Pasaulinę AIDS dieną Lietuvoje jaunimo organizacijos, populiarios grupės ir savanoriai pažymės eisenomis, koncertais bei konkursais. Gruodžio 1-osios - pasaulinės AIDS dienos - renginius Lietuvoje organizuoja Lietuvos AIDS centras. Antradienį spaudos konferencijoje AIDS centro direktorius Saulius Čaplinskas teigė, kad šią dieną siekiama visų institucijų pagalba atkreipti dėmesį į AIDS problemą.
Gruodžio 1-osios vakare Vilniuje, klube "Bravo" vyksiančiame renginyje "Gyvenk ir leisk gyventi" vyks pasaulinę AIDS kampaniją pristatančių grupių "Biplan" ir Tigros koncertas, bus apdovanoti žurnalistų konkurso nugalėtojai.

Pasak grupės "Biplan" nario Makso, jie sutiko dalyvauti šiame projekte, nes svarbu atkreipti jaunimo dėmesį į šią problemą.

"Savo populiarumo pagalba bandom atkreipti dėmesį žmonių, kurie neklausys mokytojų dėl skirtingų kartų bendravimo problemos. Jaunimui lengviau suvokti, ką mes pasakysime nuo scenos savo dainomis", - sakė Maksas.

"Viena, ką sakys tėvai, bažnyčia, žiniasklaida ir kita, ką pasakys šou biznio dievukai, kurie jaunimui yra ypač svarbūs", - Maksui pritarė AIDS centro vadovas S.Čaplinskas.

Lapkričio 25 - gruodžio 6 dienomis Lietuvos AIDS centre vyks akcija "Nemokamai pasitikrink nuo AIDS", o gruodžio 1-ąją Vilniaus Arkikatedroje buvo laikomos Šv.Mišios už mirusiuosius nuo AIDS ir jų artimuosius.

Pasaulinė AIDS diena bus švenčiama ir Lietuvos vaikų ir jaunimo centre (LVJC). Čia vyks moksleivių žinių konkurso "Moksleiviai prieš AIDS" finalas, bus įteikti apdovanojimai piešinių, rašinių, kompiuterinių piešinių, fotografijos konkursų nugalėtojams.

Lietuvos Raudonojo kryžiaus savanoriai šiemet savo renginiais skatins užuojautą sergantiems, mirusiems nuo AIDS. Lapkričio 30 dieną savanoriai nešini žvakutėmis ir plakatais rengė eisenas Vilniuje ir Kaune.

Kaip BNS sakė Kauno medicinos universiteto studentų farmacininkų draugijos atstovas Tomas Rudminaitis, sekmadienio vidurdienį Laisvės alėjoje studentai praeiviams dalins raudonus kaspinus, simbolizuojančius mirusių nuo AIDS atminimą. Taip pat bus platinami informaciniai lankstinukai apie šios ligos prevenciją.

Vėliau Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Kauno komitetas surengs Kauno vaikų globos namų auklėtinių ir miesto mokyklų moksleivių eiseną. Prie savivaldybės bus uždegtos žvakutės ir tylos minute pagerbtos AIDS aukos.

Po to klube "Siena" bus pristatyta Raudonojo Kryžiaus veikla, skaitoma paskaita apie AIDS, rodomas filmas apie narkomanų gyvenimą "Traukinių žymėjimas".

Pasak Lietuvos AIDS centro direktoriaus, pasaulinės AIDS dienos renginiai Lietuvoje skiriami ne padidintos rizikos grupėms, su kuriomis dirbama nuolat, bet "tiems, kurie yra blaivūs ir gali daryti didesnę įtaką visuomenei".

S.Čaplinsko teigimu, pirmasis etapas jau įveiktas - visi pradėjo kalbėt apie AIDS, narkomaniją, o "dabar reikia pereiti prie veiksmų".

2002 - 2003 metais pasaulinė AIDS kampanija daugiausiai dėmesio skirs diskriminacijai ir žmogaus teisėms. Pagrindinis kampanijos tikslas - užkirsti kelią, mažinti ir kiek įmanoma šalinti su ŽIV ir AIDS susijusią diskriminaciją.

Šiuo metu Lietuvoje ŽIV yra diagnozuota 707 žmonėms - 643 vyrams ir 64 moterims.

AIDS diagnozuota 55 žmonėms, iš kurių 37 jau mirę. 21 žmogus mirė nuo AIDS, kiti - dėl kitų, su liga nesusijusių priežasčių.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Apie prezidento postą svajojusiam J. Petraičiui – ypatinga žinia iš teismo (27)

Prieštaringai vertinamas Australijoje gimęs milijonierius, kolekcininkas, 2002 m. Lietuvos...

Kita augančių algų pusė visai nedžiugina (128)

Lietuvos gyventojų emigracija – itin neigiamas reiškinys, turėjęs tik vieną teigiamą pusę –...

Vokietijoje per išpuolį subadyti du žmonės, vienas jų mirė (6)

Vokietijos vakariniame Vupertalio mieste du žmonės penktadienį buvo subadyti, vienas jų –...

A. Tapinas apie mokytojų padėtį: jei taip, tai emigruočiau (222)

Vienas įtakingiausių Lietuvos žurnalistų Andrius Tapinas prisipažįsta, kad jei uždirbtų 400...

Incidentas Suomijoje: į ligoninę išvežti aštuoni žmonės atnaujinta (185)

Suomijos pietvakariniame Turku mieste penktadienį buvo subadyta keletas žmonių, o mažiausiai...

Karklė apgulta. Stop juostos, užkardos ir palaidi šunys (19)

Karklės gyventojai, kurie neišvyko iš kaimo prasidėjus festivaliui „Karklė live music beach...

Gyvai / Neįprastos kontrolinės rungtynės be žiūrovų: Lietuva – Rumunija (6)

Europos krepšinio čempionatui besiruošianti Lietuvos rinktinė penktadienį pradeda kovas...

Atrodo paprasta, bet daugelis lietuvių nežino atsakymo į šį klausimą apie Europos Parlamentą (3)

Nuo Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą praėjo 13 metų, tačiau ne visi Lietuvos gyventojai...

Slaptas policijos reidas: už posūkio nerodymą gresia teisių atėmimas (93)

Penktadienį popiet, važiuojant nuo Varnių tilto, link Utenos g. viaduko, Kauno policija vykdė...

Nuotraukose niekuomet nesišypsanti B. Hadid tam turi keistą priežastį (3)

Supermodelį Bellą Hadid fotografai dažniausiai užfiksuoja rimtą ar net griežtą, o gerbėjai...