančiomis procedūromis, o rimtai padirbėti tam, kad atsikratytų celiulito“, ‒ pasakoja Lietuvoje gyvenantis egiptietis masažistas Ašrafas.

Paprastas pratimas, padėsiantis atjauninti veidą (6)

Jei norite atrodyti jaunesnė, kasdien judinkite ausis. Gal skamba juokingai, bet studijos „Jaunas veidas“ vadovė ir vienintelė Lietuvoje sertifikuota veido mankštų trenerė Viktorija Baltramiejūnienė įsitikinusi, kad tai labai efektyvi veido mankšta.
KMI skaičiuoklė
  kg
      cm
      
Moterims rekomenduojamas KMI dydis yra 18-23, vyrams 20-25.
Mažiau kaip 18.5 - nepakankamas svoris.
18.5 - 25 – normalus.
25 - 30 – antsvoris.
Daugiau nei 30 – nutukimas.