Kompleksinis stuburo ligų ir traumų gydymas tempimu, masažu, manualine terapija daugeliu atvejų ligoniams padeda išvengti sudėtingų operacijų. JAV, Vokietijos, Japonijos klinikose, kur buvo taikytas šis metodas, apie 90 procentų pacientų sėkmingai išgijo.
Panašūs rezultatai ir po ligonių gydymo akcinės bendrovės “Ortopedijos technika” poliklinikos Stuburo korekcijos kabinete. Tačiau šiuo metodu negali pasinaudoti visi pacientai, kuriems to reikia, nes ligonių kasos už tai nemoka.

Kamuoja darbingo amžiaus žmones

Mažai rasime žmonių, kurie bent kartą gyvenime nesiskundė nugaros juosmeninės dalies bei sprando srities skausmais.

Beveik 50 procentų šių žmonių vargina ilgiau nei 6 mėnesius trunkantys chroniški skausmai. Kas trečias į gydymo įstaigas besikreipiantis ligonis skundžiasi stuburo skausmais. Jie dažniausiai kamuoja darbingus 30-50 metų amžiaus žmones.

“Skausmas strėnose, kaklo srityje atsiranda dėl įvairių priežasčių. Vien stuburo somatinių ligų priskaičiuojama per 50, - teigė “Ortopedijos technikos” poliklinikos Stuburo korekcijos kabineto vadovas traumatologas ortopedas Zigmas Katauskas. - Mūsų kabineto medikų komanda - gydytojas traumatologas ortopedas Gerardas Aleksaitis, masažuotoja Edita Ivanickienė ir aš - taikome kompleksinį gydymą, paremtą sausu vertikaliniu skeletiniu tempimu, masažu bei manualine terapija tempimo metu. Šis metodas padeda ligoniams, kurie serga osteochondroze, kai būna pasislinkę stuburo slanksteliai, išvaržos, stuburo traumos ir kt. Taip pat vaikams, kurie kenčia nuo slaptos, nulemtos gimdymo traumos stuburo patologijos, dėl paauglių laikysenos sutrikimų, sergant skolioze, jaunatvine osteochondropatija ir kitomis ligomis”.

Pašalinio neigiamo poveikio, taikant šį metodą, nepastebėta. “Stuburo ligų gydymas, kurio pagrindas yra tempimas, pripažintas tarptautiniu mastu ir laikomas vienu efektyviausiu ir pigiausiu metodu, nes atlikti tyrimai parodė neabejotiną metodikos įtaką organizmo reguliavimosi procesams, - sakė Z.Katauskas. - Nors šis gydymo būdas taikomas visame pasaulyje, Lietuvoje ligonių kasos apmoka ortopedo konsultaciją, reabilitacinį ambulatorinį gydymą (kuriam yra numatytos kvotos). Tempimo procedūros, nors įkainiai ir patvirtinti, kol kas dar nekompensuojamos”.

Ligoniai atvažiuoja iš įvairių šalių

Gydytojas Z.Katauskas su kolegomis stuburo susirgimus gydo sausu vertikaliu tempimu ir kitomis procedūromis nuo 1990 metų. Per tą laiką iš pradžių Kauno medicinos centre, o vėliau Stuburo korekcijos kabinete daugiau kaip penkiems tūkstančiams pacientų atlikta per 50 tūkstančių procedūrų.

Stuburo korekcijos kabineto medikai minėtą metodą modifikavo ir papildomai taiko vitofono, bioptrono terapiją, elektrostimuliaciją, vandens procedūras, gydomąją mankštą ir kt.

“Mūsų pacientas gauna kompleksinį gydymą - tai būna visos nugaros specialus atpalaiduojamasis masažas, sausas vertikalus tempimas, kurio metu atliekama manualinė terapija. Jei reikia, tempimo metu naudojame vibracinį masažą, infraraudonųjų spindulių ir vitafono arba bioptrono terapiją. Visų procedūrų kaina - 60 litų. Vidutiniškai pacientams reikia 6-7 procedūrų. Baigę pagrindinį gydymo kursą kartu su pacientais sudarome tolesnio stebėjimo ir reabilitacijos planą dviem metams”, - tvirtino Z.Katauskas.

Į Stuburo korekcijos kabinetą gydytis ligoniai atvažiuoja iš visos Lietuvos ir užsienio šalių - Austrijos, Airijos, Latvijos, Rusijos, Izraelio. Tačiau Z.Katauskas apgailestauja, kad ne visi gydytojai informuoja savo pacientus apie galimybę stuburo ligas gydyti minėtomis procedūromis. Atvykęs su gydytojo siuntimu pacientas konsultuojamas nemokamai, tačiau dažniausiai jiems rekomenduojama operuotis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Seimo nariai nenori įteisinti savo atostogų (20)

Dar 2005 metais gautas Konstitucinio Teismo išaiškinimas, kad parlamentarams reikia įstatymu...

Po rekonstrukcijos atidarytą „Maximą“ sekmadienio vakarą užliejo vanduo gedimas parduotuvėje likviduotas (172)

Vilniuje vos prieš dešimt dienų po keturis mėnesius trukusio atnaujinimo atidarytoje Mindaugo g....

Lietuva apsisprendė – pažadas NATO bus įgyvendintas, bet džiaugsmą lydi nerimo signalai (1357)

Kitąmet Lietuva pirmą sykį per pastaruosius du dešimtmečius gynybai skirs 2 proc. BVP –...

Išbandymas alkotesteriu: kodėl pareigūnai vengia antro karto

Socialiniuose tinkluose garsiai nuskambėjo istorija, kai viena vairuotoja pasiskundė, jog policijos...

Norite užauginti sveikus vaikus? Sekite suomių pavyzdžiu (2)

Aktyvūs vaikai yra ne tik laimingesni, bet pasižymi geriau išlavintais gebėjimais, sveikatos...

Persigalvojo: su slaptažodžiais nebereikia tiek vargti (5)

Tikriausiai jūsų slaptažodis – paini raidžių, skaičių ir punktuacijos kombinacija. Pasirodo,...

Šią savaitę orai nelepins: skėčio reikės beveik kasdien (10)

Šią savaitę skėčių beveik nepaleisime iš rankų, ypač savaitės pradžioje. Antroje savaitės...

Artėja visiškas Saulės užtemimas: kaip į tai reaguos gyvybė Žemėje (75)

Veikiausiai girdėjote, kad rugpjūčio 21 dieną įvyks Saulės užtemimas. Tūkstančiai žmonių...

Vilniaus oro uosto tako remontas – tik pradžia (41)

Laiku baigtas Vilniaus oro uosto tako remontas buvo tik pradžia – per artimiausius kelerius metus...