Įvairūs uodeguotieji bičiuliai paperka savo nuoširdumu, natūralumu ir ištikimybe. Ir ne tik. Įvairūs gyvūnai, pasirodo, ne tik paglosto širdį, praskaidrina nuotaiką, bet ir gydo. Animoterapija seniai žinoma Vakaruose. Pas mus tai dar naujiena.
Šuniukas Širdukas
© Reuters/Scanpix

Turtingoji pasaulio dalis kraustosi iš proto dėl gyvūnų: įrengia jiems kirpyklas, organizuoja mados šou, stato specialius viešbučius. Neseniai JAV buvo paleistas specialus lėktuvo reisas tik šunims. Jų gamtos reikalams lėktuvas porą kartų leidosi specialiai.

Paukščiai

Migrenos priepuolio metu savo čiulbėjimu ir čirškėjimu atpalaiduoja kūną ir plečia galvos kraujagysles. Tiems, kurie guli sunkiame ligos patale arba kenčia nuo depresijos, rekomenduojame savo kambaryje laikyti kanarėles arba papūgėles.

Akvariumų žuvys

Mums padeda ne kiek nebyliosios žuvys, kiek jų magiškasis plaukiojimas ir judėjimas vandenyje. Tai nuteikia filosofiškai, mažina stresą, įsitempimą. Akvariumai padeda net žmonėms, kenčiantiems nuo neurodermito. 

Žuvų gyvenimas juos tarsi užhipnotizuoja ir ligonis rečiau kasosi niežtinčias vietas. Jau vien akvariumo buvimas patalpoje yra labai sveika. Jo skleidžiama drėgmė atgaivina orą, kuris čia, namuose, dažniausiai būna per sausas. O sausumas padidina organizmo imlumą infekcijoms.

Šuo

Geriausias pagyvenusių žmonių draugas. Meiliai vizgindamas uodegą jis priverčia šeimininką ryte ir vakare su juo pasivaikščioti. Toks sveikas judėjimas gerina aterosklerozės būklę, padeda nedidėti svoriui, sklaido stresą, malšina širdies ligas. 

Šuns seilės - puikiausias antiseptikas, kuris naikina bakterijas ir padeda išgyti žaizdoms.
Šuo - puikus “šildytuvas”. Mezginiai su šuns vilna efektyviai padeda malšinti įvairių sąnarių ir stuburo ligų simptomus. Kai šuo atsigula Jums prie šono - jis ne tik šildo, bet ir “ištraukia” skausmą, radikulito ar osteochondrozės negalavimus.

Katė

Puikus “šildytuvas” artrito, įvairių uždegimų atveju. Būdama nepriklausoma ir vaikščiodama viena, ji visuomet prisimins šeimininką, kai jam ką nors skauda. Murkdama ant kelių ji mažina kraujo spaudimą, ramina nervus, reguliuoja pulsą. Katės net sumažina alkoholikų ir narkomanų abstinentines kančias.

Triušiai

Padeda uždariems ir savimi nepasitikintiems žmonėms nugalėti baimę, bendrauti su svetimais.

Arkliai

Jodinėjimas gydo stuburo darbą, aterosklerozę, poliomielitą. Arkliai padeda atsigauti po insulto, malšina varginantį hiperaktyvumą, karščiavimąsi. Žmogus jodamas juda į visas puses: į dešinę, į kairę, pirmyn, atgal, aukštyn, žemyn. O gimnastikos salėje tik į dešinę, kairę, pirmyn ir atgal. Jodinėjimas suteikia pusiausvyros jausmą, gerina judesių koordinaciją.


Vilniaus universiteto vaikų ligoninės vaikų ortopedė Dalia Galvydienė:

Mylimo augintinio pliusus sveikatai sunku įvertinti medicininiais parametrais. Galiu tik pasidalinti savo asmenine patirtimi, kuri kupina kuo šilčiausių emocijų. O geri pojūčiai visuomet padeda sveikatai.

Kai nuo senatvės ir ligos padvėsė mano mylimas dalmantinas, tapo tuščia. To niekuomet nesupras tie, kurie neturėjo šuns. Visai netikėtai pas pažįstamą sužinojau apie tai, kad mirė jos kaimynas, pagyvenęs žmogus ir be globos liko šuniukas. Pasiėmiau globoti šią mišrūnę ir pavadinau ją Čika. Iš pradžių ji labai liūdėjo. Lepinau šuniuką skaniu maistu ir didesniu dėmesiu. Pamažu jį prisijaukinau.

Pamažu Čika pati ėmė lepinti mane dėmesiu ir neatodairiška ištikimybe. Tai - neapsakomas jausmas. Posakis: šuo - geriausias žmogaus draugas tikrai ne iš piršto laužtas. Džiugus jos pasitikimas po sunkios darbo dienos tarsi nuima pusę nuovargio. Skaičiau, kad šunis auginantys žmonės gyvena 10-čia metų ilgiau.

Ypač, kaip medikė, patarčiau šunis auginti pagyvenusiems žmonėms. Meiliai uodegą vizginantis keturkojis priverčia senjorus bent du kartus per dieną pasivaikščioti. O judėjimas visuomet yra sveikata.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

R. Valatka. Pagonišką nuotykių ilgesį aitrina nedegantys kumečių laiškai iš praeities (23)

Aksominis sezonas. Turėjo baigtis su Žoline. Bet nesibaigė. Užplūdusi šiluma ir akivaizdžiai...

Nematyta Anykščių pusė: daug netikėtų atradimų – vos per vieną dieną (17)

Anykščiai – miestas siurprizas. Tarp ežerų ir miškų įsikūręs nedidelis miestelis jau nuo...

Atakas Ispanijoje įvykdžiusi kuopelė „neutralizuota“, aptikti šiurpą keliantys radiniai (203)

Kuopelė, kuri panaudodama automobilius įvykdė atakas Barselonoje ir Kambrilse, buvo...

Savame bute jaučiasi kaimynų įkaitu (7)

Nuo lubų besisunkiantis vanduo, kibirkščiuojantys laidai ir nuolatinė drėgmė jau tapo...

Užsiminė apie galimybę padėti mažiau uždirbantiems, dėl kurios iečių nelaužo jokia partija (70)

Politikai turėtų peštis ne dėl Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatų, o galvoti apie...

Atsibodo valdžios diskriminacija – renka parašus

Šiemet įsigaliojęs naujasis Administracinių nusižengimų kodeksas jau kurį laiką neramino...

Beprasmė tragedija: pasaulio čempionas Rusijoje pateko į mirtinas muštynes (167)

Rusijos sporto bendruomenė sukrėsta: nuo patirtų sunkių galvos traumų Anapilin iškeliavo...

Būtina aplankyti bent kartą gyvenime: šie paplūdimiai garsėja visoje Europoje (3)

Keisčiausių formų uolos ir paslaptingos grotos, tarp jų įsispraudę paplūdimiai su Atlanto...

„Brexit“ žala. Kas laukia tūkstančių darbuotojų iš Lietuvos? (271)

Šimtai tūkstančių darbuotojų iš Europos Sąjungos valstybių nėra užtikrinti dėl savo...

Kvapą gniaužiančios vestuvės: prabanga, 3 metrų šleifas ir seksualus nuotakos šokis (6)

Dainininkė, šokėja bei aktorė Rochelle Pangilinan ištekėjo už aktoriaus bei modelio Arthuro...