Kojos - moterų iššūkis

 (2)
Iš visų kūno dalių, kurių tobulinimo mintimis labiausiai apsėstos moterys, “kojos yra numeris vienas,” – sako David’as Barton’as, kuriam priklauso trys populiariausios Amerikos sporto salės – bent jau taip sako žurnalas “Vogue”. Iš visų labiausiai aptarinėjamų moterų fizinių savybių, jos lengviausiai paklūsta pokyčiams, kurių siekiama fizinių pratimų pagalba.
Tačiau jūs tikriausiai žinote, kad reklaminiai stulbinančių produktų skelbimai žurnalų nugarėlėse gali būti nepatikimi.

Bendrąja prasme, visuomenės svarstymai apie moterų kojas yra progreso ženklas. Per pastaruosius 2000 metų, kai moterys buvo slepiamos po miestietiškais moteriškais apdarais, moterų kojos iš po ilgų, sunkių drapiruočių išlindo tik 1920-aisiais. O dabar yra sudėtinga įsivaizduoti, kaip tai anuomet atrodė radikalu. Ir koks nepadorus buvo moters kojų vaizdas Folies Bergeres’e. Viktorijos laikų moterys mandagioje visuomenėje net nedrįsdavo ištarti šio žodžio – “galūnė” buvo pakankamai drąsi nuoroda – ir padoriuose namuose netgi stalų kojos buvo slepiamos po staltiesėmis.

Ištisus amžius moterys galėjo apnuoginti savo rankas ir pečius – ir iš tiesų nemažą savo krūtinės dalį. Tačiau, kaip sakoma Cole’o Porter’io eilėse, trumpas žvilgsnis į kojines buvo kažkas šokiruojančio. Kodėl taip buvo? Laikant moteris supančiotas milžiniškuose sijonuose, be abejo, labai tiko patriarchatui. Mados istorikė Anne Hollander pažymi, kad šis apsirengimo dvilypiškumas taip pat atspindi klasikinę vyrų moters seksualumo baimę.

Sijonai 1960-aisiais pakilo taip aukštai, kaip tik galėjo, o tuo pat metu pradėjo kurtis ir aktyvėti šiuolaikiniai moterų judėjimai. Sutapimas? Tik ne Barbara’os Clark Smith nuomone. B. Clark Smith yra 1989 m. Smithonsianiškosios parodos “Vyrai ir moterys: drabužių, lyties ir galios istorija” kuratorė. Ji pasakė, kad “ruošiant šią parodą, aš atradau, kad pats pavojingiausias dalykas, kurį gali padaryti moteris, yra parodyti savo kojas, nes matomos kojos yra veiklumo, jėgos, energijos ir galios ženklas.”

Maždaug tuo pat metu, kai išpopuliarėjo mini sijonai, moterims tapo visuotinai priimta nešioti kelnes – vien jau tai yra ryškus ženklas to, kad moters vieta visuomenėje keičiasi. Jei norite žinoti, kada moterys įgijo kritinį svorį JAV vyriausybėje, tai įvyko tuomet, kai moterys senatorės ir ministrų kabineto narės, priklausomai nuo nuotaikos, pradėjo nešioti kelnėtus kostiumus.

Ar manote, kad dar liko kokie nors tabu, susiję su moterų kojų rodymu? Kaip jaučiatės atidengdama savo kojas?

Šiek tiek faktų

Betty Grable vienos kojos demonstravimą Antrojo pasaulinio karo metu pavertė patriotiniu veiksmu. Imperatorinis britų karo muziejus teigia, kad 10 milijonų jos prismeigiamų plakatų kopijų buvo išdalinta sąjungininkų kariuomenei, o 1940-aisiais jos kojos Lloyd’o agentūroje Londone buvo apdraustos 1 250 000 JAV dolerių suma. Jos kojų apimtis ties kulkšnimi buvo 7 coliai, 12 colių ties blauzda ir 19 ties šlaunimi. Įrodydama, kad viešumas yra amžinas džiaugsmas, L’Eggs pėdkelnių kompanija 1996 m. apdraudė savo žymiojo kojų modelio Jamie Lee Curtis kojas milijono dolerių sumai. Tuo tarpu Hanes kompanija yra įsitikinusi, kad Tina Turner savo kojomis gali pasirūpinti pati.

Tie, kurie sekė Princesę Dianą, nesunkiai prisimins, kaip jai išlipant iš limuzino kildavo jos sijonėliai ir tai buvo pagrindinė paparacių prekė laukiant, kada Diana taps karaliene.

Modelio Nadja Auermann neįprastai ilgos kojos jos proporcijas padaro artimiausiai atitinkančiomis Barbės standartus.

Kaip išlaikytų kojas gražias, tikriausiai kiekviena moteris naudoja savus metodus - renkasi atitinkamus pratimus, masažą...Tačiau ką daryti, kad mūsų kojos nepavargtų arba kaip jas, prabėgus įtemptai darbo dienai, atgaivinti? Siūlome pabandyti keletą kosmetikos naujienų.

1. "Energizing emulsion for tired legs", firma "Clarins". Nuostabus skystis, akimirksniu pašalinantis kojų nuovargį, atšaldantis kojas ir suteikiantis joms lengvumo jausmą. emulsiją galima tepti tiesiog ant pėdkelnių, jis nelimpa ir nepalieka jokių dėmių.

2. "Foot cream/Refreshing Foot Spray", firma "Neutrogena". Efektas panašus. Turi ir dezodoruojantį poveikį.

3. Tokį pat efektą duoda ir kremas su Negyvosios jūros druska "Mineral care Foot Cream" iš serijos "Dead Sea Products".

Rūpinkitės savimi ir žavėkite!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Grožis ir sveikata

Arbūzo žievė ne tik valgoma, bet ir naudingesnė sveikatai už minkštimą (91)

Pasimėgauti sultinga arbūzo rieke – tikra atgaiva karštą vasaros dieną. Tik vargu ar dažnas žino, kad maistui galima naudoti ne tik saldų raudonos spalvos šio vaisiaus minkštimą. Arbūzo žievė, pasirodo, taip pat valgoma.

Anginos gydymas: veiksmingai gelbsti ir liaudiškos priemonės (3)

Keista, tačiau atėjus vasarai ne vienam tenka patirti anginos – ryklės ir tonzilių uždegimo – nemalonumus. Šį negalavimą įprasta gydyti antibiotikais, bet padėti gali ir liaudies medicinos priemonės.

Tikimybę mirti nuo vėžio lemia ir gyvenamoji vieta (25)

Žmonės dažnai renkasi gyvenimą kaimo vietovėse, nes jiems patinka lėtesnė gyvenimo tėkmė, grynas oras ir tiesiog būti arčiau gamtos. Tačiau ar jie dėl to laimi?

Atostogos – išbandymas odai: kaip išvengti nemalonumų?

Saulė, jūra, šiltas oras – tobulų atostogų garantas. Tačiau poilsiaujant džiuginantys dalykai tampa iššūkiu odai. Todėl jos priežiūrai reikia skirti ypatingą dėmesį.

E. Daugėlaitė kviečia atlikti nuotaikingą mankštą

Klaipėdoje artėjant Jūros šventei LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ komanda keliasi į pajūrį. Į Klaipėdą išvykusi laidos vedėja Eglė Daugėlaitė siūlo dieną pradėti nuotaikinga mankšta.
KMI skaičiuoklė
  kg
      cm
      
Moterims rekomenduojamas KMI dydis yra 18-23, vyrams 20-25.
Mažiau kaip 18.5 - nepakankamas svoris.
18.5 - 25 – normalus.
25 - 30 – antsvoris.
Daugiau nei 30 – nutukimas.