Lietuvaitės tarptautiniame nuotykių ieškotojų konkurse - "Donnavventura"

Lietuvaitės sėkmingai pasirodė konkurso "Donnavventura" nacionalinėje atrankoje, todėl buvo nutarta net dvi merginas pakviesti į kitą etapą Italijoje. Anksčiau Lietuvai tolimesniame konkurso etape buvo planuojama skirti vieną vietą.

Tarptautiniame konkurse "Donnavventura" mūsų šaliai atstovaus 25- erių metų kaunietė Jolanta Gerdžiūnaitė, turizmo vadybininkė, ir 23- ejų metų vilnietė Rasa Jakiūnaitė, VU žurnalistikos magistrantė. Liepos 12 dieną šios lietuvaitės vyks į Italiją dalyvauti antrame "Donnavventura" ture, kuriame iš viso pasirodys 48 merginos.

Antrojo etapo varžybos vyks Italijos - Austrijos pasienyje, Alpių kalnuose. Jolanta Gerdžiūnaitė ir Rasa Jakiūnaitė į Lietuvą grįš liepos 16 dieną. Trečiasis konkurso etapas vyks Amazonėje. Jame dalyvaus tik 8 ištvermingiausios merginos, išlaikiusios visus antrojo turo išbandymus.

Vasaros pabaigoje žurnalas "Cosmopolitan" ir "Eurosport" televizija Pietų Amerikoje rengia mėnesio ekspediciją "Donnavventura". Be gebėjimų fotografuoti ir parengti kelioninį reportažą, kiekviena ekspedicijos dalyvė privalo profesionaliai vairuoti džipą, mat jai teks lenktyniniu greičiu sudėtingomis sąlygomis važiuoti tūkstančius kilometrų, kopti į kalnus, plaukti, demonstruoti orientavimosi sugebėjimus, savo ištvermę ir psichologinį stiprumą. Be to, merginos turi laisvai kalbėti angliškai, būti fotogeniškos, telegeniškos ir nesivaržyti duoti TV interviu.

Birželio 30 dieną Pabradėje vykusi atranka buvo pirmasis tokio pobūdžio konkursas Lietuvoje. Šešiolika merginų rungėsi gamtoje, svilinant saulei, puolant vabzdžiams. Dalyvėms teko vairuoti visureigį per kalvas, virvelinėmis kopėtėlėmis lipti į oro balioną, dviračiais įveikti sudėtingą smėlėtą trasą.

Ypatingas dėmesys buvo skiriamas merginų anglų kalbos žinioms, bendravimo įgūdžiams. Dalyves vertino ir nugalėtojas paskelbė du svečiai iš Italijos, "Donnavventura" organizacinio komiteto atstovai, kurie labai teigiamai vertino Lietuvoje atliktus organizacinius darbus.

Įspūdingo tikrovės šou "Donnavventura", kas išvertus reiškia "nuotykių ieškotoja", nacionalinio turo Pabradėje, atrankos turo Italijoje bei finalo Amazonėje filmavimus pasibaigus ekspedicijai rudenį pamatys TV3 žiūrovai.

"Donnavventura" konkursas Italijoje rengiamas jau dvyliktus metus, tačiau šiemet jis pirmą kartą organizuojamas tarptautiniu mastu. Italijoje kiekvienais metais gaunama per 10,000 paraiškų dalyvauti "Donnavventuros" atrankoje. Lietuvoje buvo gauta per 400 paraiškų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Grožis ir sveikata

Apšilimas prieš krepšinį: paruoškite raumenis tinkamai

Jau ne kartą rašėme apie apšilimo svarbą ir pasekmes, kai jam neskiriamas tinkamas dėmesys. Stebime, kad sporto salėje nei viena treniruotė neprasidėtų be apšilimo, be jo neturėtumėte išbėgti ir į kitų savo mėgiamų sportinių užsiėmimų aikšteles: teniso, krepšinio, futbolo, tinklinio…

Mūsų protėviai miegojo kitaip. Ir buvo žymiai sveikesni (46)

Sunku tuo patikėti, bet istorikai ir mokslininkai linkę manyti, jog šiuolaikinis žmogus miega visiškai ne taip, kaip protėviai senovėje. Gamta užprogramavo visiškai kitą miego režimą. Prasidėjus mokslinei techninei pažangai, žmogus nutarė pats tvarkytis savo laiką.

Ruošiamės bėgimo varžyboms: 3 pagrindiniai bėgimo tipai (2)

Kaip pasiruošti bėgimo varžyboms? Tiesiog bėgti ir tiek? Pradžioje kelis kilometrus, vėliau dešimt, dar vėliau kelias dešimtis… Pasirodo ruošiantis ilgų distancijų varžyboms net ir bėgti galima (ir reikia) skirtingai.

Pasitikrinkite, ko trūksta jūsų organizmui (20)

Atsižvelgiant į tai, ką valgote dažniausiai, galima nesunkiai pasakyti, ko trūksta jūsų organizmui.

Sužinoję apie agurkų naudą, norėsite juos valgyti kasdien (44)

Agurkai – puiki vasaros daržovė. Jie lengvai auga, jų yra įvairių rūšių, įvairių formų. Agurkuose mažai kalorijų, be to, jie ne tik aprūpina organizmą vandeniu ir elektrolitais, bet ir daugeliu vitaminų.
KMI skaičiuoklė
  kg
      cm
      
Moterims rekomenduojamas KMI dydis yra 18-23, vyrams 20-25.
Mažiau kaip 18.5 - nepakankamas svoris.
18.5 - 25 – normalus.
25 - 30 – antsvoris.
Daugiau nei 30 – nutukimas.