Knarkia daugybė žmonių, nepriklausomai nuo amžiaus ir lyties. Tad tai daro ir jauni žmonės. Viena dažniausių jų knarkimo priežasčių – ūmus kvėpavimo takų liga. Pavyzdžiui – alergija.

Alergija dulkių erkutėms pasireiškia šienligės ir astmos simptomais: nosies tekėjimu, čiauduliu, niežuliu, akių ašarojimu, dusuliu. Taip pat gali sustiprėti egzema. Alergijos simptomai dėl užteršto oro: tabako dūmų, automobilių išmetamųjų dujų, gali pasireikšti stipriau.

Atsako gydytoja alergologė, klinikinė imunologė Nemira Vaičiulionienė

Dulkių erkučių randama patalynėje, čiužiniuose, kilimuose, spintose, prigrūstose rečiau nešiojamų drabužių. Jei žmogus jautrus dulkių erkutėms, kyla alerginė sloga. Naktį, atsigulus į lovą, kur erkučių koncentracija maksimali, paūmėja slogavimas, paburksta gleivinė, susiaurėja kvėpavimo takų praeinamumas orui. Tada žmogus pradeda knarkti. Tačiau knarkimas tik vienas simptomų. Jei tai tikrai alergija, tuomet turi būti ir sloga.

Patalynės užvalkalus reikėtų keisti bent kas savaitę. Skalbti ne mažesnėje nei 60 laipsnių temperatūroje. Skalbiant žemesnės temperatūros vandeniu dulkų erkutės nežūsta, dažnai kaupiasi užvalkalų kampučiuose. Pati patalynė turėtų būti sintetinė. Negalima teigti, kad tokioje erkučių visiškai nėra, tačiau daugintis jų populiacijai sudėtingiau.

Čiužinius ir kilimus reikia siurbti su geru dulkių siurbliu. Geras siurblys – su Hepa filtru, kad neišpūstų dulkių atgal iš siurblio, ir giluminio siurbimo funkcija. Taip pat stengtis pirkti ne minkštus, o odinius baldus. Nesandėliuoti daugybės drabužių.

Kilimų apskritai patarčiau neturėti. Taip pat laikyti uždengtas knygų lentynas, nes atvirai laikomos knygos kaupia dulkes ir taip pat šiek tiek turi įtakos alergijos paaštrėjimui.

Tapk DELFI Gyvenimo draugu „Facebook“ ir sek naujienas ant savo sienos!