Nauja kosmetologijos kryptis - aromatinė kosmetika

Kas yra aromatinė kosmetika? Kuo ji iš principo skiriasi nuo kitų kosmetinių priemonių? Veikiančiuoju pagrindu aromatinėje kosmetikoje yra eteriniai aliejai. Tačiau verta skirti “estetinę aromaterapiją” nuo tikrosios aromatinės kosmetikos.
Ne visa natūrali kosmetika, kurios sudėtyje yra eterinių aliejų, gali būti priskirta aromatinei kosmetikai.

Tikroji aromatinė kosmetika turi terapeutinį poveikį ir todėl yra naudojama gydymui. Šiuo atveju yra būtina vartoti 100 procentų švarų natūralų aliejų. Tuo tarpu “estetinei aromaterapijai” neretai naudojami eteriniai aliejai, kurie yra pilnai arba dalinai sintezuoti cheminiu būdu.

Pavyzdžiui, vietoje eterinio snapučio aliejaus į kosmetiką dedama medžiaga, kuri yra pagrindinis sudėtinis natūralaus aromato komponentas. Tačiau cheminės sintezės būdu neįtraukiamas didelis kiekis mažesnių komponentų, nulemiančių nepakartojamą aromato charakterį ir biologinį aliejaus aktyvumą.

Aromatinė vonia

Tokie sintezuoti aliejai atlieka orlaidės vaidmenį ir nesugeba suteikti teigiamo terapeutinio poveikio žmogui. Tai galima paaiškinti komponentų, esančių “sintetiniuose” aliejuose, negausumu.

100 procentų natūralus aliejus turi suteikti biologinį poveikį trijuose lygmenyse: molekuliniame, psichoemociniame ir nervų sistemos lygmenyse. Tai reiškia, kad į aromatinės kosmetikos sudėtį įeina tam tikri biologiniai kompleksai, kurių pagalba pasiekiamas pagrindinis aromaterapijos efektas.

Deja, šiandien galima aptikti įvairių gamintojų kosmetikos, kuri pretenduoja į aromatinės kosmetikos pavadinimą, tačiau neatitinka profesionalios aromaterapijos kriterijų.

Kas sąlygoja aukštą aromatinės kosmetikos efektyvumą?

Aromatinė kosmetika

Aromaterapijoje, o būtent aromatinėje kosmetikoje svarbus aromato atitikimo individualiai žmogaus sistemai efektas. Teisingai parinktas eterinis aliejus tinka konkrečios problemos sprendimui taip, kaip raktas tinka konkrečiai spynai. Natūraliuose eteriniuose aliejuose yra mums būtinos medžiagos būtent tokiu pagrindu, kuris maksimaliai tinka įsisavinimui.

Aromatinė kosmetika geba suteikti organizmui reikalingus vitaminus, provitaminus, mikroelementus, fermentus, kofermentus, nepakeičiamas aminorūgštis, hormonines medžiagas.

Vadinasi, bet kokiam odos tipui su bet kokia problema, netgi neuroendokrininio pobūdžio, galima parinkti individualią aliejų kompoziciją, kuri leis be jokios chemijos naudojimo atkurti grožį ir sveikatą.

Koks yra aromatinės kosmetikos veikimo mechanizmas?

Aromatinis muilas

Turint omenyje unikalias eterinių aliejų chemines savybes (žemas molekulinis svoris, tam tikrų benzolinių struktūrų ir judriųjų cheminių grupių buvimas), tampa aišku, kodėl aromatinė kosmetika sugeba suteikti tokį nepaprastą poveikį. Tiesiog per keletą minučių eteriniai aliejai prasiskverbia pro odos paviršių į jos giluminius sluoksnius, o kai kurie komponentai pasiekia ir kraujagyslių sluoksnius.

Verta pažymėti, kad eterinius aliejus sudaro daug komponentų (į kai kurių aliejų sudėtį gali įeiti iki 3000 komponentų), kurie leidžia jiems dirbti labai išrankiai ir subtiliai spręsti būtent tą problemą, kuri yra iškilusi konkrečiu momentu ir sunormalizuoti organizmą.

Visi eteriniai aliejai veikia pagal detoksikacijos principą ir atstato vandens ir druskų balansą. Be to, eterinių aliejų pagalba šalinami šlakai ne tik iš odos ląstelių ir artimiausių audinių, bet ir iš viso organizmo: kraujo, inkstų, virškinamojo trakto.

Eteriniai aliejai optimizuoja odos ląstelių funkcijas, todėl atsitinka taip, kad vienas ir tas pats kremas padeda išspręsti, atrodytų, visiškai priešingas odos problemas, tačiau turinčias bendrą kilmės priežastį.

Aromatiniai augalai

Aromatinė kosmetika gali būti skirta plačiam odos susirgimų spektrui, ji yra universali. Išnyksta odos traukimo efektas, padidėja elastingumas, pasišalina visi odos susirgimai: spuogai, paraudimas, alergijos, jautrumas, uždegimai. Tačiau, nepaisant to, prieš pasirenkant naudoti konkretų kremą, gelį, pienelį, losjoną ar bet kokią kitą aromatinę kosmetiką, reiktų atlikti išankstinę gydytojo dermatologo diagnostiką.

Negalima aromatinės kosmetikos naudoti “mechaniškai”: tepti ant veido kremą ir tuo pat metu su drauge telefonu aptarinėti paskutines naujienas. Norint sulaukti trokštamo rezultato, būtina į šios kosmetikos naudojimą žiūrėti kaip į tam tikrą ritualą, leidžiantį atsipalaiduoti ir pajusti nuostabų aromatų puokštės poveikį ne tik odos lygmenyje, tačiau ir pajusti, kaip jis paliečia sielą.

Toks požiūris į eterinius aliejus yra susijęs su senąja eterinių aliejų naudojimo kultūra. Atsipalaiduoja veido raumenys, nurimsta nervų sistema, įsivyrauja reguliacija ir hormoniniame lygmenyje, todėl aromatinė kosmetika yra unikali galimybė dirbti su neuroendokrininėmis odos problemomis.

Aromatinės kosmetikos pagalba galima ne tik efektyviai šalinti odos susirgimus, bet ir atlikti procedūras priešlaikinio senėjimo profilaktikai. Natūralu, kad odos būklė didele dalimi priklauso nuo hormoninio statuso, todėl pilnai paaiškinama, kodėl moterims, su amžiumi sumažėjus estrogenų lygiui, oda greitai vysta ir tampa suglebusi.

Neretai šios problemos sprendimui į organizmą specialiai įvedami sintetiniai hormonai. Naudojant aromaterapiją, unikalaus eterinių aliejų poveikio sąskaita galima padidinti hormonų lygį.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Grožis ir sveikata

Apšilimas prieš krepšinį: paruoškite raumenis tinkamai

Jau ne kartą rašėme apie apšilimo svarbą ir pasekmes, kai jam neskiriamas tinkamas dėmesys. Stebime, kad sporto salėje nei viena treniruotė neprasidėtų be apšilimo, be jo neturėtumėte išbėgti ir į kitų savo mėgiamų sportinių užsiėmimų aikšteles: teniso, krepšinio, futbolo, tinklinio…

Mūsų protėviai miegojo kitaip. Ir buvo žymiai sveikesni (42)

Sunku tuo patikėti, bet istorikai ir mokslininkai linkę manyti, jog šiuolaikinis žmogus miega visiškai ne taip, kaip protėviai senovėje. Gamta užprogramavo visiškai kitą miego režimą. Prasidėjus mokslinei techninei pažangai, žmogus nutarė pats tvarkytis savo laiką.

Ruošiamės bėgimo varžyboms: 3 pagrindiniai bėgimo tipai (2)

Kaip pasiruošti bėgimo varžyboms? Tiesiog bėgti ir tiek? Pradžioje kelis kilometrus, vėliau dešimt, dar vėliau kelias dešimtis… Pasirodo ruošiantis ilgų distancijų varžyboms net ir bėgti galima (ir reikia) skirtingai.

Pasitikrinkite, ko trūksta jūsų organizmui (19)

Atsižvelgiant į tai, ką valgote dažniausiai, galima nesunkiai pasakyti, ko trūksta jūsų organizmui.

Sužinoję apie agurkų naudą, norėsite juos valgyti kasdien (41)

Agurkai – puiki vasaros daržovė. Jie lengvai auga, jų yra įvairių rūšių, įvairių formų. Agurkuose mažai kalorijų, be to, jie ne tik aprūpina organizmą vandeniu ir elektrolitais, bet ir daugeliu vitaminų.
KMI skaičiuoklė
  kg
      cm
      
Moterims rekomenduojamas KMI dydis yra 18-23, vyrams 20-25.
Mažiau kaip 18.5 - nepakankamas svoris.
18.5 - 25 – normalus.
25 - 30 – antsvoris.
Daugiau nei 30 – nutukimas.