Mitai ir įdomybės apie plaukus

 (1)
Egzistuoja daugybė neteisingų įsitikinimų, kaip reikia teisingai prižiūrėti plaukus. Plačiai paplitusi nuomonė, kad dažnai plauti plaukus yra kenksminga ir kad jų priežiūrai, norint palaikyti plaukus gražius ir sveikus, moterims reikia daug daugiau laiko, nei vyrams. Ar tai tiesa? Atsako specialistai.
“Kuo dažniau plaukai plaunami, tuo greičiau jie tampa nešvarūs.” Tai netiesa. Plaukus reikia plauti tuomet, kai tik jie nebeatrodo švarūs ir tai jiems atneš tik naudą. Jeigu plaukus plaunate dažnai, pavyzdžiui, kas antrą dieną, naudokite šampūną, ant kurio pažymėta: “dažnam naudojimui”.
Plaukai

“ “Šukos turi būti plastmasinės.” Tai netiesa. Pirkite šukas, pagamintas iš natūralių medžiagų: jos naudingesnės plaukų sveikatai. Specialistai rekomenduoja naudotis šukomis ir šepečiais su stambiais, gerai nugludintais mediniais šeriais.

“ “Plaukus reikia gerai išdžiovinti džiovintuvu.” Tai netiesa. Sausas oras nesuteikia plaukams jiems būtinos drėgmės ir plaukai pradeda lūžinėti. Tuo labiau, kad išdžiūvusiems plaukams labai sudėtinga suteikti norimą formą.

TAI ĮDOMU

“Kiek įdomių faktų apie plaukus. Ar žinote, kad…

Plaukai

Plaukų ilgis per dieną padidėja maždaug 0,5 mm.

Plaukų augimo intensyvumas priklauso nuo metų ir paros laiko: pavasarį ir vasarą plaukai auga greičiau nei rudenį ir žiemą, dieną – greičiau nei naktį.

Sveikas plaukas gali išlaikyti 100-200 g svorį. Savo tvirtumu ir patvarumu plaukas nenusileidžia aliuminiui.

Pats aktyviausias plaukų augimas vyksta iki 30 metų amžiaus.

Plaukų kiekis priklauso nuo jų spalvos. Mokslininkai įrodė, kad mažiausiai plaukų turi blondinai, o daugiausia – brunetai.

INFORMACIJA PAMĄSTYMUI TIK VYRAMS

“Prancūzų mokslininkai, tiriantys stipriosios lyties atstovų plaukus, gavo netikėtus rezultatus.

Plaukai

Pasirodo, kad vyrams, norint palaikyti plaukus gražius ir sveikus, reikia išeikvoti žymiai daugiau laiko jų priežiūrai nei moterims. Taip yra todėl, kad vyriškos riebalinės liaukos yra žymiai aktyvesnės nei moteriškos, dėl to plaukai greičiau tampa nešvarūs, be to, vyrų plauko gyvenimo laikotarpis dvigubai trumpesnis nei moterų (atitinkamai 2 ir 4 metai).

Ne taip seniai mokslininkai nustatė, kad vyriškos lyties atstovai paveldi geną, atsakingą už nuplikimą, o tiksliau – už neadekvačią plaukų folikulų reakciją į vyriškų lytinių hormonų poveikį. Vyrų plaukus taip pat lengviau paveikia stresas, jie jautriai reaguoja į mažiausius hormonų pokyčius, vykstančius organizme, o taip pat ir į neteisingą mitybą.

Visi šie faktoriai, kaip taisyklė, sukelia plaukų slinkimą. Dažniausiai pirmieji plikėjimo požymiai, priklausomai nuo hormonų aktyvumo, atsiranda 23-30 metų amžiuje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Grožis ir sveikata

Lietuvos vanojimo čempionato akimirkos: pirties meistrų varžytuvės (8)

Šalia Palangos įsikūrusiuose Žibininkuose šiandien vyko septintasis Lietuvos vanojimo čempionatas. Šiemet jį po savo stogu priėmė poilsio ir sveikatinimo kompleksas „Atostogų parkas“. Čempionate varžėsi penki geriausi Lietuvos vanojimo meistrai iš skirtingų regionų: Dzūkijos, Suvalkijos, Žemaitijos, Aukštaitijos, juos vertino tarptautinė komisija.

Plaukų dažai – dar vienas galimas krūties vėžio sukėlėjas (21)

Kiekviena moteris nori būti graži – faktas senas kaip žmonija. Plati šypsena, dailūs figūrą ryškinantys drabužiai, aksesuarai, o kur dar graži šukuosena... Tačiau kaip reaguotumėte sužinoję, kad už jūsų dailius plaukus sukuriančių priemonių slypi krūties vėžiu grasinančios medžiagos?

Braškės: kokias pirkti, kaip laikyti ir originaliai paruošti (3)

Mėgstamiausia vasaros uoga sugrįžo. Vasarą galima vadinti „braškių sezonu“, mat šios uogos džiugina mus iki pat rugpjūčio. Viskas, ką turime žinoti apie braškes, aprašyta womenshealthmag.com.

Blogos naujienos mėgstantiems sūrį (112)

Mokslininkai nustatė, kad sūryje yra tų pačių cheminių medžiagų, kurios aptinkamos priklausomybę sukeliančiuose narkotikuose, rašo independent.co.uk.

Tarptautinė jogos diena Lietuvoje paminėta masiškai atliekant medžio pozą (5)

Trečius metus iš eilės Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, buvo minima Tarptautinė jogos diena.
KMI skaičiuoklė
  kg
      cm
      
Moterims rekomenduojamas KMI dydis yra 18-23, vyrams 20-25.
Mažiau kaip 18.5 - nepakankamas svoris.
18.5 - 25 – normalus.
25 - 30 – antsvoris.
Daugiau nei 30 – nutukimas.