Užburiančio pilvo šokio ištakos – žila senovė. Yra daugybė teorijų apie tai, iš kur ir kaip kilo šis šokis. Pavyzdžiui, egiptiečiai tvirtina, kad pilvo šokis atsirado faraonų laikais, kai per apeigas buvo šokama dievams. Tačiau pilvo šokio istorijų galime rasti visuose Rytų šalių šokiuose: Turkijos, Egipto, Sirijos, Libano, Tuniso, Maroko ir kt.
Pilvo šokis
© Corbis/Scanpix
Pilvo šokis tokį pavadinimą gavo neatsitiktinai. Šokis – tai gyvenimas, o pilvas – gyvybė. Vadinasi, pilvo šokis – gyvenimo ir vaisingumo simbolis. Kai kalbame apie gyvybę, pirmiausia pagalvojame apie moterį–motiną. Todėl pilvo šokis simbolizuoja kūdikio pradėjimą, išnešiojimą bei gimdymą ir yra be galo erotiškas.

Ligi šiol kai kuriose beduinų gentyse moterys, norėdamos padėti gimdyvei ir pasitikti kūdikį, kad jo gyvenimas būtų laimingas, susirenka į gimdymą ir šoka pilvo šokį. Turkijoje, Kaukazo ir kai kuriose arabų šalyse pilvo šokėjos kviečiamos į vestuves. Taip palinkima jaunavedžiams didžiausio džiaugsmo – vaikų.

Šiais laikais moterys mokosi šokti pilvo šokį savo malonumui, pilvo šokėjos kviečiamos į renginius. Vis dėlto šis žaismingas plastiškas šokis, atliekamas pagal Rytų muziką, išliko ypatingu kūno ir sielos šokiu, apdainuojančiu moters grožį.

Mažosios šokėjos

Mes įpratę matyti, kaip pilvo šokį šoka suaugusios moterys. Tačiau šokio meno gali mokytis ir mažos mergaitės. Tik čia yra tam tikrų ribojimų. Pavyzdžiui, 5–8 metų vaikams jokiu būdu negalima atlikti „drebėjimo“ judesių („shimmy“), nes tada stipriai masažuojami vidaus organai. Mažoms mergaitėms tai gali pakenkti. Taigi mokydamosi pilvo šokio mažosios šokėjos gali atlikti tik judesius, lavinančius kūno plastiką, ir nedideles „bangas“.

Aštuonmetėms jau galimi nedideli „shimmy“ judesiai ir nelabai stiprūs „aštuntukai“ (skaitmens 8 pavidalo figūros) bei „dūžiai“ (griežtai fiksuotas klubo pakėlimas arba nuleidimas), neatitraukiant pėdų nuo žemės.

Vis dėlto mažoms mergaitėms pilvo šokio pamokėlės turi būti ne rimtos treniruotės, o malonumo ir džiaugsmo teikianti pramoga. Todėl jos mokomos paprastų judesių, kad augtų plastiškesnės.

Mažylių treniruotės paremtos žaidimų principu. Juk daug smagiau šokti įsivaizduojant, kad esi Egipte: sudėjusios rankas kaip Egipto valdovės, mergaitės gerina laikyseną, vaizduodamos Egipto krantus skalaujančios Viduržemio jūros bangas, lavina rankų plastiką, vaidindamos „kupranugarį“, taps lankstesnės.

Į treniruotę - kartu su mama

Mergaitėms, sulaukusioms 12–14 metų, pilvo šokio treniruotės vyksta be ribojimų. Tai ypač svarbu, nes paauglės dabar yra fiziškai silpnos, jų laikysena dažnai netaisyklinga. O šios pamokos ne tik gerina laikyseną, bet ir lavina ištvermę. Tačiau pilvo šokis naudingas ne tik fizinei sveikatai. Nepamirškime, kad dauguma paaugliukių jaučiasi „bjauriaisiais ančiukais“: kūno formos kinta, nesmagu, kad tai mato aplinkiniai, judesiai tampa negrakštūs, „kampuoti“, oda taip pat netobula. Dėl to mergaitės užsisklendžia, įgyja daugybę kompleksų, nuvertina save. O šis nepaprastai gražus šokis joms padeda atsiskleisti ir pažinti save per šokį, pažadinti kūrybiškumą ir pasitikėjimą savimi, moko atsikratyti įtampos bei kompleksų.

Beje, labai gerai, kai šokti mergaitės ateina ne tik su draugėmis, bet ir su mamomis. Kas geriau suartins mamą su paaugle dukterimi, jei ne bendra kūrybinė veikla? Šitaip mama galės pažvelgti į savo mažąją dukrelę ne tik kaip į vaiką, kurį reikia nuo visko saugoti ir kontroliuoti, bet ir kaip į pamažu bręstančią moterį, kuriai paauglystėje reikia ypač daug supratimo. O duktė pamatys, kad jos su mama tokios pačios, ir išmoks ja pasitikėti, suvoks, kad mama ne tik bara ir reikalauja, paauglio nuomone, beprasmių dalykų, bet ir yra vienintelis žmogus, sugebantis suprasti ir bet kada padėti.

Ruošiamės gimdyti

„Bijau gimdyti. Ir bijau ne tik gimdymo skausmų, tačiau ir to, kad mano organizmas tam nėra tinkamai pasiruošęs. Be to, bijau, kad po gimdymo liksiu stora ir vyras manimi nebesidomės“, – dažnai girdime guodžiantis jaunas moteris.

Iš tikrųjų šokant pilvo šokius galima puikiai pasiruošti kūdikio išnešiojimui ir gimdymui: atliekant įvairius pratimus, treniruojami pilvo ir dubens raumenys. Tik nevertėtų manyti, kad pradėti šokti galima pastojus. Geriausia treniruotes imti lankyti dar gerokai iki imant galvoti apie kūdikį. Tik tada bus pasiekti norimi rezultatai. O pastojus šokti galima iki 5–6 nėštumo mėnesio dvigubai ar trigubai mažesniu krūviu tik gydytojui leidus ir dirbant su treneriu profesionalu, kuris prižiūrės, kad būsimoji mama netyčia nepakenktų kūdikiui. Vis dėlto per nėštumą geriau lankyti specialias mankštos pamokas salėje ar vandenyje, skirtas besilaukiančioms moterims.

Pagimdžiusioms moterims pilvo šokis taip pat padeda atsigauti fiziškai ir psichologiškai – svarbiausi šokio judesiai padeda „nenusmukti“ gimdai, stiprina vidinius šlaunų raumenis. Be to, jaunoji mama, pamažu atsikratydama per nėštumą priaugtų kilogramų, vėl ima jaustis graži, grakšti, nebijo dėl pakitusių kūno formų tapti nepatraukli savo vyrui.

Visos esame gražios

„Pilvo šokis ne man, – pagalvos ne viena. – Po antro vaikelio kilogramų taip ir neatsikračiau, o storulė pilvo šokėja tik juoką sukels.“

Taip manančios moterys yra neteisios ir atima iš savęs gyvenimo džiaugsmą. Pilvo šokį gali šokti bet kurio amžiaus ir bet kokio sudėjimo moteris. Be to, jau po pirmo mėnesio pagerėja visų kūno raumenų tonusas (klubų, šlaunų, sėdmenų, nugaros, pilvo preso ir pečių juostos), stuburo būklė, kūnas tampa lankstesnis, sąnariai paslankesni. Per treniruotes atliekami pagrindiniai pilvo šokių judesiai klubais, „aštuntukai“, „bangos“, „dūžiai“, „drebėjimai“ yra naudingi sveikatai.

• Pilvo šokis formuoja puikią koordinaciją ir gerina laikyseną.

• Energingi klubų judesiai treniruoja visus pilvo raumenis, veikia vidinius giliuosius dubens raumenis ir šioje vietoje paskatina visą kraujotaką. Tai puiki gimdos, šlapimo pūslės ligų profilaktika, todėl labai svarbūs tiek jaunoms merginoms, tiek vyresnio amžiaus moterims.

• Šokant treniruojami visi gilieji stuburo raumenys, susieti nuo pakaušio (nuo pirmo kaklo slankstelio) iki stuburo galo (uodegikaulio), atpalaiduojami nuolat įtempti sprando raumenys, o juk ši įtampa yra viena nugaros skausmų priežasčių.

• Atliekant rytietiškus judesius su krauju pernešama daug deguonies, kvėpuojama giliau ir lengviau, todėl ne tik gerėja širdies kraujagyslių sistemos veikla, bet ir dingsta įtampa, stresas.

• Ilgalaikės pratybos gerina medžiagų apykaitą, tad taip pat gerėja figūra.

• „Drebėjimai“ („shimmy“) puikiai masažuoja visus vidaus pilvo organus, šlaunų sritį ir veikia kaip vibromasažas, naikina celiulitą. Dėl to oda tampa graži ir stangri.

Vis dėlto pilvo šokis naudingas ne tik sveikatai. Jis žadina moters seksualumą ir padeda intymiam gyvenimui. Įsivaizduokite, kaip smagu būtų atsistojus prieš veidrodį matyti save ne pavargusią nuo kasdienių rūpesčių, o gundančiais siūbuojančiais klubais ir seksualią. Ir tą, kuri, švelniai flirtuodama, išdrįs ypatingą šokį sušokti savo vyrui ir taip susigrąžins pasitikėjimą savimi, darnų bendravimą bei gyvenimo meilę.

Konsultavo pilvo šokio instruktorė Renata Kveinytė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Orai: po tikros karščio bangos vėl teks ieškotis megztinio (4)

Vasara tempo nemažina ir jau artimiausiomis dienomis vėl sulauksime tikros karščio bangos: oras...

Teroristinis išpuolis Barselonoje: aukų skaičius dramatiškai išaugo nuolat pildoma (755)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...

Išpuolis Barselonoje: sulaikyti du įtariamieji (261)

Ispanijos saugumo tarnybos paskelbė įtariamojo, kurio vardu išnuomotas incidente panaudotas...

Liudininkas apie kraupų išpuolį Barselonoje: jis per žmonių minią lėkė visu greičiu, nė nebandė stabdyti (29)

Ketvirtadienio vakarą Barseloną sukrėtė kraupi teroro ataka – į minią žmonių įsirėžė...

Barselonos centre gyvenantis lietuvis: nejauku ir pikta, bet tenka priimti tokią realybę (42)

Apie šešerius metus Katalonijos sostinėje Barselonoje gyvenantis kaunietis Eduardas Žigunovas...

„Sūduva“ po pertraukos neatlaikė Bulgarijos čempionų spaudimo (173)

Bulgarijos čempionai parodė savo meistriškumą. Paskutinio UEFA Europos lygos atrankos varžybų...

Lietuvoje pristatyta įspūdinga aukštosios mados Indijos kolekcija (10)

Vilniuje ketvirtadienio vakarą įvyko neeilinis mados renginys. Indijos nepriklausomybės dienos...

Ekonomistai įvertino R. Karbauskio norą (215)

Ekonomistai Nerijus Mačiulis ir Gitanas Nausėda neigiamai vertina „valstiečių“ lyderio...

Berniukas susirūpino benamių kačių likimu: tapo jų gelbėtoju ir superherojumi (9)

Kaskart aplankęs Kris Papiernik ir Kia Griffin, jų penkiametis sūnėnas Shon'as tenori daryti viena...

Kodėl princas Williamas negali skristi vienu lėktuvu su šeima (9)

Pasak karališkojo protokolo, karališkoji šeima neturėtų lėktuvu skraidyti kartu, tačiau...