Atsakymas į šį klausimą labai paprastas. Nepavyksta sulieknėti, nes mes norime tik numesti svorio, bet nenorime keisti savo gyvenimo būdo. Dažniausiai norėdami sulieknėti į visą procesą žiūrime paviršutiniškai, mums nėra svarbūs mūsų organizmo ir kūno siunčiami signalai. Visas dėmesys nukreiptas tik į kelis kilogramus, kurie neleidžia tilpti į mažesnių dydžių rūbus.

Vos tik nusprendžiame mesti svorį ir visą dėmesį nukreipiame į apimtis ir svarstyklių rodmenis, tą pačią akimirką pakliūvame į lenktynes, kuriose varžosi mūsų valia ir mūsų įpročiai. Mūsų priešininkais taip pat tampa maistas, aplinkybės, aplinkiniai, net mūsų pačių charakteris ir būdas.

Dažniausiai šias lenktynes mes pralaimime vos tik pradėję, nes greitai išsenka jėgos ir mes pasiduodame, vėl grįždami prie senų savo įpročių. Ir vėl visą dėmesį skiriame naujos dietos paieškai bei naujiems bandymams sulieknėti.

„Norint pasiekti bet kokį rezultatą, reikia susitelkti ne į išorinius dalykus, kaip šiuo atveju į suvartojamo maisto kiekį, suvartojamas kalorijas arba dabartinę savo išvaizdą, bet reikia žvelgti giliau. Pirmiausia reikia įsiklausyti į savo organizmo poreikius ir mums siunčiamus signalus, mokytis pamažu pažinti savo kūną ir savo emocijas. Nes dabartinė mūsų išvaizda nėra tik netinkamos mitybos pasekmė, tai viso mūsų gyvenimo būdo, dabartinių įpročių, emocijų ir mąstymo pasekmė“ – sako kūno modeliavimo trenerė, mitybos specialistė Kristina Paulauskaitė – Šlaustienė.

Taigi, nuo ko galime pradėti keisti savo gyvenimo būdą?

Pirmiausia pradėkime įsivaizduoti, kaip norime atrodyti ir kaip norime jaustis. Įsivaizduokime save liekną, sveiką, einantį pasivaikščioti, geriantį vandenį. Tokios mintys padės mums greičiau apsispręsime veikti ir gerinti savo mitybą bei gyvenimo būdą.

Sekantis žingsnis - susirasti draugą, kuris palaiko mūsų sprendimą keisti gyvenimo būdą. Su kuriuo galėsime pasikalbėti apie savo išsikeltus tikslus ir jau pasiektus rezultatus.

Tvirtai pasiryžkime savo maisto racione sumažinti cukraus. Pagalvokime apie tris svarbiausias priežastis, dėl kurių norime atsisakyti cukraus, jas užsirašykime ir perskaitykime tais momentais, kai mūsų nusiteikimas sumažėja. Mažinkime cukraus vartojimą palaipsniui. Pradėkime mažiau jo dėti į kavą ar arbatą. Kelis įprastus saldžius valgius pakeiskime į vaisius, uogas arba riešutų sviestą.

Pradėkime vaikščioti po pusvalandį kasdien. Mankšta, kaip ir cukrus, skatina gamintis nuotaiką keliančius hormonus.

Mažiau vartokime perdirbtų maisto produktų. Šis metų laikas pats geriausias metas gerinti savo gyvenimo būdą. Rinkimės šviežią maistą, vartokime kuo daugiau daržovių, žalumynų ir sėklų. Užtenka suvartoti vos porą daržovių daugiau nei įprastai, kad pradėtume jaustis geriau ir atrodyti gražiau.

Valgykime lėtai. Užtenka vos 20 minučių, kad atsirastų sotumo jausmas.

Iki vakarienės likus 25 min. suvalgykite 3-4 graikinių riešutų skilteles arba suvalgykite savo mėgstamos sriubos lėkštę (netinka trinta sriuba). Bet kuris iš šių pasirinkimų padės pajusti sotumo jausmą, tada nereikės daug valgyti vakarienės metu, kad pasisotintume.

Rinkimės pilno grūdo produktus. Dienos eigoje nepamirškime gurkšnoti vandens.

Kramtykime maistą mažiausiai 10 – 15 kartų. Mėgaukimės maisto skoniu ir kvapu, ir tuo metu, kai valgome, neužsiimkime jokia kita veikla.

Ir nepamirškime, kad norint sulieknėti mes privalome valgyti. Maisto ribojimas daro didelę žalą mūsų organizmui. Mūsų tikslas - išmokti mėgautis maistu, pasirinkti jį tinkamą ir tinkamu laiku vartoti.

Judėkime. Tris kartus per savaitę darykime rekomenduojamus pratimus ir rezultatų ilgai laukti nereikės.

Pradėti pokyčius galime nuo mažų ir jau girdėtų dalykų, svarbu juos daryti kiekvieną dieną, vis labiau jaučiant, kaip į šiuos mažus įpročius reaguoja mūsų kūnas. Gyvenimo būdo keitimas, kuris vyksta palaipsniui ir nepastebimai - tai nuostabi kelionė savęs pažinimo link, kuri trunka visą gyvenimą. Ši kelionė mums suteikia ne tik gražų kūną, bet ir ramesnį, sąmoningesnį gyvenimą, padovanoja mums daugiau spalvų.