Amerikiečių mokslininkai nustatė, kad riziką susirgti peršalimu labiausiai padidina ne stresas, rūkymas, alkoholis ar tokie dalykai kaip pajamų dydis, išsilavinimas, o būtent miego trūkumas. Kuo mažiau žmonės miega, tuo labiau jie linkę kosėti ir čiaudėti.

Palyginus su tais, kurie per parą miega daugiau nei 7 valandas, miegantiems mažiau nei 6 valandas tikimybė susirgti peršalimo ligomis padidėja 4,2 karto. Žmonėms, kurie miega mažiau nei 5 valandas, ši rizika išauga 4,5 karto.

Taigi kokybiškas miegas užtikrina visavertį žmogaus gyvenimą – jis padeda atsistatyti organizmui, stiprina imunitetą, didina atsparumą ligoms, teigiamai veikia mūsų kasdienę nuotaiką ir būseną, didina darbingumą.

Verta žinoti

Mūsų nervų sistema ilsisi vakare, nuo 22 iki 24 val. Todėl jei tokiu metu nemiegama, ji neturi galimybės atsistatyti po dienos įtampos. Dvi valandos miego iki vidurnakčio yra lygios keturių valandų miegui po 24 val. Tad ne veltui ne vienas specialistas ir mokslininkai sako, kad miegas iki vidurnakčio – pats naudingiausias. Nustatyta, kad gulant vėliau nei dešimtą valandą vakare, padidėja ir polinkis rūkymui.

1–3 val. nakties aktyviausiai dirba kepenys, vyksta intensyvus organizmo valymas, šalinami toksinai ir kenksmingos medžiagos. Tad jeigu tokiu metu jūsų organizmas nemiega, nesiskųskite nesibaigiančiomis odos ir kitomis problemomis.

Stenkitės bent porą valandų iki miego nežiūrėti televizoriaus, į kompiuterių ir telefonų ekranus. Yra įrodyta, kad šių įrenginių mėlyna šviesa lėtina vieno iš svarbiausių antioksidantų hormono melatonino gamybą.

Gydytojai sako, kad mūsų šalyje miego sutrikimų daugėja, tam daug įtakos daro ir nuolatinis laikrodžių sukinėjimas. Nesibaigiantis nuovargis ir didėjantis nerimas – didelė problema visame pasaulyje.