Parfumerinio hito viršūnėje - kuklios našlaitės aromatas

Dar neseniai niekas ir negalėjo numanyti, kad miške ir ant močiutės palangės kukliai auganti našlaitė netikėtai pavirs mados karaliene. Neliko nuošalyje ir parfumeriai, dievinantys šias puikias gėles, kurios, tarsi išlaikytas vynas, išsaugo savyje laiko aromatą ir turi seną parfumerijos istoriją.
Modeliuotojai, stilistai ir visažistai ėmė degti nesutramdoma aistra visiems šios švelnios gėlelės atspalviams, užpildydami jais podiumus ir miesto gatves.

Parfumerinis hitas

19- 20-ojo amžiaus sankirtoje prasidėjo triumfuojantis našlaitės ėjimas kosmetologijoje. Kvepalai, odekolonai, losjonai, pudra, lūpų dažai… Tais laikais viskas dvelkė jos aromatu, kuris taip gerai derėjo su odos kvapu ir buvo gerbiamas moterų ir vyrų.

Našlaitė

Judžin’as Rimmel’is, šio amžiaus pradžioje sukūręs parfumerijos enciklopediją, kuri iki šiol yra savotiška biblija specialistams, rašė: “Nuostabiai švelnus našlaitės kvapas turi stebėtiną savybę visiems patikti, todėl jis ir populiarus, kaip joks kitas”. To dėka mūsų sąmonėje šios romantiškos gėlės visam laikui liko klasikinės parfumerijos simboliu.

Amžiaus pradžioje Europoje egzistavo daugybė našlaičių plantacijų, kurių stambiausia buvo prie Nicos. Labiausiai parfumeriai vertino ir mėgo dvigubos, Parmos našlaitės žiedus, kurios aromatas buvo laikomas tobulu. Tačiau dauginti šį kaprizingą augalą buvo nepaprasta. Iš dalies Parmos našlaitė reikalavo šilumos, bet tuo pačiu absoliučiai nepakentė saulės, todėl buvo auginama apelsinmedžių ir citrinmedžių pavėsyje. Žiedai buvo renkami labai atsargiai ir tik nusileidus saulei.

Aistros dėl našlaitės

Našlaitės

Anksčiau jaunoms merginoms etiketas leido kvepėti tik našlaitės ir levandos aromatais, kurie simbolizavo švarą ir nekaltybę. Rožės, lelijos ir jazmino kvapai buvo laikomi provokuojančiais ir leistini tik ištekėjusioms damoms. Aristokratiškumo ir gero skonio simboliu buvo laikomi 1913 metais pasirodę Violette Precieuse, Caron kvepalai. Jie daugeliui dešimtmečių pavergė moterų, atitinkamai ir vyrų širdis.

Našlaičių gaidelių kvepaluose populiarumas tęsėsi iki amžiaus vidurio. Tam nemažai turėjo įtakos žinomi Namų Berdoues, Violettes de Toulouse (1936) kvepalai. Iki penkiasdešimtųjų metų pabaigos sodininkai ir toliau našlaites augino parfumerijos reikmėms, tačiau mažas tokio biznio pelnas sumažino susidomėjimą šiomis gėlėmis. Kartu su pakalnutėmis, mimoza ir gvazdikais našlaitės liko praeityje, o joms ilgam išliko puiki “mano prosenelės laikų kvepalų” šlovė.

Dideli pokyčiai

Našlaitė

Tačiau šiandien susidomėjimas našlaitėmis auga vėl. Ir ne tik dėl alyvinės - violetinės podiumų beprotystės. Pavargę nuo gyvenimo sudėtingumų, miesto rutinos ir nuolatinio streso, mes su malonumu atrandame sau šių gėlių poeziją. Jų toks pažįstamas ir paprastas aromatas dvasiai suteikia ramybės, priverčia susimąstyti apie grožį ir tai kas amžina.

Šios romantiškos gėlelės populiarumas kartu tapo iššūkiu modernizmui ir avangardiškumui su jų tiksliomis geometrinėmis konstrukcijomis ir juodai baltais tonais. Puokštė našlaičių, nuo neatmenamų laikų simbolizuojanti drovų įsimylėjėlį iš Marselio Prusto ir Andre Morua romanų, dabar tapo vis labiau populiarėjančio neoromantinio stiliaus įvaizdžiu. Šiandien parfumerijoje naudojamos ne tik žiedų, bet ir lapų, stiebų ir net našlaičių šaknų aromatinės sudėtinės dalys.

Parfumerijos metrai mano, kad šis augalas turtingiausias kvapų ir ši puiki medžiaga yra labai vertinama. Būtent todėl daugelis kvepalų, turinčių našlaitės gaidelių, absoliučiai nepanašūs tarpusavyje: viskas priklauso nuo gėlelės dalies, pasitarnavusios, kaip kvapo šaltinis. Jos lapai turi gaivų, sodrų ir permatomą aromatą, šaknys- malonesnį, o žiedai- švelniai saldų. Ir, pagaliau, maloni naujiena gamtos mylėtojams: šiandien našlaitės aromatas jau sukuriamas dirbtiniu būdu, todėl neliko būtinumo naikinti daugelį kilogramų šių švelnių augalų tam, kad pagamintum keletą flakonų kvepalų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Grožis ir sveikata

Lietuvos vanojimo čempionato akimirkos: pirties meistrų varžytuvės (9)

Šalia Palangos įsikūrusiuose Žibininkuose šiandien vyko septintasis Lietuvos vanojimo čempionatas. Šiemet jį po savo stogu priėmė poilsio ir sveikatinimo kompleksas „Atostogų parkas“. Čempionate varžėsi penki geriausi Lietuvos vanojimo meistrai iš skirtingų regionų: Dzūkijos, Suvalkijos, Žemaitijos, Aukštaitijos, juos vertino tarptautinė komisija.

Plaukų dažai – dar vienas galimas krūties vėžio sukėlėjas (27)

Kiekviena moteris nori būti graži – faktas senas kaip žmonija. Plati šypsena, dailūs figūrą ryškinantys drabužiai, aksesuarai, o kur dar graži šukuosena... Tačiau kaip reaguotumėte sužinoję, kad už jūsų dailius plaukus sukuriančių priemonių slypi krūties vėžiu grasinančios medžiagos?

Braškės: kokias pirkti, kaip laikyti ir originaliai paruošti (4)

Mėgstamiausia vasaros uoga sugrįžo. Vasarą galima vadinti „braškių sezonu“, mat šios uogos džiugina mus iki pat rugpjūčio. Viskas, ką turime žinoti apie braškes, aprašyta womenshealthmag.com.

Blogos naujienos mėgstantiems sūrį (107)

Mokslininkai nustatė, kad sūryje yra tų pačių cheminių medžiagų, kurios aptinkamos priklausomybę sukeliančiuose narkotikuose, rašo independent.co.uk.

Tarptautinė jogos diena Lietuvoje paminėta masiškai atliekant medžio pozą (4)

Trečius metus iš eilės Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, buvo minima Tarptautinė jogos diena.
KMI skaičiuoklė
  kg
      cm
      
Moterims rekomenduojamas KMI dydis yra 18-23, vyrams 20-25.
Mažiau kaip 18.5 - nepakankamas svoris.
18.5 - 25 – normalus.
25 - 30 – antsvoris.
Daugiau nei 30 – nutukimas.