Lanksti kaip katė

 (4)
Daugelį amžių mums buvo tvirtinama: moters talija turi būti kaip taurelė. Tačiau dabar, XXI amžiuje, supratimas šiek tiek pasikeitė. Dabar tai nebėra tūris spiritiniams gėrimams. Šiandieninės vilioklės stengiasi “įgauti” žavingas Kristinos Agileiros formas. Tą pačią svajonės formulę: 90-60-90. Ten, kur pageidaujamieji 60, - būtent talijos linija. Kaip gi ją pasiekti?
Taigi, norint įgauti liekną ir lanksčią taliją, į visas fitneso treniruotes būtina įtraukti pratimus, skirtus pagrindinėms preso ir nugaros raumenų grupėms.

Kiekvieną dieną iš ryto, rytinės mankštos metu, reikia atlikti tris – keturis nesudėtingus pratimus. Du arba tris kartus per savaitę užsiimti gimnastika. Tai yra būtina harmoningam pagrindinės raumenų grupės vystymuisi. Galiausiai, du kartus per savaitę jums teks pasitreniruoti iš esmės.

Pagrindinės krūvio rūšys

Kardio-treniruotės, arba “treniruotės širdžiai”. Nevenkite jų. Tai – svarbiausias žingsnis formuojant jūsų gundančias formas. Savotiška užkanda prieš pagrindinę fitneso treniruotę.

Kardio-klasika – bėgimas ristele, šokiai, dviratis-treniruoklis. Vietoj bėgimo tiks ir bėgimo takelis. Ilgas ėjimas pėsčiomis, tačiau pakankamai dideliu tempu.

Tarp kitko, praktiškai bet kokią treniruotę galima pavadinti kardio-treniruote, jei ji vienu tempu trunka ne mažiau dvidešimties minučių.

Aerobinės treniruotės būtinai susideda iš kardio-treniruočių ir gimnastikos. Kardio-treniruotės tinka netgi žmogui, patyrusiam infarktą, aerobinės treniruotės – daugiausiai sveikiems žmonėms, norintiems pagerinti savo formą. Aerobinių treniruočių metu vyksta intensyvus sukauptų atsargų deginimas – pirmiausia gliukozės kraujyje, o po to - riebalinių kalorijų atsargų.

Sistemingos aerobinės treniruotės gali ne tik padėti pagerinti figūrą, bet ir žarnyno metabolizmą. Sveikas žarnynas – lieknos talijos garantija. Netikite tuo? O juk nepadoriai išsipūtęs pilvas sugeba nužudyti ir pačias idealiausias linijas.

Kardinali išeitis – pilnas žarnyno valymas. Tačiau tai – ne šio straipsnio tema. O apie dietas – šiek tiek vėliau.

Grįžkime prie treniruočių. Eilėje – gimnastika. Ji vysto raumenis, daro juos elastingesniais. Kelia bendrą tonusą.

Gimnastika turi būti:

Toninė. Darbas su savo kūno svoriu yra pati paprasčiausia treniruočių namuose rūšis;

Su svoriais. Pavyzdžiui, kūno dizainas, nors užsiėmimai su treniruokliais nėra tikroji gimnastika;

Raumenų tempimas. Atliekama siekiant lankstumo ir plastiškumo.

Siekiant trokštamo tikslo, idealiai tinka visos treniruočių rūšys – aerobinės, jėgos, tempimo. Gimnastika puikiai taiso laikyseną. Santykis su talija? Pats tiesiausias. Linija juk viena.

Nepamirškite mankštos prieš fitneso treniruotę. Per tą laiką jūs krūviui paruošite savo organizmą ir raumenis. Priešingu atveju treniruotė bus beprasmiška.

Kokie pratimai reikalingi, norint suformuoti dailią taliją?

Pirmoji dalis – pratimai presui. Dirba viršutinis ir apatinis presas, pilvo raumenys. Atminkite – pilvas turi tapti idealiai plokščiu. Didelį dėmesį skirkite lankstymuisi nuo vieno šono prie kito. Kaip švytuoklė.

Antroji dalis – viršutiniai ir apatiniai nugaros raumenys.

Darbo pabaigai – mankšta, kitaip tariant, geras prasitampymas. Lankstomės kaip katės. Raumenys ilsisi ir tuo pat metu įgyja jiems būtiną elastingumą.

Idealiu atveju po treniruotės talijos sritis turi šiek tiek skaudėti. Su laiku skausmas praeis, o malonus jausmas liks.

Jei jūs ne viską atlikote sąžiningai, raumenys tylės. Tai blogai. Veltui sugaišote savo brangų laiką.

Turint normalų kūno sudėjimą (ne daugiau penkių kilogramų antsvorio) norimą talijos apimtį galima pasiekti per du – tris mėnesius. Jei turite didelį antsvorį, nusiteikite pusei metų atkaklaus darbo. Ir ne rečiau kaip kas antrą dieną.

Pagalvok tu man, pusė metų! O kiek laiko praėjo šiaip sau…

Rezultato palaikymui prireiks ne daugiau 30-40 minučių treniruotės kartą per tris dienas.

Su aerobika jums taip pat vėl gi labai pasisekė. Mokslas nustatė, kad atskiros aerobinio krūvio rūšys (po 45 minutes keletą kartų per savaitę) tikslingai priverčia lieknėti būtent talijos sritį! Kas gi tai per krūvis? Bėgimas ristele ir ėjimas – patys paprasčiausi ir neapsunkinantys pratimai!

Atkreipsime jūsų dėmesį: vaikščioti ir bėgioti reikia po daug. Ir jokiu būdu nemeskite šio užsiėmimo besiteisindamos dideliu užimtumu! Na o jeigu jūs ignoruosite mūsų patarimą, tai su amžiumi jūsų pilvas didės ir didės! Tokios yra jūsų genetikos ypatybės!

Iš karto norime jus pradžiuginti: palyginus su kitomis kūno dalimis, pilvo sritis išsiskiria, kalbant medicinine kalba, padidintu lipolitiniu aktyvumu. Kitaip tariant, iš čia išvaryti riebalus yra lengviau. Taigi, mūsų užduotis ne tokia jau ir sudėtinga. O norint kuo greičiau pasiekti maksimalių rezultatų, atlikite aerobinę treniruotę kartą per savaitę.

Tačiau net jeigu jūs ir nusiteikusios užsiimti išskirtinai talija, keletas pratimų likusioms raumenų grupėms nepakenks. Negalima būti gražiai tik dalimis…

Maitinimas

Apie žarnyną jau kalbėjome ir nesikartosime. Geriau jį kaip reikiant palepinkime taisyklinga ir subalansuota mityba, kad jis nekvailiotų ir negadintų formos.

Gundytojos renkasi…kefyrą. Todėl, kad jis reguliuoja žarnyno darbą. Nevenkite ir kitų rauginto pieno produktų – jogurtų, varškės ir t.t.

Su vaisiais, daržovėmis ir taip viskas aišku – ir skanu, ir naudinga.

Pradėkite atsisakydama riebaus maisto. Mažiau sviesto, keptų, troškintų ir bet kokių kitų, riebaluose paruoštų patiekalų. Mažiau majonezo, sūrių ir dešrų. Jei valgote mėsą, tai rinkitės virtą. Jei daržoves, tai virtas arba troškintas vandenyje.

Kodėl reikia pradėti nuo riebalų? Reikalas tame, kad jie vaidina pagrindinį vaidmenį mums tunkant. Kuo daugiau riebalų suvalgysi, tuo daugiau jų liks po oda. Ypač ant liemens, kur jie susikaups lyg gelbėjimosi ratas.

Atiduokite pagarbą ląstelienai. Tai – avižiniai dribsniai, rupaus malimo juoda duona ir grikiai.

Po to eina žuvies patiekalai, virta liesa mėsa. Omletas taip pat su “paslaptimi” – iš dviejų baltymų ir vieno trynio.

Atleiskite už atvirumą, tačiau pasekite ir kėdę. Jei jus kankina vidurių užkietėjimas, priimkite kaip taisyklę: kiekvieną rytą po stiklinę karšto vandens su citrinos sultimis. Tai puikiai gerina žarnyno peristaltiką. Ir ne taip brangu kaip apelsinų sultys – rytinė Vakarų išmonė. O štai pieno gerkite mažiau – jį suaugusio žmogaus organizmas sunkiai įsisavina.

Mums netinka – ledai, riebus pienas, riebūs mėsos patiekalai, šokoladukai. Tortai su riebiu ir saldžiu kremu. Čipsai, koncentratai, hamburgeriai. Praktiškai visas greitas maistas. Pilvas tik augs, uždengdamas išsvajotuosius “60”. Subalansuota protinga mityba padės neprarasti jėgų ir išvengti gastrito.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Grožis ir sveikata

Gera naujiena mėsėdžiams – sveiki užkandžiai

Moksliniai tyrimai rodo, kad lietuviai – mėsos mėgėjų tauta. Sveikos gyvensenos specialistas Artūras Sujeta teigia, kad saikingas mėsos produktų vartojimas, neapleidžiant kitų svarbių mitybos elementų, gali būti naudingas, ypač mėgstantiems užkandžiauti vakarais, ir pabrėžia, kad svarbiausia pasirinkti kokybišką produkciją, kuri padėtų išsaugoti tiek gerą savijautą, tiek fizinę formą.

Kaip suvaldyti pavasarinį rožinės paūmėjimą (12)

Atbudus gamtai norisi gaudyti kiekvieną šiltesnį saulės spindulį, tačiau turintiems jautrią kapiliarinę odą žmonėms ypač rekomenduojama pasisaugoti. Aštri saulė – vienas rožinės paūmėjimą sukeliančių veiksnių.

Žinomos moterys atvirai papasakojo, kaip kovoja su antsvoriu (21)

Nors kartais gali atrodyti kitaip, svorio metimas – nelengva užduotis kiekvienam, net ir įspūdingus turtus susikrovusioms Holivudo žvaigždėms.

Ar žinote, kodėl prieš valgant riešutus patariama išmirkyti vandenyje? (17)

Egzistuoja tam tikrų maisto produktų (omarai, mangai, žuvis ir pan.), kuriuos reikia ruošti ir tiekti pagal tam tikras taisykles. Kiti produktai nereikalauja didesnių žinių ir juos paruošite daug paprasčiau.

Ką tuoj pat turėtumėte išmesti iš savo kosmetinės (1)

Balandis yra įvardijamas kaip švaros mėnuo, kviečiantis tvarkyti aplinką, namus, spintas ir visa kita, kas mus supa aplink. Dažniausiai esame įpratę susitvarkyti tai, kas iš pirmo žvilgsnio krinta į akis. Tačiau retas paprieštarautų, jog kuo smulkesni ir akivaizdžiai nematomi daiktai, tuo rečiau skiriame dėmesio jų tvarkos palaikymui.
KMI skaičiuoklė
  kg
      cm
      
Moterims rekomenduojamas KMI dydis yra 18-23, vyrams 20-25.
Mažiau kaip 18.5 - nepakankamas svoris.
18.5 - 25 – normalus.
25 - 30 – antsvoris.
Daugiau nei 30 – nutukimas.