Kojos - moterų iššūkis

 (2)
Iš visų kūno dalių, kurių tobulinimo mintimis labiausiai apsėstos moterys, “kojos yra numeris vienas,” – sako David’as Barton’as, kuriam priklauso trys populiariausios Amerikos sporto salės – bent jau taip sako žurnalas “Vogue”. Iš visų labiausiai aptarinėjamų moterų fizinių savybių, jos lengviausiai paklūsta pokyčiams, kurių siekiama fizinių pratimų pagalba.
Sharon von der Knaap
Tačiau jūs tikriausiai žinote, kad reklaminiai stulbinančių produktų skelbimai žurnalų nugarėlėse gali būti nepatikimi.

Bendrąja prasme, visuomenės svarstymai apie moterų kojas yra progreso ženklas. Per pastaruosius 2000 metų, kai moterys buvo slepiamos po miestietiškais moteriškais apdarais, moterų kojos iš po ilgų, sunkių drapiruočių išlindo tik 1920-aisiais. O dabar yra sudėtinga įsivaizduoti, kaip tai anuomet atrodė radikalu. Ir koks nepadorus buvo moters kojų vaizdas Folies Bergeres’e. Viktorijos laikų moterys mandagioje visuomenėje net nedrįsdavo ištarti šio žodžio – “galūnė” buvo pakankamai drąsi nuoroda – ir padoriuose namuose netgi stalų kojos buvo slepiamos po staltiesėmis.

Ištisus amžius moterys galėjo apnuoginti savo rankas ir pečius – ir iš tiesų nemažą savo krūtinės dalį. Tačiau, kaip sakoma Cole’o Porter’io eilėse, trumpas žvilgsnis į kojines buvo kažkas šokiruojančio. Kodėl taip buvo? Laikant moteris supančiotas milžiniškuose sijonuose, be abejo, labai tiko patriarchatui. Mados istorikė Anne Hollander pažymi, kad šis apsirengimo dvilypiškumas taip pat atspindi klasikinę vyrų moters seksualumo baimę.

Sijonai 1960-aisiais pakilo taip aukštai, kaip tik galėjo, o tuo pat metu pradėjo kurtis ir aktyvėti šiuolaikiniai moterų judėjimai. Sutapimas? Tik ne Barbara’os Clark Smith nuomone. B. Clark Smith yra 1989 m. Smithonsianiškosios parodos “Vyrai ir moterys: drabužių, lyties ir galios istorija” kuratorė. Ji pasakė, kad “ruošiant šią parodą, aš atradau, kad pats pavojingiausias dalykas, kurį gali padaryti moteris, yra parodyti savo kojas, nes matomos kojos yra veiklumo, jėgos, energijos ir galios ženklas.”

Maždaug tuo pat metu, kai išpopuliarėjo mini sijonai, moterims tapo visuotinai priimta nešioti kelnes – vien jau tai yra ryškus ženklas to, kad moters vieta visuomenėje keičiasi. Jei norite žinoti, kada moterys įgijo kritinį svorį JAV vyriausybėje, tai įvyko tuomet, kai moterys senatorės ir ministrų kabineto narės, priklausomai nuo nuotaikos, pradėjo nešioti kelnėtus kostiumus.

Ar manote, kad dar liko kokie nors tabu, susiję su moterų kojų rodymu? Kaip jaučiatės atidengdama savo kojas?

Šiek tiek faktų

Betty Grable vienos kojos demonstravimą Antrojo pasaulinio karo metu pavertė patriotiniu veiksmu. Imperatorinis britų karo muziejus teigia, kad 10 milijonų jos prismeigiamų plakatų kopijų buvo išdalinta sąjungininkų kariuomenei, o 1940-aisiais jos kojos Lloyd’o agentūroje Londone buvo apdraustos 1 250 000 JAV dolerių suma. Jos kojų apimtis ties kulkšnimi buvo 7 coliai, 12 colių ties blauzda ir 19 ties šlaunimi. Įrodydama, kad viešumas yra amžinas džiaugsmas, L’Eggs pėdkelnių kompanija 1996 m. apdraudė savo žymiojo kojų modelio Jamie Lee Curtis kojas milijono dolerių sumai. Tuo tarpu Hanes kompanija yra įsitikinusi, kad Tina Turner savo kojomis gali pasirūpinti pati.

Tie, kurie sekė Princesę Dianą, nesunkiai prisimins, kaip jai išlipant iš limuzino kildavo jos sijonėliai ir tai buvo pagrindinė paparacių prekė laukiant, kada Diana taps karaliene.

Modelio Nadja Auermann neįprastai ilgos kojos jos proporcijas padaro artimiausiai atitinkančiomis Barbės standartus.

Kaip išlaikytų kojas gražias, tikriausiai kiekviena moteris naudoja savus metodus - renkasi atitinkamus pratimus, masažą...Tačiau ką daryti, kad mūsų kojos nepavargtų arba kaip jas, prabėgus įtemptai darbo dienai, atgaivinti? Siūlome pabandyti keletą kosmetikos naujienų.

1. "Energizing emulsion for tired legs", firma "Clarins". Nuostabus skystis, akimirksniu pašalinantis kojų nuovargį, atšaldantis kojas ir suteikiantis joms lengvumo jausmą. emulsiją galima tepti tiesiog ant pėdkelnių, jis nelimpa ir nepalieka jokių dėmių.

2. "Foot cream/Refreshing Foot Spray", firma "Neutrogena". Efektas panašus. Turi ir dezodoruojantį poveikį.

3. Tokį pat efektą duoda ir kremas su Negyvosios jūros druska "Mineral care Foot Cream" iš serijos "Dead Sea Products".

Rūpinkitės savimi ir žavėkite!

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Grožis ir sveikata

Kodėl peršalus neverta gerti arbatos su citrina? (18)

Pačios populiariausios „namudinės“ kovos su peršalimo ligomis priemonės dažnai yra ir pačios neveiksmingiausios.

Didžiausios grožio klaidos žiemą, kurias darome kiekvienas

Net ir nuoširdžiai besirūpindami savo išvaizda, kartais darome klaidų. Žiemą ypač svarbu odą bei plaukus prižiūrėti taisyklingai, nes netinkamos priemonės ir būdai gali ilgam pabloginti jų būklę.

Žiemą ant dviračio: kaip apsaugoti save ir transporto priemonę (3)

Nors tradiciškai su pirmuoju sniegu baigiasi ir dviratininkų sezonas, tačiau besikeičiantis klimatas, didmiesčius kankinančios spūsčių problemos, tobulėjančios technologijos dviračių entuziastus skatina likti ištikimiems savo pomėgiui ir šaltuoju periodu, sakoma pranešime spaudai.

Joga – ir siela laiminga, ir kūnas gražus (9)

Greitas gyvenimo tempas verčia žmones stabtelėti ir paieškoti vidinio nusiramino. Joga – tai gebėjimas savyje atrasti tą vidinę tylą. Ne veltui iš sanskrito kalbos kilęs žodis „joga“ reiškia „susijungimas“, „ryšys“, – kuomet kūnas papildo protą, o protas – kūną. Joga sujungia ir kūną, ir protą.

Mokslininkai nustatė, kas ne mažiau efektyviai nei čili pipirai padeda mažinti svorį

Ne paslaptis, kad efektyviai deginti riebalus ir sureguliuoti svorį padeda ne tik sveika mityba bei sportas, tačiau ir tam tikri maisto produktai. Bene geriausiai žinomas ir mokslininkų įrodytas „riebalų degintojas“ – čili pipiras. Tačiau, norint pajusti čili pipiro efektą svoriui, jo reikėtų nemažai suvalgyti ir rizikuojama sukelti tikrą gaisrą burnoje, sakoma pranešime spaudai. Itin aštraus maisto nemėgstantiems ar negalintiems valgyti žmonėms kompanijos „Nestlé“ tyrimų centro mokslininkai siūlo kur kas saugesnį, bet nemažiau efektyvų prieskonį – cinamoną.
KMI skaičiuoklė
  kg
      cm
      
Moterims rekomenduojamas KMI dydis yra 18-23, vyrams 20-25.
Mažiau kaip 18.5 - nepakankamas svoris.
18.5 - 25 – normalus.
25 - 30 – antsvoris.
Daugiau nei 30 – nutukimas.